from ₺2,295,00
Rezervasyon Yap

Troya – Assos – Kazdağları – Edremit

Created with Sketch. Çanakkale, Balıkesir
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

02 - 04 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Sonbaharın Kuzey Ege’de çizdiği büyülü bir resimde, taş evlerin süslediği yeşillikler içinde, 2 bin 500 yıllık yerleşime ev sahipliği yapan bir köyde uyanmaya, dünyanın ikinci büyük oksijen deposu Kazdağlarında sağlıkla nefes alıp, köy meydanına yüzlerce yıllık iki görkemli çınar ağacı altında kahvenizi içerken kışın, şehrin yorgunluğunu atmaya doğru yola çıkıyoruz.

 

Behramkale’de kuş sesleri bize eşlik ederken, mitolojik hikâyelerin kalıntıları arasında Aristo’nun felsefe okulu açtığı Assos’a uzanıyoruz. Yeryüzünde en yüksek oksijen oranına sahip iki yerden biri olan Altınoluk’ta baca biçimindeki kanyonlardan gelen tertemiz havada enerji depoluyor, baharın tüm güzelliklerine tanıklık ediyoruz. Dünyaca ünlü çizgi roman kahramanı Conan’ın memleketi olduğu bilinen, gözü pek denizciler şehri Antandros’u gördükten sonra, Kuzey Ege’nin en güzel köylerinden biri olan ve felsefe toplantılarıyla ünlü Adatepe’yi ziyaret ediyoruz. Zeus Sunağı’nın olağanüstü manzarasıyla büyüleneceğimiz bir günde, yörenin yaşam ve üretim geleneklerini gözler önüne seren iki güzel müze bizleri bekliyor: Tahta Kuşlar ve Zeytinyağı Fabrika Müzeleri…     

 

Kazdağlarının muhteşem doğasında cip safari keyfiyle unutulmaz anların yaşandığı turumuzun en heyecan verici yerlerinden biri olan efsanevi Troya Antik Kenti’nde yapacağımız geziye geliyor sıra… UNESCO Dünya Kültür Mirası Troya, yaklaşık iki yüzyıldır sürdürülen kazılarda, hemen her yıl yeni bir yerleşim katmanının bulunduğu, 3 bin 200 senelik, derinlikli bir geçmişe sahip. Dünyanın en çok tanınan antik kentlerinden biri olan Troya, efsaneleriyle klasik Batı edebiyatının temelini oluşturuyor. Mitolojik kahramanların kozlarını paylaştığı, tanrıların entrikalarıyla örülü Troya’da Helena’nın güzelliğini, Paris’in kahramanlıklarını dinlerken savaş gözünüzde canlanacak.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 02 EKİM 2020, CUMA İSTANBUL - ECEABAT - TROYA - ASSOS

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde saat 05.30’da ve Taksim AKM önünde saat 06.00'da buluşup Eceabat’a doğru yola çıkıyoruz. Tekirdağ'da verilen kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Eceabat’ta feribota binip antik çağda Hellespontos adıyla anılan sularda seyrederken, üç büyük savaşa tanıklık etmiş boğazdan Anadolu topraklarına geçiyoruz. Çanakkale’den 20 dakika mesafede olan Troya Ören Yeri’ne geliyor ve bu dünyaca ünlü bu arkeolojik alanı geziyor ve mitolojik Troya Savaşı hakkında bilgi alıyoruz. Ziyaretin ardından ayrılıyor ve yarım saatlik yolculuğun ardından Helena’nın güzelliğinden Paris’in kahramanlıklarına, Akhilleus’un gücünden, Mehmetçiğin direnişine kadar birçok öykü ile Behramkale’ye doğru ilerliyoruz. Öğlen yemeğimizi bölgede alıyor ve ilk olarak Tuzla Çayı üzerinde bulunan Behramkale Köprüsü üzerinde duruyor, Akropol’ü ve kenti çepeçevre saran surları burada daha farklı bir açıdan görme şansımız oluyor. Behramkale köyü içerisinde bulunan, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin piskoposluk merkezi olan Assos’ta Akropol’ü, Athena Tapınağı’nı, kent surlarını ve sarnıçları geziyoruz. Ardından nekropol, tiyatro ve Assos Antik Limanı’nı ziyaret ettikten sonra hareket ediyor, liman bölgesinde kısa bir dinlenme ve Assos’un sıcak dondurmasından tadıp, akşamüstü Assos kentinin akropolüne çıkıyoruz. Burada Athena Tapınağı, surlar, kuleler, su sarnıcı ve daha birçok yapıyı yakından inceliyoruz. Güneş batarken Edremit’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz, yöresel lezzetleri ile beraber Kazdağları‘nın birinci sınıf özel belgeli Ramada Resort Kazdağları Hotel'de. Bilgi için: www.ramadaresortkazdaglari.com

2.GÜN: 03 EKİM 2020, CUMARTESİ ALTINOLUK - KAZDAĞLARI (CİP SAFARİ)

Kahvaltıdan sonra saat 09.00’da otelimizin önünde bizleri bekleyen ciplerimiz ile buluşuyor, Güre köyü ve Altınoluk üzerinden orman yollarından doğası ve mitolojik efsaneleri ile ünlü, Dünyanın ilk güzellik yarışmasının mekânı, Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olan ve Homeros’un “İlyada” destanında “Bol pınarlı, vahşi hayvanlar anası” diye bahsettiği, mitolojik adı İda Dağı olan Kazdağları Millî Parkı’na yapacağımız gezi için Altınoluk’a hareket ediyoruz. Millî Park öncesi Mıhlı Çayı Karabüvet Şelalesi’ni görüyor, ardından Antondros Antik Kenti’ne geçiyor ve kazı alanını geziyoruz. Avcılar köyünde alacağımız öğle yemeği sonrası, millî parka giriş yapıyoruz. Dünyanın ikinci büyük oksijen deposu olduğu bilimsel olarak kanıtlanan Kazdağları’nı gezeceğiz. Güzergâhımızda bulunan Padişah Pınarı, Göletler, Düden Alanı ve Kışladağı Mevkii göreceğimiz yerlerden birkaçı. Bugünkü turumuzu tamamlamamız ile birlikte otelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz, yöresel lezzetleri ile beraber Ramada Resort Kazdağları Hotel'de. Bilgi için: www.ramadaresortkazdaglari.com

3.GÜN: 04 EKİM 2020, PAZAR KAZDAĞLARI - EDREMİT - İSTANBUL

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, bir doğa cenneti olan Kazdağları’nı keşfetmeye devam ediyoruz. Türkmen kültürünü yansıtan eserlerin sergilendiği, ödül almış Tahta Kuşlar Müzesi’ni geziyoruz. Ardından yüksek duvarların arkasına gizlenmeye çalışan taş evleri ve serin gölgeli sokaklarıyla Kazdağları’nın eteklerinde geçmişten kalan bir fotoğraf gibi duran Adatepe Köyü’ne varıyoruz. İki yaşlı çınarın hükmettiği köy meydanında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, Zeus Sunağı’nın bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Dağlardan gelen yaban mersinlerinin, keçiboynuzlarının, taze limon kekiklerinin ve ada çayının kokusu ile harmanlanan Ege’den gelen meltem esintisini içten içe hissederken Edremit Körfezi, Ayvalık civarındaki adalar ve bütün baştan çıkarıcılığıyla Midilli Adası manzarasını bulacağız karşımızda… Türkiye'de türünün ilk örneği olarak Zeytinyağı Fabrika Müzesi’nde eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kaplarını görüyoruz. Gezimizin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6,5 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • İki gün Ramada Resort Hotel’de yarım pansiyon (akşam yemeği dahil) konaklama
 • Kaz Dağlarında cip safari turu
 • İkinci gün öğle yemeği
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Tüm ören yeri ve millî park giriş ücretleri
 • Konforlu araç ile ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık ve kişiye özel sertifika
 • 1. ve 3. gün öğle yemeği ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Sigorta ile ilgili not:
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 49 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında Tur Katılım Sözleşmesi’ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,295,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺300,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now