fbpx
from €5,950,00
Rezervasyon Yap

Yeni Zelanda

Created with Sketch. Yeni Zelanda
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

9 - 18 Nisan 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

10 Gün 9 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

AUCKLAND – ROTORUA – WELLİNGTON – QUEENSTOWN – FOX GLACİER

Uzman rehber eşliğinde Kültür, Keyif ve Doğa Turu…

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 9 Nisan 2021, Cuma İstanbul

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 11.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Singapur Hava Yollarının SQ 391 sefer sayılı uçuşu ile gece yarısı sonrası 14:25’de hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2.Gün, 10 Nisan, 2021, Cumartesi Singapur - Auckland

Akşam yemeğimizi ve sabah kahvaltımızı uçuş esnasında alıyoruz. 10 saat 20 dakikalık uçuş sonrası Singapur Changi Havalimanı’na 05:45’te varıyoruz. Üç saatlik beklemeden sonra saat 08.35’te Singapur Havayolları’nın SQ 281 sefer sayılı uçuşu ile hareket ediyoruz. 10 saat 20 dakikalık uçuşun ardından saat 23.35’te Auckland Havaalanı’na varıyoruz. Otobüsümüzle buluşuyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama Auckland’da.

3.Gün, 11 Nisan 2021, Pazar Auckland

Kahvaltımızı uçuş esnasında alıyor ve yerel saat ile 11.20’de Auckland Havaalanı’na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası havaalanında transfer aracımız ile buluşuyor ve şehir merkezine gidiyoruz. İlk olarak şehri merkezine gidiyor ve serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Şehir panoramik turumuzu yapıyor, sonrasında Neo-klasik tarzdaki yapısı ile dikkate çeken muhteşem Auckland Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu müze, Maori kültürüne ait eserlerin yanı sıra, geniş kapsamlı bir savaş müzesidir. Auckland’da yapacağımız şehir turu sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

4.Gün, 12 Nisan 2021, Pazartesi Auckland - Waitomo (195 km.) - Hobbiton (87 km.) - Rotorua (84 km.)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Waitomo’ya geliyoruz. Burada dünyaca ünlü “Ateş Böceği Mağaraları”nı geziyoruz. Katedral Mağarası olarak da bilinen bu kireçtaşı mağarasının eski kaya oluşumlarını görmek üzere mağaranın derinliklerine botlarla yolculuk yapıyoruz. Buraya Ateşböceği Mağarası denilmesinin sebebi, tavanında yaşayan binlerce böceğin ateşböceği gibi ışıldamasıdır. Uzayda yol alır gibi parlayan bu böceklerin altından botumuzla geziyoruz. Ziyaretin ardından buradan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” filmlerinin bazı sahnelerinin çekildiği Hobbiton köyüdür. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra hareket ediyor ve bir saatlik yolculuğun ardından Rotorua’ya varıyor, otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir süre sonra Maori kültürünü yakından tanımak için Tamaki veya Mitai köylerinden birine gidiyoruz. Burada “hangi” tarzı yemek ziyafetini yaşıyor ve geleneksel “hingi, haka ve poi” danslarını izliyoruz. Konaklama Rotorua’daki otelimizdedir.

5. Gün, 13 Nisan 2021, Salı Rotorua - Wellington

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası kısa yolculuk yapıyor ve Rotorua Havalimanı’na varıyoruz. Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 8233 no’lu uçuşu ile 10.20’de kalkan uçuşu ile hareket ediyor ve Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’a 11.30’da varıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir tanıtım turunda Parlamento Binası’nı, Ulusal Savaş Anıtı’nı, Wellington Limanı’na hâkim konumdaki Atatürk Parkı’nı ve Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Yeni Zelanda Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Maori kültürü, sanat, tarih, doğal yaşam gibi bölümlerden oluşmakta ve yoğun bir ziyaretçi çekmektedir. Bir sonraki durağımız ise Büyük Savaş Sergisi Müzesi’dir. Müze içinde Zelandalıların Birinci Dünya Savaşı’ndaki görevleri ve Gelibolu Sergisi yer almaktadır. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6. Gün, 14 Nisan 2021, Çarşamba Wellington - Queenstown

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 605 nolu uçuşu ile 12.20’de kalkan uçuşu ile 13.45’te Queenstown’a varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Queenstown’un en eski tarihi konutu Williams Cottage Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında bineceğimiz teleferikle Queenstown’ın eşsiz manzarasının keyfine varıyoruz. Kivi kuşlarını izleyebileceğimiz Kivi Kuşu Parkı’nı da ziyaret ettikten sonra, otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Queenstown’da otelimizdedir.

7. Gün, 15 Nisan 2021, Perşembe Queenstown - Cromwell Altın Arazisi - Haast Geçidi (205 km.) - Fox Glaicer (125 km.)

Kahvaltının ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Kawarau Boğazı Köprüsü’nde mola veriyoruz. Köprü dünyadaki ilk bungy jumping atlayışının yapıldığı yerdir ve günümüzde hâlâ birçok kişi buradan, 43 metre yükseklikten atlayış yapmaktadır. Sonrasında Cromwell’de Altın Arazisi Parkı’nda altına hücum döneminde madencilerin nasıl altın aradıklarını öğreniyor ve bizde altın arıyoruz. Belki zengin olamayız, ama unutmayın altın bulanındır ve birçok gezgin burada fındık tanesi büyüklüğünde altın bulmuştur. Wanaka Gölü’nün kıyısından geçen manzaralı yolu takip ederek üç saatlik yolculukla sonra Haast Geçidi’ne geliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğini yol üzerindeki bir tesiste serbest olarak alıyoruz. Sonrasında ise iki saat daha yol alıp Fox Glaicer’e ulaşıyoruz. Burada yer alan buzul, her sene küresel ısınmanın etkisi ile erimekte ve her sene biraz daha geri çekilmektedir. Bu yüzden buzulu artık çok yakından görmek mümkün olamıyor. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.
Not: Dileyen misafirlerimiz hava durumunun uygunluğuna göre bugün helikopterle buzul üzerine çıkış gezisi yapabilirler.

8. Gün, 16 Nisan 2021, Cuma Fox Glaicer - Hokitika (155 km.) - Christchurch (240 km.) - Auckland

Erken kahvaltının ardından otelden sabah 06:00’da ayrılıyor ve Christchurch’e, havalimanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Yeşim taşlarıyla ünlü Hokitika’da kısa bir kahve molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Karlı kaplı dağlar ve vadiler eşliğinde yol alıyoruz. Uygun yerlerde fotoğraf çekme molaları vererek dört saatlik yolculuk sonrasında Christchurch’e ulaşıyoruz. Havalimanına transfer oluyor yerel Havayolları’nın NZ893 no’lu uçuşu ile 16.00’te kalkan uçuşu ile hareket ediyor ve saat 17.55’te Auckland’a varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

9.Gün, 17 Nisan 2021, Cumartesi Auckland - Singapur

Kahvaltının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Singapur Havayollarının SQ286 sefer sayılı uçuş ile 14.10’da Auckland’e hareket ediyoruz. Saat 21.00’de Singapur Havalimanına varıyoruz. Beklemenin ardından Singapur Havayollarının SQ392 sefer sayılı uçuşu ile saat gece yarısından sonra saat 01.45’de hareket ediyoruz.

10.Gün, 18 Nisan 2021 , Pazar Singapur - İstanbul

Saat 07:45’de İstanbul Havaalanı’na varıyoruz

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Singapur Havayolları ile İstanbul ­ Auckland ­ İstanbul uçak biletleri
 • Yeni Zelanda Havayolları ile Rotorua – Wellington ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yeni Zelanda Havayolları ile Wellington – Queenstown ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yeni Zelanda Havayolları ile Christchurch – Auckland ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm transfer ve ulaşımlar,
 • 4* ve 5* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen ada turları
 • Bilgi notları,
 • Otellerde alınacak 6 akşam yemeği
 • Otellerde hamaliye,
 • Havalimanı vergisi,
 • Singapur Havayolları hizmet bedeli,
 • Zorunlu Sigorta
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Yeni Zelanda vize ücreti
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur teminatı bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesinin almak isteyen misafirlerimiz seyahat danışmanlarına danışabilir ve dilerlerse sigortalarını tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 7500-Eu’ya kadar tur teminatlı bu sigorta poliçe bedeli 225-Eu’dur. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€5,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz