fbpx
from $6,350,00
Rezervasyon Yap

Sakura Zamanı Japonya

Created with Sketch. Japonya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 Mart - 05 Nisan 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 7 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

TOKYO – TOKYO GECE TURU – HAKONE – ASHİ GÖLÜ – MİSHİMA – HIROSHIMA – MİYAJIMA ADASI – KURŞUN TREN İLE YOLCULUK – KYOTO – GEISHA GECESİ – NARA – OSAKA

Doğanın âdeta görkemli bir sanat eserine dönüştüğü ilkbahar vakti Japonya’da “Sakura” zamanı, yani kiraz çiçeklerinin açtığı mevsimdir. Eşine ender rastlanır güzellikteki bu manzarayı görmek için dünyanın dört bir köşesinden insanlar, Japonya’ya akar ve ülkenin kiraz çiçekleri ile zarif bir gelin gibi süslenmesini hayranlıkla izler. Sadakatle bağlı oldukları asil gelenekler, köklü kültürlerinin otantik atmosferi ve özgün mimari örnekler de eklendiğinde Japonya’da olma zamanıdır!

Dolu dolu sekiz gün boyunca Japon kültürünü yakından tanıma imkânı sunan bu turumuz, meteorologların her yıl titizlikle tespit ettiği Sakura zamanının en güzel döneminde gerçekleşiyor. “Hayatta bir kez de olsa mutlaka yaşanması gereken” bu özel tur deneyiminin en önemli anlarından biri de Geyşa GecesiAntonina Turizm olarak bu unutulmaz geceyi en özel şekilde geçirebilmeniz için Kyoto’da geleneksel Japon bahçesi içinde yer alan restoranımızda ağırlanacaksınız. Geyşanın hizmeti ve dansı eşliğinde yüzlerce yıllık bu geleneksel ritüelin her anını yaşayabileceksiniz. Üstelik bu özel ağırlanma gecesi boyunca yerel lezzetleri ve Japon içeceklerini sınırsız olarak tatma imkânınız olacak. Bu sofraların önemli bir özelliği ise güzel görüntüsü ve lezzeti ile sizleri büyüleyecek olması…

Tokyo’da Shinjuku Gyoen Bahçeleri, Edo Müzesi, dünyanın en hızlı trenlerinden Shinkansen ile yolculuk, Hiroşima’da şehir turu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Atom Bombası Kubbesi ve Itsukushima Shinto Anıt Mezarı ile yine UNESCO Dünya Mirası Tarihî Kyoto ve Nara şehirleri, Japonya’da bizleri bekleyen onlarca alamet-i farikadan sadece bazıları… Saygın öğretilere, derinliki tarihe ve doğanın en göz alıcı hallerine tanıklık edebileceğiniz bu turumuzda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Davetlimizsiniz.

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • En güzel döneminde Japonya’yı gezebilme imkânı
 • Japonya kültürünü yakından tanıma
 • Kyoto’da Geyşa dans gösterisi eşliğinde gala akşam yemeği
 • Muhteşem Tokyo Edo Müzesi ziyareti
 • Dünyanın en hızlı trenlerinden biri olan Nozomi Treni ile karada jet hızında yolculuk
 • Unesco listesinde Hiroshima Miyajima Adası gezisi
 • Shinto Tapınakları, Şaman tapınakları, kutsal parkların ziyaretleri
 • Kutsal alan ile dünyevi alanları ayıran Torii kapıları

Tur Detayları / Programı

1. Gün, 27 Mart 2021, Cumartesi İstanbul - Tokyo

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 23.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 198 nolu uçuşu ile gece yarısı sonrası 01.55’de (28 Mart sabaha karşı) hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2. Gün, 28 Mart 2021, Pazar Tokyo

Sabah kahvaltımızı ve öğlen yemeğimizi uçuş esnasında alıyoruz. 11 saat 45 dakikalık uçuş sonrası Japonya’nın başkenti Tokyo Haneda Havalimanı'na 19.45’de varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından tur aracımızla otele hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası Tokyo şehir merkezine varıyor ve saat 22.00 gibi otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

3. Gün, 29 Mart 2021, Pazartesi Tokyo + Tokyo Gece Turu

Sabah kahvaltıdan sonra turumuza başlıyoruz. İlk olarak Shinjuku Gyoen Bahçeleri gezisini yapıyor, sonrasında Ulusal Müze'yi ziyaret ediyoruz. Tokyo’nun gece - gündüz en kalabalık bölgesi olan; restoranlarının, alışveriş merkezlerinin, barların bulunduğu Ginza Bölgesi'nde öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Japonya’nın en güzel müzelerinden Edo Tokyo Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Biraz serbest zaman verip, yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası ışıklar altındaki Tokyo’yu gece turumuzda keşfediyoruz. Meşhur Hachiko Heykeli'ni ziyaret ediyoruz. Ölen sahibini yıllarda tren istasyonunda bekleyen bu köpek adına filmler bile yapılmıştır. Bölgede gece yürüyüş turu yapıyoruz. Bu gezi esnasında bir Japon meyhanesine uğruyoruz. Arzu edenler bu fırsattan istifade yerel halkın içtiği sakeyi tadabilir. Gece gezimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizdedir.

Akşam yemeğimizi yerel Shabuzan Restoran'da Japon bifteği shabu shabu eşliğinde alıyoruz.

4. Gün, 30 Mart 2021, Salı Tokyo - Hakone Ashi Gölü (100 km.) - Mishima (30 km.) - > Kurşun Tren ile - > Hiroshima (700 km.)

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile buluşuyor ve Hakone’ye transfer oluyoruz. Chuo Ekspres Otoyolu’nda yaklaşık iki saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra, Japonya’nın en güzel yerlerinden birine, kaplıcalar ve göller bölgesi olan Hakone’ye geliyoruz. Ashi Gölü’nde yarım saatlik bir tekne gezintisi yapıyor ve göl çevresinde serbest zaman alıyoruz. Serbest Öğle yemeği sonrasında Mishima İstasyonu'na gidiyoruz. Dünyanın en hızlı trenlerinden biri olan Shinkansen’e bineceğiz. 15:.8’de hareket eden trenimiz ile (Kyoto’da yapılacak tren değişikliği ile) 19.30’da Hiroshima’ya varıyoruz ve saatte ortalama hızımız, 200 kilometre olacaktır. Hiroshima’ya varışımız sonrasında tren garına çok yakın konumdaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Hiroshima’dadır.

Not: Shinkansen Ekspresi'ndeki kısıtlı yer nedeni ile büyük bagajlarımız Tokyo Hotelden Kyoto Hotel’e ayrı bir araç ile transfer edilecektir. Hiroshima konaklaması için yanımıza sadece ufak el çantası alıyoruz.

5. Gün, 31 Mart 2021, Çarşamba Hiroshima - Miyajima Adası - Hiroshima ->Kurşun Tren ile -> Kyoto (360 km.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Miyajima Adası'na gidip UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Itsukushima Shinto Anıt Mezarı'nı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombası atılan ve 200 bin insanın yaşamını yitirdiği Hiroşima’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. atom bombasının düştüğü ve günümüzde “Barış Parkı” olarak adlandırılan ören yerine gidiyoruz. Burada bombanın yıktığı bölgede ayakta kalan ender binaları, restore edilmeden o günkü hali ile görmek mümkün olacaktır. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Atom Bombası Kubbesi'ni, Barış Parkı'nı ve Barış Anıtı Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası tren istasyonuna gidiyor ve Kyoto’ya hızlı Shinkansen Kurşun Treni ile 17.04’te hareket ediyoruz. Kurşun Tren ile Japonya’nın en güzel şehirlerinden ve imparatorluğun ilk merkezi olan Kyoto’ya 18.44’te varıyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında Japonya’da bombalanmamış tek şehir Kyoto’dur. Otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kyoto’dadır.

6. Gün, 1 Nisan Mart 2021, Perşembe Kyoto

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Kyoto gezimizi gerçekleştiriyoruz. Japonya’nın en eski, en tarihi ve Japonları hâlâ geleneksel kıyafetleriyle sokaklarda yürürken görebileceğimiz nadir yerlerden biridir. Tarihî Kyoto şehri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Bu tarihi şehirde yapacağımız şehir turunda, 1397 yılına tarihli Zen Budist tapınağı olan Kikakuji Altın Köşk Tapınağı, Nijo Kalesi ve Geyşa semti olarak bilinen Gion Bölgesi'nde yürüyüş turu yapıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrasında Fushimi Inari Tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Filozof Rotası'nda yürüyüş yapıyoruz. Burası minik bir kanal çevresinde kiraz ağaçlarının olduğu yaklaşık yarım saatlik kısa bir yürüyüş rotasıdır. Sakura döneminde burada yürüyüş yapmak çok keyif verici olacaktır. Filozof Yolu adı Japon filozofu Nishida Kitaro’nun günlük meditasyon olarak her gün buraya gelip yürüyüş yapmasından kaynaklanmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Kyoto’dadır.

7. Gün, 02 Nisan 2021, Cuma Kyoto - Geisha Gecesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kyoto gezimize devam ediyoruz. Kiyomizu Dera, yani Saf Su Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. 780 yılında inşa edilmiş olup, Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biridir. Bir sonraki ziyaret yerimiz, beş katlı bir pagoda olan To-Ji. Bir sonraki durağımız, 1602 yılında yapılan Nishihongan-ji Tapınağı'dır. Son ziyaret noktamız ise fotoğraf severlerin ilgi gösterdiği Arashiyama Bambu Korusu'dur. Ziyaretlerimiz sonrası serbest zaman alıyoruz. Akşam Kyoto gala yemeğimizi limitli içkili olarak Geisha ve Maiko Dans Show’u eşliğinde yerel bir restoranda alıyoruz (Maiko’nun, ki Genç Geyşa’lar bu şekilde adlandırılır). Gezilerimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Kyoto’dadır.

8. Gün, 03 Nisan 2021, Cumartesi Kyoto - Nara (40 km.) - Tokyo

Kahvaltının ardından erkenden hareket ediyoruz. Kyoto’nun 40 km. kadar güneyine gidiyor ve 8. yüzyılda kurulmuş bir açık hava müzesi olan Nara şehrine geliyoruz. Nara şehri, iki farklı kültür varlığı ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Budist heykeller topluluğu ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Ayrıca Nara, tarihi eserleri ile yine UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Nara’da yapacağımız gezi esnasında dünyanın tahtadan yapılmış en büyük mabedi olan Todaiji Tapınağı'nda yer alan 49 metre yüksekliğindeki bronzdan yapılmış dünyanın en büyük Buda heykeli, 3 bin fener ile süslenmiş Kasuga Taisha Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ziyaretlerin ardından Osaka’ya devam ediyor ve burada Dotonbori Bölgesi'nde öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası, Japonya’daki en ünlü kalelerden biri olan Osaka Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. İlk inşası 16. yüzyıla tarihlenen Osaka Kalesi, Japon mimarisinin en güzel örneklerindendir. Kale gezimizin ardından Kyoto Tren İstasyonu'na transfer oluyoruz. 16.06’da hızlı tren ile hareket ediyor ve saat 18.33’te Tokyo’ya varıyoruz. Varışımızın ardından aracımızla buluşup otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

9. Gün, 04 Nisan 2021, Pazar Tokyo - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK 199 sayılı seferi ile 22.50’de hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

10. Gün, 05 Nisan 2021, Pazartesi İstanbul

Yaklaşık 12 saatlik uçuş sonrası sabaha karşı saat 05.20’de İstanbul Havalimanı'na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Japonya’yı uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tokyo - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Dört ve beş yıldızlı kaliteli otellerde 7 gece oda ve açık büfe kahvaltı dâhil konaklama
 • Tur esnasında belirtilen 6 adet akşam yemeği
 • - Yemeklerden biri Tokyo’da Shabuzan Restoranı'nda Japon bifteği olarak alınacaktır.
 • - Yemeklerden biri Kyota’da Geisha performansı limitli içkili olarak alınacaktır.
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Yerel İngilizce bilen rehber
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dünyanın en hızlı trenlerinden biri ile (Shinkansen Ekspresi) ile seyahat.
 • Osaka - Tokyo arası hızlı trenle yolculuk
 • Tur bilgi notları
 • Havalimanı vergileri
 • Türk Hava Yolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tüm öğle yemekleri
 • Turun 2, 9. günleri akşam yemekleri uçakta alınacaktır
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı (50TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Otellerimiz
Tokyo
4*+ Grand Nikko Tokyo Daiba
http://www.tokyo.grand-nikko.com/eng/

Hiroshima
4*+ Hotel Granvia Hiroshima
https://www.rihga.com/hiroshima

Kyoto
5* Granvia Kyoto
http://www.granviakyoto.com/

Not : Otellerimiz henüz konfirme değildir.
Sakura Dönemi Hakkında Bilgi
Japonların hayata yeni başlangıcı olarak kabul ettiği bu dönem, kutlama ve şölenler eşliğinde baharın gelişi olarak kutlanmaktadır. Kiraz ağaçların çiçekleri ise renginden ve gökyüzüne uzanan ve hafif rüzgârda yaprakların dans edercesine havada süzülerek düşmesinden ötürü doğum ve ölüm, siyah ve beyaz ya da Ying ve Yang gibi görülür. Tomurcukların açması baharın müjdeleyici olmakla birlikte, açtıktan sonra en güzel görüntüsünde iken dallarından düşmesi nedeni ile Japonlar için hem doğum ile yaşamı hem de ani ölümü simgeler. Bu özel kiraz ağaçları, katmerli yapıda ve pembenin birçok tonunda olabilir ve kiraz meyvesi vermezler.

Her sene Japonya meteoroloji merkezi daha çiçekler açmadan önce hangi şehirde çiçeklerin ne zaman açılması beklendiğini açıklar.

2019’da Tokyo - Osaka ekseninde Japonya Sakura dönemi, 28 Mart - 07 Nisan arası gerçekleşmiş ve 2020’de de aynı tarihlerde çiçeklerin açması beklenmektedir. Çiçek açma dönemi, kışın alınan yağışlara, havaların ısınması gibi faktörlere bağlı olur ve birkaç gün oynayabilir.

Fakat genel olarak Sakura dönemini yerinde yaşamak isteyen siz sevgili gezginlere tavsiyemiz, martın son haftası ile nisanın ilk haftası Sakura gezilerini gerçekleştirmeleridir.
Geyşa ve Özel Geyşa Gecesi Hakkında Bilgi
Gezimizin en önemli anlarından biri olan Geyşa Gecesi hakkında bilgi vermek isteriz. Öncelikle Geyşa nedir paylaşmak isteriz. Geyşa sanılanın aksine sadece erkeklere en iyi şekilde hizmet etmek üzere eğitilmiş, onlara şarkı söyleyen, dans edip sohbet eden, yemek yemede hizmet edip sonrasında kart benzeri oyun oynayan bayan hizmetlilerdir.

Eğitimleri daha çocuk yaşta başlayıp, 18-20’li yaşlarda özel bir tören ile Geyşa olan bu kadınların Geyşa öncesi çıraklık dönemlerine Maiko denir. İyi bir Geyşa 40- 50 yaşında bile olsa erkeklere hizmet vermeye devam eder, takdir görür, talep görür.

Antonina olarak bu geceyi en özel bir şekilde geçirebilmeniz için Kyoto’da geleneksel Japon bahçesi içinde yer alan restorana gidiyoruz. Geyşanın hizmeti ve dansı eşliğinde rahatsız edilmeden her bir adımı, hareketi yakinen görerek akşam yemeğimizi alıyor, yüzlerce senelik bu geleneği biz de yaşıyoruz.

Yemek boyunca sınırsız Japon içecekleri deneme ve tatma imkânınız olacak. Bu yemeğin bir diğer özelliği ise güzel görüntüsü ve lezzeti ile sizleri büyüleyecek olmasıdır.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için kişi başı 245.-USD olup tur bedelinin 7500Eu’su teminat altına alınmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu isteğe bağlı sigortayı tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili Bilgiler
Bu turda Modern filosu nedeni ile THY tercih edilmiştir. Türkiye’den kalkışta Business sınıfı mevcut olup upgrade yaptırmak isteyen misafirlerimiz, satış yetkililerimize bu konuda danışabilirler.

THY uçuşlarında her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Bagajınızın 20Kg aşan kısmı ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 8 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Tur Esnasında Hava Durumu
Mart sonu Nisan başı günlerin uzamaya başladığı doğa’nın kendini kış uykusundan uyandırdığı baharın en coşkulu dönemidir. Gezi tarihimiz kiraz çiçeklerinin açılış dönemini Japonya’da en iyi bir şekilde gözlenebildiği ve inanılmaz fonografik görsel şölenin sunulduğu en uygun dönemdir.

Baharın ilk etkileri ile hava sıcaklığı giderek artığı bu dönemde gündüzleri 17 derece, akşamları ise 10 derece civarıdır. Hava kuru ve ılık olduğundan yürüyüş turları ve Japonya ziyareti açısından en ideal mevsimdir. İlkbahar dönemi olduğundan Sakura Kiraz Çiçekleri mevsiminde yağmur yağma ihtimali vardır. Havaların daha yeni ısınmaya başladığını unutmayarak orta kalınlıkta mont ve kaymayan bir ayakkabının yanımızda olmasının faydası olacaktır.
Ek Bilgiler
Para : Japonya, nakit kullanımının en yoğun olduğu ülkelerden birisidir. İyi restoranlarda ve bazı dükkânlarda kredi kartı kabul edilmektedir ama nakit tercih edilir. Çoğu dükkânda kredi kartı geçerli değildir. Özellikle, düşük hesaplı alışverişlerde nakit ödeme yapılması beklenir. Tokyo da dâhil olmak üzere şehirlerde döviz bürosu bulmak sorun olabilir. Nikko, Hakone, Hiroshima’da döviz bürosu bulunmamaktadır.

Japonya’ya vardığınızda havalimanında bozdurmanızı tavsiye ederiz. Havalimanında işlemler zahmetsizce ve hızlı olmakla birlikte kur oranları adil olmaktadır.

Elektrik : Japonya’da elektrik voltajı 100Volt olup Türkiye fiş sistemi Japonya’ya uyumlu değildir. Turumuza katılan katılımcıların yanlarındaki elektrikli aletleri kullanabilmeleri için adaptör götürmeleri önerilir. Mevcut şarj cihazların çoğu 100-220Volt arası çalışmaktadır fakat gene de sorun yaşamak için şarj cihazınızın üzerinde yazan bilgileri kontrol etmenizde fayda vardır.

Saat : Japonya Türkiye saatinden 7 saat ileridedir. İstanbul’da Öğle 12.00 iken Tokyo’da akşam 19.00’dır. Tokyo’da Öğle 12.00 iken İstanbul’da Sabah’a karşı 05.00’dır.

Cep Telefonları : Japonya’da farkı bir GSM sistemi olduğundan Türkiye’deki cep telefonlar Japonya’da telefonunuz uluslararası görüşmeye açık olsa bile çalışmamaktadır. Telefon kullanmak isteyen misafirlerimiz Japonya’da havalimanında telefon kiralayabilir.

Adet gelenek ve görenek:

Bazı Japon restoranına girişte ayakkabılar çıkartılmaktadır. Zaten Japonlar batılılar gibi evlerine ayakkabı ile girmezler, terlik kullanırlar.

Japonya’da selamlaşmak için Ojigi yani eğilerek selamlaşma yapılır. Bu aynı zamanda selam haricinde, teşekkür ederken, ayrılırken veya özür dilerken kullanılır. El teması yoktur. Bir çocuğun bile başını severseniz size garip bakabilir.

Kimano Japonya’ya özgü geleneksel giysi çeşididir. Bayanlar için olduğu kadar erkekler içinde mevcuttur.

Banyo kültürleri farklıdır. Genellikle duş almaz evlerinde özel kuvvetlerine su doldurarak tüm aile bireyleri aynı su ile yıkanır.

Saygı her şeydir. Evde işte herkes birbirlerine karşı saygılıdır.

Yemekleri yemek için kullanılan çubuklara “Hashi” denir. Hashi’yi örneğin pilavın içine saplamak görgüsüzlük olarak görülür. Kullanılmadığı zaman tabağın yanına konulmalıdır.

Yemek yerken (Örneği sulu makarna) höpürdetmek ayıp sayılmamaktadır. Aksine yemeği beğendiğinizin bir ifadesidir.

Japonya’da tarım için alanlarda daha çok beslenmeye yönelik ürünler (Pirinç gibi) yetiştirildiğinde meyveler az bulunur ve oldukça pahalıdır.
Created with Sketch.
$6,350,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz