from €1,690,00
Satın Al

Puglia – Güney İtalya

Created with Sketch. İtalya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

15 - 18 Mayıs 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

puglia napoli turuGüney İtalya’nın tarih ve sıcaklık dolu Arnavut kaldırımlı sokakları, denizden, topraktan, üzümden gelen lezzetleri ile doyumsuz sofraları, barok mimarisinin benzersiz örnekleri ile
PUGLİA KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR.
Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayın” ile “Kemerleri Bağlayın” filmlerinin çekildiği LECCE’yi, BARİ’nin dar sokaklarındaki ortaçağ dokusunu, tipik bir Akdeniz kasabası GALLİPOLİ’yi, on üç ay boyunca Osmanlı toprağı olarak kalmış OTRANTO’yu, üzüm bağları ile çevrili ovadaki bembeyaz badanalı evleri ile OSTUNİ’yi, PUGLİA’nın merkezi BARİ’nin dar ve dolambaçlı sokaklarını ziyaret ediyoruz.

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 15 Mayıs 2020, Cuma İstanbul - Bari – Monopoli(60km) – Ostuni(40km) – Lecce(80Km)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle sabah 06:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1445 sayılı seferi ile saat 08.50’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 09.55’de Bari Palese havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, tur aracımızla buluşuyor ve hareket ediyoruz. Ortalama bir saatlik yolculuktan sonra şirin balıkçı kasabası Monopoli’ye varıyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turu esnasında limanı, ortaçağ şehir dokusunu, dar sokaklarını ve katedralini görüyoruz. Gezimizin ardından aracımıza binerek Ostuni’ye hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra zeytin ve üzüm bağlarıyla çevrili ovada ışıltılı Adriatik Denizi’ne hâkim bir tepeye konuşlanmış olan Güney İtalya’nın en çarpıcı yerlerinden beyaz inci lakaplı Ostuni’ye varıyoruz. Puglia Bölgesi’ndeki Brindisi iline bağlı şehir, göz kamaştıran beyaz badanalı evleri, Akdeniz mimarisinin yansıdığı ilginç sokakları ile La Città Bianca yani “beyaz şehir” olarak biliniyor. Turumuz sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Lecce’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini otelde alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.Gün, 16 Mayıs 2020, Cumartesi Lecce – Otranto(47Km) – Gallipoli(68Km)– Lecce(46Km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bir saat civarında sürecek olan yolculuğumuzun ardından Otranto’ya varıyoruz. Otranto mavi Adriyatik kıyısında bulunan bir liman şehri. Rehberimizin eşliğinde şehri keşfediyoruz. Otranto Katedrali’ni görüyoruz. Ardından Gallipoli’ye doğru yola çıkıyoruz eski kent merkezinde yürüyüş turumuza başlıyoruz. Saint Agata Kilisesi ve Gallipoli Kalesi bu küçük Puglia yerleşiminin göreceğimiz simge binaları arasındadır. Gallipoli gezimizden sonra öğle yemeği molası veriyoruz ve Lecce’ye geri dönüyoruz. Lecce şehir turumuza başlıyoruz. Lecce Katedralini görüyoruz. Duomo Meydanı’ndaki Lecce Katedrali, 1144 yılında yapılmış, 1230 yılında yeniden inşa edilmiş. 17. yüzyılda Giuseppe Zimbalo tarafından bir de çan kulesi eklenmiştir. Lecce mimarisinin yanı sıra kağıttan yapılan biblolarıyla da ünlü. Lecce’nin tarihi sokaklarında dolaşırken, bu bibloların satıldığı dükkanlara mutlaka denk geleceğiz. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 17 Mayıs 2020, Pazar Lecce – Alberobello (110km) – Bari(55km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Alberobello’ya varıyoruz. Alberobello kendine has mimarisi ile şirin bir İtalyan kasabası, 1995 yılında Unesco Dünya Kültürü Mirası Listesinde alınmış. Bu kasabanın UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almasının sebebi Trullo (Çoğulu: Trulli) isimli, yığma taştan yapılan, konik çatılı kulübemsi evleri. Trulli sadece İtalya’nın Puglia bölgesinde rastlayabileceğiniz bir mimari yapı. Alberobello’nun dışında da Trulli’ye rastlansa da 1500’ünün bir arada bulunmasının verdiği estetiğe başka yerde rastlamak zor. Ardından hareket ediyor yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Napoli’den sonra Güney İtalya bölgesinin en gelişmiş şehri Bari’ye varıyoruz. Eski kentin dar ve dolambaçlı sokaklardan oluşan Ortaçağ dokusunu keşfe başlıyoruz. Lungomare Augusto, kentin surları, Santa Sabina Katedrali, Adalet Sütunu, Piazza Mercantile, San Nikola Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

4.Gün, 18 Mayıs 2020, Pazartesi Bari – Napoli (250 km) - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Napoli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra öğle saatlerinde Napoli’ye varıyoruz. Panoramik gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Spaccanapoli olarak adlandırılan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan tarihi Napoli merkezini yürüyerek keşfediyoruz. Napoli’nin tarihi dar sokakları olan Via dei Tribunali, Via San Gregorio Armeno, Via San Biagio dei Librai’de yürüyüş yapıyor, Piazza San Domenico Maggiore’yi görüyoruz. Ardından Napoli Havaalanı’na transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sayılı seferi ile saat 19.35’de hareket ediyoruz. İstanbul Havaalanı’na saat 22.40’da varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile gezebilme farkı
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • THY ile İstanbul – Bari gidiş, Napoli - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Konforlu araç
 • Dört yıldızlı otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Bari’de yerel bir restoranda limitli içkili ve yerel tatlardan oluşan gala akşam yemeği
 • Lecce’de yerel restoranda bir akşam yemeği
 • Lecce’de otelde bir akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • İngilizce dilinde yerel rehberlik hizmeti
 • Tur Bilgi notları
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Şehirlerdeki tur aracı giriş vergisi
 • Şehirlerdeki konaklama vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Tüm öğle yemekleri
 • İtalya Schengen vize ücreti (150€)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 70-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,690,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now