fbpx
from ₺3,395,00
Rezervasyon Yap

Yılbaşında Kapadokya

Created with Sketch. Nevşehir
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

30 Aralık 2020 - 01 Ocak 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Yılbaşında Kış Güzeli Kapadokya

Yeni yıla doğru Anadolu’da bir kış sabahının sessizliğini düşleyin. Karla kaplı vadilerin ortasında göz kamaştırıcı bir heykel gibi yükselen dev bir peribacasının yanı başında, insan yüreğinin ateşini besleyen Noel zamanına günler kalmış olsun… Berrak bir kış sabahını, sıcacık bir kahvenin kokusuyla karşıladığınızı düşünün. Sonra karın lapa lapa yağdığı bir tepebaşında burnunuz kıpkırmızı olana dek kartopu oynadığınızı, kardan adamın gözlerinden elinize bulaşan kömür isine bakıp, çocukluğunuzu anımsadığınızı hayal edin. Doğada bu denli uzak yaşayan, kendi doğasından bile uzaklaşan kent insanı, tüm bunları ister tabii. Siz istemez miydiniz?

Türkiye’nin eşsiz kış fotoğrafını tamamlayan en önemli yerlerden biri, Kapadokya… Bölge turizminin merkezi Ürgüp, kaya kiliseleriyle Göreme Açık Hava Müzesi, doğal film platosunu anımsatan taş konaklar, doğa harikası Ihlara Vadisi, geleneksel çömlek atölyeleriyle Avanos, günbatımlarının favori adresi Güvercinlik Vadisi, âdeta bir Orta Çağ yerleşimini çağrıştıran Uçhisar, gizemli dehlizleriyle Derinkuyu Yeraltı Kenti, bölgenin en ilginç peribacası oluşumlarına sahip Devrent Vadisi ve Paşabağı gibi Kapadokya klasiklerini içine alan bu büyülü coğrafya, hayal ile gerçeğin ayırt edilemediği kış manzaraları vaat ediyor.

Kapadokya, kendine özgü renkleri, sesleri, dokusu ve kalp atışlarıyla gezginler, çiftler, sanatçılar ve yaratıcı ruhlar için eşsiz bir nimet. Bembeyaz kar tanecikleriyle süslenmiş peribacalarının fantastik kıvrımları eşliğinde uzun yürüyüşler yapmak, insan eliyle yontulmuş gerçek mağara evlerini keşfetmek, ıssız bir terasta yıldızlara dalmak, vadileri boyayan seher kırmızısıyla kahvaltı yapmak, asırlık mahzenlerin küflü kokusunda yöre şaraplarının sarhoşluğunu yaşamak, yeraltı kentlerinin mucizevi dehlizlerinde yaşam izlerini kovalamak, Kapadokya’nın ruhuna inmek ve ona tutkuyla bağlanmak için deneyebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı…

Hilton Otel konforunda, özel yılbaşı gala yemeği ve uzman rehberimiz eşliğinde farklı bir yılbaşı deneyimiyle yeni yıla “merhaba demeye ne dersiniz? Yanıtınız “evet” ise davetlimizsiniz. Bekliyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN: 30 ARALIK 2020, ÇARŞAMBA İstanbul - Ankara

Gezimize katılacak misafirlerimizle saat 06:30’da Taksim AKM önünde, 07:00’de ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyoruz ve aracımızla Ankara’ya hareket ediyoruz. Bolu üzerinden yaklaşık 5 saatlik yolculuktan sonra Ankara’ya ulaşıyoruz. Ankara’da ilk olarak varacağımız yer Kale içi. Kaleiçi’nde serbest zaman ve yemek molası vereceğiz. Yemekten sonraki ilk ziyaret noktamız ise Anadolu Medeniyetleri Müzesi. Fatih Sultan Mehmet'in veziri Mahmut Paşa tarafından yaptırılan bedesten, 1960’lı yıllarda gerçekleştirilen onarım ve düzenleme ile görkemli bir müze haline getirilmiş. Anadolu Medeniyetleri Müzesi pek çok özgün koleksiyon ve eserle bu coğrafyadaki medeniyet ışığını günümüze taşıyor ve bu özellikleriyle dünyanın sayılı müzelerinden biri. Turumuzun başındaki bu ziyaretimizle, Anadolu medeniyetleri tarihine görkemli bir giriş yapmış olacağız. Burada kronolojik olarak göreceğimiz koleksiyonlar ve eserlerle bir tarih yolculuğuna çıkacağız. Müzeyi gezdikten sonra panoramik turumuza başlıyoruz. Hacı Bayram Camii, Agustus Tapınağı, Julianus Sütunu, Roma Hamamı ve ilk meclis binasında kurulmuş Cumhuriyet Müzesi göreceğimiz yapılar arasında. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Holiday Inn Hotel’de.
www.holidayinn.ankara

2. GÜN: 31 ARALIK 2020, PERŞEMBE Tuz Gölü - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Derinkuyu Yeraltı Şehri

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Nevşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki ilk durağımız 1,5 saatlik mesafedeki Tuz Gölü. Tuz Gölü oldukça sığ olmasına rağmen ülkemizin en büyük ikinci gölü. Ülkenin tuz ihtiyacının yarıya yakını buradan karşılanıyor. Dünyanın en tuzlu göllerinden birisi. Tuz Gölü havzası, Türkiye’nin önemli sulak alanlarından biri olarak koruma altında. Özellikle kışın su kuşları için çok önemli bir yaşam alanı oluşturuyor. Flamingo, angıt, suna, bataklık kırlangıcı, kılıçgaga, yaban kazları ve ördekler bu türlerden bazıları. Avrupa’da nesli tükenme tehlikesi altında olan flamingoların da en önemli yaşam ve kuluçka alanlarından biri. Yaz aylarında yumurtadan çıkan binlerce flamingo yavrusu ilginç görüntüler oluşturur. Flamingo kuşu türkülerimizdeki allı turnanın ta kendisi! Suların çekilmesiyle bembeyaz tuz sahili, buz mavisi suları ve zaman zaman pembeye dönüşen yüzeyiyle bir tuval gibidir Tuz Gölü. Gölün bembeyaz tuzlarında yürüyüp fotoğraflarımızı çektikten sonra Kapadokya’ya doğru devam ediyoruz. 2 saatlik bir sürüşten sonra Kapadokya bölgesinin en büyük vadilerinden 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. Ihlara’da Ağaçaltı Kilisesi’ni gördükten sonra Melendiz Çayı’nın oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yaparak bu güzel vadiyi fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimiz Belisırma’da. Yemekten sonra 1 saatlik mesafedeki Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde yanardağ ağzına biriken sularla oluşan Narlıgöl Krater Gölü’ne uğrayarak kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Derinkuyu’da ilk çağlardan beri bölgenin elverişli kayalarına oyularak oluşturulan yaşam alanlarını ve yeraltında bulunan tünelleri gezip bölge hakkında bilgi aldıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Gece Avanos Hilton Hotel’de gerçekleşecek yılbaşı gala yemeğinde, özenle seçilmiş lezzetler, canlı müzik ve şovlar eşliğinde bolca eğlenerek yeni yıla giriyoruz. https://doubletree-by-hilton-hotel-avanos-cappadocia

3.GÜN: 1 OCAK 2021, CUMA Göreme - Ürgüp - Paşabağ - Zelve

Sabah kahvaltısının ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Burada erken Hristiyanlık döneminden beri bölgede yerleşmiş kültür ve bölgenin kiliseleri hakkında bilgi alıyoruz. Göreme’de fresklerle ve hikayelerle bezeli Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi kiliseleri görüyoruz. Ardından Güvercinlik Vadisi’ni fotoğraflayıp Uçhisar’a doğru hareket ediyoruz. Uçhisar Kalesi’ni dışarıdan görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra bölgenin en keyifli manzaralarından birine sahip olan Avcılar Vadisi’ndeki Kapadokya Panoroma Seyir Tepesi’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz molada müthiş manzara eşliğinde kahvenizi yudumlayıp bölgenin meşhur dondurmasının tadına bakabilir, harikulade fotoğraflar çekebilirsiniz. Molamızın ardından öğle yemeğini yiyeceğimiz kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Önce şehir merkezinde kısa bir panoramik tur yaparak Turasan Şarapçılık’ı ziyaret ediyoruz. Şarap mahzenlerini gezerken Hristiyanlık kültüründe şarabın öyküsünü dinliyoruz. Öğle yemeğimiz Ürgüp kent merkezinde. Yemekten sonra Üç Güzeller olarak bilinen peri bacalarını göreceğiz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Dervent Vadisi’nden geçerek bir sonraki ziyaret noktamız Zelve Ören Yeri’ne veriyoruz. Kaya evleri, kiliseleri ve manastırlarıyla Zelve Vadisi büyülü bir yer. Bölgenin en eski yerleşimlerinden ve Hristiyanlığın önemli merkezlerinden. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra üzüm bağlarıyla ve peri bacalarıyla meşhur Paşabağ’a geçiyoruz. Burada verilen serbest zamanda bolca fotoğraf çektikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda yöresel lezzetler eşliğinde.
https://doubletree-by-hilton-hotel-avanos-cappadocia

4.GÜN: 2 OCAK 2021, CUARTESİ Balon Turu - Çavuşin - Avanos - İstanbul

Balon Uçuşu’na katılmak isteyen misafirlerimiz için sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. Balon turumuz ekstradır. Tura katılan misafirlerimiz Balon Uçuşu sonrası otele dönecekler ve sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası grubun tüm üyelerinin buluşması ile son gün programımız başlayacak. Günümüzün ilk ziyareti Çavuşin Köyü. Bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara ve taş evler ilginizi çekecek. Daha sonra Avanos’a döneceğiz. Kızılırmak’ın suyu ile bölgenin killi toprağını birleştiren, harika çömleklerin yapıldığı Avanos’ta 5000 yıllık çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine uğruyoruz. Son öğle yemeğimizi Avanos’ta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Avanos merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamandan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 22:00 sularında İstanbul’a varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Holiday Inn Ankara Hotel’de bir gece yarım pansiyon konaklama
 • Doubletree by Hilton Cappadocia Hotel’de iki gece konaklama
 • Doubletree by Hilton Cappadocia Hotel’de yılbaşı gala yemeği
 • Kapadokya’da yerel restoranda bir akşam yemeği
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık ve tur bilgi notları
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yemeklerde dahil olmayan ekstra içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında, en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmeden ambalajlanmaktadır ve yalnızca sizin kullanımınız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği, akşam yemeklerimizi konaklama yaptığımız otelimizde alacağız. Akşam yemeği menü bilgisi rehberimiz tarafından aynı gün misafirlere bildirilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺3,395,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺450,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz