fbpx
from $1,790,00
Rezervasyon Yap

Yılbaşında Beyrut – Lübnan

Created with Sketch. Lübnan
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 Aralık 2021 - 01 Ocak 2022

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

İstanbul kökenli Lübnanlı Şair Konstantinos Kavafis’in Beyrut ile ilgili söylediği “Bu kent bir gün mutlaka arkanızdan gelecektir.” sözü çok şey anlatıyor. Tarih boyu sayısız savaş ve yıkımla karşı karşıya kalsa da her seferinde küllerinden doğan Beyrut, mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Müslümanlar, Hristiyanlar, Dürziler ve Maronitler başta olmak üzere çeşitli etnik grupların oluşturduğu çok kültürlü ahalisiyle dikkat çeken Beyrut’un son beş asırlık tarihine bakıldığında, karşımızda bir Osmanlı şehri duruyor sanki… 400 yıldan fazla Osmanlı idaresinde kalan Lübnan’ın tarihi başkenti Beyrut’ta çarşılardan sofra geleneklerine dek sayısız unsur köklü bir dostluğa işaret ediyor.

Beyrut, iç savaş yıllarında ülke dışına kaçan dinamik ve kültürlü kuşağın geri dönmesiyle birlikte yeniden Orta Doğu’nun turizm ve eğlence merkezi olma yolunda ilerliyor. Kentin en gözde alışveriş ve eğlence bölgelerinin arasında geziniyor, her şeyden uzakta, uzun ve dinlendirici yürüyüşler için Beyrut’un kordonboyu La Corniche’e uzanıyoruz. Rüzgârların ve Akdeniz’in dalgalarının yüzlerce yılda şekillendirdiği Güvercin Kayalığı ise keskin falezleri ve sahil kahveleriyle keyifli anlar sunuyor bizlere…

Ancak Lübnan, konuklarına çok daha fazlasını vaat ediyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Baalbek Antik Kenti, dünyanın en iyi korunmuş Roma eserlerinden Baküs Tapınağı,  gizemli Jeita Mağarası… 19. yüzyılın ortalarından bu yana bölgenin en başarılı üzüm içeceklerini üreten Château Ksara’da “tadım” keyfi ile lezzet kazanan turumuzun finalini, Lüban’ın en eski yerleşiminde gerçekleştiriyoruz. Denizci Fenikelilerin kurduğu Byblos Kenti, ilk alfabenin icat edildiği yer olmasıyla tanınıyor. Burası, Roma döneminde lejyonerlerin ve Akdeniz’e yelken açan ticaret gemilerinin buluşma noktası olmuş. Özetle yaşadığı onca trajik deneyimden sonra yaşama yeniden dört elle sarılan Lübnan, 8 bin yıllık hoşgörüsünü bir çırpıda silip atmaya hiç niyetli değil. Bu nedenle eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok iyi biliyorlar. Yeni yıla “unutulmaz” anılarla girebilmemiz için…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. Gün: 29 Aralık 2021, Çarşamba İstanbul - Beyrut

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Take Off Cafe’de Antonina Turizm yetkilisiyle saat 09.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 824 sayılı seferi ile saat 12.25’te hareket ediyoruz. Yerel saatle 13.15’te Beyrut Havalimanı‘na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor, ardından havalimanından ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında şehir merkezine varıyor ve turumuza başlıyoruz. Nejmeh Meydanı, Hamidiye Saat Kulesi, Muhamed El Amin Camisi (Refik Hariri’nin Mezarı) göreceğimiz yerlerden... Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde.

2. Gün: 30 Aralık 2021, Perşembe Beyrut - Baalbek (90 km.) - Château Ksara (40 km.) - Beyrut (60 km.)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyoruz. Ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Baalbek antik kentine varıyoruz. Baalbek Yaklaşık bin metre rakımda, Bekaa Vadisi’nde, MÖ 1200’lerden itibaren Mezopotamya ile Doğu Akdeniz limanlarını birbirine bağlayan kervan yolu üzerinde kurulmuş bir kenttir. Helenistik ve Roma dönemlerinde altın çağını yaşamıştır. Baküs Tapınağı, dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Burada gezilerimizi yapıyor ve ardından hareket ediyoruz. Ortalama bir saatlik yolculuktan sonra, 1857’den beri üzüm içeceği üreticisi olan Château Ksara’ya varıyor. Tadımızı yapıyor, ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında hareket ediyor bir saatlik yolculuktan sonra Beyrut’taki otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde.

3. Gün: 31 Aralık 2021, Cuma Beyrut - Jeita Mağarası (20 km.) - Byblos (30 km.) - Harissa (25 km.) - Beyrut (25 km.)

Sabah, kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyor ve kısa bir yolculuktan sonra Lübnan Dağları’nın eteklerindeki karstik oluşum olan Jeita Mağarası’na varıyoruz. Ziyaretimizi yapıyor, ardından hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Byblos Antik Kenti‘ne varıyoruz. Byblos, MÖ 4 binlerde kurulmuş, Eski Mısır ile papirüs ticareti yaparak zenginleşmiş eski bir Fenike liman kenti. Byblos Antik Kenti‘ni ziyaret ettikten sonra, öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Sonrasında hareket ediyor ve ortalama yarım saatlik yolculuktan sonra Harissa eteklerine varıyoruz. Teleferik ile şahane Beyrut manzarasını göreceğimiz tepeye çıkıyoruz. Yürüyüş turu ve fotoğraf molasının ardından Beyrut’a doğru yol alıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Dinlenmenin ardından yılbaşı gala yemeğimiz için otelden hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: 01 Ocak 2022, Çumartesi Beyrut - İstanbul

Sabah, geç kahvaltının ardından otelden hareket ediyor ve Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretin adından serbest zaman alıyoruz. Ardından havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 827 sayılı seferi ile saat 21.50’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 00.45’te İstanbul‘a varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ve uzman rehber ile gezebilme farkı
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm ulaşımlar
 • THY ile İstanbul - Beyrut - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak biletleri
 • Uluslararası uçuş vergileri
 • Türk Hava Yolları hizmet bedeli
 • Beyrut’ta merkezi beş yıldızlı otelde kahvaltı dâhil üç gece konaklama
 • Yerel restoranda canlı müzik eşliğinde yılbaşı gala yemeği
 • Yerel restoranlarda alınacak iki akşam yemeği
 • Yerel restoranlarda alınacak iki öğle yemeği
 • Yerel rehber hizmeti
 • Tarihi şarap kavında tadım
 • İkramlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri (turun 1. ve 4. günlerinde)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketlerinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi durumunda, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 75 USD olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Created with Sketch.
$1,790,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz