fbpx
from $2,890,00
Rezervasyon Yap

Ürdün

Created with Sketch. Ürdün
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

13 - 19 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

7 Gün 6 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

“Wadi Rum’da Çölün ortasında 1 gece lüks çadır kampında konaklama ayrıcalığıyla..”

AMMAN – JERASH – ÇÖL KALELERİ – MADABA – NEBO –   ÖLÜ DENİZ – BETHANY – KERAK – PETRA – HAÇLI KALESİ – WADİ RUM – AQABA

Gül Kırmızısı Şehir Petra ve Ötesiyle

Çoktandır aklınızı çelecek bambaşka bir seyahate çıkmayı mı düşlüyorsunuz? O zaman bu yolculuk tam size göre… Nereye mi? İzmir doğumlu ünlü şair John William Burgon’unTarihin yarısı kadar yaşlı, gül kırmızısı şehir” dediği Petra’nın bulunduğu yere. Dahası deniz seviyesinden 400 metre aşağıda büyük bir göl olan Ölü Deniz’in muhteşem günbatımlarına, Orta Doğu’nun en esrarengiz antik kentlerini saklayan Shira Dağları’nın eteklerine, lüks çadırlarda çölün romantizmini doyasıya yaşamaya…

Orta Doğu’nun petrolü ve suyu kısıtlı, tarihi ve kültürü bol ülkesi Ürdün, el değmemiş antik şehirleri, kanyonların içine gizlenmiş doğal koridorları ve cenneti anımsatan vahalarıyla gerçekten de nefes kesiyor! Orta Doğu’nun yeni gözdesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası pek çok yer saklıyor. Ürdün -biraz yakından bakıldığında- tarih boyunca düşmana geçit vermemiş güçlü çöl kaleleri, Emevi sarayları, Bizans kiliseleri, Roma mozaikleri, arkeoloji parkları ve kutsal alanlarla örülü dev bir açık hava müzesini andırıyor.

Granit kayalıklar ile uçsuz bucaksız kum denizini göz kamaştırıcı şekilde bütünleştiren rüyalar vadisi Wadi Rum’da ise unutulmaz bir çöl safarisi bizleri bekliyor. Vadinin derinliklerinde, lüks çadırlarımızda geçireceğimiz olağanüstügecede, gökyüzü süsleyen milyonlarca yıldızın benzersiz manzarasıyla büyüleniyoruz. Gelin, bu sürprizler coğrafyasında çadırımıza konuk olun. Renkler ambarı Ürdün’ü çok seveceksiniz.Türkiye’nin her yerinden

İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır.Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

 

 

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • 5* otellerde konaklıyoruz.
 • Wadi Rum’da özel duş ve tuvaleti olan lüks çadırda bir gece konaklıyoruz. Bu gece tanık olacağımız gecenin gökyüzü manzarası milyonlarca yıldızın görülebileceği şekliyle olağanüstüdür.
 • Ürdün mutfağının en seçkin yemeklerini tur boyunca tadıyoruz. Öğle yemeklerini yerel restoranlarda, akşam yemeklerini otellerde alıyoruz.
 • Amman’da yapacağımız panoramik tur ile birlikte Roma Tiyatrosu, Kral Abdullah Cami, Amman Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.
 • Madaba’ya gidiyoruz ve Aya Yorgi Kilisesi, Arkeoloji Parkı ve park içindeki mozaikleri, Oniki Havariler Kilisesi ile Müzesi’ni keşfediyoruz.
 • Nebo dağına gidiyoruz; muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz.
 • Petra’yı geziyoruz. Tarihi dokusu ve atmosferiyle etkileyici antik kentte Hazine, Amfitiyatro, Kraliyet Mezarlığı, Sütunlu Cadde, Bint Firavun Kasrı, Aslanlı Tapınak, Bizans Kilisesi ve Hapishane gibi yerleri görüyoruz.
 • Granit kayalıklar ve çölün birbiriyle göz kamaştırıcı bir şekilde bütünleştiği bir çöl vadisi olan Wadi Rum’a gidiyoruz. Kamyonet tarzı 4x4 jeeplerimiz ile yaklaşık iki sat sürecek safari yapıyoruz.
 • Lut Gölü’ne (Ölü deniz) gidiyoruz; gün batımının tadını çıkarıyoruz.
 • Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Jerash’ı görüyoruz.

Tur Detayları / Programı

1.Gün 13 Mart 2020, Cumartesi İSTANBUL - AMMAN

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle saat 18.30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK812 sayılı seferi ile saat 21.40’da hareket ediyoruz ve Amman’a 23.05’de varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası transfer aracımızla buluşuyor ve konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. Konaklama 5* otelimizdedir.

2.Gün 14 Mart 2020, Pazar AMMAN – ÇÖL KALELERİ(QASR AMRA)(85km) – JERAŞ(135km) – AMMAN (55km)

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyor ve yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almakta olan Qasr Amra’ya varıyoruz. Milattan sonra 8. yüzyılın başlarında inşa edilen ve son derece iyi korunmuş olan bu çöl kalesi, hem garnizonu olan bir kaleydi hem de Emevi halifelerinin ikamet ettikleri bir sarayı barındırmaktaydı. Bütünüyle tamamlanmış olmamasına rağmen Qasr Amra, Ürdün ve Suriye'deki tüm Emevi saray ve kaleleri arasında en iyi korunan mimari eserdir. Bu muhteşem çöl kalesini ziyaret ediyoruz ardından yola çıkıyor ve ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Jeraş’a varıyor ve yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ortadoğu’nun en iyi korunmuş Roma şehrini geziyoruz. Oval forum, yüzlerce sütunla çevrili ana cadde, dini yapılar, tiyatrolar göreceklerimizden bazılarıdır. Ziyaretlerin ardından, Amman’a hareket ediyor ve ortalama 1 saatlik yolculuktan sonra Amman’a varıp otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme 5* otelimizdedir.

3.Gün 15 Mart 2020, Pazartesi AMMAN – MADABA(50km) –– NEBO DAĞI (15km) – ÖLÜDENİZ (40km)

Kahvaltının ardından, otelden hareket ediyoruz. Amman’da panaromik şehir turu yapıyor; Roma Tiyatrosu, Amman Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, Roma ve Bizans dönemlerinden kalan harika yapıları, kiliseleri ve muhteşem yer mozaikleriyle ünlü Madaba’ya varıyoruz. Burada yapacağımız turda Aya Yorgi Kilisesi, Arkeoloji Parkı ve park içindeki mozaikleri, Oniki Havariler Kilisesi ile Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerden sonra öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra kısa bir yolculuk yapıyor ve Tevrat’a göre Hz. Musa’nın Vaat Edilen Toprakları gördüğü ve öldüğü dağ olan, Nebo Dağı’na varıyoruz. Nebo Dağı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında tekrar yol çıkıyor ve yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra deniz seviyesinin 400 m altında olan Lut Gölü (Ölüdeniz) bölgesine varıyoruz. Ölü denizde gün batımının tadını çıkarıyoruz. Hava şartlarına göre insanları gençleştirdiği düşünülen çamurların keyfini çıkarabilir ve suya batmadan yüzme deneyimini yaşayabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme 5* otelimizdedir.

4.Gün 16 Mart 2020, Salı ÖLÜDENİZ – BATHANY(30km) – KERAK – PETRA

Kahvaltının ardından, kısa süreli bir serbest zaman alıyoruz. Ardından otelden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almakta olan Yuhanna memadanın oturduğu ve Hz İsa’yı vaftiz ettiği rivayet edilmekte olan kutsal yer Bethany’i ziyaret ediyoruz. Ardından tarihi şehir Kerak’a hareket ediyoruz. Selahaddin Eyyübi’nin Haçlılar ile mücadelesi sonrası ele geçirdiği ve ‘’ Cennetin Krallığı’’ filminde de yer almış olan büyük bir kaledir. Karak’a varıyor ve yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kerak Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra Petra’ya hareket ediyoruz. Ortalama 1 saatlik yolculuktan sonra Petra’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme 5* otelimizdedir.

5.Gün 17 Mart 2020, Çarşamba PETRA – SHOBAK KALESİ (30Km) – WADI RUM (Çöl’de lüks çadırda konaklama)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, otelden ayrılıyor ve masalsı antik Şehir Petra’ya gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almakta olan kırmızı kayalara oyulmuş tarihi şehre girdikten sonra atlara binip kısa bir yolculuk yapıyor ve sonrasında meşhur kanyondan yürümeye başlıyoruz. Kanyon sonunda bizi etkileyici Roma eserleri karşılamaktadır. Hazine, Amfitiyatro, Kraliyet Mezarlığı, Sütunlu Cadde, Bint Firavun Kasrı, Aslanlı Tapınak, Bizans Kilisesi ve Hapishane’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Shobak Kalesi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra 12.yy’da Kudüs Kralı tarafından yaptırılan bu haçlı kalesine varıyoruz. Shobak kalesi 1189 yılında Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi tarafından Haçlıların elinden alınarak müslümanların yönetimine geçmiş; kale Mekke’ye, Hacca ve Kudüs’e giden önemli yolların üzerinde bulunması bakımından Müslümanlar için önemini her zaman korumuş önemli bir yapıdır. Ziyaretimizden sonra Shobak’tan ayrılıyor ve bir buçuk saat sonra Wadi Rum’a geliyor ve lüks Çadır Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Çadır Otel’dedir.

6.Gün 18 Mart 2020, Perşembe WADİ RUM(110km) – ÇÖL MACERASI – AQABA(70km)

Sabah kahvaltının ardından, otelden ayrılıyoruz ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almakta olan Wadi Rum 720 km² alana yayılmış, granit kayalıklar ve çölün birbiriyle göz kamaştırıcı bir şekilde bütünleştiği bir çöl vadisidir. Wadi Rum’da kamyonet tarzı 4x4 jeeplerimizin arkasında yerimizi alıyoruz ve heyecan dolu safarimize başlıyoruz. Safarimizin ardından Bedevi kampına gidiyor ve bedevi yemeklerini tadacağımız öğle yemeğimizi bedevi kampında alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Aqaba’ya hareket ediyor ve yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Aqaba’ya varıyor ve panoramik turumuzu yapıyor sonra da günün yorgunluğu alacak bir çay/kahve molası veriyor, sonra da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme 5* otelimizdedir.

7.Gün 19 Mart 2020, Cuma AQABA - İSTANBUL

Gece yarısından sonra saat 01.00’de Aqaba havalimanına transfer oluyoruz. ve havalimanına varıyoruz. Türk Hava Yollarının TK819 sayılı uçuşu ile saat 04:05’de hareket ediyoruz ve 07:40’da İstanbul Yeni Havalimanına varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile gezebilme farkı
 • Konforlu, klimalı tur aracı ile yolculuk
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Amman / Akabe – İstanbul uçak biletleri
 • Beş yıldızlı otellerde, 5 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bir gece lüks çadırda oda ve kahvaltılı konaklama
 • 5 Öğle yemeği
 • Beş yıldızlı otellerde alınan 4 akşam yemeği
 • Amman’da turun ikinci günü yerel restoranda alınacak akşam yemeği
 • Yerel mihmandar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergileri ve Servis bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 105 USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$2,890,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz