fbpx
from ₺2,895,00
Rezervasyon Yap

Tunceli Munzur

Created with Sketch. Tunceli
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 - 31 Ocak 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 gün 2 gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

El değmemiş vadilerin diyarı Tunceli ve Munzur’a seyahat etmenin mevsiminin bahar ve yaz ayları olduğu düşünülür genellikle. Oysa dağları, ormanları, nehirleri ve kültürel zenginlikleriyle bu kadim coğrafya, kış mevsiminin fazlasıyla yakıştığı ender yerlerden biridir.

Bu turumuzda kışın bembeyaz örtüsü altında “kayalar arasında bir nehirler şehri” olan Tunceli’yi keşfetmekle kalmıyor, Munzur Vadisi’nin göz alıcı hazinelerine doğru benzersiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Âdeta kapalı grup tadında, sınırlı bir kontenjan ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda hem yörenin doyumsuz kış manzaralarını hem de bölgedeki farklı yerleri keşfetme şansı bulacaksınız. Bu nedenle turumuza, Hozat, Ağlayan Kayalar ve Pülümür gibi yeni yerler ekledik. Son akşam gala akşam yemeği ve bölgenin en seçkin otelinde konaklama ayrıcalığı ise cabası…

Peki bünyesinde az bilinen pek çok güzellik saklıyan bu kültürler coğrafyasında bizleri neler bekliyor? Bu harikalar diyarında, “kayalar arasında bir nehirler şehri” olan Tunceli’yi keşfetmekle kalmıyor, Munzur Vadisi’nin göz alıcı hazinelerine doğru benzersiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Seyir keyfi çok yüksek bir feribot yolculuğuyla doğal bir film platosunu andıran Pertek Kalesi’ni görüyor, tarihi mabetleri ziyaret ediyor, yöreye hayat veren Ovacık Gözelerinin muhteşem güzelliğine tanıklık ediyor ve asırlardır kuşaktan kuşağa aktarılan Anadolu efsanelerini rehberimizden dinliyoruz. Dahası Tunceli Merkez Cem Evi’ni ziyaret edip, yerel kültüre ilişkin detaylı bilgiler ediniyoruz.

Alevi kültürüne ilişkin zengin detaylar barındıran yörede asırlardır farklı yerlerden gelen insanlar buluşuyor, tanışıyor, kaynaşıyor. Bu sayede kültürler arasında duygu birliği yaratılıyor. Bu yüzden Anadolu’nun farklı renklerini barındıran Tunceli ve Munzur Vadisi, Türkiye için önemli bir değer. Çünkü geçmişi, MÖ 8 binli yıllara kadar uzanan zengin bir kültürel birikimin mirasçısı. Sizleri bu kış çok özel bir deneyime, Tunceli ve Munzur’un sürprizlerle dolu doğasına davet ediyoruz. Gelin bu kültür ve doğa şöleninde birlikte olalım. Bekliyoruz…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN 29 OCAK 2021, CUMA İSTANBUL - ELAZIĞ - PERTEK - TUNCELİ

Misafirlerimizle saat 06.00’da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde D Kontuarı önünde 1 No’lu buluşma noktasında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından TK 2642 sefer sayılı uçuşla saat 07.25’de Elazığ’a hareket ediyor ve 09.25’de Elazığ Havalimanı’na varıyoruz. Transfer aracımızla buluştuktan sonra Meşeli’den Pertek’e feribotla geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Keban Barajı sularında bir adacık olarak kalmış Pertek Kalesi’ni görüyoruz. Ardından Pertek ve Hozat üzerinden güzergâhın doğal ve kültürel zenginliklerini izleyerek Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli’de kısa bir şehir gezisinden sonra kent merkezinde konaklayacağımız Grand Şaroğlu Oteli’ne yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. http://www.grandsarogluhotel.com

2.GÜN 30 OCAK 2021, CUMARTESİ TUNCELİ - MUNZUR VADİSİ - OVACIK - OVACIK GÖZELERİ - TUNCELİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Munzur Vadisi’nin eşsiz güzelliklerini görmek üzere Ovacık’a doğru yola koyuluyoruz. Türkiye’de alışılmadık bir yerel yönetim anlayışıyla gündeme gelen Ovacık ilçesinde vereceğimiz molanın ardından doğal güzellikleriyle bilinen Munzur Gözeleri’ne varıyoruz. Bölgenin harika doğasını, göz alıcı pınarlarını keşfetmemizin ardından tekrar Ovacık’a dönüyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası ardından Tunceli kent merkezine dönüş yapıyoruz. Tunceli Merkez Cem Evi’ni ziyaret edip yerel kültüre ilişkin bilgilerimizi derinleştiriyoruz. Ardından otelimize geçeceğiz. Bir süre dinlenmemizin ardından akşam yemeği için dışarıya çıkacağız ve yemeğimizi yerel bir restoranda yöresel lezzetler eşliğinde alacağız. http://www.grandsarogluhotel.com

3.GÜN 31 OCAK 2021, PAZAR TUNCELİ - ERZİNCAN - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pülümür Suyu’nu takip ederek Erzincan’a doğru hareket ediyoruz. Doğal güzellikleriyle ünlü Kutuderesi mevkiinden geçerek, Ağlayan Kayalar mevkiinde fotoğraf molası veriyoruz. Pülümür üzerinden Erzincan’a doğru ilerliyoruz. Erzincan kent merkezinde yapacağımız kısa bir panoramik tur sonrasında, öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Ardından Erzincan Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2655 sefer sayılı uçuşuyla saat 16:45’de İstanbul’a hareket ediyor saat 19:00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • THY ile İstanbul-Elazığ ve Erzincan-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tunceli Grand Şaroğlu Otel’de 2 gece kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama
 • Antonina Turizm rehberliği farkıyla bölgeyi gezme şansı
 • Konforlu turizm aracıyla ulaşım hizmeti
 • Tunceli’de yerel restoranda akşam yemeği (2.akşam)
 • Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış tur kitapçığı
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları; bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Atatürk Havalimanı’nın taşınması sonrasında THY uçuşları başka bir havalimanından gerçekleşebilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Kutsal mekânlara girişler için yanınızda uygun kıyafet (kadınlar için başörtüsü vb.) bulundurmanızı rica ederiz.

Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesinin” imzalanmış olması gerekir.

Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesindeki” iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 10 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapılabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz
Created with Sketch.
₺2,895,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺200,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz