from $7,790,00
Rezervasyon Yap

Peru – Bolivya – Kolombiya

Created with Sketch. Peru, Bolivya, Kolombiya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

29 Temmuz - 11 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

15 Gün 14 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

“Kızılderililerin doğa ile renkli bir ahenk ve saygı içerisinde yaşadığı, el değmemiş tabiat güzelliklerinin ve kutsal geleneklerin toprakları bize fısıldıyor.”

Kumlu düzlüklerden tropikal yağmur ormanlarına, görkemli ve sert yamaçlı And Dağları’ndan bereketli Amazon Nehri’ne kadar doğal olan her güzelliğin el ele hüküm sürdüğü Peru, Bolivya ve Kolombiya’da, egzotik bir masal bizler için yazılıyor
.
Masalımızın ilk satırını “Krallar Şehri” Lima’da şehir turu ile okuyor ve 500 yıllık tarihi ile dimdik ayakta duran ana meydan Plaza Mayor, Hükümet Sarayı ve ihtişamlı Katedral ile devam ediyoruz. Ardından heyecan ve gizemin dozunu artırarak, 17. yüzyıldan kalma mezarlarını hikayesi ile keşfediyor, merakımızı şaşkınlıkla besliyoruz.

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nasca Ovası’nda çöle çizilmiş dev şekilleri uçaktan gözlemliyoruz. Ballestas adasına sürat botları ile okyanus üzerinden yapacağımız yolculuk sonrası, vahşi yaşam gözlemciliği yapıyoruz. La Paz’da sıradışı ay benzeri oluşumu ziyaret ediyor, büyücü pazarında alışveriş imkanımız oluyor.
Titicaca gölünde yüzyıllardır saz adalarında yaşayan yerlileri ziyaret ediyor, daha ancak yüz sene kadar öncesi keşfedilen antik kayıp şehir Machu Pichuya’ya bulutların üzerinden tren yolcuğu yaparak ziyaret ediyoruz.
Kolombiya’da ise tarihi meydanı kolonyal mimarisi ve dünyanın en büyük altın müzesi gözlerimizi kamaştıracaktır.
Tüm detaylarla zenginleşen, bir ömür hatırlanacak bu masala tüm keşif tutkunları davetlidir….

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Profesyonel Uzman rehber eşliğinde Peru, Bolivya ve Kolombiya’yı gezebilme ayrıcalığı
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Gizemli Nazca çizgilerini özel uçuş ile havadan görme,
 • Titicaca gölünde saz adaları tekne turu
 • Titicaca gölünda Ay adası ve Güneş adası ziyareti
 • Bulutların üzerinde Machu Pichu’ya tren yolculuğu
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki antik kayıp şehir Machu Pichu ziyareti
 • Ballestas adası ziyareti ve vahşi yaşam gözlemi (Deniz fokları, kuşlar vs.)
 • Güney Amerika’nın en önemli arkeolojik komplekslerinden biri olarak kabul edilen UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Tiahuanaco ziyareti
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Cusco şehri ziyareti
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Lima şehri ziyareti
 • Peru, Bolivya ve Kolombiya’da birçok farklı şehir turları
 • Tarihi Bogota şehri ve Kolonyal gezisi
 • Bolivya Zipaquira Tuz madeni ziyareti

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (29 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA) İSTANBUL - BOGOTA - LIMA

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile sabah 07:00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK800 nolu seferi ile 09.40’da hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçuş sonrası 15:25’de Bogota’ya varıyoruz. Kısa bir beklemenin ardından 17:45’da kalkan uçuş ile hareket ediyor ve 20:40’de Lima Jorge Chavez Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ve “Kralların şehri” Lima’da konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.GÜN (30 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE) LIMA - PARACAS - NAZCA - PARACAS

Sabah erkenden otelden hareket ediyoruz. Pasifik kıyısını takip eden Güney Panamerikan otoyolunda yaklaşık 4 saatlik yolculuk yapıyor ve Paracas’a varıyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında kısa bir yolculuk ile Pisco Havalimanına varıyor ve havalimanında ufak uçağa binerek UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi ’ndeki Nasca Ovası’nı görmek için hareket ediyoruz. Nazca’ya varışımızla kondor, sinek kuşu ve daha birçok farklı şekilleri havadan görüyoruz. Yüzyıllar önce Nazca halkı tarafından çöle yapılan bu geometrik şekiller sadece havadan en iyi bir şekilde görülebilirler. Toplam yaklaşık 1½ saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pisco’ya geri dönüyoruz. Kısa bir yolculuk ile Paracas’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

3.GÜN (31 TEMMUZ 2020, CUMA) PARACAS - BALLESTAS ADASI - LIMA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla Limana gidiyoruz. Burada Hız botları ile Okyanusta yapacağımız yolculuk sonrası Ballestas adasına gidiyoruz. Adaya varmadan önce Candelabro’da nazca çölündeki şekillerin bir benzerini teknemizden görme imkânımız olacaktır. Ballestas adasına vardığımızda burada karaya çıkmadan kıyıdan vahşi yaşamı gözlemliyoruz. Yüzlerce deniz kuşu türü, Denizaslanları, Gauyana Kormoranı, Peru pelikanları ve Humboldt pelikanlarını çok yakinen görme şansımız olacaktır. Şansımız varsa Humbold Penguenlerini bile görebiliriz. Gezinti sonunda limana geri dönüyor ve aracımızla başkent Lima’ya doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel restoranda alıyoruz. İkindi saatlerinde Lima’ya varışımız ile Larcomar’a gidiyoruz. Burası hemen Pasifik okyanusu önünde yer alan şık bir AVM’dir. Okyanusa karşı kahve içip keyfi yapabilir, yemek yiyebilir yada alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için otelden hareket ediyoruz. Okyanus manzarası eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

4.GÜN (01 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) LIMA - LA PAZ (3650 MT)

Sabah otelde alacağımız Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Peru’nun başkentinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Limanın tarihi merkezinde 16yy beri var olan kolonyal yapılarında yer aldığı Plaza Mayor (Ana Meydan), Hükümet Sarayı, Belediye binası ve Kadetral’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında 17yy tarihlenene San Francisco manastırı ve onun antik mezarlarını ziyaret ediyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Rafael Larco Herrera Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada Inka medeniyetine ait birçok eser sergilenmektedir. Sonrasında keyifli pasifik manzarası ile sahil şeridinde San Isidro, Miraflores ve Larco’yu görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında havalimanına transfer oluyor ve 18:30’da kalkan uçuş ile La Paz’a uçuyor ve yerel saat ile 20:25’de La Paz El Alto Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası otelimize transfer olup giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

5.GÜN (02 AĞUSTOS 2020, PAZAR) LA PAZ (3650 MT) - TIWANAKU (3850 MT) - LA PAZ

Sabah kahvaltı sonrasında tur aracımızla Güney Amerika’nın en önemli arkeolojik komplekslerinden biri olarak kabul edilen UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tiwanaku’ya doğru yol alacağız. Tiahuanaco kültürünün M.Ö 1580’dan M.S. 900-1000’e kadar devam ettiği söylenmekte ve günümüze kalan kalıntıların kökeni hakkındaki tartışmalar hala devam etmektedir. “Güneşin Kapısı” 'Akapana Piramidi’ ve 'Kalasasaya tapınağını” ziyaret ediyor ve sonrasında La Paz’a dönüyoruz. Gerçekleştireceğimiz La Paz şehir turunda "Illimani" dağı manzarası eşliğinde Kızılderili pazarını, Kocakarı ilaçları ve büyücülükte kullanılan bitkilerin satıldığı Cadı Pazarını, Şehir merkezi olan Plaza Murillo ve kolonyal mahallesinde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugün ayrıca teleferik ile manzaralı yolculuk yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6.GÜN (03 AĞUSTOS 2020, PAZARTESİ) LA PAZ - HUATAJATA - TITICACA GÖLÜ GÜNEŞ VE AY ADASI - COPACABANA - PUNO

Sabah erken kahvaltının ardından Titicaca Gölü kıyısındaki Huatajata’ya hareket ediyoruz. Burada “And Kökenleri ve Ekoloji Köyü” ndenki Altiplano Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında feribot ile Mistik Güneş Adası’na gidiyoruz. Burada İnka merdivenlerini ile Inca inancına göre suyu sonsuz gençlik ve mutluluk verdiğine inanılmakta olan gizli su kaynağını ziyaret ediyor ve bu sudan içiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyor ve küçük el sanatları tezgahlarında alışveriş imkanımız oluyor. Sonrasında feribot ile Ay adasına hareket ediyoruz. Titicaca gölünün en önemli arkeoloji alanı olan Ay adasında ‘Inak Uyu’ Güneş Bakireleri Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınakta pek çok İnka bakiresi, kutsal ateşte tanrılarına kurban edilmiştir. Ada ziyaretimiz sonrası Titicaca gölü kıyısında bulunan Copacabana varıyor ve buradaki tapınağı görüyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve Puno’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

7.GÜN (04 AĞUSTOS 2020, SALI)

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber ile Peru – Bolivya ve Kolombiya’yı gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bogota – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Bogota – Lima uluslararası uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Lima – La Paz uluslararası uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Cuzco – Bogota uluslararası uçak bileti
 • Dört ve Beş yıldızlı kaliteli otellerinde konaklama
 • Açık büfe kahvaltı
 • Programda belirtilen 11 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 11 akşam yemeği
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Nazca düzlüklerinde özel uçak turu
 • Titicaca gölünde tekne turu
 • Ballestas adası tekne turu ve vahşi yaşam gözlemi
 • Machu Picchu’ya tren ile yolculuk
 • Zipaquira tuz madeni ziyareti
 • Yerel İngilizce rehberlik hizmeti
 • Tüm uçuşlara ait Havaalanı vergileri
 • Tüm uçuşlara ait servis charge ücretleri
 • Tur bilgi notları ve İkramlar
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)
 • Kişisel ekstra harcamaları ve dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • 1 öğle yemeği ( Turun 12. Günü)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$7,790,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now