from ₺345,00
Rezervasyon Yap

Stratonikeia Antik Kenti

Created with Sketch. Muğla
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

16 Ağustos 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Tur Detayları / Programı

16 AĞUSTOS 2020, Pazar Hekatomnos Anıtı – Halı Müzesi – Stratonikeia – Dibeklihan Seminer

Sabah saat 09.00’da Bodrum’dan çıkış yaparak, ilk durağımız olan Milas’taki Hekatomnos Mezar Alanı’nın bulunduğu Arkeo Parkı geziyoruz. Antik Çağ’dan kalma ölü kültünün özgün bir temsilcisi olan yapıt, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne kabul edilmiş. Karia Uygarlığının kudretli kralı Mausolos'un babası Hekatomnos'a ait olan anıt mezarın, dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Bodrum’daki Halikarnas Mozolesi'nin prototipi olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmış. Uzun zaman Zeus Karios'a ithaf edilmiş bir tapınak yeri olduğu düşünülen mezar anıtının podyumu ve onun üzerinde yükselen anı sütunu, antik çağlardan bu yana seyyahların ve arkeologların ilgisini çekiyor. Mezar alanında yapılan arkeolojik kazılar ve çevredeki tarihi evlerin restore edilmesi ile bölge, görkemli bir “Arkeo park” hâline getirilmiş. Burada restore edilen eski bir Milas konağı, ağırlıklı olarak Milas’a özgü halıların sergilendiği bir Halı Müzesi, dükkânlar, kafeteryalar ile ziyaretçi karşılama ve bilgilendirme merkezi bulunuyor.
Ardından bölgenin önemli merkezlerinden biri olan ve büyüleyici güzelliklerle dolu Stratonikeia Antik Kenti’ne doğru devam ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Stratonikeia Antik Kenti’ne varışımızla beraber, 2008 yılından bu yana devam eden arkeolojik çalışmaların Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt tarafından (müsait olursa) yürütülen kazılar ve kent hakkında bilgileri, birinci ağızdan bizzat kendisinden alıyoruz. Yine müsait olurlarsa kazı alanı içerisinde arkeolojik buluntulara zarar vermeyeceğimiz bir rotada gezintiye çıkıyor, arkeolojik eserleri ve kalıntıları yakından gözlemliyoruz. Gezimizin ardından Bodrum’a hareket ediyor. Dibeklihan’da gerçekleşecek seminere katılıyoruz. Seminer sonrasında Bodrum’a dönüyoruz.

Dahil/Dahil Değil

  • Bodrum’da transfer servisi
  • Gezi boyunca konforlu araçla taşıma hizmeti
  • Bölge konusunda uzman arkeolog rehberlik hizmeti
  • Arkeoloji ekibi eşliğinde Stratonikea Kazı alanında bilgilenme
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle yemeği (serbest zamanda kişilere ait)

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Tur programımızda belirtilen saatte araçlarımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde, hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.
• Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ederiz.
• Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.
• Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak 1 adet maske temin edecek olup araçlı turlarda dezenfektan tüp ve kolonya bulunmaktadır.

Konaklayacağımız tesislerde COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği yöresel restoranlarda öğle yemeği alınmamaktadır. Gezilerimizde öğle yemekleri, açık havada veya gezi programına en uygun noktada alacağız.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

Turlarımız en az 10 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
Created with Sketch.
₺345,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.