fbpx
from €9,950,00
Rezervasyon Yap

Transsibirya Ekspresi

Created with Sketch. Rusya, Çin
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 Haziran - 12 Temmuz 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

16 Gün 14 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

PEKİN – ÇİN SEDDİ – ERLİAN – GOBİ ÇÖLÜ – ULAN BATOR –  TONYUKUK YAZITLARI – ULAN UDE – BAYKAL GÖLÜ – İRKUTSK – SİBİRYA – NOVOSİBİRSK – YEKATERİNBURG – KAZAN – MOSKOVA

Atilla Tuna eşliğinde
Özel Kültür, Keyif ve Keşif Turu

Trans-Sibirya Ekspresi, dünyadaki en ünlü ve en etkileyici demiryolu hatlarından biri… 9 bin kilometreyi aşan uzunluğuyla Pekin’den başlayıp Rusya steplerine dek ulaşıyor. Bu klasik rotanın haricinde Çin’e kadar uzanan iki destek hattı daha var: Harbin ve Mançurya üzerinden geçen hat ile Ulan Bator ve Moğolistan üzerinden geçen hattın her ikisi de Pekin’de sonlanıyor. Rotaya bu bölüm de dâhil edildiğinde yolun uzunluğu, 10 bin 650 kilometreye ulaşıyor.

Trans-Sibirya demiryolu, 1891 ile 1916 yılları arasında bölüm bölüm yapılarak tamamlanmış. İnşası için yaklaşık 1,5 milyar ruble harcanan demiryolu, filmler ve edebiyat eserleri başta olmak üzere pek çok sanat yapıtına ilham vermiş, vermeyi de sürdürüyor. Klasik Avrupa şehirlerinin çok ötesinde deneyimler vaat eden Trans-Sibirya güzergahı, yolcularına dört mevsimi ve sekiz farklı saat dilimini bir arada yaşatıyor.

Farklı coğrafyaları tanımak, ilginç kültürleri keşfetmek, geleneksel tatil anlayışının dışına çıkarak trenle dolu dolu bir tatil geçirmek isteyen gezginlerin tercihi olan Rus İmparator Treni ile Pekin’den Moskova’ya Trans-Sibirya yolculuğu, yılda sadece bir kez düzenleniyor. Bu seyahatlerin temeli ilk kez 1903 yılında Rus çarı tarafından gerçekleştirilen tren seyahatleriyle atılmış. Bu ayrıcalıklı tura katılan misafirler, gezi süresince hem Pekin ve Moskova gibi kentlerin özel mekânlarını görebiliyorlar hem de Sibirya ve Gobi Çölü’nün uçsuz bucaksız doğasında, eşsiz güzellikte fotoğraf çekimleri yapabilme olanağını buluyorlar. Düdük çaldı! Haydi, hep beraber efsanevi Transsibirya yolculuğuna…

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Güvenli, temiz ve yüksek standarttaki özel trende yolculuk
 • Pekin’de Yasak Şehir ve Çin Seddi
 • Modern Tarih: Tiananmen Meydanı
 • Baykal Gölü’nde piknik ve iki uzun fotoğraf molası
 • Baykal Gölü’nde tekne turu
 • Muhteşem doğa
 • Göktürk Yazıtları
 • Dokusu bozulmamış geleneksel Sibirya Köyleri ziyareti
 • Ulan Bator, Irkutsk, Novosibirsk, Yekaterinburg ve Kazan
 • İkonlar ve Katedraller
 • Rusya’nın başkenti Moskova
 • Trende ülkeler, bölge ve kültürler hakkında günlük seminerler
 • Geleneksel ve özel mutfak spesiyalleri
 • Vodka ikramı

Tur Detayları / Programı

1.Gün: 27 Haziran 2021, Pazar İstanbul - Pekin

Saat 23.00’da İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Danışma önünde tur rehberimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gece yarısı sonrası İstanbul'dan Pekin’e Türk Hava Yolları TK20 ile saat 01.25’de hareket ediyoruz (Uçuş, 29 Haziran sabaha karşıdır). Geceleme uçakta olacaktır.

2.Gün: 28 Haziran 2021, Pazartesi Pekin

Uçakta alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği sonrası Pekin Capital Havaalanı’na saat 15.25’te varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor, ardından panoramik Pekin turu yapıyoruz. Panoramik turumuzun ardından dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen’a geliyoruz. 800 metreye 500 metre boyutlarındaki bu meydan aynı anda bir milyon kişiyi alabilmektedir. “Ebedi barış” anlamına gelen meydan, 1989 yılındaki kanlı gösteriye ev sahipliği yapmıştır. Ardından Tiananmen Meydanı’nın girişinde bulunan ve UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Yasak Şehir’i ziyaret ediyoruz. Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara eskiden kapalı olan 9 bin 999 odalı bu saray, yaklaşık 250 dönümlük alanı ile dünyanın en büyük saray kompleksidir. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizdedir.

3. Gün: 29 Haziran 2021, Salı Pekin - Çin Seddi - Pekin

Kahvaltının ardından sabah 08.00 gibi Dünya’nın Sekizinci Harikası olarak adlandırılan Çin Seddi’ne gidiyoruz. Pekin’in 70 km. dışında yer alan büyük Çin Seddi, 1987’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Çin Denizi’nden Gobi Çölü eteklerine kadar yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundadır. MÖ 221 yılında, Çin İmparatoru Yinzhen, Çin'i birleştirdikten sonra Moğol kavimlerin saldırılarını önlemek için inşa ettirmiştir. Ziyaretin ardından Yazlık Sarayı ziyaret ediyoruz. Çin'in en iyi korunmuş ve en büyük imparatorluk bahçesi olan saray, 290 hektar genişliğindeki bir alanda kurulmuştur. Dörtte üçü göl olan Yazlık Saray, yaklaşık 60 metre yüksekliğindeki Longevity Hill (Uzun Ömür Dağı), Kunming Gölü ve saraylar olmak üzere üç bölüme ayrılır. Burası dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen meydanının yedi katına eşittir. Ziyaretlerin ardından akşam yemeğini Pekin’in en meşhur restoranlarından birinde alıyoruz. Mönüde ise Çin’in meşhur Pekin ördeği var. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizdedir.

4. Gün: 30 Haziran 2021, Çarşamba Pekin - Moğolistan’a Hareket

Sabah kahvaltısının ardından hotelimizden çıkış işlemimizi gerçekleştiriyoruz ve Pekin tren istasyonuna gidiyoruz. Moğolistan’da bineceğimiz özel Transsibirya trenimize kadar özel ve modern bir Çin treni ile yolculuğumuza başlıyoruz. 16 saat sürecek bu manzaralı yolculuk modern ve konforlu kompartımanlarda yapılacaktır. Çin’in yoğun kırsal hayatını, tozlu yollarda hareket eden merkepli arabaları, Gobi Çölü’nü kompartımanımızın camından izleyerek ilerliyoruz. Akşam yemeği vagon restoranda alınacak. Geceleme Çin trenindedir.

5. Gün: 1 Temmuz 2021, Perşembe Çin - Erlian - Sınır Geçişi - Moğolistan - Gobi Çölü

Öğle vakti Çin - Moğolistan hududuna geliyor ve Rus İmparator Treni’ne geçiyoruz (Tren değişikliği rayların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanıyor). Hiçbir eşyanıza eliniz değmeden bagajınız diğer trene aktarılmaktadır. Bagajlar aktarılırken sınırda yer alan Erlian adlı sınır kasabasında bulunan renkli pazarını keşfediyoruz, sonrasında Rus İmparator Treni’ine binip hareket ediyoruz. Bir sure sonra Gobi Çölü’ne varıyor ve ilerliyoruz. Yolculuğumuz Moğolistan’ın yeşil steplerinden ilerleyerek sürüyor. Öğle ve akşam yemeğimiz vagon restoranda alınacaktır.

6. Gün: 2 Temmuz 2021, Cuma Ulan Bator - Tonyukuk Kaya Yazıtları ve Moğol Alpleri - Ulan Bator

Sabahleyin başkent Ulan Bator’a geliyoruz. Esas büyük bagajlarınızı kompartımanınızda bırakıp, sadece bir gece için ihtiyaç duyabileceklerinizi yanınıza alıp, şehir merkezinde yer alan beş yıldızlı otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında ise Moğolistan’ın ortalarında yer alan Ulan Bator’dan 1,5 saat uzaklıkta bulunan Moğol Alpleri ve vadilerini keşfediyoruz. Geleneksel yurt çadırlarını görüyor ve burada öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında ise tur aracımızla hareket ediyor ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Tonyukuk Abideleri’ni görüyoruz. Gezilerimizin ardından Ulan Bator’a dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda konaklama otelimizdedir.

7. Gün: 3 Temmuz 2021, Cumartesi Ulan Bator - Moğol Bozkırları

Sabah alacağımız kahvaltıdan sonra Ulan Bator şehrini keşfe çıkıyoruz. Sukhabaatar Meydanı’nı Gandan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda, lezzetli Moğol yemeklerini tadarak alıyoruz. Yemeğin ardından Ulusal Tarih Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ulan Bator manzarasının tadını çıkaracağımız Zaisan Tepesi’ne gidiyoruz. Akşam yemeği sonrasında gırtlak şarkıları ve at başından yapılan kemanlarla çalınan müzik eşliğinde ve geleneksel kostümlerle oynanan Moğol Gecesi’ne katılıyoruz. Gecenin ardından trenimize dönüyoruz ve Ulan Ude’ye hareket ediyoruz. Konaklama trendedir.

8. Gün: 4 Temmuz 2021, Pazar Ulan Ude

Baykal Gölü’ne dökülen Moğolistan’ın en uzun nehri Selenga’nın oluşturduğu vadiye gelirken Moğol steplerine veda ediyoruz. Trenimizin Transsibirya Demiryolu’na katılacağı Ulan Ude’ye varıyoruz. Şehir turuna katılıyor ve Ulan Ude’yi rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. İlk olarak bir Budist tapınağı olan Datsan’ı ziyaret ediyoruz. Ardından geleneksel Buryat mutfağına özgü yemekler eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Buryatlılar bize geleneksel dans, yemekler ve kıyafetler konusunda bilgi veriyor. Yemeğimizin ardından trenimize binip doğu Sibirya Dağları'nın vahşi ve yalnız dağ eteklerinden geçerek, yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trendedir.

9. Gün: 5 Temmuz 2021, Pazartesi Baykal Gölü

Dünyanın en büyük tatlı su gölü Baykal’a tam gün ayırıyoruz. Baykal Gölü aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Öğleden önce göl kıyısında yer alan tarihi tren istasyonuna varıyoruz. Yol üzerindeki yer şekillerini aşmak için mimari açıdan olağanüstü ilginç köprüler, tüneller ve viyadüklerden geçiyoruz. İki uzun fotoğraf molamızda, bol bol fotoğraf çekip muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Baykal Limanı’ndan tekne ile hareket ediyor ve Baykal Gölü’nde tekne turu yapıyoruz. Sonrasında cesareti olan yolcularımız, en sıcak zamanında yüzeyi ancak +10 santigrat dereceye kadar çıkabilen Baykal Gölü’nde yüzebilir veya Baykal Köyü’nü gezebilir. Yöreye özgü bir köyü gezdikten sonra gezilerimiz sonrasında -hava koşulları elverirse- etkileyici gölün kıyısında manzara eşliğinde piknik yapıyor, ardından trene tekrar biniyoruz. Bundan sonraki istasyonumuz İrkutsk olacak.

10. Gün: 6 Temmuz 2021, Salı İrkutsk

Sabah saatlerinde, Doğu Sibirya’nın başkenti İrkutsk’a varıyoruz. Şehir turumuzda Okhlopkov Drama Tiyatrosu’nu, yeni dikilmiş Çar Alexander III Heykeli’ni ve oldukça canlı olan pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, turumuza devam ediyoruz. Angara Nehri kenarındaki Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğimizi restoranda aldıktan sonra trene dönüyoruz ve Irkusk’tan hareket ediyoruz. Konaklama trendedir.

11. Gün: 7 Temmuz 2021, Çarşamba Sibirya

Kahvaltının ardından trenimiz bizi dağları, billur suları olan nehirleri ve şırıl şırıl dökülen çağlayanlarıyla Doğu Sibirya’nın birbirinden farklı manzaraları eşliğinde bizi gezdiriyor. Bu gün, gözlerimizi manzaralara bırakıp düşüncelerinizi büyüleyici güzelliklere terk etme günüdür. Trende Sibirya hakkında verilen derslerden birine katılabilirsiniz. Bugün Rus atıştırmalıkları ile birlikte votka tadımı yapıyoruz. Öğlen ve akşam yemekleri vagon restoranda olacaktır.

12.Gün: 8 Temmuz 2021, Perşembe Novosibirsk

Sabah kahvaltımızı trende alıyoruz. Öğleye doğru, Sibirya’nın tam merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Novosibirsk’e geliyoruz. Rusya’nın Sovyet karakteri en belirgin olan bu şehrinde gerçekleştireceğimiz şehir turunda, pazar yerini ve Opera Evi’ni görüyor, şehri tanıyor ve Ob Nehri’ni görüyoruz. Akşam yemeğinin ardından, trenimiz Batı yönüne seyretmeye devam edecektir.

13. Gün: 9 Temmuz 2021, Cuma Yakaterinburg

Trende alacağımız kahvaltı sonrası öğle saatlerinde trenimiz, Ural Dağları’nın başkenti ve Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Yekaterinburg’ta duruyor. Şehir, Çar Deli Petro tarafından 1723 yılında kurulmuş. Ancak şehir, asıl ününü 1918 yılında, son çar 2. Nikola’nın ailesinin burada öldürülmesinden dolayı almış. 2009 yılında restore edilen şehir merkezinde iki saatlik bir gezinti yapıyoruz. Çar ailesinin infaz edildiği yerde yaşanan trajik olayların anısına 2003’de yeni inşa edilen Kanlı Katedral’i ziyaret ediyoruz. Turun ardından trenimize biniyoruz. Yolculuğumuz buradan itibaren Avrupa kıtasında yol alacaktır. Akşam yemeği ve geceleme trendedir.

14. Gün: 10 Temmuz 2021, Cumartesi Kazan

Kahvaltının ardından Volga’nın iki yakasında yer alan eski Tatar başkenti Kazan’a geliyoruz. Şehir turunda Tatar camileri ve ünlü Rus Ortodoks Katedrali’ni görüyoruz. Ayrıca Kazan Kremlini göreceğimiz yerler arasındadır. Kazan şehrinin incisi sayılan bu mekân, Haziran 2001’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Kremlindeki turumuzda Tatar, Kazak ve Rusların kanlı ilişkilerine tanık olacağız. Turun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu gece trende son akşam yemeğini alıyoruz. Trenin misafirperver personeliyle de bu akşam vedalaşıyoruz. Yarın trenden ayrılıyoruz.

15. Gün: 11 Temmuz 2021, Pazar Moskova

Öğleden önce dünyanın en zengin ve hareketli şehirlerinden Rusya’nın başkenti Moskova’ya geliyoruz. Uzun bir yolculuktan sonra trenden ayrılıyor ve otobüsümüzle otelimize ulaşıyoruz. Öğle vakti ilk ziyaret yerimiz Kremlin’dir. Kremlin ve Kızıl Meydan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil olmuştur. Kremlinde altın kaplamalı soğan kubbeleriyle katedralleri ziyaret ediyoruz. Arbat Caddesi’nde yürüyüş turu yapıyor, Mesih İsa Kilisesi’ni görüyoruz. Metro istasyonlarını görüyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

16. Gün: 12 Temmuz 2021, Pazartesi Moskova - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yarım günlük tur yapıyoruz. Kurtarıcı İsa Katedrali, Lomonossov Üniversitesi, Yeni Rahibeler Manastırı’nı (Novodevichy Manastırı) ve Novodevici Mezarlığı’na gidip Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Kızılı Meydanı ve Aziz Bazil Katedrali ve Eski KGB Ana Binası’nı görüyoruz. Gezilerimizin ardından serbest zaman alıyor ve serbest zaman sonrası geri dönüş uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Yarım saat sonra Vnukovo Uluslararası Havaalanı’na geliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 416 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.30’da hareket ediyor ve gece yarısı saat 23.45’te İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz. Not: Bugün öğle yemeği, tur programımıza dâhil değildir.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Uzman Türk rehberler eşliğinde gezebilme farkı
 • THY ile İstanbul - Pekin gidiş ve Moskova - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • THY Servis Bedeli
 • Havalimanı Vergileri
 • Pekin – Erlian arasında konforlu Çin treninin kompartımanında 1 gece konaklama.
 • Erlian – Moskova arası özel trende tercih edilen kompartımanda 9 gece konaklama
 • Pekinde 2 gece; Moskova’da 1 gece; Ulan Bator’da bir gece; olmak üzere toplam 4 gece otelde konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Baykal Gölü’nde iki fotoğraf molası
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm Transferler
 • Müze giriş ücretleri
 • Tüm istasyonlarda bagaj taşıma hizmetleri
 • Kahvaltı (14 adet)
 • Öğle yemekleri (13 adet)
 • Akşam yemekleri (14 adet)
 • Votka tadımı
 • Tur boyunca trende bölge hakkında seminerler
 • Doktor refakati (Çin hududundan Moskova’ya)
 • Trende Duş hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Çin vizesi 140.-Eu (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Rusya vizesi 170.-Eu (Yakın bir zamanda kalkması söz konusu)
 • Şehir vergileri (145,00 €)
 • Restoran ve yerel rehber bahşişleri
 • Kişisel harcamalar
 • İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türk vatandaşları Moğolistan’a yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır.

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dâhil değildir.

Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur teminatı bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesinin almak isteyen misafirlerimiz seyahat danışmanlarına danışabilir ve dilerlerse sigortalarını tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 7500 EUR’ya kadar tur teminatlı bu sigorta poliçe bedeli 240 avrodur. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Mutfak Spesiyalleri
Pekin Ördeği
Votka tadımı
Baykal Gölü’nde piknik
Trende özel Yemekler
Moğol Yemekleri
Sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımız
Farklı kültürlerin yemekleri
Baykal gölünde BBQ (Hava uygun olduğu taktirde)
Turlar ve Özellikleri
Pekin
Panoramik şehir turu
Tiananmen Meydanı ziyareti
Pekin Yazlık Saray ziyareti
Yasak şehir ziyareti

Erlian
Yerel pazar ziyareti

Ulan Bator
Göktürk Yazıtları: Tonyukuk Anıtı ziyareti
Choijin-Lama Tapınağı ziyareti
Gandan Manastırı ziyareti
At gösterisi de dâhil olan Moğol Alpleri ziyareti

Ulan Ude
Panoramik şehir turu

Baykal Gölü
Baykal gölü kıyısında gezinti ve köy ziyareti
Baykal Gölü’nde tekne turu

Irkutsk
Drama Tiyatrosu da dâhil şehir turu
Açık Hava Müzesi ziyareti

Novosibirsk
Panaromik Şehir turu

Yekaterinburg
Kanlı Katedral ziyareti ve şehir turu

Kazan
Kremlin ziyareti dâhil şehir turu

Moskova
Kremlin ve çevresi
Metro turu
Şehir turu
Bizim Hizmetlerimiz – Sizin Avantajlarınız
Transsibirya hattında, özel tren ile seyahat etme ayrıcalığı
Rusya ve Sibirya içlerini, Moğolistan ve Çin’i tek bir destansı turda görebilme farkı
Zarafet ile iç dekorasyonu yapılmış restoran vagonda, nazik garsonlar tarafından servis edilen nefis yerel mutfak
Tam pansiyon bir gezi
20’den fazla gezi ve yerel performans gösterileri
Üstün Türkçe rehberlik hizmeti, yerel rehberler, tur direktörleri, bölge hakkında engin tecrübe
Tüm istasyonlarda bagaj taşıma servisi
Tur öncesi basılı dokümanlar, tur öncesi bilgi kitapçıkları
Rus İmparator Treni Kompartıman Bilgileri
“Rus İmparator Treni” Kabin Tarifi

VIP VAGONLAR
(Her kompartıman 1 veya 2 kişiliktir)
Her vagonda 2’şer yataklı olmak üzere 5 adet kompartımandan oluşur. Yataklar: Bir üstte ve bir altta. Sandalyesiyle birlikte bir masa. Bir LCD TV seti. Giysiler ve bagaj için monte edilmiş bir kabin. Duş kabini ve lavabo ile birlikte bireysel klozet. Kabini ısıtmak ve soğutmak için bireysel klima. VIP vagonlar, standart olanların iki katından daha geniş, çift yataklı kompartımanlara sahip. Bir kompartıman, şekli değiştirilebilir koltuk ve katlanabilir üst yatak içeriyor. Ayrıca kompartımana bağlı alanda, bir duş kabini ve çevre dostu tuvalet bulunuyor.

(Her kompartıman 1 veya 2 kişiliktir)
Her vagonda 2’şer yataklı olmak üzere 6 adet kompartımandan oluşur. Yataklar: Bir üstte ve bir altta. Sandalyesiyle birlikte bir masa. Bir LCD TV seti. Lavabosu, tuvaleti ve duşuyla birlikte kişiye özel, ebeveyn banyolu oda. Kabini ısıtmak ve soğutmak için bireysel klima. Business class vagonlar, 5,5 metrekarelik alana yayılan çift koltuklu kompartımanlara sahip. Bir kompartıman, şekli değiştirilebilir koltuk ve katlanabilir üst yatak içeriyor.

BİRİNCİ SINIF PLUS – YATAKLI VAGONLAR
(Her kompartıman 1 veya 2 kişiliktir)
Her vagonda 2’şer yataklı olmak üzere 8 adet kompartımandan oluşur. Yataklar: Bir üstte ve bir altta. Sandalyesiyle birlikte bir masa. Bir LCD TV seti. Giysiler için monte edilmiş bir kabin. Kompartımanlar arasında lavabosu ve duşuyla birlikte dört oda. Kompartıman 9’da bagajların konulabileceği bir yan oda. Vagona binişten çıkışa kadar kullanıma açık çift klozet. Her bir kompartıman için ilave bireysel sıcaklık belirleme opsiyonu ile merkezi klima sistemi.

BİRİNCİ SINIF YATAKLI VAGONLAR
(Her kompartıman 1 veya 2 kişiliktir)
Her vagonda 2’şer yataklı olmak üzere 8 adet kompartımandan oluşur. Yataklar: Her biri altta. Bir masa. Bir LCD TV seti. Kompartıman 9’da lavabolu duş kabini. Vagona binişten çıkışa kadar kullanıma açık çift klozet. Her bir kompartıman için ilave bireysel sıcaklık belirleme opsiyonu ile merkezi klima sistemi.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€9,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz