fbpx
from €1,770,00
Rezervasyon Yap

Toulouse – Albi – Carcassonne

Created with Sketch. Fransa
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

12 - 15 Haziran 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

TOULOUSE – CORDES SUR CİEL – ALBİ – CARCASSONE – MİREPOİX

Uzman Rehber Eşliğinde Kültür Turu

Türkiye’nin önde gelen Frankofonlarından Şair ve Yazar Enis Batur, Fransa’yı milyöf hamurundan yapılmış, her katmanı farklı tatlara sahip dev bir pastaya benzetir. Eğer Fransa bir pastaysa, ülkenin güneyi, özellikle de Toulouse – Albi – Carcassone arasındaki “tarihî güzergâh” onun en lezzetli bölümü olsa gerek… Fransa’nın güneyindeki birbirinden zarif kentleri, Orta Çağ kasabalarını ve masalsı köyleri buluşturan turumuz, “Kızıl Şehir” olarak anılan Toulouse’tan başlıyor. Adını “terakota” denilen pişmiş kil bazlı seramikten alan şehir, 2 bin yıl önceye uzanan geçmişiyle tabiatın, mimarinin ve müziğin ahenkle bir araya geldiği bir cazibe merkezi. Ardından Fransa’nın en güzel köylerinden biri olarak kabul edilen Cordes Sur Ciel’i gördükten sonra, UNESCO Dünya Mirası Albi’nin sanat harikalarını keşfediyoruz.

Pirene dağlarının eteklerinde konumlanmış tarihî şehir ve kasabalar arasında devam eden yolculuğumuz, Oksitanya’nın asırlık dokusunu en yansıtan yerlerden biri olan Carcassone gezisi ve Kathar bölgesinin kalbi olan Mirepoix ile taçlanıyor. 1290 yılında şiddetli bir selin ardından yeniden kurulan bu güzel kasaba, bünyesinde sayısız sürpriz saklıyor: Bin küsur yıllık yaşam izleri, mühendislik harikası kemerler üzerine kurulu bitişik nizam rengârenk evler, zarif katedraller, tarihî kamu yapıları, canlı pazar yerleri, revaklı ahşap yapılar ne daha neler neler… Tipik gezi teknesiyle Canal Du Midi’de kanal gezisi yapacağımız bu “büyülü” bölgede çok kültürlülüğün derin izleri hemen her yerde görülüyor. Unutulmaz bir seyahatin her anını keyifle sürebilmeniz için…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 12 Haziran 2021, Cumartesi İstanbul - Toulouse

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle sabah saat 05.30’de buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1803 numaralı uçuşu ile saat 08.25’de hareket ediyor ve yerel saatle 11.15’de Toulouse’a varıyoruz. Özel tur aracımızla buluştuktan bu büyüleyici şehri gezmek için yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz: Aziz Sernin Bazilikası, Capitole Meydanı, Jakoben Manastırı, Augustinyen Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

2.Gün, 13 Haziran 2021, Pazar Toulouse – Albi(80 km) – Cordes Sur Ciel (25 km) – Toulouse (80 km)

Otelimizdeki kahvaltının ardından, hareket ediyor yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra
UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki kızıl tuğlalı şehir Albi’ye varıyoruz. Ünlü ressam Henri de Toulouse-Lautrec’in ve birçok seçkin sanatçının eserlerinden oluşan önemli bir koleksiyonun bulunduğu Toulouse-Lautrec Müzesi, Azize Cecile Katedrali, Berbie Sarayı yürüyüş turunda göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitiminde alacağımız serbest öğle yemeği molasının olarak ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra Fransa’nın en güzel köylerinden biri olarak kabul edilen Cordes Sur Ciel’e varıyoruz. Bu küçük ve masalsı Ortaçağ kasabasını keşfettikten sonra Toulouse’a, otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizdedir.

3.Gün, 14 Haziran 2021, Pazartesi Toulouse – Carcassone (95 Km) – Mirepoix (45 Km) – Toulouse (85 Km)

Otelimizdeki kahvaltının ardından, hareket ediyor ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Oksitanya’nın tarihi dokusunu en iyi yansıtan yerlerden biri olan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Carcassone’ye varıyoruz. Aziz Nazaire Bazilikası, şehir surları, tarihi Carcassonne Köprüsü, Kontluk Şatosu göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği molası sonrasında, Kathar bölgesinin kalbi olan Mirepoix’e doğru yola çıkıyoruz. 1290 yılında, şiddetli bir selin ardından oluşan tahribattan sonra yeniden kurulmuş olan bu güzel kasabanın, o günden beri çehresi hiç değişmemiştir. Ahşap kemerler üzerine kurulu, bitişik nizam, rengarenk evleri ile göz alıcıdır. Saint Maurice Katedrali, Belediye Binası, Pazar Yeri, Revaklı ahşap yapılar, Konsüller evi, Mirepoix’daki kısa yürüyüş turumuzda, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından hareket ediyor ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

4.Gün, 15 Haziran 2021, Salı Toulouse - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından bagajlarımızla otelden ayrılıyoruz. Canal Du Midi’de tipik gezi teknesiyle yapacağımız kanal gezisinin ardından öğle yemeği molası olarak kısa bir serbest zamanımız oluyor. Sonrasında, Toulouse Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1806 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.30’da İstanbul’a uçuyor ve Türkiye saati ile saat 20.55’de İstanbul Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Toulouse – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm ulaşımlar
 • Dört yıldızlı otelde üç gece kahvaltı dahil konaklama
 • Yerel restoranlarda 2 akşam yemeği
 • Carcassone’de tekne turu
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Tur Bilgi notları
 • Turlar esnasında yerel rehberlik hizmeti
 • Tüm havalimanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Tüm öğle yemekleri, turun 2.günü akşam yemeği
 • (Schengen) vize ücreti (150 Euro)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 85.-Eu olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,770,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz