fbpx
from €10,950,00
Rezervasyon Yap

Tahiti – Marquesas ve Societe Adaları

Created with Sketch. Fransız Polinezyası
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

14 Nisan - 1 Mayıs 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

18 Gün 17 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

MARQUESAS ve SOCIETE

TOKYO – TAHİTİ – PAPEETE ADASI – HİVA OA ADASI – NUKU HİVA ADASI – MOOREA ADASI – TAHA’A ADASI

Turkuaz sular, bol balık, tropikal çiçekler, dev midyeler, el değmemiş inci beyazı kumsallar, yerel danslar, muhteşem günbatımları ve havada insanı mest eden tütsü kokusu… Siz de “Bazıları sıcak sever” diyenlerdenseniz, efsanelerin izinde gerçek bir cennete yolculuk yapmaya ne dersiniz? Dünya jet-sosyetesinin yeni gözdesi Tahiti, toplam 118 takımadadan oluşan Fransız Polinezyası’nın kalbinde yer alıyor. 16. yüzyılda Portekizli maceraperest denizciler tarafından keşfedilen bu sürprizler coğrafyası, 1946 yılında Fransa’nın idaresine dâhil olmuş. “Hakuna Matata”, yani “Hiçbir şeyi dert etme, hayatını yaşa!” mottosuyla özetlenebilecek yaşam felsefesi nedeniyle 20. yüzyılın başında bohem hayallerin adresine dönüşen adalar ülkesi, kültür tarihçisi Jacques Barzun’dan yazar Mark Twain’e, şair ve ses sanatçısı Jacques Brel’den dünyaca ünlü ressam Paul Gauguin’e sayısız sanatçı ruhun çekim merkezine dönüşmüş.

Pasifik Okyanusu’nun güneyinde, denizin, güneşin ve yerel hayatın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bu bölgede, manzaralar tek kelimeyle baştan çıkarıcı… Köpük köpük buzdağlarına benzeyen bulut kümelerinin tepesi, pembe ufuk çizgisine yaslanmış. Öylesine sütliman ve huzur dolu bir manzara ki bu, sanki başka bir dünyaya ait gibi… Emin olun, bu coğrafyanın arındırıcı ve canlandırıcı bir etkisi var. Bir kez buraya yolunuz düştü mü, tüm can sıkıntıları havadaki pus gibi eriyip çözülüyor. Yerini keşfetme heyecanına, başka dünyalara, başka yüzlere bırakıyor. Tıpkı Paul Gauguin’in Tahiti’yi anlattığı gibi: “Renkler burada derin ve gizemli bir dil sanki… Öyle ki rüyaların dili gibi…”

Dördü uluslararası olmak üzere toplam dokuz uçuş ile tamamlayacağımız turumuzda, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklayacak, uzman rehberimiz ve 14 akşam yemeği ikramı eşliğinde programda belirtilen tüm ada turlarımızı gerçekleştireceğiz. Turumuz, Fransız Polinezyası nüfusunun üçte ikisini barındıran başkent Papete’de start alacak. “O ada senin, bu ada benim” diyerek puslu, sessiz ve düş mavisi bir okyanusun üzerinde gezinirken siyah kum plajını, gürül gürül çağlayan şelaleleri, ahşap oymalarla bezeli katedralleri ve nadir bulunan canlıların yaşam alanı olan su altı mağaralarını görecek; Ressam Gauguin’in müze – evini ziyaret edeceğiz. Birlikte “Hakuna Matata” diyebilmek için…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 14 Nisan, 2021, Çarşamba İstanbul - Tokyo

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 52 nolu uçuşu ile gece yarısı sonrası 01:55’de (15 Nisan sabaha karşı) hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2.Gün, 15 Nisan, 2021, Perşembe Tokyo

Sabah kahvaltımızı ve Öğlen yemeğimizi uçuş esnasında alıyoruz. 11 saat 45 dakikalık uçuş sonrası Japonya’nın başkenti Tokyo Narita Havalimanına 19:40’da varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından havalimanını yakınındaki otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

3.Gün, 16 Nisan, 2021, Cuma Tokyo - Papete (Tahiti)

Kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Sonrasında otelimizden hareket edip havalimanına gidiyoruz. Air Tahiti Nui Havayolları’nın uçuşu ile saat 17.40’da hareket ediyoruz. Saat 10.10’da Papete’ye varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Dinlenip doğanın tadını çıkarıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

Not: Saat farkından dolayı aynı gün Tahiti’ye varıyoruz.

4.Gün, 17 Nisan 2021, Cumartesi Papete Adası

Tahiti, Fransız Polinezyası’ndaki en büyük adadır. Güney Büyük Okyanus’undaki Société Adaları arasında bulunur. Sabah, kahvaltımızın ardından tam günlük ada turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

5.Gün, 18 Nisan 2021, Pazar Papete Adası - Nuku Hiva Adası

Erken saatte otelden ayrılıyor ve havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Havayolları ile saat 07:15’de Nuku Hiva’ya hareket ediyoruz. Nuku Hiva’ya saat 11:00’de varıyoruz. Varışımızın adından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

6.Gün, 19 Nisan 2021, Pazartesi Nuku Hiva Adası

Nuku Hiva, Marquesas Adaları'nın en büyüğüdür; mistik Ada olarak bilinir;. Anaho'nun siyah kum plajı; Hakaui Vadisi şelalesi; taş ve ahşap oymalar içeren Notre Dame Katedrali; etkileyici bir çeşitlilikte flora ve faunayı barındıran su altı mağaralarıyla görülmesi gereken bir adadır. Kahvaltının ardından ada turu için otelden hareket ediyoruz. Yarım günlük turun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

7.Gün, 20 Nisan 2021, Salı Nuku Hiva Adası - Hiva Oa Adası

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Havayolları ile saat 12.55’da Hiva Oa’ya hareket ediyoruz. Hiva Oa’ya saat 13.35’da varıyoruz. Varışımızın adından otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

8.Gün, 21 Nisan 2021, Çarşamba Hiva Oa Adası

Marqueze Adaları’nın ikinci en büyük adası olan Hiva Oa, Fransız Polinezyası'ndaki en eski tiki heykelleri ile bu gruptaki en tarihi ada konumundadur. Gauguin Adası olarak bilinen Hiva Oa, ressam Paul Gauguin ve şair Jacques Brel'in de en son dinlenme yeridir. Her iki sanatçının mezarı da Atuona'ya bakan Cimetière du Calvaire’dedir. Kahvaltımızın ardından otelden hareket ediyor ve ada turumuza başlıyoruz. Tam gün sürecek turumuzda Paul Gaugain’in mezarı, evi, müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

9.Gün, 22 Nisan 2021, Perşembe Hiva Oa Adası Tahiti - Mo’orea Adası

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Havayolları ile 13.35’de Tahiti’ye hareket ediyoruz. 16.25’de Tahiti’ye varıyoruz. Varışımızın adından feribota biniyoruz. Yarım saat sürecek yolculuktan sonra Mo’orea Adası’na varıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

10.Gün, 23 Nisan 2021, Cuma Mo’orea Adası

Tahiti-Papaete’ye 25km uzaklıkta , mavi sularla çevrili ve tarifsiz bir güzelliğe sahip olan Moorea adasında bir mercan resifi adayı boydan boya çevrelemektedir. Adada Cook ve Opunohu olmak üzere iki koy bulunmaktadır. Cook koyuna ilk olarak 1767 yılında tarihin en büyük denizcilerinden biri olan Kaptan James Cook’un demir attığı biliniyor. Sabah, kahvaltımızın ardından yarım günlük ada turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Günün kalan zamanında serbest zaman alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

11.Gün, 24 Nisan 2021, Cumartesi

Kahvaltının ardından eşsiz doğanın tadını çıkarıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

12.Gün, 25 Nisan 2021, Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman alıyoruz. Ardından otelden ayrılıyor havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Havayolları ile 16.10’da Ra’iatea’ya hareket ediyoruz. 16.55’de Bora Bora havalimanına varışımızın adından su taksisi ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

13.Gün, 26 Nisan 2021, Pazartesi

Kahvaltımızı otelde alıyoruz. Eşsiz doğanın, denizin tadını çıkarıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

14.Gün, 27 Nisan 2021, Salı Taha’a Adası Kahvaltı

Kahvaltımızı otelde alıyoruz. Ardından adayı jeep safari turu yaparak keşfediyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

15.Gün, 28 Nisan 2021, Çarşamba Taha’a Adası - Papete(Tahiti) Adası

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Havayolları ile 15.15’de Papete’ye hareket ediyoruz. 16.35’de Tahiti’ye varıyoruz. Havalimanına varışımızın adından otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

16.Gün, 29 Nisan 2021, Perşembe Papete Adası - Tokyo

Erken kahvaltının ardından otelden ayrılıyor havaalanına transfer oluyoruz. Air Tahiti Nui Havayolları ile 07:15’de Tokyo’ya hareket ediyoruz.
Not: Saat farkından dolayı Tokyo’ya ertesi gün varılıyor.

17.Gün, 30 Nisan 2021, Cuma Tokyo - İstanbul

Saat 14:05’de Tokyo havalimanına varıyoruz. Beklemenin ardından bilet ve pasaport işlemlerini tamamlayıp Türk Hava Yolları’nın TK199 sayılı uçuşu ile saat 22.50’da hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

18.Gün, 1 Mayıs 2021, Cumartesi Tokyo - İstanbul

Saat 05:20’de İstanbul Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul ­ Tokyo ­ İstanbul uçak biletleri
 • Air Tahiti Nui Havayolları ile Tokyo – Tahiti – Tokyo ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Air Tahiti Havayolları ile Tahiti- Nuku Hiva ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Air Tahiti Havayolları ile Nuku Hiva - Hiva Oa ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Air Tahiti Havayolları ile Moorea - Raiatea ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Air Tahiti Havayolları ile Hiva Oa - Tahiti ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Air Tahiti Havayolları ile Raiatea - Tahiti ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm transfer ve ulaşımlar
 • 4* ve 5* otellerde 14 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri
 • Programda belirtilen ada turları
 • Bilgi notları
 • Otellerde alınacak 14 akşam yemeği
 • Otellerde hamaliye
 • Havalimanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Sigorta
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Schengen vize ücreti 130 Euro (Yeşil pasaporta vize istenmektedir)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur teminatı bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesinin almak isteyen misafirlerimiz seyahat danışmanlarına danışabilir ve dilerlerse sigortalarını tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 7500-Eu’ya kadar tur teminatlı bu sigorta poliçe bedeli 225-Eu’dur. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€10,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz