from ₺3,095,00
Rezervasyon Yap

Tunceli – Munzur

Created with Sketch. Tunceli
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

30 Nisan - 02 Mayıs 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Kadim topraklarda Munzur’un renklerinde buluşuyoruz

Turumuzda “kayalar arasında bir nehirler şehri” olan Tunceli’yi keşfetmekle kalmıyor, Munzur Vadisi’nin göz alıcı hazinelerine doğru benzersiz bir yolculuğa çıkıyoruz.

Sizleri çok özel bir deneyime, Tunceli ve Munzur’un sürprizlerle dolu doğasına davet ediyoruz.  Alevi kültürüne ilişkin zengin detaylar barındıran yörede asırlardır farklı yerlerden gelen insanlar buluşuyor, tanışıyor, kaynaşıyor. Bu sayede kültürler arasında duygu birliği yaratılıyor. Bu yüzden Anadolu’nun farklı renklerini barındıran Tunceli ve Munzur Vadisi, Türkiye için önemli bir değer.

Bu kadim kültürler havzası, bünyesinde az bilinen pek çok güzellik saklıyor. Çünkü geçmişi, MÖ 8 binli yıllara kadar uzanan zengin bir kültürel birikimin mirasçısı. Anadolu’nun en eski uygarlıklarının bir kısmını koynunda büyüten havza, keskin dağ yamaçları, derin kanyonlar, coşkun şelaleler, akarsular, pınarlar ve sık bir orman örtüsüyle taçlanıyor.

Bu harikalar coğrafyasında, “kayalar arasında bir nehirler şehri” olan Tunceli’yi keşfetmekle kalmıyor, Munzur Vadisi’nin göz alıcı hazinelerine doğru benzersiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Seyir keyfi çok yüksek bir feribot yolculuğuyla doğal bir film platosunu andıran Pertek Kalesi’ni görüyor, tarihi mabetleri ziyaret ediyor, yöreye hayat veren Ovacık Gözelerinin muhteşem güzelliğine tanıklık ediyor ve asırlardır kuşaktan kuşağa aktarılan Anadolu efsanelerini rehberimizden dinliyoruz. Dahası Tunceli Merkez Cem Evi’ni ziyaret edip, Alevi dedesiyle sohbet ederek bölge ve yerel kültürle detaylı bilgiler alıyoruz. Gelin bu kültür ve doğal şöleninde birlikte olalım. Bekliyoruz…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN 30 NİSAN 2021, CUMA İSTANBUL - ELAZIĞ - PERTEK - TUNCELİ

Misafirlerimizle saat 09.30’da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde D Kontuarı önünde 1 No’lu buluşma noktasında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından TK 2646 sefer sayılı uçuşla saat 11.25’de Elazığ’a hareket ediyor ve 13.25’de Elazığ Havalimanı’na varıyoruz. Transfer aracımızla buluştuktan sonra Meşeli’den Pertek’e feribotla geçerek Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Keban Barajı sularında bir adacık olarak kalmış Pertek Kalesi’ni göreceğiz. Güzergâhımız üzerinde yer alan, Keban Barajı’nın yapımı sırasında su altında kalmaktan kurtarılarak Pertek’e taşınan Sungur Bey ve Çelebi Ağa camilerini ziyaret edeceğiz. Pertek gezimizi tamamlamamızın ardından Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli’de kısa bir şehir gezisinden sonra kent merkezinde konaklayacağımız Grand Şaroğlu Oteli’ne yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. http://www.grandsarogluhotel.com

2. GÜN 01 MAYIS 2021, CUMARTESİ TUNCELİ - MUNZUR VADİSİ - OVACIK - OVACIK GÖZELERİ - TUNCELİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Munzur Vadisi’nin eşsiz güzelliklerini görmek üzere Ovacık’a doğru yola koyuluyoruz. Türkiye’de alışılmadık bir yerel yönetim anlayışıyla gündeme gelen Ovacık ilçesinde vereceğimiz molanın ardından doğal güzellikleriyle bilinen Munzur Gözeleri’ne varıyoruz. Bölgenin yemyeşil doğasını göz alıcı pınarlarını keşfetmemizin ardından tekrar Ovacık’a dönüyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası ardından Tunceli kent merkezine dönüş yapıyoruz. Tunceli Merkez Cem Evi’ni ziyaret edip, müsaitlik olması durumunda Alevi dedesiyle sohbet ederek bölge ve yerel kültürle ilgili bilgi alıyoruz. Ardından otelimize geçeceğiz. Bir süre dinlenmemizin ardından akşam yemeği için dışarıya çıkacağız ve yemeğimizi yerel bir restoranda yöresel lezzetler eşliğinde alacağız. http://www.grandsarogluhotel.com

3. GÜN 02 MAYIS 2021, PAZAR TUNCELİ - ERZİNCAN - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pülümür Suyu’nu takip ederek Erzincan’a doğru hareket ediyoruz. Doğal güzellikleriyle ve plajlarıyla ünlü Kutuderesi mevkiinde mola veriyoruz. Güzergâhımız üzerinde doğal güzelliği, zengin bitki örtüsü ve serin havası ile ziyaretçilerini karşılayan doğa harikası Girlevik Şelalesi’ne uğrayacağız. Şelale gezimizden sonra Erzincan kent merkezinde kısa bir panoramik tur yapacağız. Bu bölgede Saltuklu ve Mengücek hanedanları önemli izler bırakmış.
Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra Erzincan Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2655 sefer sayılı uçuşuyla saat 15:55’da İstanbul’a hareket ediyor saat 18:00’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • THY ile İstanbul-Elazığ ve Erzincan-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tunceli Grand Şaroğlu Otel’de 2 gece kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama
 • Antonina Turizm rehberliği farkıyla bölgeyi gezme şansı
 • Konforlu turizm aracıyla ulaşım hizmeti
 • Tunceli’de yerel restoranda akşam yemeği (2.akşam)
 • Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış tur kitapçığı
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları; bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Atatürk Havalimanı’nın taşınması sonrasında THY uçuşları başka bir havalimanından gerçekleşebilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Kutsal mekânlara girişler için yanınızda uygun kıyafet (kadınlar için başörtüsü vb.) bulundurmanızı rica ederiz.

Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesinin” imzalanmış olması gerekir.

Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesindeki” iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapılabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺3,095,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺200,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.