fbpx
from €1,250,00
Rezervasyon Yap

Yeni Yılda Belgrad – Sırbistan

Created with Sketch. Sırbistan
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

31 Aralık 2021 - 02 Ocak 2022

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Belgrad’ın İstiklal Caddesi Knez Mihailova’dan lapa lapa yağan kar tanelerinin muhteşem raksı eşliğinde yılbaşı kutlamalarının yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürümek, Tuna Nehri’nin donmuş kıyılarında gezinmek, burnunuz kıpkırmızı olana dek kartopu oynamak, özenle yaptığınız kardan adamın gözlerinden ellerinize bulaşan kömür karasına bakıp çocukluğunuzun mutlu günlerini anımsak istemez miydiniz? İçinizdeki çocuğun çağrısına kulak verip, “evet” dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse “buyurun”, yeni yıla “harika” bir ortamda ve “unutulmaz” anlar yaşayarak birlikte girelim.

İstanbul’a havayoluyla sadece bir saat 15 dakika mesafedeki tarihi başkent Belgrad, iki nehrin arasına kurulmuş yemyeşil bir kültür şehri. Üç asırlık Osmanlı mirasını her adımda hissettiren kent, Balkanların en renkli ve en eğlenceli gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Kale Meydanı, Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi, Belgrad Kalesi ve İstanbul Kapı gibi

Belgrad klasiklerini görebileceğini bu turumuzda yılbaşı eğlencesi ve başkent gezisiyle sınırlı kalmıyor, Sırbistan’ın benzersiz güzelliklerini keşfediyoruz.

Hayallerinizdeki kış manzaralarını fazlasıyla görebileceğiniz bu turumuzda Belgrad’a karayoluyla sadece birkaç mesafede çok keyifli bir rota bulunuyor: 1699 yılında Osmanlılar ile İttifak Devletleri arasında Karlofça Antlaşması’nın imzalandığı yer olan Sremski Karlovci küçük ama sevimli bir kasaba. Sırbistan’ın ikinci büyük kenti olan Novi Sad’ta ise görülmeye değer yer çok: Osmanlı’ya karşı inşa edilen Petrovaradin Kalesi bunlardan sadece biri. Gezmek ve görmek gerek. Yeni yılda ve yıllarda da…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 31 Aralık 2021, Cuma İstanbul - Belgrad

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 06.00’da rehberimiz ile Take off Cafe’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1081 sayılı uçuşu ile saat 08.30’da hareket ediyor ve saat 08.10’de Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a Nicola Tesla Havaalanı’na varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor .Yapacağımız şehir turunda Belgrad’dan 3 km mesafedeki Dedinje’ye gidiyor ve Yugoslavya Devlet Başkanı Mareşal Josip Broz Tito’nun (1892-1980) Mozolesi’ni, Sırbistan Tarih Müzesi’ni, Sava Ortodoks Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Şehirde St. Michael Katedrali ve içinde Milos Obrenovic (ö.1860) ve Mihailo Obrenovic’in (ö.1868) mezarlarını ve St. Mark Kilisesi ve içinde Stefan Uros IV (ö.1355) ve Milan Obrenovic’in (ö.1839) mezarlarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından hareket ediyor ve yârim saatlik yolculuk sonrası Avala Kulesi ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Yılbaşı gala yemeği için otelden hareket ediyoruz. Yemekten sonra yılbaşı coşkusunu yaşamak için şehir meydanına gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizdedir

2.Gün, 01 Ocak 2022, Cumartesi Belgrad – Kruşedol (75Km) – Sremski Karlovci (15Km) – Petrovaradin (10Km) – Stari Salankamen (45Km) - Belgrad

Kahvaltının ardından saat 10 gibi Fruska Gora Ulusal Parkı’na geliyor ve Brankovç Hanedanı yapısı Kruşedol Manastırı’nı (1514) ziyaret ediyoruz. Ardından kısa bir yolculuk sonrası Sremski Karlovci’ye-Karlofça geliyoruz. Burada Osmanlı Devleti ile Kutsal İttifak devletleri arasında 26 Ocak 1699 günü Karlofça Antlaşması’nın imzalandı ve Osmanlıların gerileme dönemini başlamıştır. Anlaşmanın imzalandığı yerde çadır şeklinde inşa edilmiş olan Barış Şapeli’ni (Kapela Mira) ziyaret ediyoruz. Buradan sadece 9 km bir yolculukla
Tuna Nehri’nin güney kıyısındaki Petrovaradin’e gidiyoruz. Burası Türk-Avusturya Savaşları sırasında Sadrazam Silahtar Damat Ali Paşa’nın Petrovaradin Savaşı’nı kaybettiği ve şehit düştüğü yerdir ve türbesi de Belgrad Kalesi’ndedir. Şehirde Petrovaradin Kalesi’ni ve savaş meydanının da bulunan tekkenin yıkılarak yerinde inşa edilen Tekije Kilisesi-St. Mary Kilisesi’ni görüyoruz. Buradan 45 km mesafede Stari Slankamen’e-Eski Slankamen gidiyoruz. Burası 1683 yılındaki başarısız II. Viyana Kuşatması’ndan sonraki dönemde Avusturya-Habsburg Devleti ile yapılan savaşlar sırasında Sadrazam Köprülüzade Fazıl Mustafa Paşa’nın 19 Ağustos 1691’de kaybettiği Salankamen Savaşı’ında şehit olduğu ve cesedinin bulunamadığı yer. Köyün tepesinde Acumincum Kalesi’ni görüyoruz. Ziyaretlerin ardından Belgrad’da dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.Konaklama otelimizdedir.

3.Gün, 02 Ocak 2022, Pazar Belgrad - İstanbul

Kahvaltının ardından saat 9:00 gibi ardinda Belgrad’da yapacağımız şehir turunda Kale
Meydanı ve buradaki Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi, Belgrad Kalesi, İstanbul Kapı, Sahat Kapı ve üstündeki Saat Kulesi (1789), Sadrazam Damat Ali Paşa Türbesi (1716), Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazereviç Anıtı, Hamam (18. yy), Şeyh Mustafa Paşa Türbesi (17. yy) Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazije
Meydanı ve Caddesi, Taş Meydanı, Bayraklı Camii (1798) ve Osmanlı Konağı-şimdi Karacic Sırp Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Gezimizden sonra öğle yemeği için serbest zaman alıyor.Günün kalan bölümünde serbest zaman alıyoruz ve saat 17:00 gibi Belgrad Nicola Tesla Havaalanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1084 sayılı seferi ile saat 20:20’de hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 00:10’de varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber ile bölgeyi gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul uçak bileti
 • Dört yıldızlı otellerde 2 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Klimalı konforlu araç ile ulaşım
 • Belgrad’da yerel restoranda müzik ve limitli içkili gala akşam yemeği
 • Yerel restoranlarda bir akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Otellerde hamaliye
 • Lokal rehberler
 • Tur bilgi notları
 • Havalimanı vergileri
 • THY Hizmet Bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortasa
 • Öğle yemekleri
 • Otel Ekstraları ve tüm kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 70.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur Esnasında Hava Durumu
Yaz aylarının başında ziyaret edeceğimiz Sırbistan hava sıcaklığı ortalama 8 dereceler civarında olacaktır. Çoğunlukla açık ya da bulutlu genelde ise yağmursuz bir hava bizleri karşılayacaktır. Akşamları serin olacağını da üşümemek için yanımıza mont, ceket vs almamız akıllıcadır.
Uçuş ile İlgili Bilgi
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz tur katılımcı sayısına bağlı olarak biletlerini mil ile alma imkanına sahiptir. Bunun için satış temsilcilerimiz ile temasa geçmeniz rica olunur. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bunu ancak bilet kesim sonrasında gerçekleştirme imkânları vardır.

Avrupa uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 8 Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.
Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sırbistan Vize ve Gümrük Bilgisi
Türk vatandaşların Sırbistan’da giriş yapabilmek için Vize’ye ihtiyaçları yoktur. Seyahat tarihinde en az 6 ay geçerli pasaportun olması yeterlidir.
Sıkça Sorulan Sorular
- Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur. - Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.
- Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımız da vardır.
- Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.
Created with Sketch.
€1,250,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz