from €1,495,00
Satın Al

Slovenya

Created with Sketch. Slovenya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

09 - 12 Nisan 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Bled Kalesi… Kristal güzelliğiyle Bled Gölü…
Avrupa’nın en derin ikinci mağarası Postojna… Sloven Istrası; Koper, Piran…

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (09 NİSAN 2020, PERŞEMBE) İSTANBUL - LJUBLJANA

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle saat 04.30’da buluşuyoruz. Pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK 1061 sayılı seferi ile saat 07:00’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:00’de Ljubljana varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından tur aracımızla buluşuyor, havaalanından ayrılıyoruz. Ljubljana’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Çncelikle Ljubljana Kalesi’ne çıkıyor ve Ljubljana manzarasını izliyoruz. Şehir merkezine gidiyor ve Preşeren Meydanı’nda başlayacak yürüyüş turumuzda; Kongre Meydanı, Üniversite Binası, Ejderha Köprüsü, Aya Nikola Katedrali, Franz Preşeren Heykeli, Roma şehir surları ve tarihi evleri görüyoruz. Turun ardından Ljubljana’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

2.GÜN (10 NİSAN 2020, CUMA) LJUBLJANA - BLED (53 KM) - KRANJSKA GORA (40 KM) - LJUBLJANA

Kahvaltıdan sonra saat 08.00’de hareket ediyoruz. Ljubljana’dan ayrılıyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Bled’e geliyoruz. Bled Kalesi’ni gördükten sonra Bled’de öğle yemeği molası alıyor, ardından göldeki ada ziyaretini de kapsayan bir tekne gezisi yapıyoruz. Bir saat sonra Kranjska Gora’ya geliyoruz ve mola veriyoruz. Molanın ardından hareket ediyor ve bir saat sonra Slovenya’nın en yüksek tepesi olan Triglav Dağı’nın eteklerinden geçiyoruz. Ziyaretlerin ardından Ljubljana’ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

3.GÜN (11 NİSAN 2020, CUMARTESİ) LJUBLJANA - PREDJAMA KALESİ (57 KM) - POSTOJNA (11 KM) - LJUBLJANA (54 KM)

Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelimizden ayrılıyoruz. Bir saat sonra Ortaçağ’dan kalma Predjama Şatosu’nu geziyoruz. 1274 yılında Gotik tarzda inşa edilmiş şato mağara girişinde yer almaktadır. Şato ziyareti sonrası Avrupa’nın en derin ikinci mağarası Postojna’ya geliyor ve Degovil Treni’yle gezimizi gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman yürüyüş olarak da yapacağımız tur iki buçuk saat sürecektir. Öğle yemeğimizi debu gölgede alıyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Ljubljana’ya otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.GÜN (12 NİSAN 2020, PAZAR) LJUBLJANA - PIRAN (121 KM) - KOPER (20 KM) - LJUBLJANA (106 KM) İSTANBUL

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra saat 08:00’de otelden ayrılıyor ve yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla Slovenya’nın Adriyatik Denizi’ndeki kapısına, liman şehri Koper’e gidiyoruz. İki saat sürecek yürüyüş turumuzda; Aya Yorgi Kilisesi ve Çan Kulesi, Vaftizhane, Aziz Fransis Kilisesi, Venedik Evi, Yunus Kapısı, Belediye Sarayı ve Deniz Feneri ve tarihi binaları görüyoruz. Ardından Koper’e 17 km uzaklıkta bulunan Piran’a gidiyoruz. Piran, küçük dar sokakları, iç içe inşa edilmiş eski evleriyle adeta açık hava müzesi olan turistik bir beldedir.
Burada yapacağımız yürüyüş turunda Tartini Meydanı ve Anıtı’nı, Sergej Macera Denizcilik Müzesi’ni, Saint George Kilisesi’ni ve Minorite Manastırı’nı görüyoruz. Ziyaretlerin ardından öğleden sonra 16:00’da Koper den ayrılıyoruz ve Ljubljana havalimanına gitmek üzere havalimanına ulaşıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarının TK 1064 sayılı seferi ile saat 20.00’de hareket ediyor ve saat 23.15’de İstanbul’a varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber eşliğinde Slovenya’yı gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Ljubljana – İstanbul uçak bileti
 • Konforlu klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Beş yıldızlı otelde üç gece oda + kahvaltı konaklama
 • Otelde bir akşam yemeği
 • Yerel restoranda bir akşam yemeği
 • Yerel restoranda limitli içkili bir akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Bled Gölü’nde tekne turu
 • Postojna Mağarası’nda Degovil Tren ile gezi
 • Havalimanı vergileri
 • Türk Havayolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk SigortasıTur bilgi notları
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Schengen vizesi 150 Euro (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • 15TL Yurtdışı çıkış harcı
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80 Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,495,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now