from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Van – Doğu Beyazıt

Created with Sketch. Van
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 - 30 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Doğubeyazıt…Demirçağ’ın efendileri Urartularla kendini yeniden yaratan bu topraklar, sadece Urartularla başlayan bir tarihe değil M.Ö 7000’lere uzanan bir geçmişe sahiptir. Doğunun güzeli, Urartu’nun başkenti Tuşpa yani Van; sadece kültürel tarihi ile değil doğal güzellikleriyle de nadir şehirlerimiz arasındadır. Van; gölü, kalesi, kiliseleri, camileri, yazıtlarıyla adeta bir açık hava müzesi gibidir. Van Gölündeki Ahtamar Adasındaki ilginç ve hüzünlü hikâyeyi dinleyip yine bu adada bulunan mimari açıdan Ortaçağ Ermeni sanatının en güzel örneklerinden biri olan Surp Haç Kilisesini görme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (27 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE) İSTANBUL - IĞDIR - DOĞU BEYAZIT - MURADİYE - TATVAN

İstanbul Havalimanı İç hatlar Terminali 1 no’lu buluşma noktasında saat 04.45’de buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2718 sefer sayılı İstanbul - Iğdır uçağı ile saat 05:55’de hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 20 dakikalık yolculuğumuzun ardından 08:15’te Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na varıyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde konforlu aracımıza biniyor ve Doğu Beyazıt’a hareket ediyoruz. İshak Paşa Sarayı gezimizin ardından öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kışın buz tutan bu harika şelaleyi görüp dinlendikten sonra Erciş ve Ahlat üzerinden Tatvan’daki otelimize gidiyoruz. http://www.thecraterhotel.com.tr/

2.GÜN (28 AĞUSTOS 2020, CUMA) TATVAN - NEMRUT - AHLAT - VAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak turumuza başlıyoruz. Tatvan’da aracımızı bırakıp küçük minibüsler ile en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Krater gölü gezimizin ardından Ahlat’a doğru yola çıkıyoruz. Ahlat’ta Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra Tatvan’da öğle yemeği molası veriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Van merkeze dönüyor Van’ın dünyaca ünlü Savat’ı (gümüş) ile ilgili bilgi almak için Savat atölyesine uğruyoruz. Ardından otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir süre dinlenmenin ardından akşam yemeği için yerel bir restoranda yemek almak için dışarı çıkıyoruz. http://www.eliteworldvan.com.tr

3.GÜN (29 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) VAN - ÇAVUŞTEPE

İlk olarak Van Yüzüncü yıl üniversitesinin içinde bulunan Van kedi evi’ni geziyor ve Van kedileri hakkında bilgi alıyoruz. İpeksi beyaz kürkü, değişik göz rengi, suda oynamayı seven muhteşem Van kedilerini görüyor ve Van merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Van merkezde Tuşba Kalesi’ni (Van Kalesi) gezdikten sonra yerel bir restoranda yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği molası ardından Çavuştepe’ye gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Van merkeze dönüyor otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir süre dinlenmenin ardından akşam yemeği için yerel bir restoranda yemek almak için dışarı çıkıyoruz.

4.GÜN ( 30 AĞUSTOS 2020, PAZAR) VAN - AHTAMAR - GEVAŞ - VAN - İSTANBL

Sabah lobide rehberimiz ile buluşuyor, otelde çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve Van kahvaltısı için hareket ediyoruz. Çeşidi ve lezzetiyle nam salmış Yöresel Van kahvaltımız sonrası tur aracımızla biniyor ve Gevaş, Ahtamar gezilerimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gevaş ilçesine vardığımızda Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ediyor sonrasında Ahtamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Ahtamar Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve hüzünlü efsanesini rehberimizden öğreniyoruz. Sonrasında tekne ile Gevaş’a geri dönüyoruz. Göl kıyısındaki restoranda göl manzarası eşliğinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında şehirde panoramik tur yapıyor ve kalan ölçüde serbest zaman veriyoruz ardından Van’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. Türk Havayolları’nın TK 2751 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.45’de hareket ediyoruz, yaklaşık 2 saat 25 dakikalık uçuşun ardından saat 21.10’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • İstanbul Havalimanından Türk Hava Yolları ile - İstanbul/Iğdır, Van/İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Bölgeyi Antonina farkı ve Uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • 4. Gün Yöresel Van Kahvaltısı
 • Van ‘da iki gece yöresel restoran ‘da akşam yemeği
 • Tatvan The Crater Hotel ’de bir gece yarım pansiyon konaklama
 • Elite World otel ‘de iki gece oda kahvaltı konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Van gölünde Ahdamar ’a gidiş dönüş Tekne turu
 • Klimalı konforlu araç ile tüm ulaşım hizmeti
 • Otoban - Otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstralar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ-TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL-2850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI-1100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ-425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİMİ-DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ-DAHİL
Diğer Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺250,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.