fbpx
from €1,690,00
Rezervasyon Yap

Yeni Yılda Napoli – Amalfi

Created with Sketch. İtalya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 Aralık 2021 - 01 Ocak 2022

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Akdeniz’in göz alabildiğine uzanan masmavi manzarasında denize dik uzanan yamaçlarına kurulu evleri, kıvrımlı daracık sokaklarıyla Güney İtalya’da romantik bir yolculuğa ne dersiniz?

2800 yıllık köklü geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Napoli’de, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki San Severo Şapeli’nden Napoli Arkeoloji Müzesi’ne ve şehrin önemli noktalarına doğru bir keşif turuna çıkacaksınız.

Akdeniz’in masmavi kıyılarında romantizmin doruklarına tırmanacak, günbatımında kızıla boyanan manzarasıyla sanatçıların ilham kaynağı Positano’dan; İtalya’nın milli içkisi ‘Limoncello’nun sırrı olan limon bahçeleriyle ünlü Amalfi’ye; Ravello’dan Caserta’ya ; keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız.

Bir masal diyarını andıran irili ufaklı kasabaları, balkonlarından begonviller sarkan rengarenk evleriyle Güney İtalya sizi çağırıyor! Tarihle romantizmin iç içe geçtiği bir yolculuğa hazır olun!

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 29 Aralık 2021, Çarşamba İstanbul - Napoli

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Take Off Cafe’de Antonina Turizm yetkilisiyle sabah 05:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1879 sayılı seferi ile saat 08.35’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 08.55’de Napoli Capodichino havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, tur aracımızla buluşuyor, kısa bir yolculuk sonrasında Napoli’ye varıyoruz. Panaromik şehir turunun ardından öğle yemeği molası alıyoruz. Sonrasında rehberimiz
eşliğinde yürüyerek Napoli’yi keşfediyoruz. İlk olarak Napoli Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Roma dönemi heykelleri ve Pompeii’den getirilen mozaikleri ile ünlü bu müze ziyaretimiz sonrası Spaccanapoli olarak adlandırılan UNESCO Dünya Kültür Mirası
Listesinde yer alan tarihi Napoli merkezini keşfediyoruz. Napoli’nin tarihi dar sokakları olan Via dei Tribunali, Via San Gregorio Armeno, Via San Biagio dei Librai’de yürüyüş yapıyor, Piazza San Domenico Maggiore, Via Benedetto Croce geziyoruz. Gezimizden sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

2.Gün, 30 Aralık 2021, Perşembe Napoli - Positano(60km)– Amalfi(16km)– Ravello(6km)– Napoli(55km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası İtalya’nın en güzel yörelerinden biri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alana Amalfi sahillerine (Costa Amalfitano) hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik harika manzaralar eşliğindeki yolculuk sonrası turistik küçük bir şehir olan Positano’ya varıyor ve romantizm kokan burada fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Amalfiye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası öğle yemeğimizi yerel bir restoranda
alıyoruz. Yemek sonrası Rehberimiz ile Amalfi katedralini ziyaret ediyor bu güzel beldeyi keşfediyoruz. Limon bahçeleri, begonvil sokakları ve renkli evleri ile ünlü bu şirin beldeyi keşfediyoruz. Gezilerimiz sonrası kısa bir yolculuktan sonra Ravello’ya varıyoruz. Yürüyüş turunun ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuk sonrasından Napoli’deki otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizdedir.

3.Gün, 31 Aralık 2021, Cuma Napoli – Caserta(40km) - Napoli

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra hareket ediyor ve ortalama1 saatlik yolculuktan sonra Caserta’ya varıyoruz. Napoli Krallığı Bourbonları için yaptırılmış eski kraliyet ikametgah olan, 18yy Avrupa yükselen en geniş Saray olan Caserta Sarayı’nı ziyaret ediyoruz.
Bu saray UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Gezimizden sonra öğle yemeği için serbest zaman alıyor ve Napoli’ye dönüyoruz. Napoli’ye döndükten sonra günün kalan bölümünde serbest zaman alıyoruz. Yılbaşı gala yemeği için otelden hareket ediyoruz. Yemekten sonra yılbaşı coşkusunu yaşamak için şehir meydanına gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizdedir.

4.Gün, 1 Ocak 2022, Cumartesi Napoli – Bari - İstanbul

Erken kahvaltının ardından Bari havaalanına transfer oluyoruz. Ortalama üç saatlik yolculuktan sonra havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1446 sayılı seferi ile saat 15.25’de hareket ediyoruz. İstanbul Havaalanı’na saat 19.25’de varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile gezebilme farkı
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • THY ile İstanbul – Napoli gidiş, Bari - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Dört yıldızlı merkezi otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Napoli’de yerel restoranda 1 akşam yemeği
 • Napoli’de yerel bir restoranda limitli içkili ve yerel tatlardan oluşan yılbaşı gala yemeği
 • Amalfi’de yerel restoranda öğle yemeği
 • İngilizce dilinde yerel rehberlik hizmeti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Şehirlerdeki tur aracı giriş vergisi
 • Şehirlerdeki konaklama vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası.
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Dahil olmayan öğle ve akşam yemekleri
 • İtalya Schengen vize ücreti (150€)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası.

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Created with Sketch.
€1,690,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz