fbpx
from €1,790,00
Rezervasyon Yap

Yeni Yılda Barselona – Girona – Figueres

Created with Sketch. İspanya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 Aralık 2021 - 01 Ocak 2022

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

“Yeni yıla nasıl başlarsanız bütün sene öyle geçermiş.” derler. Bu yaygın görüşten hareketle yeni yıl coşkunuzu Akdeniz kıyılarına, Katalan güzeli Barselona’ya ve sanatçı ruhların çekim adresleri Girona ile Figueres’e taşımaya ne dersiniz? Avrupa’nın en cazibeli şehirlerinin başında gelen Barselona, unutulmaz bir yeni yıl seyahati yaşamak için doğru bir seçim. Çünkü Katalonya’nın stil sahibi başkenti, özgün kültürünü Akdeniz sıcaklığı ve Avrupalı zarafetiyle harmanlayan bir sanat, mimari, yemek ve eğlence şehri olarak nam salmış.

Ünlü bir Katalan şairin Barselona’yı “büyüleyen kadın” olarak nitelendirmesi boşuna değil. Günümüzde şehrin ne kadar feminen olduğunu tartışmak mümkün belki, ancak Barselona’nın “büyüleyici” olduğu kesin. Dahası canlı, renkli, gizemli ve hemen her adımda gerçeküstü duygular hissettiren bir şehir burası. Tam da yeni yıl kutlamalarına yakışır cinsten… Nihayetinde coşkulu duygulara ilham veren bir şehir, Barselona… Tıpkı Salvador Dali, Antoni Gaudi, Pablo Picasso ve Joan Miro gibi sanatçılara ilham verdiği gibi…

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan muhteşem yapılarıyla masalsı bir cazibeye sahip olan Barselona, dağ ile deniz arasında gelişmiş sahil kentlerinin doğal güzelliğini taşıyor. Katalanların gururu Antoni Gaudi, Barselona’nın Eyfel’i kabul edilen peribacaları biçimindeki kuleleriyle ünlü La Sagrata Familia Katedrali‘nin mimarı. Gaudi, 1926 yılında eserini tamamlayamadan hayata veda etmişse de katedral, turumuzda göreceğimiz pek çok mimari harikanın başında geliyor. Cadde ve sokakların denize paralel veya dik olarak konumlandığı Barselona’da Ciutat Vella (Eski Kent) ile Yeni Kent’i buluşturan daracık Gotik sokaklar, Katalan büyücüsü Barselona’nın iki farklı yüzünü buluşturuyor.

Kristof Kolomb Anıtı’ndan tapas restoranlarına kadar kentin çeşitli zenginliklerini gözler önüne seren sokaklarda sanat mekânları da hayli fazla. Picasso’nun hayranlık uyandıran yapıtlarını görebileceğimiz müze ziyaretimizin yanı sıra, şehrin önde gelen mekânlarını gezip, sadece birkaç saat mesafemizdeki iki dünya güzel tarihi yerleşime uzanıyoruz. Girona, el değmemiş Orta Çağ dokusu ile bizi etkilerken; Salvador Dali’nin doğum yeri Figueres, sanatçılara göz kırpan duru güzelliğiyle hafızalarımızda yer ediyor. Özetle Barselona, yeni yılını sanat, mimari, müzik, yemek, eğlence, keşif ve alışverişle zenginleştirmek isteyenleri bekliyor.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün: 29 Aralık 2020, Salı İstanbul - Barselona

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle sabah 06.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1853 sayılı seferi ile saat 08.40’ta hareket ediyoruz. Yerel saatle 10.25’de Barselona havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, tur aracımızla buluşuyor ve hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra şehir merkezine varıyor ve turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Kültürü Mirası Listesi’nde yer alan Antoni Gaudi’nin tamamlanamayan bazilikası Sagrada Familia ziyareti ile turumuza başlıyoruz. Ardından turumuza 1984 yılında Unesco Dünya Kültürü Mirası Listesine kabul edilen Park Güell ile devam ediyoruz. Diğer eserlerinde olduğu gibi Gaudi, Park Güell’i yaparken de doğadan ilham almıştır. Canlı renklerin kullanıldığı, mozaik desenlerin süslediği parkın en önemli simgelerinden biri merdivenlerin ortasında yer alan devasa kertenkele heykelidir. Dolambaçlı yolları, mozaik desenli merdivenleri, doğası ve ihtişamlı renkleriyle bizi büyüleyecek Park Guell gezimizden sonra Barselona’nın Gotik bölgesinde La Ribera semtinde yer alan Picasso Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Orijinal adı Museu Picasso olan müze, Pablo Picasso hayattayken adına açılan ilk müze olma özelliğini taşımaktadır ve İspanyol sanatçının en çok eserini barındıran iki müzeden biridir. Müzede 3.500’den fazla yer almaktadır. Passeig de Gracia, Casa Batllo ve Casa Mila, Barselona Katedrali, Gotik kent merkezi, Las Ramblas Caddesi, Aziz Felip Neri Meydanı ve Boqueria Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği yerel restoranda Geceleme otelimizdedir.

2.Gün: 30 Aralık 2020, Çarşamba Barcelona - Girona (100 km.) - Figueres (49 km.) - Barselona (147 km.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bir saat civarında sürecek olan yolculuğumuzun ardından Özerk Katalonya Bölgesi'nin kuzey doğusunda yer alan rengârenk evleri, taş sokakları ile Orta Çağ’ın izlerini süreceğimiz Girona’ya varıyoruz. Tarihi kent surları, Katedral, Napolyon Bonapart’a karşı verilmiş İspanyol bağımsızlık mücadelesine atıfta bulunan Bağımsızlık Meydanı, Roma hamamı, Aziz Feliu Bazilikası ve Yahudi Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından hareket ediyor kısa bir yolculuktan sonra Salvador Dali’nin doğum yeri olan Figueres’e varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından turumuza başlıyoruz. Dali Müzesi’ni, (Ganymedes ve Pers Kraliçesi Esther heykelleri, Mae West Odası, Rüzgâr Sarayı Odası) ziyaret edip şehirde yürüyüş turumuzu yaptıktan sonra hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra otelimize dönüyoruz.
Geceleme otelimizdedir.

3.Gün: 31 Aralık 2020, Perşembe Barselona

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Barselona şehir turumuza devam ediyoruz. 1929 Uluslararası Fuar ve 1992 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Montjuic Tepesi’ne gidiyoruz. Parkı ziyaret edip güzel manzarayı izliyoruz. Deniz manzaralı yürüyüş yolları, gölet, çeşmeler bulunan taraçalı yamaç bahçeleriyle ünlü Mirador Del Alcalde’yi görüyoruz. Sonrasında Barselona’nın Montjuic Tepesi’nde yer alan ünlü açık hava müzesi Poble Espanyol’u ziyaret ediyoruz. 1929 Evrensel Sergisi’nde İspanya’nın mimari zenginliğini yansıtmak amacıyla yapılan Poble Espanyol (İspanyol Köyü), ülkedeki ünlü binaların ve caddelerin küçük ölçekli replikalarıyla oluşturulmuştur. Ziyaretin ardından otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlemenin ardından otelimizden yeni yıl gala yemeği için hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizdedir.

4.Gün: 1 Ocak 2021, Cuma Barselona - İstanbul

Kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Ardından otelimizden havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 1468 sayılı seferi ile saat 15.10’da hareket ediyoruz. İstanbul Havaalanı’na saat 20.35’de varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile gezebilme farkı
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • THY ile İstanbul – Barselona - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Konforlu araç
 • Dört yıldızlı otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Yerel bir restoranda limitli içkili ve yerel tatlardan oluşan yılbaşı gala akşam yemeği
 • Yerel restoranda bir akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • İngilizce dilinde yerel rehberlik hizmeti
 • Tur Bilgi notları
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Şehirlerdeki tur aracı giriş vergisi
 • Şehirlerdeki konaklama vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Tüm öğle yemekleri
 • Turun 2.günü akşam yemeği
 • İtalya Schengen vize ücreti (150€)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Vize ile İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Created with Sketch.
€1,790,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz