from ₺525,00
Satın Al

Tekirdağ Şarap Bağlarına Yolculuk

Created with Sketch. Tekirdağ
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

05 Nisan 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Üzüm içeceklerinin yeryüzündeki en eski üretim bölgelerinden biri olan Trakya Bağları’nın kalbinde, şarabın asmalardan kadehlere uzanan büyülü yolcuğuna tanıklık etmeye ne dersiniz? Hemen her köşesinde ayrı bir cevher gizli olan bu müstesna bölge, ülkemizde şarap kültürünün gelişmesi adına organik, bio-dinamik, yaratıcı ve sürdürülebilir bir eno-turizm hareketine öncülük ediyor. 

Bölgede, özgün dokusu ve samimi atmosferiyle değer kazanan Tekirdağ Bağları, uluslararası düzeyde doğal bir gastronomi güzergâhı olarak markalaşan Trakya Bağ Rotası’nın en mutena bölümünü oluşturuyor. Sıcak bir misafirperverlikle ağırlanacağımız Barbare Bağları ise şenlikli sofraların ve dost meclislerinin buluşma adresi. “Topraktan geleni, tekrar toprağa vermek” felsefesiyle şato tipi üretim modelini, derinlikli bağcılık tutkusuyla buluşturan bu nadide mekân, sadece grubumuza özel yöresel lezzetler, peynir çeşitleri eşliğinde tadım keyfi ve neşeli şömine başı sohbetleriyle zenginleşiyor. 

Hemen kıyısında bulunduğumuz Tekirdağ’ın Karaevli köyü ise çok eski bir şarap üretim merkezi. Antik dönemde yörenin şarabı o kadar ünlenmiş ki buradaki bağları korumak amacıyla bölge, Hera’nın efsanevi surlarıyla (Heraion Teichos) çevrelenmiş. Çünkü Ganos dağlarının bölgeye kazandırdığı ılıman iklim, Marmara Denizi’nin bağları okşayan iyot ve oksijen yüklü rüzgârlarıyla birleştiğinde üzümlere güçlü bir rayiha bahşediyor. 

Tekirdağ bağlarının göz alıcı kır peyzajını mevsimin güzellikleriyle buluşturan bu turumuz, uzman rehberimizin özgün anlatımları, üretim aşamalarını yerinde göreceğimiz bağ ve tesis gezisi, şarap ve yemek uyumu üzerine verilecek seminer ve beğendiğimiz şaraplardan alma imkânı ile ayrıcalık kazanıyor. Gelin, bu özel programda birlikte olalım. Sağlığa, dostluğa ve yepyeni deneyimlere kadeh kaldırmak için…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Tur Programı

Sabah saat 08.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde, Saat 09.00’ de Taksim AKM önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Araçta ikram edeceğimiz kahvaltılık poğaça ve çay-kahve eşliğinde yaklaşık üç saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca uzman rehberimiz bize şarabın tarihçesi ve yapım teknikleri hakkında bilgiler veriyor Bağ evine varıyoruz. Barbare Wines’da, bağlar ve tesis aynı yerde olduğu için şato tipi şarap üretimi yapılabilmektedir. Burada farklı üzüm çeşitlerinin yetiştirildiği bağları geziyoruz. Trakya bölgesinde toprak genellikle killi ve kumludur. Burada yetiştirilen üzüm çeşitleri; Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache ve Mourvedre. Bağların nasıl yapıldığı, ekim, aşılama ve hasatla ilgili bilgiler alıyoruz. Bağ gezisinin ardından tesisi geziyoruz ve üretim aşamalarını öğreniyoruz.

Günün en keyifli kısımlarından birine sıra geliyor ve mahzene gidiyoruz. Burada şarabın rengine kokusuna tadına bakarak şarabı tanımlamayı öğreniyoruz. Farklı şarap çeşitlerini peynir eşliğinde tadıyoruz. Şarap ve yemek uyumu üzerine devam eden seminerin ardından buradan ayrılıp öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restorana doğru gidiyoruz. Tadım sonrası beğendiğimiz şaraplardan alma imkânımız olacak. 

Öğle yemeğimizde köfte, pirzola, salata, yöresel özel yapım peynirler ve yöresel tatlıdan oluşan mönümüze özel şaraplar eşlik edecek.

Bağcılığın ve üzümlerin bağda anlatıldığı, şarap tadımlarının mahzende yapıldığı bu özel programda buluşmak üzere…

BULUŞMA YERLERİ VE SAATLERİ

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü Saat: 08.30
Taksim AKM önü Saat 09.00
Bakırköy İncirli Ömür durağı: 09.20
Avcılar Kampüs önü: 09.30
Beylikdüzü Tüyap Durağı önü: 09.40

TUR BİTİŞ SAATİ VE YERİ

Turumuzun bitiş saati 19.00-20.00 arası biniş transfer noktalara bırakıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

  • Uzman rehber eşliğinde bağ gezisi
  • Mahzende peynir çeşitleri eşliğinde şarap tadımları
  • Öğle yemeği
  • Ulaşım

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Tur programımızda belirtilen saatte araçlarımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

Turumuz yetişkinler için uygun olup 18 yaş altı katılımcı kabul edilmemektedir.

Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.
İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.
Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.
Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.
Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.
Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.
Turlarımız en az 20 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺525,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now