from ₺2,595,00
Rezervasyon Yap

Van

Created with Sketch. Van
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

05 - 07 Haziran 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Demirçağ’ın efendileri Urartularla kendini yeniden yaratan bu topraklar, sadece Urartularla başlayan bir tarihe değil M.Ö 7000’lere uzanan bir geçmişe sahiptir. Doğunun güzeli, Urartu’nun başkenti Tuşpa yani Van; sadece kültürel tarihi ile değil doğal güzellikleriyle de nadir şehirlerimiz arasındadır. Van; gölü, kalesi, kiliseleri, camileri, yazıtlarıyla adeta bir açık hava müzesi gibidir. Van Gölündeki Ahtamar Adasındaki ilginç ve hüzünlü hikâyeyi dinleyip yine bu adada bulunan mimari açıdan Ortaçağ Ermeni sanatının en güzel örneklerinden biri olan Surp Haç Kilisesini görme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (05 HAZİRAN 2020, CUMA) İSTANBUL - VAN - TUŞBA - ÇAVUŞTEPE

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 07.00’de buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından AnadoluJet Hava Yolları’nın TK 7202 sefer sayılı İstanbul - Van uçağı ile saat 08.20’de hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuzun ardından 10.20’de Van Ferit Melen Havalimanı’na varıyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde konforlu aracımıza biniyor ve Van turumuza başlıyoruz. İlk olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin içinde bulunan Van Kedi Evi’ni geziyor ve Van kedileri hakkında bilgi alıyoruz. İpeksi beyaz kürkü ve farklı göz renkleriyle suda oynamayı seven muhteşem Van kedilerini görüyor ve Van merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Van şehir merkezinde öğle yemeği molası ardından Çavuştepe’ye gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Van merkeze dönüyor ve Tuşpa Kalesi’ni (Van Kalesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Van’ın dünyaca ünlü “savat”ı (gümüş) ile ilgili bilgi almak için Savat atölyesine uğruyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. www.eliteworldvan.com.tr

2.GÜN (06 HAZİRAN 2020, CUMARTESİ) VAN - TATVAN - AHLAT - MURADİYE - VAN

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak tüm Van Gölü’nü çepeçevre gezeceğimiz turumuza başlıyoruz. Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Tatvan’da aracımızı bırakıp küçük minibüsler ile en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Krater gölü gezimizin ardından öğle yemeği molası alıp Ahlat’a doğru yola çıkıyoruz. Ahlat’ta Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra Muradiye’ye giderken Adilcevaz ve Erciş’ten geçiyor ve solumuzda 4 bin 50 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’nı görüyoruz. Van Gölü’nün kuzeydoğu ucundan geçerek Muradiye Şelalesi’ne varıyoruz. Kışın buz tutan bu harika şelaleyi görüp dinlendikten sonra, Van’daki otelimize dönüyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği ardından konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. www.eliteworldvan.com.tr

3.GÜN (07 HAZİRAN 2020, PAZAR) AHTAMAR - GEVAŞ - VAN - İSTANBUL

Sabah lobide rehberimiz ile buluşuyor, otelde çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve Van kahvaltısı için hareket ediyoruz. Zengin çeşitliliği ve lezzetiyle nam salmış yöresel Van kahvaltımız sonrası tur aracımızla biniyor ve Gevaş, Ahtamar gezilerimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gevaş ilçesine vardığımızda Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ediyor sonrasında Ahtamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Ahtamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında tekne ile Gevaş’a geri dönüyoruz. Göl kıyısındaki restoranda göl manzarası eşliğinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında Van’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. AnadoluJet Havayolları’nın TK 7207 sefer sayılı Van - Sabiha Gökçen Havalimanı uçağı ile saat 16.10’da hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşumuzun ardından saat 18.20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Sabiha Gökçen Havalimanından Anadolu Jet ile - İstanbul/Van/İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Bölgeyi Antonina farkı ve Uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Yöresel lezzetlerin sunulduğu iki farklı restoran ‘da 2 akşam yemeği
 • 3. Gün Yöresel Van Kahvaltısı
 • Elite World otelde 2 gece konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Van gölünde Ahdamar ’a gidiş dönüş Tekne turu
 • Klimalı konforlu araç ile tüm ulaşım hizmeti
 • Otoban - Otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstralar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.


TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ-TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL-2850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI-1100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ-425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİMİ-DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ-DAHİL
Diğer Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,595,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺200,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now