fbpx
from $7,690,00
Rezervasyon Yap

Patagonya

Created with Sketch. Arjantin, Şili
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

02 - 13 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

12 Gün 11 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

“Buzullar, Fiyortların ve Engin Doğanın Buluştuğu

Dünyanın En Uzak Coğrafyası” 

PATAGONYA

(Arjantin ve Şili) 

Buzullar ve Fiyortlar arasında 5 Günlük Kurvaziyer gezisi farkı ile

6 Şubat – 17 Şubat 2020         /         11 Gece 12 Gün

BUENOS AİRES – USHUAIA – AUSTRALIS KRUVAZYER TURU

CAPE HORN ve ULUSAL PARKI – WULAIA KÖRFEZİ – PİA FİYORDU ve PİA GLAİCER’İ – GARİBALDİ GLACERİ – AGOSTİNİ SOUND – AGUİLA BUZULU ve AGUİLA LAGOONU

CONDOR BUZULU – MAGDALENA ADASI – PUNTA ARENAS – PUERTO  NATALES

TORRES De PAINE – EL CALAFATE – PERITO MORENO BUZULU ve TEKNE TURU

Gezimizin ilk durağı Tangonun başkenti Buenos Aires’tir. Bu muhteşem şehir için Güney Amerika’nın Paris’i denmesi çok yerindedir. Geniş bulvarları, hayat dolu sokakları ve gerçekten de canlı bir şehirdir. Müzikallere bile konu olan ve ölümü sonrasında bütün bir ulusun yas tuttuğu Eva Peron’un mezarı, renkli evleri ile la Boca bölgesi, muhteşem tango gecesi Buenos Aires’in unutulmazları arasında yer alacaktır.

Dünyanın ucundaki şehir olan Ushuaia’da Ateş topraklarını keşfedecek ve burada tren turu gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise National Geographic dergisi tarafından Yaşam boyu en iyi turlardan biri seçilen Australis Kurvaziyeri ile 4 gece Patagonya Fiyortları, Buzulları arasında yol alacak Antarktika’ya gidişteki son kara parçası olan “Dünyanın Sonu” olarak adlandırılan Cape Horn’a ayak basacağız.

El Calafate’de ise dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulu ’nu görecek şanslı isek buzulun çatırdayarak ilerleyişini ve koparak göle üşüşünü görüp gölde tekne turumuzu gerçekleştireceğiz.

 

 Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Giyim Önerisi

patagonya-giyim-onerisi
Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Buenos Aires’de Tango gösterisi eşliğinde akşam yemeği
 • Buenos Aires’de Eva Peron’un mezar ziyareti
 • Ushuaia’da Tierra del Fuego yani “Ateş Toprakları” Ulusal parkını ziyareti ve parkta tren keyfi
 • Stella Australis Kruvazyeri’nde kaptan ve mürettebatın düzenlediği hoş geldin kokteyli
 • Arjantin ve Şili Patagonya’sı sahillerinde buzullar, fiyortlar ve vahşi yaşam arasında 5 günlük Cruise keyfi
 • “Dünya’nın Sonu”, Cape Horn’u gezme farkı
 • UNESCO Dünya Doğal Mirası listesinde yer alan Perito Moreno buzulunu ziyareti
 • “Los Glaciares” Buzul parkı içerisinde yer gölde tekne turu
 • Konforlu araçlar ile ulaşım

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 2 Şubat 2021, Salı İstanbul - Buenos Aires

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile 07.30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK15 sayılı seferi ile 10.05’de hareket ediyoruz. Öğle ve akşam yemeğimizi uçuş esnasındadır. Sao Paulo’da Kısa bir teknik beklemenin ardından akşam 22:20’de Buenos Aires Ezeiza Havaalanı’na varıyoruz. Tur aracımız ve yerel rehberle buluşuyor şehir merkezindeki otelimize gidiyor ve dinleniyoruz.

2.Gün, 3 Şubat 2021, Çarşamba Buenos Aires - Ushuaia

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Buenos Aires şehir turumuza başlıyoruz. Eva Peron’un mezarının da bulunduğu ve birçoğu sanat eseri sayılabilecek Dünyaca ünlü Recoleta Mezarlığını ziyaret ediyoruz. Sonrasında meşhur MALBA müzesini ziyaret ediyor ünlü sanatçıların eserlerini görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında Havalimanına transfer oluyor ve Arjantin Havayolları’nın AR1890 nolu uçuşu ile 15:35’de hareket ediyor ve 19:10’da Ushuaia dünyanın en güney ucundaki şehre varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 4 Şubat 2021, Perşembe Ushuaia – Australis Kurvaziyeri ile Hareket (Gemide 1.Gece)

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında, dünyanın bu en uç bölgesinde yer alan Tierra del Fuego yani “Ateş Toprakları” Ulusal parkını ziyaret ediyoruz. Devasa kartlı tepeler, el değmemiş doğa ve vahşi yaşam karşısında büyüleneceğiz. Burada Dünyanın en ucundaki tren’e binerek park içeresinde seyahat ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında şehir merkezine gidiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Ushuaia’da dünyanın sonu müzesini ziyaret ediyor ve tarihi eski şehir bölgesinde kısa bir yürüyüş turu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında limana gidiyor ve Cruceros Via Australis Şirketinin Stella Australis isimli gemisine 17:00’ye kadar giriş yapıyor ve kamaralarımıza yerleşiyoruz. Gemi saat 18:00’da demir alıyor. Kaptan ve mürettebat gemide hoş geldin kokteyli vereceklerdir. Beagle Kanalı geçiyor ve Arjantin’den Şili topraklarına denizden giriş yapıyoruz. Burası Dünya’nın en büyüleyici ve vahşi bölgelerinden biri olan Güney Patagonya ve Tierra del Fuego’ dur (ateş toprakları). Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.Gün, 5 Şubat 2021, Cuma Cape Horn ve Ulusal parkı – Wulaia Körfezi (Gemide 2.Gece)

Nassau Körfezini geçerek Cape Horn (Horn Burnu) Ulusal Parkı’na geliyoruz. Hava koşullarına bağlı olarak Gemiden iniyor ve 425 metrelik sarp bir kayalık olan Cape Horn’a (Horn Burnu) çıkıyoruz. Bu yer “Dünyanın Sonu” olarak da biliniyor ve Antarktika’ya gidişteki son kara parçasıdır ve yıllarca Atlantik okyanusu ile Pasifik okyanusu arasındaki ulaşımın kilit noktasıdır. Burası UNESCO Dünya Doğal Mirası listesine 2005 yılında dahil edilmiştir. Gemi ile bir sonraki durağımıza, bir zamanlar Yamana yerlilerinin yaşadığı tarihi Wulaia Körfezi’ne gidiyoruz. Charles Darwin buraya 23 Ocak 1833 yılında Beagle gemisiyle gelmişti. Bu bölge bitki dokusu ve coğrafyasının büyüleyici güzelliğiyle tanınmaktadır. Magellan ormanlarının zengin yeşil dokusu içinden yürüyüş yapıyoruz. Gezinin ardından gemiye dönüyoruz. Öğlen ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz.

5.Gün, 6 Şubat 2021, Cumartesi Pia Fiyordu ve Glaicer’i – Garibaldi Glaicer (Gemide 3.Gece)

Sabah saatlerinde ıssız Brecknock ve Ocasion kanallarından geçiyor ve Pia Fiyordu ve Glaicer’ina varıyoruz. Zodiac botlarımızla Pia Fiyordunu keşfediyor ve sahile yanaşıyoruz. Kısa bir yürüyüş yapıyor ve muhteşem Pia Glaicer’ini görüyoruz. Sonrasında Cruise ile Beagle kanalında batıya doğru yol alıyor ve uzun bir fiyord boyunca yol alıyoruz. Garibaldi Glaicer yakınlarında gemimiz demirliyor. Sahile çıkıyor ve el değmemiş ormanda yol alıyor ve Glaicer’in şelalesine ulaşıyoruz. Buradan aşağıya Glaicer’e ve fiyorda karşı harika bir manzara vardır. Bu yürüyüş biraz zor ve dik yürüyüştür. Bu yüzden gemide kalmayı tercih edenler için kaptanımız gemiyi güzel Garibaldi Buzulu'na doğru yönlendirecek, böylece herkes üst katlardan panoramik manzaranın tadını çıkarabilecektir. Öğlen ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz.

6.Gün, 7 Şubat 2021, Pazar Agostini Sound-Aguila Buzulu ve Lagoonu–Condor Buzulu (Gemide 4.Gece)

Sabah erken saatlerinde Cockburn Geçidi’nden ve Agostini Sound bölgesinde Darwin dağlarının kalbinden denize inen Buzulları gemiden izleyebilme imkanımız oluyor. Sonrasında demir atarak ve sahilde rahat bir yürüyüş ile Aguila Buzulundan eriyen sular ile oluşan lagoon çevresinde dolaşacağız. Buzulların oluşumu ve bölge kanallarına etkisi konusunda bilgi alıyoruz. Harika bir manzaraya sahip bu buzulun önünde doğayı kucaklıyoruz. Öğleden sonra gemimiz ile bir sonraki durağımıza ulaşıyoruz. Zodyak botlar ile Condor Buzulu'na yaklaşacağız ve şanslı isek bölgedeki yaşayan devasa boyuttaki Ant Condorlarını (Güney Amerika Akbabaları) görme imkanımız olacak. Öğlen ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz.

7.Gün, 8 Şubat 2021, Pazartesi Magdalena Adası – Punta Arenas (Şili) – Puerto Natales (245Km)

Sabahın erken saatlerinde (hava durumu uygunsa) Magdalena Adası’na gideceğiz. Magellan Boğazı’nda bulunan bu ada geçmişte kaşif ve gemicilerin hayati önemdeki duraklarından biriydi. Ada çok kalabalık bir Magellan penguen kolonisini de barındırmaktadır. 1902 yılı tarihli Deniz Feneri’ne yapacağımız ziyaret yolunda penguenleri yakından görme imkanı buluyoruz. Ziyaretin ardından Punta Arenas’a saat 11.30’da geliyor ve gemiden ayrılıyoruz. Tur aracımız ve yerel rehberimizle buluşuyor şehrin ve boğazların en güzel görüneceği Cerro Mirador Manzara Noktası’na gidiyoruz. Alacağımız Öğle yemeğinden sonra Puerto Natales’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından Otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Puerto Natales’dedir.

8.Gün, 9 Şubat 2021, Salı Puerto Natales – Torres de Paine (Şili) – El Calafate (Arjantin)

Kahvaltının ardından hareket ediyor ve Torres del Paine Milli Parkı’na gideceğiz. İki saatten az bir süre sonrası ilk durağımız 1895 yılında göçmen Alman çift tarafından keşfedilen Milodon Mağarası’na varıyoruz. Mağara prehistorik dönemde kalma fosil parçalarını görüyoruz. Mağara çevresinde gökdelen büyüklüğünde konik granit kayalar, çam yeşili ılıman yağmur ormanları, bölgeye özgü çeşitli servi ağaçları vardır. Selvilerin etrafında çizgili üniformalarıyla ağaçkakanlar, bir çok hayvan türünü ve Milli Park içerisinde bulunan göllerden bazılarını görme imkanımız olacak. Sonrasında Cerro Castillo yerleşkesinden geçiyor, arka planda muhteşem dağların olduğu Magellan steplerini görüyoruz. Öğle yemeğini hemen bir Grey buzulun yanında olan gölde alıyoruz. Yemek sonrası Grey buzulu çevresinde kıs bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş gezisinde şanslı ise Ant akbabası, siyah kafalı kartal ve birçok değişik canlı görebiliriz. Sonrasında Milli Park’tan ayrılıyor ve El Calafate’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik yolculuk yapıyoruz. İki gece konaklayacağımız Argnetina Gölü kıyısında bulunan El Calafate’ye geliyoruz. Akşam yemeği ve geleme El Calafate’de otelimizde.

9.Gün, 10 Şubat 2021, Çarşamba El Calafate – Perito Moreno Buzulu & Gölde Tekne Turu – El Calafate

Kahvaltının ardından hareket ediyor ve UNESCO Dünya Doğal Mirası listesinde yer alan Perito Moreno buzulunu ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. “Los Glaciares” Buzul parkı içersinde yer alan bu muhteşem buzul bize 10.000 yıl öncesinin hikayesini anlatmaktadır. Bu buzul inanılması güç fakat yamaçtan göle doğru hareket halindedir ve zaman zaman büyük devasa parçalar buzuldan koparak göle düşmektedir. Puerto Bajo de las Sombras’ta tekneye biniyoruz. Bir saat sürecek tekne turumuzda buzulu daha yakinen görebiliyoruz. Öğle yemeğimizi burada buzul manzarası eşliğinde alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında El Calafate’deki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

10.Gün,11 Şubat 2021, Perşembe El Calafate - Buenos Aires

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve kısa yolculuğun ardından El Calafate Havaalanı’na varıyoruz. Arjantin Havayolları’nın uçuşu AR1871 nolu uçuşu ile saat 13.45’de hareket ediyor ve 16:40’da Buenos Aires Jorge Newbery iç hat havalimanına varıyoruz. Rehberimiz ve tur aracımızla buluşup şehir merkezine hareket ediyoruz. Kısa bir gezintinin ardından Florida caddesinde kısa bir serbest zaman alıyor ve otelimize geri dönüyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında resepsiyonda buluşuyor ve akşam yemeğimizi etkileyici bir atmosfere sahip La Ventana’da Tango gösterisi eşliğinde alıyoruz. Programın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme şehir merkezindeki otelimizdedir.

11.Gün, 12 Şubat 2021, Cuma Buenos Aires - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Buenos Aires şehir turumuza başlıyoruz. Buenos Aires 13 milyonluk nüfusuyla dünyanın onuncu büyük şehridir. Geniş bulvarları, şık mekanları, zarif restoranları ile Latin Amerika’nın en modern şehridir. Önce eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca ziyaret ediyoruz ki burası Tangonun doğum yeridir. Sonrasında sokakları ile ilgi çekici olan San Thelmo bölgesini ziyaret ediyoruz. Mayıs meydanına gidiyor ve burada beyaz başörtülü Mayıs annelerinin hikâyesini dinliyoruz. Eskiden liman bölgesi olan günümüzde ise harika restoranlar, nehir kenarında dinlenme ve gezinti alanlarının olduğu Puerto Madero’ya gidiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Ulusal Tarih Müzesi’ne gidiyoruz ve Müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Buenos Aires Ezeiza Havaalanı’na transfer oluyoruz. Beklemenin ardından Türk Havayollarının TK16 sayılı uçuşu ile saat 23.45’de hareket ediyoruz. Sao Paulo’da kısa bir teknik stop sonrası İstanbul’a devam ediyoruz. Geceleme Uçakta.

12.Gün, 13 Şubat 2021, Cumartesi İstanbul

Kahvaltı ve öğle yemeğimizi uçakta aldıktan sonra akşam 22:30’da İstanbul Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Antonina Turizm ile Patagonya’yı kapsamlı bir şekilde gezebilme farkı.
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Buenos Aires - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Türk Hava Yolları servis bedeli, havaalanı vergileri
 • 5 yıldızlı Otellerde konaklama
 • Programda belirtilen 9 Öğle yemeği (İki öğle yemeği Lunch Box şeklindedir)
 • Programda belirtilen 9 Akşam yemeği
 • Akşam yemeklerinden biri limitli içkili ve Arjantin Tango gösterisi eşliğindedir.
 • Arjantin Havayolları ile Buenos Aires – Ushuaia ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Arjantin Havayolları ile El Calafate – Buenos Aires ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Arjantin Havayolları iç hat uçuş vergileri ve servis bedeli
 • Belirtilen tüm turlar, Müze girişleri, Milli Park girişleri
 • Otellerde Hamaliye hizmeti
 • İngilizce bilen yerel rehber
 • Sınırlarda ayak bastı parası
 • Tüm transferler konforlu araç ile ulaşım hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Stella Australis Kruvazyerinde 4 Gece / 5 Gün oda, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekli A tipi kabinde konaklama. Arzu ediyorsa fark ödeyerek daha üst sınıf kabinlerde konaklama imkanı vardır.
 • Kişisel harcamalar
 • Liman vergileri 75USD
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • İsteğe bağlı Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Tur Ücreti İle ilgili Notlar
Tur ücreti Cruise gemisinde A tipi kabin konaklaması olup, istenildiği takdirde aşağıdaki fark ödenerek üst sınıf kabinler arasında tercih yapıla bilinir.

Australis Cruise gemisi tercihe bağlı kabin farkları:
AA tipi kabin için – Kabin farkı 1.600.-USD’dır.
AAA tipi kabin için – 1.900.-USD’dır
AAAS tipi kabin için – Kabin farkı 4.000.-USD’dır
Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur teminatı bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesinin almak isteyen misafirlerimiz seyahat danışmanlarına danışabilir ve dilerlerse sigortalarını tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 7500Eu karşılığına kadar tur teminatlı bu sigorta poliçe bedeli 245USD’dır. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş İle İlgili Bilgi
Kıtalar arası uçuşlarda her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda 2. bir bagaj götürmek isterseniz bu bagaj ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 6 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$7,690,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz