from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Sagalassos ve Lavanta Bahçeleri – Eskişehir Frig Vadisi

Created with Sketch. Antalya, Isparta, Burdur
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

16 - 19 Temmuz 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

ESKİŞEHİR – FRİG VADİSİ – SAGALASSOS – KUYUCAK LAVANTA BAHÇELERİ – EĞİRDİR – KOVADA GÖLÜ

BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ – SALDA GÖLÜ

Uzman rehber eşliğinde doğa ve kültür turu

Torosların eteklerini âdeta mor renkli bir denize çeviren “lavantaların en güzel mevsiminde” düzenlediğimiz bu özel turumuz, Eskişehir Frig Vadisi’nin görkemli anıtlarına selam vererek başlıyor. Eskişehir’de yakın zamanda açılan Modern Sanatlar Müzesi ziyareti ve Odun Pazarı Evleri arasında yürüyüşle bu nadide şehri tanımamızın ardından Antik Pisidya bölgesinin gizemli coğrafyasında devam eden yolculuğumuz, suyun şifasını anıtsal mimariyle buluşturan, gözü pek savaşçıların ülkesi Sagalassos Antik Kenti ile devam ediyor. Tarihçi Livius, Roma döneminde altın çağını yaşayan Sagalassos’tan, çeşitli ürünler yetiştirilen verimli topraklara sahip zengin ve kalabalık bir kent olarak bahsediyor. Büyük İskender’in hâkimiyeti altında yaklaşık üç yüzyıl boyunca (MÖ 333 – 25) gelişerek bir kültür ve ticaret merkezine dönüşen Sagalassos, mimari bir açık hava müzesini andırıyor.

Sahi, doyasıya lavantalara dokunmak, şifa yüklü kokusunu doyasıya içinize çekmek istemez misiniz? Yanıtınız “evet” ise Türkiye’de bu benzersiz mor denizin içinde süzülebileceğiniz en doğru yerlerden biri, Kuyucak. Burası, etrafındaki yamaçların ve ovaların çoğu lavanta tarlalarıyla çevrili dünya güzeli bir köy… Kuyucak’ta 3 bin dekarlık geniş bir alana yayılan lavanta bahçeleri, baş döndürücü kokusu ve büyüleyici görüntüsü ile keyifli bir yürüyüş sunuyor bizlere… Yörede doğanın muhteşem güzelliğinin tadını çıkarmakla kalmayıp lavantadan yağ elde edilmesinin aşamalarını uzman rehberimiz eşliğinde takip edeceğiz.

Unutulmaz anlar ve fotoğraflar yakalayacağımız lavanta bahçeleri ziyaretimizden sonra, “Gezilip Görülmeye Değer Müze” Ödülü sahibi Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda “Türkiye’nin Maldivleri” olarak tanınan Salda Gölü’nde muhteşem günbatımını izlemek tek kelimeyle seyahatimizi taçlandırıyor. Dağların arasında bir nazar boncuğu gibi ışıldayan, sürekli renk cümbüşüne dalıp çıkan Türkiye’nin dördüncü büyük golü Eğirdir’de zaman, tıpkı balıkçı ağlarında olduğu gibi ağır ama bereketle akıyor. Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi ve Kovada Millî Parkı gibi bölgenin doğal ve kültürel hazinelerini gördükten sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Efsanelerle yüklü bu uygarlıklar havzasını birlikte gezelim. Davetlimizsiniz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 16 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE İSTANBUL – ESKİŞEHİR

Sabah saat 07.00’de Taksim The Marmara Hotel önünde, saat 07.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyor Eskişehir’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında araç içinde dağıtılacak ikramlarımız eşliğinde Eskişehir’e varıyoruz. Eskişehir’de ilk durağımız olan Şelale Park’a gidiyoruz. Park gezimiz sonrası vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından 19.yy Eskişehir sivil mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu olan Odun Pazarı’nda Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi’ni görüyoruz. Sonrasında Neolitik çağdan Frig Dönemine, Hellenistik dönemden Osmanlı’ya kadar uzanan geniş bir yelpazede 20.000 taşınır kültür varlığını barındıran Eskişehir Arkeoloji Müzesi’ni görüyoruz. Odun Pazarı Evleri arasında yürüyüş yapıyor, Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni geziyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Eskişehir Hilton Garden Inn Hotel’de gerçekleşecektir.
www.hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/turkey/hilton-garden-inn-eskisehir

2.GÜN: 17 TEMMUZ 2020, CUMA FRİG VADİSİ - YAZILIKAYA – MİDAS ANITI – ISPARTA

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Frig Vadisi olarak adlandırılan bölgeye, Yazılıkaya Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Friglerin dini merkez olarak seçtikleri Yazılıkaya Platformu, kaya anıtları ile donattıkları Yazılıkaya Vadisin'de yer almaktadır. Yazılıkaya Kibele İnanç Merkezi ve çevresi, askeri soylu sınıfın yaşadığı Frig Kaleleri ile koruma altına alınmıştır. Bölge çok sayıda dini anıtlarla donatılarak ayrıcalıklı bir konuma yükseltilmiştir. Bu durum, Yazılıkaya (Midas) şehrinin bölgenin dini metropolu olduğunu ve Frigler tarafından kutsal kent olarak büyük bir saygı duyulduğunu gösterir. Burada Yazılıkaya (Midas Anıtı) Bitmemiş Anıt, Kaya mezarları ve Basamaklı Altarlar’ı görüyoruz. Ardında bölgeden ayrılarak Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz. Afyon’da öğle yemeği için mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz yemeğin ardından ekmek kadayıfı ile meşhur Afyon kaymağının tadına bakabilirler. Isparta’ya varışımızla beraber otele yerleşiyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız.
http://www.baridahotel.com/

3. GÜN: 18 TEMMUZ 2020, CUMARTESİ SAGALASSOS – BURDUR – SALDA GÖLÜ KUYUCAK LAVANTA BAHÇELERİ – ISPARTA

Sabah kahvaltısının ardından eşsiz mimarisiyle bilinen, gezimizin en önemli noktalarından Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. Pisidia kentlerinden şüphesiz en önemlisi olan Sagalassos, tarihte ilk kez Büyük İskender’in bölgeyi kendi topraklarına katmak istemesiyle adını duyurur. Ancak tarihi çok daha eskilere M.Ö. 3000’e dayanır. Büyük İskender’in kanlı bir savaşla ele geçirmesi ile şehir her açıdan güçlenir ve görkemli yapılar ile süslenir. Tiyatro, Kütüphane, Antoninler Çeşmesi ve birçok yapıyı görüp, gezimizi bitirmemizin ardından ardından Burdur’a hareket ediyoruz. Hacılar Höyüğü, Kremna, Kibyra ve Sagalassos gibi antik kentlerden çıkan buluntuların sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burdur’da yerel lezzetler eşliğinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Türkiye‘nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Salda Gölü, turkuaz suları, bembeyaz kumsalları ve nefes kesen manzarasıyla Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü. Dileyen misafirlerimiz göl kıyısında yürüyüş yapabilirler, dileyen misafirlerimiz göle nazır çay keyfi yapabilirler. Salda Gölü kıyısındaki keyifli gezimizin ardından Isparta’nın Keçiborlu ilçesi Kuyucak köyüne hareket ediyoruz. Kuyucak köyünde Lavanta Bahçelerini gezmeye başlıyoruz. Görüntüsü ve kokusu ile baş döndüren bahçeler içerisinde lavantalardan topluyor ve yağ çıkarılması işlemini rehberimizden ve yerel uzmanlardan dinliyoruz. Lavanta ürünleri hakkında bilgi alarak alış-veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Isparta’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize, Barida Hotel’e geçiyoruz. http://www.baridahotel.com/

4. GÜN : 19 TEMMUZ 2020, PAZAR KOVADA MİLLİ PARKI – EĞİRDİR GÖLÜ - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerini yapıyor, bagajlarımızı yanımıza alarak otelden ayrılıyoruz. Kovada Gölü kıyısında Milli Park içerisinde kısa bir yürüyüşle doğanın keyfini çıkaracağız. Oksijen dolu havayla ciğerlerimizi doldurduktan sonra Eğirdir’e hareket edeceğiz. Burada Eğirdir Gölü, Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi’ni göreceğiz. Gezilerimizi tamamlamamızın ardından Eğirdir Gölü kıyısında göl levreği menüsü eşliğinde öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında İstanbul’a doğru yola çıkacağız ve gerekli molaları yaparak Göller Bölgesinden Frig ülkesine, oradan Bursa üzerinden Osman Gazi Köprüsünü kullanarak İstanbul’a varacağız. Tahmini varış saatimizin akşam 22.00 sularında olmasını planlıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın!

Dahil/Dahil Değil

 • Eskişehir Hilton Garden Inn Otel’de 1 gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Isparta Barida Hotel ‘de 2 gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Lavanta Bahçeleri ziyareti
 • Bölge uzmanı rehberlik hizmeti
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Antonina Turizm’e ait konforlu gezi aracıyla gezi boyunca ulaşım hizmeti
 • Antonina Turizm Hijyen Kiti
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur Bilgi Notları
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Otel ekstraları, kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Önemli Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acenteiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği, yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız. Öğle yemekleri sandviç paketi olarak servis edilecektir.

Sağlık önlemleri gereği, akşam yemeklerimizi konaklama yaptığımız otelimizde alacağız. Akşam yemeği menü bilgisi rehberimiz tarafından aynı gün misafirlere bildirilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ederiz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺400,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.