fbpx
from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Sagalassos – Kıbyra – Salda

Created with Sketch. Antalya, Isparta, Burdur
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

15 - 18 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • ESKİŞEHİR, YAZILIKAYA, SAGALASSOS, BURDUR, ISPARTA, KIBYRA, SALDA GÖLÜ, EĞİRDİR GÖLÜ

Tur Detayları / Programı

1. GÜN 15 EKİM 2020, PERŞEMBE İSTANBUL - ESKİŞEHİR

Sabah saat 06.30’de Taksim The Marmara Hotel önünde, saat 07.00’de Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyor Eskişehir’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında araç içinde dağıtılacak ikramlarımız eşliğinde yaklaşık 4 saatlik yolculukla Eskişehir’e varıyoruz. Eskişehir’de ilk olarak Şelale Park’a gideceğiz. Park gezimizden sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemekten sonra 19.yy Eskişehir sivil mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu olan Odun Pazarı’nda Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi’ni görüyoruz. Daha sonra Eskişehir Arkeoloji Müzesi’ni göreceğiz. Bu modern müze Neolitik Çağ’dan Frig dönemine, Helenistik dönemden Osmanlı’ya uzanan geniş bir yelpazede 20.000 taşınır kültür varlığını barındırıyor. Odun Pazarı Evleri arasında yürüyüş yapıp, Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni de gezdikten sonra otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Eskişehir Hilton Garden Inn Hotel’de.
www.hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/turkey/hilton-garden-inn-eskisehir

2. GÜN 16 EKİM 2020, CUMA FRİG VADİSİ - YAZILIKAYA - MİDAS ANITI - ISPARTA

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Frig Vadisi olarak adlandırılan bölgeye, Yazılıkaya Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Friglerin dini merkez olarak seçerek kaya anıtları ile donattıkları Yazılıkaya Platformu, Eskişehir merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Yazılıkaya Vadisi’nde yer alıyor. Yazılıkaya Kibele İnanç Merkezi ve çevresi, askeri soylu sınıfın yaşadığı Frig Kaleleri ile koruma altına alınmış. Bölge çok sayıda dini anıtlarla donatılarak ayrıcalıklı bir konuma yükseltilmiş. Bu durum, Yazılıkaya (Midas) şehrinin bölgenin dini metropolü olduğunu ve Frigler tarafından kutsal kent olarak Yazılıkaya’ya büyük bir saygı duyulduğunu gösteriyor. Burada Yazılıkaya (Midas Anıtı), Bitmemiş Anıt, kaya mezarları ve Basamaklı Altar’ı göreceğiz. Ardında bölgeden ayrılarak Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra Afyon’da vereceğimiz öğle yemeği molasında, dileyen misafirlerimiz ekmek kadayıfı ile meşhur Afyon kaymağının tadına bakabilirler. Afyon’dan yaklaşık 2,5 saatlik bir sürüşle Isparta’ya varıyoruz ve kent merkezinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Isparta’nın meşhur fırın kebapçılarından birinde alacağız. Konaklamamız Barida Otel’de.
http://www.baridahotel.com/

3. GÜN 17 EKİM 2020, CUMARTESİ KIBYRA - SALDA GÖLÜ - EĞİRDİR - ISPARTA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra yaklaşık 2 saatlik mesafede yer alan, Psidia bölgesinin önemli antik kentlerinden Kibyra’yı gezeceğiz. Kibyra Antik Kenti ihtişamıyla görenleri etkiliyor. Anadolu’nun en büyük ve görkemli Bouleuterion‘larından biri burada bulunuyor. Gezimizin ardından 1 saatlik mesafedeki, Türkiye‘nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Salda Gölü turkuaz suları, bembeyaz kumsalları ve nefes kesen manzarasıyla Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü. Salda Gölü kıyısında alacağımız öğle yemeğinden sonra vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl kıyısında yürüyüş yapabilirler, dileyen misafirlerimiz çay keyfi yapabilirler. Bu keyifli gezinin ardından son olarak 2 saatlik mesafedeki Eğirdir’e hareket edeceğiz. Burada Eğirdir Gölü, Hızır Bey Camii ve Dündar Bey Medresesi’ni göreceğiz. Gezilerimizi tamamlamamızın ardından Eğirdir Gölü kıyısında göl levreği menüsü eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Konaklamamız Barida Otel’de.
http://www.baridahotel.com/

4. GÜN 18 EKİM 2020, PAZAR SAGALASSOS - BURDUR - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerini yapıyor, bagajlarımızı yanımıza alarak otelden ayrılıyoruz. İlk uğrak noktamız eşsiz mimarisiyle bilinen, gezimizin en önemli noktalarından Sagalassos Antik Kenti. Pisidia kentlerinden şüphesiz en önemlisi olan Sagalassos, tarihte ilk kez Büyük İskender’in bölgeyi kendi topraklarına katmak istemesiyle adını duyurur. Ancak tarihi çok daha eskilere M.Ö. 3000’e dayanır. Büyük İskender’in kanlı bir savaşla ele geçirmesi ile şehir her açıdan güçlenir ve görkemli yapılar ile süslenir. Tiyatro, Kütüphane, Antoninler Çeşmesi ve birçok yapıyı görüp, gezimizi bitirmemizin ardından Burdur’a hareket ediyoruz. Burdur kent merkezinde Hacılar Höyüğü, Kremna, Kibyra ve en önemlisi Sagalassos gibi antik kentlerden çıkan buluntuların sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretle Psidia bölgesi hakkındaki bilgilerimizi bütünlemiş olacağız. Burdur’da yerel lezzetler eşliğinde alacağımız öğle yemeğinden sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Göller Bölgesinden Frig ülkesine, Afyon – Kütahya – Eskişehir – Bursa hattı üzerinden Osman Gazi Köprüsü’nü kullanarak İstanbul’a varacağız. Tahmini varış saatimizin en geç akşam 22.00 sularında olmasını planlıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın!

Dahil/Dahil Değil

 • Eskişehir Hilton Garden Inn Otel’de 1 gece akşam yemeği ve kahvaltı dâhil konaklama
 • Isparta Barida Hotel ‘de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Tüm öğle yemekleri
 • Programda belirtilen tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Bölgeyi uzman rehberle gezme ayrıcalığı
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Antonina Turizm hijyen kiti
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur Bilgi Notları
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Otel ekstraları, kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle ilgili Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺300,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz