fbpx
from ₺4,250,00
Rezervasyon Yap

Van

Created with Sketch. Van
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 - 31 Ekim 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

ÜÇ UNESCO, BİR DÜNYA DOĞA MİRASI ile

Doğu Anadolu Sahillerinde
VAN
TUŞPA KALESİ – NEMRUT KRATER GÖLÜ
AHLAT ESKİ YERLEŞİMİ VE MEZAR TAŞLARI
MURADİYE ŞELALESİ – GEVAŞ – AHTAMAR ADASI 

 

Van Kalesi, Ahtamar Adası, Ahlat Eski Yerleşimi ve Mezar Taşları, Nemrut Krater Gölü… Bunların ilk üçü UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde, sonuncusu ise dünya doğa mirası alanları ile imzalanan Ramsar Sözleşmesi ile korunan dünyanın en büyük iki krater gölünden biri. Turumuz bu dört önemli yerin yanı sıra, çok daha fazlasını vaat ediyor. Çünkü burası, nice peygamberin nefes aldığı, kutsal kabul edilen, halk ozanlarının söylenceler düzdüğü, insanlığın beşiğidir. Dilden dile, kuşaktan kuşağa anlatılan halk söylencelerinde aşka ve inanca en çok konu olan yerlerdendir. Mem ile Zin, Kerem ile Aslı, Siyabend ile Hace öyküleri hep bu çevrede döner, durur…

Doğu Anadolu’nun incisi Van ise dillere destan kahvaltıları, muhteşem Muradiye Şelalesi, nadide savat (gümüş) atölyeleri, renkli gözlü sevimli Van kedileri, Orta Çağ’ın mimarlık harikası Ahtamar Adası ve tarihi kaleleriyle güzelliklerini paylaşmaya her zamankinden daha hazır. Komşu şehirlerde ise Selçuklu ve Beylikler Dönemi mimarisinin anıtsal yapıları, dünyanın en büyük Türk – İslam açık hava mezarlığı ile taşın âdeta dantele dönüştüğü dev mezar taşları bizleri bekliyor. Türkiye’nin en büyük gölünün kıyısına kurulan Van şehri, insana âdeta Doğu Anadolu’da bir sahil kentine geldiğini hissettiriyor. Tıpkı Yaşar Kemal’in satırları gibi: “Dünyada hiçbir göl, hiçbir deniz, hiçbir su Van Gölü’nün maviliğinde olamaz… Deli eden bir mavilik…” Gelin yörenin göz alıcı renklerinin keyfini birlikte sürelim. Ne dersiniz?

Uzman rehberimizin özgün anlatımları eşliğinde gerçekleşecek olan turumuz, beş yıldızlı otel konaklaması, yöresel Van kahvaltısı ve iki akşam yemeği ikramının yanı sıra, sadece grubumuza özel klimalı, konforlu araç ulaşımı ve Van Gölü’nde tekne turu ile ayrıcalık kazanıyor. “Van ve geniş hinterlandını keşfetmeden Anadolu’yu ve Türkiye’nin doğusunu tanıyamazsınız” diyor, büyük beğeni toplayan bu turumuza sizi davet ediyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN: 29 EKİM 2021, CUMA İSTANBUL - VAN - TUŞBA - ÇAVUŞTEPE

İstanbul Yeni Havalimanı İç Hatlar kontuarında saat 06.30’da buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2746 sefer sayılı İstanbul - Van uçağı ile saat 09.15’de hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuzun ardından 11.10’da Van Ferit Melen Havalimanı’na varıyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde konforlu aracımıza biniyor ve Van turumuza başlıyoruz. İlk olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin içinde bulunan Van Kedi Evi’ni geziyor ve Van kedileri hakkında bilgi alıyoruz. İpeksi beyaz kürkü ve farklı göz renkleriyle suda oynamayı seven muhteşem Van kedilerini görüyor ve Van merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Van şehir merkezinde öğle yemeği molası ardından Çavuştepe’ye gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Van merkeze dönüyor ve Tuşpa Kalesi’ni (Van Kalesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Van’ın dünyaca ünlü “savat”ı (gümüş) ile ilgili bilgi almak için Savat atölyesine uğruyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. www.eliteworldvan.com.tr

2. GÜN: 30 EKİM 2021, CUMARTESİ VAN - TATVAN - AHLAT - MURADİYE - VAN

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak tüm Van Gölü’nü çepeçevre gezeceğimiz turumuza başlıyoruz. Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Tatvan’da aracımızı bırakıp küçük minibüsler ile en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Krater gölü gezimizin ardından öğle yemeği molası alıp Ahlat’a doğru yola çıkıyoruz. Ahlat’ta Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra Muradiye’ye giderken Adilcevaz ve Erciş’ten geçiyor ve solumuzda 4 bin 50 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’nı görüyoruz. Van Gölü’nün kuzeydoğu ucundan geçerek Muradiye Şelalesi’ne varıyoruz. Kışın buz tutan bu harika şelaleyi görüp dinlendikten sonra, Van’daki otelimize dönüyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği ardından konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. www.eliteworldvan.com.tr

3. GÜN: 31 EKİM 2021, PAZAR AHTAMAR - GEVAŞ - VAN - İSTANBUL

Sabah lobide rehberimiz ile buluşuyor, otelde çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve Van kahvaltısı için hareket ediyoruz. Zengin çeşitliliği ve lezzetiyle nam salmış yöresel Van kahvaltımız sonrası tur aracımızla biniyor ve Gevaş, Ahtamar gezilerimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gevaş ilçesine vardığımızda Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ediyor sonrasında Ahtamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Ahtamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında tekne ile Gevaş’a geri dönüyoruz. Göl kıyısındaki restoranda göl manzarası eşliğinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında Van’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. Türk Havayolları’nın TK 2747 sefer sayılı Van - İstanbul Havalimanı uçağı ile saat 16.25’de hareket ediyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik uçuşumuzun ardından saat 18.40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Önemli Notlar

Tur en az 8 katılımcı ile kalkış garantilidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır.

Dahil/Dahil Değil

 • İstanbul Havalimanından Türk Havayolları ile - İstanbul/Van/İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Bölgeyi Antonina farkı ve Uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Yöresel lezzetlerin sunulduğu iki farklı restoran ‘da 2 akşam yemeği
 • 3. Gün Yöresel Van Kahvaltısı
 • Elite World Otel'de 2 gece konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Van gölünde Ahdamar ’a gidiş - dönüş tekne turu
 • Klimalı konforlu araç ile tüm ulaşım hizmeti
 • Otoban - Otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstralar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük bir adet maske, kişiye özel el dezenfektanı bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺4,250,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺250,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz