from €2,590,00
Rezervasyon Yap

Polonya

Created with Sketch. Polonya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 Temmuz - 05 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

8 Gün 7 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Polonya Kralı I. Mieszka 966 tarihinde Hıristiyanlığı kabul edip Piast Hanedanlığını kurması Polonya tarihinin başlangıcı olarak kabul edilir. Polonya tarihi boyunca Moğol, Alman ve Rus istilalarına maruz kalmıştır. 18. Yüzyıl süresince Polonyalılar, Rusya, Almanya ve Avusturya’nın egemenliğinde yaşamışlardır. Osmanlılar, bağımsızlığını yitiren Polonyalılar’ın özgürlük hareketlerini desteklemişler, hatta Polonya’dan kaçan göçmenlere kucak açıp onlar için Polonezköy’ü kurmuşlardır.  Bağımsızlıklarına 1918 yılında Versay Antlaşması ile kazanan Polonyalılar 1939 yılında Almanların saldırısına uğramışlardır. Günümüzde, geçmişte yaptıkları ile dünyanın hala kanını donduran iki diktatörün şiddetine ve baskısına maruz kalan Polonyalılar şehirlerini yeniden inşa ederek onları birer açık hava müzesi gibi sergilemişlerdir. Hemen hemen her şehrinde Unesco Dünya Kültür Mirasına girmiş en az bir kültür mirası barındıran bu güzel ülkeyi sadece tarihi ile değil, yöresel lezzetleri, mimarisi, kültürü ve sanatçıları ile tanımaya ne dersiniz?

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • VARŞOVA – ZELAZOWA WOLA - GDANSK – MALBORK - TORUN – POZNAN - WROCLAW – AUSCHWITZ / BIRKENAU – WİELİCZKA TUZ MADENİ – KRAKOW
 • Tüm Polonya’yı, bölgeyi tanıyan uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan 7 bölgeyi de görme şansı
 • Varşova’da, tarihi şehirde yürüyüş turu…Dünya Kültür Mirası Malbork Şatosu’nu ziyaret… Nikola Copernicus’un şehri Torun’da gezi… Wrocklaw’da başka bir kültür mirası Centennial Hall… Silesia Bölgesinde kilise ziyaretleri…
 • Unesco’nun koruma altına aldığı Auschwitz ve Brikenau Toplama Kamplarını ziyaret edecek, Wieliczka Tuz Madeni’ni göreceksiniz.

Tur Detayları / Programı

1.Gün: İSTANBUL - VARŞOVA

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 14.00’de buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1765 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.50’de Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket ediyor ve yerel saatle 18.15’de varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimiz ile buluştuktan sonra Varşova’ya hareket ediyoruz. Yarım saatlik bir otobüs seyahatinden sonra otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Varşova’da 4* otelimizdedir.

2.Gün: VARŞOVA – ZELAZOWA WOLA(60km) – VARŞOVA (60km) - GDANSK

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ortalama bir saatlik yolculuktan sonra ünlü bestekar Frederic Chopin’in doğum yeri olan Zelazowa Wola’ya varıyoruz. Ünlü bestekar Chopin’in günümüzde müze olarak kullanılan doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Yeşillikler içeresindeki bu müze’de doğduğu odayı, resimleri, günlük kullandığı eşyaları görebileceğiz. Bu tarihi yerin ziyareti sonrası Varşova’ya dönüyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Otobüsümüzle Lazienki Kraliyet Rezidansı ve Su Sarayı’nı (dışarıdan) gördükten sonra çevrede biraz yürüyüş yapıyoruz. Otobüsümüze biniyor ve 1764 tarihli Belvedere Sarayı (dışarıdan), her yaz Chopin Festivali’nin düzenlendiği Chopin Anıtı-Orangerie ve Jan Sobieski Anıtı’nı gördükten sonra, bir saat civarında sürecek yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi şehre kadar gidiyor ve 2 saat civarında sürecek yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Kraliyet Sarayı Meydanı ve Sigismund Sütunu, Kraliyet Sarayı (dışarıdan), tarihi şehrin dar sokakları, Aziz Yahya Katedrali, Pazar Meydanı, Barbican Kapısı ve şehir surları, tarihi binalar, Pazar Meydanı ve son olarak Krasinski Meydanı’nda Varşova Ayaklanması Anıtı’nı görüyoruz. Turun ardından havalimanına transfer oluyoruz. Lot havayollarının uçuşu ile 19:40’da hareket ediyor ve 20:35’de Gdansk’a varıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra aracımızla buluşuyor ve Gdansk’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* otelimizdedir.

3.Gün: GDANSK–MALBORK (70 Km) - TORUN (155 Km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası yürüyerek Gdansk şehir turumuza başlıyoruz. Kraliyet Yolu’nda dolaşıyor, Üst Kapı, Dayanışma Sendikası Binası, Altın Kapı’yı ve günümüzde Gdansk Tarih Müzesi olarak kullanılan Belediye Sarayı’nı dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Baltık denizinde bir saat sürecek tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne keyfinin ardından Malbork’a hareket ediyoruz. Bir saat sürecek yolculuk sonrası Malbork’a varıyor ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Burada Avrupa’nın en iyi korunmuş Ortaçağ şatolarından biri olan Malbork Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi şatoyu ziyaret ettikten sonra hareket ediyor ve 2½ saatlik yolculuk sonrası Torun’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme 4* otelimizdedir.

4.Gün: TORUN – POZNAN (165 Km)

Kahvaltının ardından Torun şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız şehir turunda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Torun’u geziyoruz. Torun ünlü uzay bilimci Nikola Copernicus’un şehridir. Gotik binaları, Vaftizci Yahya Katedrali, Meryem Ana Kilisesi, Belediye binası, Belediye Meydanı, Nicolas Copernicus Heykeli ve Copernicus Müze Evi’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrası Poznan’a hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saat yolculuk sonrası Polonya’nın Wiekopolska Eyaleti’nin başkenti Poznan’a varıyor ve iki saat civarında sürecek turumuzu yapıyoruz. Tarihi surlar, Eski Belediye Binası, St Martin ve St Nicholas Kilisesi ve Gorka Katedrali’ni ziyaret ediyor, ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme 4* otelimizdedir.

5.Gün: POZNAN - WROCLAW (175 Km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Öğle yemeği saatlerinde Silisia’nın başkenti Wroclaw’a geliyoruz. Panaromik tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Öğle yemeği molası sonrası yürüyerek yapacağımız şehir turunda Avrupa’nın en görkemli gotik binası olan Wroclaw Belediye Sarayı, Opera Binası, St Stanislav Kilisesi, Çarşı Meydanı, Selny Meydanı, St Elizabeth Kilisesi ve Stare Julki’yi görünecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi Wroclaw’da yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz.

6.Gün: WROCLAW – AUSCHWITZ / BIRKENAU (230 km) – KRAKOW (70 km)

Kahvaltının ardından sabah erken saatte Wroclaw’dan ayrılıyoruz. Dört saatlik seyahatin ardından Oswiecim’e geliyoruz. Burada UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan
Auschwitz-Birkenau Toplama Kampları’nı ziyaret ediyor ve Oswiecim’den ayrılıyoruz. Kısa yolculuktan sonra Krakov’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* otelimizdedir.

7.Gün: KRAKOW – WİELİCZKA TUZ MADENLERİ (15 km) – KRAKOW (15 km)

Kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz. Panoramik turun ardından Wawel Kraliyet Kalesi Tepesi’ne gidiyor ve katedrali ziyaret ediyoruz. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi şehirde turumuza başlıyoruz. Şehrin ana giriş kapısından Kraliyet Sarayı’na götüren Kanonicza Caddesi’nden yürüyor ve 10 dönümlük kapladığı alanla, Avrupa’nın en geniş Ortaçağ meydanı olarak bilinen Büyük Meydan’a varıyoruz Tarihi bölgede 16.yüzyıla tarihlenen Rönesans Giyim Han Binası’nı, 13.yüzyıla ait Gotik Belediye Sarayı Kulesi’ni, 14.yüzyıla ait ve 1477-1489 tarihleri arasında Büyük Veit Stoss tarafından yapılan dev Gotik altarın da görüleceği Meryem Ana Bazilikası ziyaret ediyoruz. Sonrasında Florianska Caddesi, Büyük Barbikan, şehir surlarını görüyor ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ardından 15 km mesafede bulunan Wieliczka Tuz Mağaraları’na gidiyoruz. Burası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan yerin altında 3.5 kilometrelik galerilerden oluşan ortaçağdan kalma dünyaca meşhur bir tuz madenidir. Burada görülen her şey (masalar, ibadet yerleri vs.) tuzdan yapılmıştır. Tuz mağaralarında yer alan galerileri gezdikten sonra buradan ayrılıyor ve Krakow’a dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Krakow’da yerel bir restoranda (Kogel Mogel Restaurant) aldıktan sonra otelimize dönüyoruz.

8.Gün: KRAKOW - VARŞOVA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve kısa bir yolculuktan sonra Krakow havalimanına varıyoruz. LOT Havayollarının uçuşu ile saat 14:55’de hareket ediyor, 15:45’de Varşova’ya varıyoruz. Kısa bir beklemenin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1766 sayılı seferiyle saat 19.10’da İstanbul’a hareket ediyor ve saat 22.45’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Varşova – İstanbul uçak bileti
 • Polonya LOT havayolları ile Varşova – Gdansk iç hat uçuş bileti
 • Polonya LOT havayolları ıle Krakow – Varşova iç hat uçuş bileti
 • Konforlu araç ile ulaşım
 • Dört yıldızlı otellerde 7 gece belirtilen şekliyle konaklama ve açık büfe kahvaltı
 • Otellerde 5 akşam yemeği
 • Wroclaw’da yerel restoranda 1 akşam yemeği
 • Krakow’da yerel restoranlarda 1 akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Turlarda mahalli kokartlı rehberler
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergisi
 • THY Hizmet Bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Schengen vizesi 150 Euro (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 105.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,590,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.