from ₺265,00
Rezervasyon Yap

Yazar Ayçe Ayyıldız ile Polonezköy’e Zamanda Yolculuk

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

06 Eylül 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Bir romanın sayfalarında gezinmek, anıların arasında zamanda yolculuk yapmak ve
yazarının yaratıcılık hikayesini dinlemek…
size ilham veriyorsa BİR ROMANIN Kültür Turu’na davetlisiniz.

İstanbul’un belki de “o zamanlarda” kalan en sıcacık köşelerinden birinde; POLONEZKÖY’de, yaşamını sürdüren Polonyalıların korudukları kültürlerini paylaşırken Doğan Kitap tarafından yayınlanan “Biz O Zamanlar Baaçede Oynardık” kitabının satırları arasında gezeceğiz. Polonezköy’ün el değmemiş yemyeşil tabiatında bir kitabın hikayesini yazarı Ayçe Ayyıldız’dan dinlerken, unutulmuş nice güzel hatırayı anımsamanın keyfiyle yürüyeceğiz.

Yazar Ayçe Ayyıldız’la, 1970’li yıllardaki çocukluk anılarının yer aldığı kitabındaki o güzel günleri, dolaplara saklanan akide şekerlerinin tadını damağımızda, misafire ikram edilen kolonyaların kokusunu burnumuzda hissederken, mutlu çocukluk hatıralarını paylaşacağız.

Açılan sandıklardan çıkan o güzel hatıralara eşlik edecek tabiatla baş başa kalabalık bir sofrada yemek yiyeceğimiz, gönlünden kelimeleri dökülenlerin ufak yazı atölyesinde bir hatıra defterine yazarmışçasına duygularını kağıda aktaracağımız, her nefeste doğanın cömertliğini hissederken… Zamanda yolculuk yapacağımız bir gezi.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

BULUŞMA YERİ VE SAATİ

Taksim AKM önü, saat 09.30
Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü, saat 10:00

TUR BİTİŞ SAATİ VE YERİ

Tur bitiş saati be yeri 18.00 -19.00 saatleri arasında biniş noktaların da bırakılacaktır.

PROGRAM

Sabah yazarımız ve otobüsümüzle buluşuyor ardından hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Polonezköy’e varıyoruz. Bir kitabın satırları arasında gezerek yemyeşil bir doğanın içinde bir buçuk saatlik yürüyüş yapıyor ardından köye dönüyoruz. Adampol tarihinin anlatıldığı ve 1881 yılında inşa edilen Adampol’ün en eski evi Zofia Ryzy Anı Evi’ni geziyoruz. 1845-46 yılları arasında Bosna’dan gelen Fransisken rahipler tarafından kurulan Mukaddes Anna Kilisesi’ni ve mezarlığı dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimizle temel yazı bilgilerini paylaşacağımız kısa bir çalışma yaptıktan sonra köy meydanına gidiyor ve köy içinde kısa bir yürüyüş yaparken Arıcılık Müzesi’ni ve cam sanatları merkezini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolculuğumuz yazarımız deneyimlerini paylaşırken önce Kadıköy ardından Taksim’e geliyoruz.

Dahil/Dahil Değil

  • Uzman rehberlik
  • Ulaşım
  • Sabah kahvaltılık poğaça, çay
  • Öğle yemeği Kırchma Restorant
  • Müze girişleri
  • Restoran bahşişleri
  • Tur bilgi kitapçığı

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.
Katılımcılarımızın rahat yürüyüş ayakkabısı hava şartlarına uygun yanlarında ince kazak ve yağmurluk getirmesi tavsiye olunur.
Tur İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.
Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.
Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.
0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.
Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.
Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.
Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺265,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz