from €2,350,00
Rezervasyon Yap

Portekiz

Created with Sketch. Portekiz
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

10 - 15 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

LİZBON – SİNTRA – CABO DA ROCA – CASCAIS– COİMBRA – FATİMA – ALCOBACA –   PORTO

Kâşiflerin ve denizcilerin ülkesi Portekiz, Avrupa’nın en batı ucunda yer almaktadır. Portekizliler 15. ve 16. yüzyıllarda denizaşırı ülkeleri ulaşıp dünyanın önde gelen güçlerinden olmuşlardır. Birçok ülkeye keşfetmelerinin sonucunda gittikleri yerlere kendi dillerini, dinlerini ve kültürlerini de taşımışlardır. Dünya’da 200 milyondan fazla insan Portekizce konuşmaktadır. Fatima Mucizesinin yaşandığı yer, meşhur porto şarabı ve mahzenlerine dair her şey, Fado Müziği’nin ezgileri ve Avrupa tarihinin en önemli üniversite kentlerinden Coimbra’yı görmeye sizleri davet ediyoruz…

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Uzman rehber eşliğinde Portekiz’i gezebilme ayrıcalığı
 • Lizbon’da dünyaca ünlü Gülbenkyan Müzesi’ni ayrıntılı gezebilme
 • Porto’da keyifli tekne turu
 • Tam gün Lizbon ve Portoyu yaşayabilme keyfi
 • Tarihi Lizbon’da keyifli yürüyüş gezisi
 • Portekiz kültürünü yakından tanıma
 • Unesco listesindeki Sintra turu
 • Unesco listesindeki Coimbra Üniversitesi
 • Unesco listesindeki Belem Kulesi ve Jeronimos Manastırı
 • Şehir merkezinde 4* kaliteli otellerde konaklama
 • Modern konforlu araç ile yolculuk

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 10 Ekim 2020, Cumartesi İstanbul - Lizbon

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle sabah saat 04.30’da buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1755 numaralı uçuşu ile saat 07.35’de hareket ediyor ve yerel saatle 10.30’da Lisbon’a varıyoruz. Aracımızla buluşup hareket ediyor ve Lizbon turumuza başlıyoruz. Lizbon Limanı’nın yanında bulunan şehrin en ünlü parkı Belem’de Padrao dos Descobrimentos (Kâşifler Abidesi), Vasco de Gama’nın keşifleri ansına 16. yy.’da inşa edilen Torre de Belem Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almaktadır. Hemen Belem Kulesi’nin yanında ortaçağdan kalma Jeronimos Manastırı’nı görüyoruz. Ziyaretlerin ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

2.Gün, 11 Ekim 2020, Pazar Lizbon

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyor ve Lisbon’un en önemli koleksiyonlarının bulunduğu Gülbenkian Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Largo de Graça’ya gidiyoruz. Arap - Mağrip mimari tarzının hakim olduğu şehrin en eski mahallesi olan Ciudad Alfama’Da yürüyüş turu yapıyoruz. Sao Jorge Castello Kalesi’ne çıkıyor ve kaleyi ziyaret ediyor sonrasında Lizbon’a kuşbakışı manzarasını izliyoruz. Şehrin en renkli mahallesi Largo das Alcaçarias’ta sokak aralarında dolaşıyor sonra da vakit kalırsa 12. yüzyılda Romanesk tarzda inşa edilen Se Katedrali, Igreja de San Antonio Kilisesi’ni de gördükten sonra yürüyüş turumuzu bitiriyoruz ve serbest zaman alıyoruz. Ziyaretin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

3.Gün, 12 Ekim 2020, Pazartesi Lisbon – Sintra– Cabo Da Roca – Cascais - Lisbon

Kahvaltının ardından Sintra’ya hareket ediyoruz. Sintra Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almaktadır. Ulusal sarayı ziyaret ediyoruz. Ardından Avrupa’nın en batı ucu olan Cabo da Roca’ya gidiyor; müthiş okyanus manzarası eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Ziyaretimizin ardından eski balıkçı kasabası Cascais’e gidiyor ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ardından Lisbon’a hareket ediyoruz. Gala yemeğimizi fado müziği eşliğinde yerel bir restoranda alıyoruz, ardından otelimize dönüyoruz.

4.Gün, 13 Ekim 2020, Salı Lisbon – Alcobaça(110km) – Fatima(46km) - Coimbra – Porto (125km)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Alcobaça’ya geliyor ve Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Santa Maria de Alcobaça Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında “Fatima Mucizesi” olarak da bilinen doğaüstü bir olayın yaşandığı Fatima kasabasına gidiyoruz. Burada Meryem Ana Bazilikası’nı ve kiliseyi görüyoruz. Ardından hareket ediyor yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Coimbra’ya varıyoruz. Coimbra üniversitesi Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almaktadır. Öğle yemeği molasının ardından Şirin Üniversite şehrinin en hareketli yeri olan Pátio das Universas’a geziyoruz; tarihi Üniversite Kampüsü’ne gidiyor ve Patio des Escolas, 3.João Heykeli, Saat Kulesi gibi yapıları görüyoruz. Gezimiz sonrasında ortalama bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Porto’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

5.Gün, 14 Ekim 2020, Çarşamba Porto

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek Porto şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Porto şehri, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almaktadır. Burada bir zamanlar şarap taşımak için kullanılan alacalı “Barcos Rabelos” tekneleriyle Rio Douro Nehri’nde tekne gezisi yapıyoruz. Tekne turumuzun ardından, dünyanın her tarafından armaların görüleceği Pátio das Nações’e gidiyoruz, ardından şarapları ile ünlü Porto’da tarihi bir şarap mahzenini ziyaret ediyor ve Porto şarabını tadıyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Gotik tarzda yapılmış olan Sao Francisco Kilisesi, katedrali ve I.Don Luis Köprüsü göreceklerimiz arasında yer almaktadır. Ziyaretlerin ardından Gezilerimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

6.Gün, 15 Ekim 2020, Perşembe Porto - İstanbul

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından otelden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Porto Havalimanı’na varıyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1450 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.45’de İstanbul’a uçuyor ve Türkiye saati ile saat 22.20’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Lizbon - Porto – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm ulaşımlar
 • Dört yıldızlı merkezi otellerde beş gece kahvaltı dahil konaklama
 • Porto’da “Barcos Rabelos” tekneleriyle Rio Douro Nehri’nde tekne turu
 • Porto’da tadım eşliğinde tarihi şarap kavı ziyareti
 • Otellerde 2 akşam yemeği
 • Yerel restoranlarda 2 akşam yemeği
 • Lizbon’da yerel restoranda Fado ezgileri eşliğinde gala yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Otellerde hamaliye hizmeti
 • Turlar esnasında yerel rehberlik hizmeti
 • Tüm havalimanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Portekiz (Schengen) vize ücreti (150 Euro)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 85.-Eu olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili Bilgiler
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz vakitli olarak tur katılımcı sayısına bağlı olarak biletlerini mil ile alabilirler. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bilet kesim sonrasında bunu memnuniyetle gerçekleştirme imkanları vardır.

Avrupa uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 8 Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.

Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Portekiz Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle Portekiz’e giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının geçerli Schengen Vize’ye ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaportu veya geçerli çok girişli Şengen vizesi bulunan Türk vatandaşların vize alım mecburiyeti yoktur. Vize departmanımız gerekli belgeler konusunda siz değerli misafirlerimizi vakitli olarak bilgilendirecektir. Kural olarak 4 adet Biometrik resim, Gelir belgeleri (Banka Hesap bilgileri, Maaş bordrosu gibi), Tapu gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.

Alış veriş etkinliği varmı?
Antonina olarak siz değerli misafirlerimizin gezideki kısıtlı zamanlarının farkındayız. Diğer acentelerin kültürel etkinlik gibi resim atölyesi, el sanatları atölyesi adı altında alışveriş mekânlarına girişleri Antonia’nın turlarında yoktur. Tabi ki gezilerde hediyelik eşya alımı için rehberlerimiz tarafından uygun yerlerde alışveriş için serbest zamanlar verilmektedir.

Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.

Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımızda vardır.

Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.
Bu Tura Neden Katılmalıyım?
Günümüzde Dünya’nın en çok konuşulan dillerinden biri olan Portekiz aynı zamanda köklü bir tarihe sahiptir. Birçok tarihi dini yapılar, manastırları görmemizin yanı sıra aynı zamanda porto üzüm içeceğinin anavatında ilginç hikayesine bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Fatimanın hala açıklığa kavuşmamış 3. Mücizesini arayacak, Porto’nun Duoro nehrinde keyifli tekne yolculuğu gerçekleştireceğiz.

Sizleri aynı sosyal statüde yeni dostlar edineceğiz ve gerçekten keyif alacağınız bu geziye davet ediyoruz.
Created with Sketch.
€2,350,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz