from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Sinop – Kastamonu

Created with Sketch. Sinop, Kastamonu
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 - 30 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

KASTAMONU’DAN KÜRE DAĞLARI’NA ERFELEK ŞELALESİ’NDEN SİNOP’A

ORTA KARADENİZ GEZİSİ

Yaklaşık üç bin yıllık geçmişe sahip tarihî bir liman kenti olan Sinop, Anadolu’nun kuzey ucundan Karadeniz’e doğru uzanan ince bir yarımada üzerine kurulmuş. Geçmişi Amazon kraliçesi Sinope’den denizci Argonatlara kadar uzanan kent, Karadeniz’in azgın dalgalarından kaçan denizcilerin en önemli sığınaklarından biri olmuş. Türkiye’nin tek fiyordu olarak tanınan Hamsilios Koyu, bölgeyi keşfetmek için iyi bir başlangıç noktası. Bir sonraki durağımız, Türkiye’nin en kuzey noktası olan İnceburun oluyor. Katılaşmış lav ve tüflerden oluşan bölgedeki İnceburun Deniz Feneri ise bir buçuk asırdır Karadeniz’in hırçın dalgalarından kaçan denizcilere yol gösteriyor.

Türkiye’nin “en mutlu” insanlarının yaşadığı Sinop’ta görmeye, kulak vermeye değer çok şey var: Martıların istasyonu uzun bir rıhtım, müzeler, konaklar, heykeller, hikâyeler ve elbette meşhur Sinop Kalesi ile dehlizlerinde bulunan Tarihî Cezaevi… Yarımadayı kuzey ve güney yönünde çevreleyen kalenin surları, ilk olarak 7. yüzyılda inşa edilmiş. Ardından önce Selçuklular, sonra da Osmanlılar tarafından onarılıp genişletilmiş. 1877’den 1993 yılına kadar mahpushane olarak kullanılan Sinop Kalesi, Nazım Hikmet’ten Sabahattin Ali’ye pek çok şair, yazar ve sanatçıyı efkârlandırmış.

İçinde bulunduğumuz yaz günleri, Erfelek Şelalelerine gitmenin tam sırası… Çünkü bu mevsimde ıhlamur ağaçlarının dalları güneşte ısındıkça etrafa müthiş bir tazelik yayılıyor. Meşe, gürgen ve kestane ağaçlarıyla bezeli yemyeşil bir cangılın içine dağılmış onlarca şelalenin sunduğu güzellikler, bütün yorgunluklarımızı almaya yetiyor. Fotoğraf makinelerimizle bu muhteşem doğayı belgelerken, kuş ve su sesleri müziğimiz oluyor. Yolumuzun devamındaki Kastamonu ise koynunda muhteşem zenginlikler saklıyor. Asırlık konaklar, vahşi kanyonlar, ahşap camiler ve elbette deniz ürünlerinden çekme helvasına uzanan enfes lezzetler… Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya cephane sevk ederek çok önemli bir misyonu yerine getiren, yazar Oğuz Atay’ın memleketi İnebolu ise vişneçürüğü renginde eski konakları, hareketli çarşısı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını yaşatan mekânlarıyla turumuzun en heyecan verici yerlerinden…

Yolculuğumuzun finalinde bulunan Küre Dağları, uçsuz bucaksız ormanlarıyla tek kelimeyle ruhumuzu arındırıyor. Koruma öncelikli doğal alanlar ağı PAN Parks üyesi Türkiye’deki tek, Avrupa’daki sayılı yerden biri olan Küre Dağları, koynunda muhteşem güzellikler saklıyor. Bizlere de bu zenginlikleri yaşamak düşüyor.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN 27 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE İSTANBUL - BOLU - GÖLCÜK PARKI - KASTAMONU

Gezimize katılacak misafirlerimizle saat 06:00’da İncirli Ömür Plaza önünde, 06:30’da Taksim AKM önünde, 07:00’de ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyoruz ve İstanbul’dan ayrılıyoruz. Bolu civarında öğle yemeği için Gölcük Tabiat Parkı’nda, doğa içerisinde bir mola vereceğiz. İyice dinlendikten sonra yaklaşık 3 saatlik bir sürüşle Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün şapka inkılabını yaptığı kent olan Kastamonu’da Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Liva Paşa Konağı, saat kulesi, belediye binası, Nasrullah Camii kent merkezinde göreceğimiz yerlerden. Bu arada bir küçük not: Mehmet Akif İstiklal Marşımızı ilk kez Nasrullah Camii’nde okumuş. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Uğurlu Konakları’nda.
http://kastamonukonaklari.com/

2. GÜN 28 AĞUSTOS 2020, CUMA KASTAMONU - KÜRE DAĞLARI - ERFELEK ŞELALESİ - SİNOP

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kastamonu kent merkezinde alış veriş için kısa bir serbest zaman vereceğiz. Bu sırada Kastamonu’nun pamuk gibi çekme helvasından veya meşhur Kastamonu pastırmasından alabilirsiniz. Buluşma saatimizde belirtilen noktadan aracımıza binerek Küre Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Küre Dağları Milli Parkı, barındırdığı endemik bitkiler ve zengin florayla Avrupa’nın biyoçeşitlilik açısından önemli ekolojik noktalarından biri. Avrupa’nın en seçkin koruma alanlarını simgeleyen “Pan Parks” sertifikasına Türkiye’den sahip tek milli park Küre Dağları Milli Parkı. Milli park tampon bölge uygulamasıyla dış etkenlerden korunuyor. Buradaki Horma Kanyonu ilk uğrak noktamız. Karstik yapıya sahip kanyonda suların oyduğu dev taş kazanlar müthiş bir görsellik sunuyor. Fotoğraf meraklıları için Horma Kanyonu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini gözler önüne seriyor. Buradaki yürüyüş platformlarından manzaranın keyfini çıkardıktan sonra hemen yakındaki Pınarbaşı’na gidiyoruz. Pınarbaşı’nda öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra Azdavay’dan geçerek buranın doğal güzelliğine de tanıklık ediyoruz. Ardından Erfelek Şelaleleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Erfelek Takım Şelaleleri irili ufaklı 28 adet şelaleden oluşan bir doğal güzellik. Şelalelerin bulunduğu alan zarar vermeden doğaseverlerin ziyaretine sunulabilmesi için tabiat parkı olarak ilan edilmiş. Doğa içerisindeki bu kısa gezimizden sonra Sinop’a doğru yola devam ediyoruz. Kısa bir sürüşün ardından Sinop’a geliyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Sinop’ta yerel restoranlardan birinde olacak. Konaklamamız Sinopark Otelde.http://www.sinoparkotel.com/

3. GÜN 29 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ SİNOP - HAMSİLOS KOYU - İNCEBURUN - AYANCIK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bugün ilk uğrak noktamız Türkiye’deki tek fiyort oluşumu olarak kabul edilen Hamsilos Koyu. Hamsilos Koyu’nu gezip fotoğrafladıktan sonra Türkiye’nin en kuzey noktası olan İnceburun’a geçiyoruz. Katılaşmış lav ve tüflerden oluşan İnceburun Anadolu’nun en kuzeyinde yer alıyor. Buradaki İnceburun Deniz Feneri ise bir buçuk asırdır Karadeniz’in hırçın dalgalarından kaçan denizcilere sıcak bir yuvanın müjdecisi, yol gösteren bir kılavuz olagelmiş. 6 kuşaktır bu fenerin bakımını üstlenen Çilesiz Ailesi ise teknolojiye uyum sağlayan fenerin artık son kez bekçiliğini yapıyor. Kara deryaların fenerini ziyaretimizden sonra Sinop kent merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Hazırcevaplığıyla tanınan filozof Diyojen’in memleketi bu şirin kent Karadeniz’in en güzel yerlerinden birisi. Antik çağlardan beri Karadeniz’in en önemli liman kentlerinden olan Sinop MÖ yedinci yüzyılda Helen kolonisi olarak kurulmuş. TÜİK verilerine göre Sinop Türkiye’nin en sakin kenti ve Sinop sakinleri Türkiye’nin en mutlu insanları. Bu durum bundan 2300 yıl önce mutluluğu doğa ile barışık basit bir hayatta bulan antik Yunan filozofu Diyojen’in mirası olsa gerek! Öğle yemeğinden sonra Sinop kent merkezinde ziyaretlerimize devam ediyoruz. Sinop’ta gezilecek görülecek çok şey var. Sinop Müzesi, Arslantorunlar Konağı ve tarihi Sinop Cezaevi göreceğimiz yapılar arasında. Bu yapılardan en etkileyicisi şüphesiz, insanın içini ürperten ve yürek burkan hikâyelere ev sahipliği yapmış tarihi Sinop Cezaevi. Nemden kibritin bile yanmadığı, mahkûmların adeta çürümeye terk edildiği Sinop Cezaevi için Evliya Çelebi şöyle der Seyahatname’de: “Büyük ve korkunç bir kaledir. 300 demir kapısı, dev gibi gardiyanları ve her birinin bıyığından 10 adam asılır nice azılı mahkûmları vardır. Burçlarında gardiyanlar ejderha gibi dolaşır. Allah korusun, oradan mahkûmu kaçırtmak değil, kuş bile uçurtmazlar.” Kimler konuk olmamış ki ‘Sinop’un Kalesi’ne! ‘Tatar Ramazan’ Kerim Korcan, ‘hayali gönlümde yadigâr’ Mustafa Suphi, ‘sürgün’ Refik Halit, sporun hamisi Burhan Felek. En ünlüsü de “Aldırma Gönül” şiirini burada çektiği ceza sırasında yazan Sabahattin Ali: “Dışarda deli dalgalar, / Gelip duvarları yalar, / Seni bu sesler oyalar, / Aldırma gönül aldırma.” Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel lokantalardan birinde.
http://www.sinoparkotel.com/

4. GÜN 30 AĞUSTOS 2020, PAZAR SİNOP - İNEBOLU – CİDE - AMASRA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından konaklarıyla Karadeniz sivil mimarisinin en güzel örneklerini sunan İnebolu’ya gidiyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda İstanbul’dan kaçırılan cephanenin Anadolu’ya girişi İnebolulu kahraman mavnacılar tarafından sağlanıyor, buradan kağnılarla ve kadınların sırtında cepheye ulaştırılıyordu. İnebolu gösterdiği bu kahramanlık nedeniyle İstiklal Madalyası ile taltif edilmiştir. Atatürk Evi olarak bilinen İnebolu Türk Ocağı’nı ve Kent Müzesi’ni ziyaret edecek, İnebolu sokaklarında gezerek tarihi konakları göreceğiz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi de alıyor ve ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Cide üzerinden Amasra, Ereğli, Akçakoca güzergâhında ilerleyip Düzce üzerinden İstanbul’a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 22:00 sularında İstanbul’a varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Konforlu turizm otobüsü ile gezi boyunca ulaşım hizmeti
 • Kastamonu Uğurlu Konakları’nda 1 gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Sinopark Hotel’de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Sinop’ta iki akşam yemeği
 • Tüm öğle yemekleri
 • Bölgeleri Antonina farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Antonina Turizm Hijyen Kiti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Bilgi Notları
 • KDV
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Önemli Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmeden ambalajlanmaktadır ve yalnızca sizin kullanımınız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği, yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız. Öğle yemekleri sandviç paketi olarak servis edilecektir.

Sağlık önlemleri gereği, akşam yemeklerimizi konaklama yaptığımız otelimizde alacağız. Akşam yemeği menü bilgisi rehberimiz tarafından aynı gün misafirlere bildirilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺400,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz