from €10,950,00
Rezervasyon Yap

Trans Kanada Turu

Created with Sketch. Kanada
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

21 Temmuz - 02 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

13 Gün 12 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

El değmemiş topraklarına sinen sonsuz huzuru ve doğa ananın büyüleyici dekoru ile uçsuz bucaksız bir cennet gibidir Kanada…”
Romantik bir film karesinden fırlamışçasına baş döndürücü, usta ellerin şekillendirdiği bir resim misali canlıdır Kanada. Baktığınız noktada zamanı durduran güzelliği ile sadece dünyanın en geniş ikinci topraklarını barındırmaz sınırlarında, doğanın eşsiz şölenine de ev sahipliği yapar. Ve bu şöleni, ancak en iyi yerden izlerseniz keyfini çıkarabilirsiniz. İşte bu sebeple, Trans Kanada maceramızı, tüm büyüleyici detayları yakalayabileceğimiz cam tavanlı, panoramik, konforlu trenimizle gerçekleştiriyor ve Atlantik Okyanusu’ndan Pasifik Okyanusu’na, boylu boyunca bizleri misafir etmek için bekleyen bu coğrafyaya doğru yola koyuluyoruz.
Ömür boyu hatırlayacağımız bir deneyim için Kuzey Amerika’nın en büyük, en heybetli şelalesi Niagara’yı ziyaret ediyor, Quebec’in Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan eski şehir merkezinde Fransız esintileriyle tarihe dalıyor, Ottowa’da yine Unesco listesinde bulunan Rideau Kanal Sistemi üzerinde, bizleri 19. yüzyıla taşıyacak bir tekne turu yapıyoruz.
Ayrıca Ontorio Gölü’nde teknemizle gerçekleştireceğimiz ve yüzlerce minik adayı göreceğimiz “Bin Ada Turu”, Toronto’nun en önemli mimarı merkezlerini gözlemleyeceğimiz panoramik tur, kristal berraklığındaki göller bizleri selamlarken ünlü “Rocky Mountaineer” treninde gerçekleştireceğimiz Rocky Dağları geçişi ve vahşi görkemi ile nefeslerimizi kesecek buzulları özel araçla keşif keyfi, yolculuğumuz boyunca yaşayacağımız unutulmaz anlardan sadece birkaçı…
Duru bir vahşi güzelliğin, modernizm ile en uyumlu ve hareketli dansına tüm maceraperest dostlarımız davetli…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (21 TEMMUZ 2020, SALI) İSTANBUL - MONTREAL - QUEBEC

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminal’inde Antonina Turizm yetkilisiyle saat 11:30’da buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, THY’nin TK035 nolu uçuşu ile 14:05’de İstanbul’dan hareket ediyor ve Montreal havalimanına 17:40’da varıyoruz. Kısa bir bekleme sonrasında Türk Havayollarının yerel havayolları ile TK9110 sefer sayılı ortak uçuşu ile 20:05’de hareket ediyor ve 21:03’de Quebec Jean Lesage Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından tur aracımızla buluşuyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve otelimizdedir.
Not: Uçuş varış saati nedeniyle akşam yemeği dahil edilmemiştir.

2.GÜN (22 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA) QUEBEC

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Quebec şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehrin 20 dakika uzağında bulunan Montmorency Şelalesi’ne gidiyoruz. Yaklaşık 84 metreden serbest düşen bu harika şelalenin üst kısmına çıkıyoruz. Şelaleyi ve manzarasını yakinen görüyor ve resim çekme imkânımız oluyor. Şelale gezimiz sonrasında Quebec şehir merkezine aracımızla geri dönüyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan eski tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, Armoury Meydanını, nefes kesici manzaraya sahip Dufferin Terrace’i, Şehir Surları’nı, Valilik Bahçesi’ni, 1633 yılından beri hizmet veren Notre-Dame Bazilikası, Place Royale ve 1893 yılından beri otel olarak hizmet veren görkemli Le Chateau Frontenac’ı dışarıdan görüyoruz. Şehir turu sonrası, gezimiz sonrası bu muhteşem Fransız esintileri taşıyan şehirde serbest zaman alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

3.GÜN (23 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE) QUEBEC - MONTREAL (260 KM)

Sabah erken kahvaltımızın ardından 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz ve aracımızla Montreal’a gidiyoruz. Yaklaşık 3 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Montreal’a varıyoruz. Şehrin en eski yerleşim yeri Eski Montreal, 1829 yılında daha eski ve küçük bir kilisenin yerine inşa edilen Notre Dame Katedrali, 1685 yılında yapılan eski mezarlık, Montreal Bankası Binası ve Place Jacques Cartier şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ayrıca bugün yaklaşık 1 saat süren Montreal eski limanında tekne turu gerçekleştiriyor ve Chinatown’u geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

4.GÜN (24 TEMMUZ 2020, CUMA) MONTREAL - OTTAWA (200 KM)

Sabah kahvaltımızın ardından 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası, Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turunda, Parlamento Tepesi ve Binası, Anı Odası ki burada, 1.Dünya Savaşı’nda ölmüş olan 66.655 kişinin isimleri yazılıdır. Ulusal Savaş Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Ulusal Sanat Galerisi Müzesi’ni gezeceğiz. Alacağımız öğle yemeği molası sonrasında Rideau Kanalı’nda tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Toplam uzunluğu 202 km olan ve 19. yy’da yapılan Rideau Kanal sistemini görüyoruz. Rideau ve Cataraqui nehirlerini birleştiren Rideau Kanal Sistemi Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunmaktadır. Sonrasında ünlü By Ward Çarşısı’na gidiyor ve bu çarşıda serbest zaman alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize giriş işlemini yapıyor ve kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama 4* merkezi oteldedir.

5.GÜN (25 TEMMUZ 2020, CUMARTESİ) OTTAWA - IVY LEA (150 KM) - TORONTO (300 KM) - EDMONTON

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Toronto'ya gitmek üzere aracımıza biniyoruz. Saat 10.00’da Ivy Lea’dan kalkan tekneye biniyor ve 1 saat sürecek olan Ontario Gölü, 1000 Ada tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bölgede kimisi özel mülk, kimisi Amerikan toprağı olan toplam 1864 ada ve adacık bulunduğundan, 1000 Ada olarak adlandırılmaktadır. Tekne turunda, dünyanın en kısa ülkeler arası köprüsünü (Kanada-Amerika), sahilden Bold Castle (ABD Toprağıdır), St. Lawrence Anıtı’nı görüyoruz. Tekne turu sonrası, yolculuğumuz Toronto’ya devam ediyor. Yaklaşık dört saatlik yolculuk sonrasında Toronto Havalimanına varıyoruz. Air Canada Havayollarının AC171 no’lu uçuşu ile 16:55’de hareket ediyor; 19:11’de Edmonton’a varıyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

6.GÜN (26 TEMMUZ 2020, PAZAR) EDMONTON - JASPER (350 KM)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:00 otelimizden ayrılıyoruz. Yellowhead otoyolu üzerinden kışın kar ve buzla kaplı olan Kanada bozkırları ve Ormanları arasından 4 saatlik yolculuk sonrası Jasper’a varıyoruz. Burada öğle yemeği için mola alıyor ve sonrasında Jasper Milli Parkı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Maligne Kanyonu’nu ve Medicine Gölü’nü ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Bu muhteşem manzaraların nefesinizi keseceğinden emin olabilirsiniz. Yapacağımız 90 dakika sürecek olan tekne gezisi ile Spirit Adası’na gideceğiz. Bölgenin yeraltı su sistemi hakkında bilgileneceğiz. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

7.GÜN (27 TEMMUZ 2020, PAZARTESİ) ICEFIELD PARKWAY - BANFF

Alacağımız kahvaltı sonrası Unesco Dünya Doğal Kültür Miras Listesi’nde bulunan Kanada Rocky Dağları’nı daha yakından görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuzun bugün ki kısmı Kanada Rocky Dağları’nın en muhteşem manzaralarından birine sahip olan Buz Yolu’da geçiyor. İlk durağımız Athabasca Şelaleleri, daha sonra Colombia buz yoluna gidiyor ve burada Buz’da hareket edebilen özel yapım Buz Otobüsü olan Ice Explorer ile Colombia Buz Yolu’nu ve Athabasca buzulunu geçiyoruz. Ardından Banff Milli Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Burada muhteşem dağ ve buzul manzaraları göreceğiz. Yol üzerinde Peyto Gölü ve Crowfoot Buzulları’nda mola veriyoruz. Ardından iki gece konaklayacağımız Banff Kasabasına varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizdedir.

8.GÜN (28 TEMMUZ 2020, SALI) BANFF ULUSAL PARKI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bugün Kanada’nın ilk ulusal parkı olan Banff Ulusal Parkı’nı gezmek üzere otelden hareket ediyoruz. Banff şehri, Tünel dağı, muhteşem manzarası ile Bannf Springs Hotel görüyor sonrasında yemyeşil bir alanın içinde peribacaları benzeri yükselen kaya formasyonu görmek üzere The Hoodoos gözlem noktasına gidiyoruz. Bugün ayrıca Johnston Kanyonu, Bow nehri ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

9.GÜN (29 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA) TREN İLE ROCKY DAĞLARI GEÇİŞİ - KAMLOOPS

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından “Rocky Mountaineer“ trenine binmek üzere istasyona gidiyor ve Banff’dan ayrılıyoruz. Bu inanılmaz ve muhteşem tren macerasında dağları yaran iki muhteşem geçit ve kristal berraklığında göllerin manzarasının keyfini çıkarıyoruz. Günün sonunda “Rocky Mountaineer“ treni Kamloops’a varıyor. Burada bir gece konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz.

10.GÜN (30 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE) FRASER KANYONU VE THOMPSON NEHRİ - VANCOUVER

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası “Rocky Mountaineer“ treninde ikinci günümüze başlıyoruz. Fraser’ın daracık kanyonlarına ve Thompson Nehri bizi Pasifik okyanusuna getiriyor. Vancouver tren istasyonuna varışımız sonrasında tur aracımızla buluşuyor ve kısa bir Vancouver tanıtım sonrası hotele giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında gala yemeğimizi Vancouver’ı ve muhteşem dağları kuşbakışı görebileceğimiz Pasifik okyanusunu da görebileceğimiz yerel bir restoranda alınacaktır. Gala yemeğimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz.

11.GÜN (31 TEMMUZ 2020, CUMA) VANCOUVER - TORONTO

Sabah erken kahvaltımızın ardından Toronto Pearson havalimanına gidiyoruz. Air Canadanın AC106 nolu uçuşu ile 08:00’de kalkan uçağımız 15:25’de Toronto Havalimanına varıyor. Havalimanında transfer aracı ile buluştuktan sonra şehir merkezine hareket ediyoruz. Toronto da yapacağımız panoramik şehir turunda; Toronto Limanı, 553 metrelik yüksekliğiyle Toronto'nun en yüksek binası olan CN Kuleleri, 1989'da açılan ve dünyanın ilk üstü açılıp kapanabilen stadyumu Rogers Centre dışarıdan gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

12.GÜN (01 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) TORONTO - NIAGARA ŞELALESİ (130 KM) - TORONTO - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından sabah 07.00’de Niagara Şelaleleri’ni ziyaret etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. 2 saat yolculuk sonrası, Kuzey Amerika'nın en büyük şelalesi olan Niagara Şelalesi’ne varıyoruz. Şelale, Niagara Nehri üzerinde bulunmaktadır. 3 büyük şelaleden oluşan Niagara Şelalesi’nin en büyük şelalesi Atnalı Şelalesi’dir. Nehir çevresinde Nikola Tesla'nın ürettiği birkaç hidroelektrik santrali günümüzde hala Amerika ve Kanada için elektrik üretmektedir. Şelaleye vardığımızda, ünlü şelale bot turumuzu yapıyoruz. Şelalenin yakından nasıl göründüğünü de izledikten sonra tekrar Toronto'ya dönüyor ve direkt Toronto Pearson havalimanına gidiyoruz. Türk Havayollarının TK9110 nolu uçuşu ile 22:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

13.GÜN (02 AĞUSTOS 2020, PAZAR) İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı uçakta aldıktan sonra yerel saatle 15:15’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Uzman Rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk havayolları ve Air Canada ile İstanbul – Montreal – Quebec ve Vancouver – Toronto – İstanbul uçak biletleri
 • Air Canada havayolları ile Toronto – Edmonton iç hat uçak bileti
 • Otellerde alınan akşam yemekleri (10 adet)
 • Vancouver’da yerel restoranda gala akşam yemeği
 • Rocky Mountaineer treni ile Banff – Vancouver arasında, cam tavanlı Altın Yaprak sınıfı kompartmanında yolculuk
 • 4 yıldız şehrin en kaliteli, merkezi otellerinde konaklama
 • Turistik araçlarla tüm transfer hizmetleri
 • Niagara Şelalesi Maid of mist tekne gezisi
 • Özel buzul aracı ile buzul turu
 • Ivy Lea’da 1000 ada tekne Turu,
 • Ottawa Kanalları’nda tekne turu
 • Montreal limanında tekne turu
 • Jasper’da muhteşem spirit adasında tekne turu
 • Jasper Ulusal park girişi, Banff Ulusal park girişi
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm transferler
 • Air Canada servis ücreti
 • Tüm havalimanı vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Kanada Vize ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Akşam Yemekleri (Turun ilk ve son günü uçuş sebebiyle dahil edilmedi)
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde teminat kapsamındaki tutarın yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren, iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 225 Euro olup 7500Eu’ya kadar ödemeleriniz teminat altına alınmaktadır. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Önemli Not
Seyahat tarihinden en az 45 gün önce Vize başvurusu yapılmalıdır.
Rocky Mountaineer Treni
Dünyanın en unutulmaz tren maceralarından birine hoş geldiniz. Güzergâh üzerindeki buzullara bakan gölleri, görkemli dağları, vahşi nehirleri sizleri bekliyor.
Altın Yaprak Sınıfı
Misafirlerimizin neden Altın Yaprak sınıfı bu vagonlardan etkilendiğini keşfedin. Kişiye özel dizayn edilmiş bu vagonda Kanada Rocky Dağlarının keyfini alanında uzmanlaşmış ünlü şeflerimizin hazırladığı lezzetlerin içinde kaybolacaksınız.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€10,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz