from $7,790,00
Rezervasyon Yap

Peru – Bolivya – Kolombiya

Created with Sketch. Peru, Bolivya, Kolombiya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

14 - 27 Temmuz 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

14 Gün 13 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

BOGOTA – LIMA – PARACAS – NASCA – CANDELABRO – BALLESTAS ADASI – LA PAZ – TİAHUANACO – HUATAJATA – TITICACA GÖLÜ GÜNEŞ ve AY ADASI – COPACABANA – PUNO – TITICACA GÖLÜ ve SAZ ADALARI – SİLLUSTANİ –  RAQCHİ – ANDAHUAYLİLLAS – CUSCO – KUTSAL VADİ TREN YOLCULUĞU – MACHU PICCHU

 

“Kızılderililerin doğa ile renkli bir ahenk ve saygı içerisinde yaşadığı, el değmemiş tabiat güzelliklerinin ve kutsal geleneklerin toprakları bize fısıldıyor.”

Kumlu düzlüklerden tropikal yağmur ormanlarına, görkemli ve sert yamaçlı And Dağları’ndan bereketli Amazon Nehri’ne kadar doğal olan her güzelliğin el ele hüküm sürdüğü Peru, Bolivya ve Kolombiya’da, egzotik bir masal bizler için yazılıyor.

Masalımızın ilk satırını “Krallar Şehri” Lima’da şehir turu ile okuyor ve 500 yıllık tarihi ile dimdik ayakta duran ana meydan Plaza Mayor, Hükümet Sarayı ve ihtişamlı Katedral ile devam ediyoruz. Ardından heyecan ve gizemin dozunu artırarak, 17. yüzyıldan kalma mezarlarını hikayesi ile keşfediyor, merakımızı şaşkınlıkla besliyoruz.

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nasca Ovası’nda çöle çizilmiş dev şekilleri uçaktan gözlemliyoruz. Ballestas adasına sürat botları ile okyanus üzerinden yapacağımız yolculuk sonrası, vahşi yaşam gözlemciliği yapıyoruz. La Paz’da sıradışı ay benzeri oluşumu ziyaret ediyor, büyücü pazarında alışveriş imkanımız oluyor.
Titicaca gölünde yüzyıllardır saz adalarında yaşayan yerlileri ziyaret ediyor, daha ancak yüz sene kadar öncesi keşfedilen antik kayıp şehir Machu Pichuya’ya bulutların üzerinden tren yolcuğu yaparak ziyaret ediyoruz.
Kolombiya’da ise tarihi meydanı kolonyal mimarisi ve dünyanın en büyük altın müzesi gözlerimizi kamaştıracaktır.
Tüm detaylarla zenginleşen, bir ömür hatırlanacak bu masala tüm keşif tutkunları davetlidir….

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Profesyonel Uzman rehber eşliğinde Peru, Bolivya ve Kolombiya’yı gezebilme ayrıcalığı
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Gizemli Nazca çizgilerini özel uçuş ile havadan görme,
 • Titicaca gölünde saz adaları tekne turu
 • Titicaca gölünda Ay adası ve Güneş adası ziyareti
 • Bulutların üzerinde Machu Pichu’ya tren yolculuğu
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki antik kayıp şehir Machu Pichu ziyareti
 • Ballestas adası ziyareti ve vahşi yaşam gözlemi (Deniz fokları, kuşlar vs.)
 • Güney Amerika’nın en önemli arkeolojik komplekslerinden biri olarak kabul edilen UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Tiahuanaco ziyareti
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Cusco şehri ziyareti
 • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Lima şehri ziyareti
 • Peru, Bolivya ve Kolombiya’da birçok farklı şehir turları
 • Tarihi Bogota şehri ve Kolonyal gezisi
 • Bolivya Zipaquira Tuz madeni ziyareti

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 14 Temmuz 2021, Çarşamba İstanbul - Bogota

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile sabah 07:00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK800 nolu seferi ile 09.40’da hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçuş sonrası 15:25’de Bogota’ya varıyoruz. Kısa bir beklemenin ardından 17:45’da kalkan uçuş ile hareket ediyor ve 20:40’de Lima Jorge Chavez Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ve “Kralların şehri” Lima’da konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.Gün, 15 Temmuz 2021, Perşembe Bogota - Lima

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bogota turumuza başlıyoruz. Tarihi şehir merkezi La Candelaria’da olarak adlandırılmaktadır. Burası Kolonyal dönem evleri ve pastel renkli evleri ile meşhurdur. Sonrasında Bolivar Meydanını görüyoruz, meydanı Simon Bolivar’ın heykeli süslemektedir. Meydanın girişinde bulunan Primada Kadetrali ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Sonrasında meydanın diğer köşesinde kalan Ulusal Kapital binasını dışarıdan görüyoruz. Ardından Botero müzesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında havalimanına hareket ediyoruz. 17:45’da kalkan uçuş ile hareket ediyor ve 20:40’de Lima Jorge Chavez Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ve “Kralların şehri” Lima’da konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 16 Temmuz 2021, Cuma Lima – Paracas - Nazca - Paracas

Sabah erkenden otelden hareket ediyoruz. Pasifik kıyısını takip eden Güney Panamerikan otoyolunda yaklaşık 4 saatlik yolculuk yapıyor ve Paracas’a varıyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında kısa bir yolculuk ile Pisco Havalimanına varıyor ve havalimanında ufak uçağa binerek UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi ’ndeki Nasca Ovası’nı görmek için hareket ediyoruz. Nazca’ya varışımızla kondor, sinek kuşu ve daha birçok farklı şekilleri havadan görüyoruz. Yüzyıllar önce Nazca halkı tarafından çöle yapılan bu geometrik şekiller sadece havadan en iyi bir şekilde görülebilirler. Toplam yaklaşık 1½ saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pisco’ya geri dönüyoruz. Kısa bir yolculuk ile Paracas’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

4.Gün, 17 Temmuz 2021, Cumartesi Paracas – Ballestas Adası - Lima

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla Limana gidiyoruz. Burada Hız botları ile Okyanusta yapacağımız yolculuk sonrası Ballestas adasına gidiyoruz. Adaya varmadan önce Candelabro’da nazca çölündeki şekillerin bir benzerini teknemizden görme imkânımız olacaktır. Ballestas adasına vardığımızda burada karaya çıkmadan kıyıdan vahşi yaşamı gözlemliyoruz. Yüzlerce deniz kuşu türü, Denizaslanları, Gauyana Kormoranı, Peru pelikanları ve Humboldt pelikanlarını çok yakinen görme şansımız olacaktır. Şansımız varsa Humbold Penguenlerini bile görebiliriz. Gezinti sonunda limana geri dönüyor ve aracımızla başkent Lima’ya doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel restoranda alıyoruz. İkindi saatlerinde Lima’ya varışımız ile Larcomar’a gidiyoruz. Burası hemen Pasifik okyanusu önünde yer alan şık bir AVM’dir. Okyanusa karşı kahve içip keyfi yapabilir, yemek yiyebilir yada alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için otelden hareket ediyoruz. Okyanus manzarası eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

5.Gün, 18 Temmuz 2021, Pazar Lima - La Paz(3650Mt)

Sabah otelde alacağımız Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Peru’nun başkentinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Limanın tarihi merkezinde 16yy beri var olan kolonyal yapılarında yer aldığı Plaza Mayor (Ana Meydan), Hükümet Sarayı, Belediye binası ve Kadetral’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında 17yy tarihlenene San Francisco manastırı ve onun antik mezarlarını ziyaret ediyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Rafael Larco Herrera Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada Inka medeniyetine ait birçok eser sergilenmektedir. Sonrasında keyifli pasifik manzarası ile sahil şeridinde San Isidro, Miraflores ve Larco’yu görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında havalimanına transfer oluyor ve 18:30’da kalkan uçuş ile La Paz’a uçuyor ve yerel saat ile 20:25’de La Paz El Alto Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası otelimize transfer olup giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6.Gün, 19 Temmuz 2021 Pazartesi La Paz(3650Mt) – Tiwanaku (3850Mt) – La Paz

Sabah kahvaltı sonrasında tur aracımızla Güney Amerika’nın en önemli arkeolojik komplekslerinden biri olarak kabul edilen UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tiwanaku’ya doğru yol alacağız. Tiahuanaco kültürünün M.Ö 1580’dan M.S. 900-1000’e kadar devam ettiği söylenmekte ve günümüze kalan kalıntıların kökeni hakkındaki tartışmalar hala devam etmektedir. “Güneşin Kapısı” 'Akapana Piramidi’ ve 'Kalasasaya tapınağını” ziyaret ediyor ve sonrasında La Paz’a dönüyoruz. Gerçekleştireceğimiz La Paz şehir turunda "Illimani" dağı manzarası eşliğinde Kızılderili pazarını, Kocakarı ilaçları ve büyücülükte kullanılan bitkilerin satıldığı Cadı Pazarını, Şehir merkezi olan Plaza Murillo ve kolonyal mahallesinde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugün ayrıca teleferik ile manzaralı yolculuk yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

7.Gün, 20 Temmuz 2021 Salı La Paz – Huatajata – Titicaca gölü Güneş ve Ay Adası – Copacabana – Puno

Sabah erken kahvaltının ardından Titicaca Gölü kıyısındaki Huatajata’ya hareket ediyoruz. Burada “And Kökenleri ve Ekoloji Köyü” ndenki Altiplano Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında feribot ile Mistik Güneş Adası’na gidiyoruz. Burada İnka merdivenlerini ile Inca inancına göre suyu sonsuz gençlik ve mutluluk verdiğine inanılmakta olan gizli su kaynağını ziyaret ediyor ve bu sudan içiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyor ve küçük el sanatları tezgahlarında alışveriş imkanımız oluyor. Sonrasında feribot ile Ay adasına hareket ediyoruz. Titicaca gölünün en önemli arkeoloji alanı olan Ay adasında ‘Inak Uyu’ Güneş Bakireleri Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınakta pek çok İnka bakiresi, kutsal ateşte tanrılarına kurban edilmiştir. Ada ziyaretimiz sonrası Titicaca gölü kıyısında bulunan Copacabana varıyor ve buradaki tapınağı görüyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve Puno’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

8.Gün, 21 Temmuz 2021, Çarşamba Puno (3800Mt) – Titicaca Gölü ve Saz Adaları – Puno (3800Mt)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Tekne ile Titicaca göl gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu dünyaca ünlü gölde sıra dışı saz adalarını ziyaret edeceğiz. Yerli halk geçimlerini gölde balık avı ile sağlamaktadır. Yüzyıllardır eski göl halkının geleneklerini olduğu gibi korumaya devam etmektedir; örneğin komün bir hayat sürmekte olup, her şey herkesçe paylaşılmaktadır. Bu adalar bölgede yetişen sazların örülerek üst üstte yerleştirilmesi ile oluşturulmaktadır ve her sene çürüyen sazlar yerine yenileri eklenerek saz adasının batması önlenmektedir. Gezimiz sonrası Puno’ya geri dönüyor ve yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası bölge halkını ve çevreyi keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

9.Gün, 22 Temmuz 2021, Perşembe Puno – Sillustani – Raqchi (3500M) – Andahuaylillas – Cusco (3300Mt)

Sabah erken kahvaltımızın ardından Cusco’ya doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde önce Sillustani’ye uğruyoruz. Burada Colla halkından geri kalan Chullpas denilen kule benzeri yapıları görüyoruz ki birçoğu dinamit ile mezar hırsızları tarafından tahrip edilmiştir. Ziyaretin ardından hareket ediyor ve And Dağı manzaraları ile dolu köylerden, lama ve vicuna sürülerini göreceğimiz zevkli bir kara yolculuğu yapıyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Raqchi köyünde tapınak, askeri kışla, Inca banyoları ve bunları çevreleyen 4Km’lik Inca duvarlarını görüyoruz. Sonraki durağımız ise Cusco’ya 1 saat mesafede eski bir bakır maden kasabası olan Andahuaylillas’teki 1580 yılında Barok tarzında inşa edilmiş kilise olacaktır. Buraya içindeki harika süslemeler nedeni ile And dağlarının Sistine şapeli denmektedir. Gezilerimiz sonrası Cusco’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Cusco’dadır.

10.Gün, 23 Temmuz 2021, Cuma Cusco (3300Mt) – Kutsal Vadi Tren yolculuğu - Machu Picchu (2450Mt) – Cusco

Sabah kahvaltımızın ardından Cusco’dan yaklaşık 25 dakika uzaklıkta bulunan Poroy tren istasyonuna transfer oluyoruz. Birçok seyahat belgeseline konu olan 3 saatlik meşhur Machu Picchu trenine biniyoruz. Incaların Kutsal (Gizli) Vadi olarak tanımladığı bölgeyi keyifli bir tren yolculuğu ile geçiyoruz. Son durakta bizi tur aracımız karşılıyor ve sarp kayalıklardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Machu Picchu ulaşıyoruz. Burası İspanyollar tarafından yüzyıllarca keşfedilmeden saklanabilmeyi başarmıştır. Şehir ancak 1911’de Hiram Bingham tarafından keşfedilmiştir. Benzeri olmayan konumu, mimarisi ve inşasındaki dâhilik, bu İnka arkeolojik sit alanını dünyanın sayılı harikalarından biri yapıyor. Öğle yemeğimizi Machu Piccu Inca surların yanında bir restoranında alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında Tren ile Poroy’a geri dönüyor ve Cusco’daki Hotelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

11.Gün, 24 Temmuz 2021, Cumartesi Cusco

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Yapacağımız Cusco şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu güzel tarihi şehri geziyoruz. Turumuzda Güneş tapınağı “Koricancha”, Kolonyal barok tarzı 17yy’dan kalma Katedrali, bölgeye halen su sağlamaya devam eden Tambomachay’daki su kemerini, Dini merkez olan ve olağanüstü İnka eserlerinden biri olan Kenko’yu, Kırmızı Kale Puca Pucara’yı ve son olarak Sacsayhuaman Kalesini görüp Cusco turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi gezilerimiz esnasında alıyoruz. Akşam yemeği yerel restorandadır. Geceleme ise otelimizdedir.

12.Gün, 25 Temmuz 2021, Pazar Cusco - Bogota

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında bu güzel tarihi şehri keşfetmek için serbest zamanımız olacaktır. Öğleden sonra 13:30 gibi otelimizden çıkış yapıyor ve Havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının 16:45’de kalkan uçağı ile hareket ediyor ve yaklaşık 3½ saatlik uçuş sonrasında yerel saat ile 20:15’de Bogota havalimanına iniyoruz. Pasaport işlemleri sonrasında tur aracımızla buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bogota’daki otelimizdedir.

13.Gün, 26 Temmuz 2021, Pazartesi Bogota - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla buluşuyor ve Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun (32.000 parça Altın, 20.000parça değerli taş) bulunduğu Altın Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada çoğunlukla Kolomb öncesi eserler sergilenmektedir. Ardından öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Sonrasında tur aracımızla havalimanına transfer oluyoruz. THY’nun TK800 nolu uçuşu ile 16:55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Kısa bir Panama City stop’u sonrası akşam yemeği ve geceleme uçaktadır.

14.Gün, 27 Temmuz 2021, Salı İstanbul

Yaklaşık Toplam 16 saatlik uçuş sonrası ve sabah uçakta alacağımız kahvaltı ve öğle yemeğinin ardından Türkiye saati ile 17:20’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber ile Peru – Bolivya ve Kolombiya’yı gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bogota – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Bogota – Lima uluslararası uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Lima – La Paz uluslararası uçak bileti
 • Yerel Avianca Havayolları ile Cuzco – Bogota uluslararası uçak bileti
 • Dört ve Beş yıldızlı kaliteli otellerinde konaklama
 • Açık büfe kahvaltı
 • Programda belirtilen 11 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 11 akşam yemeği
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Nazca düzlüklerinde özel uçak turu
 • Titicaca gölünde tekne turu
 • Ballestas adası tekne turu ve vahşi yaşam gözlemi
 • Machu Picchu’ya tren ile yolculuk
 • Zipaquira tuz madeni ziyareti
 • Yerel İngilizce rehberlik hizmeti
 • Tüm uçuşlara ait Havaalanı vergileri
 • Tüm uçuşlara ait servis charge ücretleri
 • Tur bilgi notları ve İkramlar
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)
 • Kişisel ekstra harcamaları ve dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • 1 öğle yemeği ( Turun 12. Günü)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$7,790,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now