from €2,390,00
Rezervasyon Yap

Oslo ve Bergen Fiyord Turu

Created with Sketch. Norveç
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

11 - 15 Temmuz 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

5 Gün 4 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Oslo’da rehberimiz eşliğinde kültür dolu müze gezileri ve tarihi Viking gemilerini bizleri hayran bırakacak. Sonrasında ise turizm ve gezi dünyasında en keyifli ve manzaralı tren rotalarından biri olan Oslo – Flam tren rotasında keyifli yolculuk yapacağız. Yaklaşık 7 saat süre bu rota yüksek dağ platoları arasında unutulmaz doğa manzaraları gezginlere unutulmaz manzaralar sunmaktadır. Flam’a varış ve harika bir otelde konaklama sonrası Unesco listesindeki Fiyordlar arasında hızlı feribot ile Gudvangen’e devam ediyoruz. Gezimizde Unesco listesinde bulanan Bergen’in tarihi renkli evleri Balık pazarını ve tarihi ahşap kilisesini ziyaret edeceğiz. Bu dönemde aynı beyaz geceler gibi Oslo’da akşam 22:30 civarı Bergen’de ise 22:45 gibi hava kararmakta ve geceleyin bile aydınlık havada gezebilme olanağınız olacaktır.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • En güzel döneminde Oslo, Bergen ve Fiyord bölgesini keşfetme
 • Dünyaca Ünlü Oslo – Flam manzaralı demiryolu hattında gezi
 • Flam – Gudvangen arası Unesco listesinde bulunan Naerofjörden Fiyordunda feribot ile yolculuk
 • Oslo’da tarihi Viking gemisi ziyareti
 • 4* kaliteli otellerde konaklama
 • Uzman Türkçe rehberlik hizmeti

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (11 TEMMUZ 2020, CUMARTESİ) İSTANBUL - OSLO

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 04.45’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK1751 sayılı seferi ile saat 07:45’de Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket ediyoruz ve Oslo Havaalanı’na saat 10.30’de varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından, tur aracımızla buluşuyor havalimanından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Oslo’da ziyaret edeceğimiz ilk yer Oseberg ve Goksted isimli Viking gemilerinin sergilendiği Viking Gemi Müzesi’dir. Viking sanat eserlerinin de sergilendiği bu müzeyi ziyaretin ardından Norveç Denizcilik Tarihi’nin en önemli kişilerinden olan Fridtjof Nansen’in ve Roald Amundsen’in Kuzey ve Güney Kutupları keşiflerinin görsel eserlerle anlatıldığı Fram Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz son müze ise 20. Yüzyılın en önemli kaşiflerinden Thor Heyerdahl tarafından kurulmuş “Kon Tiki Müzesi”dir. 1947 yılında Güney Amerika’dan hareket ederek Pasifik Okyanusu’nu okyanus akıntısının yardımıyla kendi yaptığı sal ile geçerek Tahiti’ye ulaşmış ve dünya çapında şöhret kazanmıştır. Galapagos Adaları, Paskalya Adaları, Tucume, Tahiti gibi bölgelerden getirilen eserlerin ve okyanusu aştığı Kon Tiki teknesinin de sergilendiği bu güzel müzeyi geziyor sonra da serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği serbest, geceleme otelimizdedir.

2.GÜN (12 TEMMUZ 2020, PAZAR) OSLO

Sabah kahvaltımızın ardından tam günlük Oslo turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Vigeland Parkı’na geliyor ve 1920’lerde Norveç’li heykeltıraş Gustav Vigeland tarafından tasarlanmış ve yüzlerce heykel, demir süslemeleri ve anıtlardan oluşan açık hava heykel sergisini geziyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan bu parkta sergilenen bu eserler birçok eleştirmen tarafından “pornografik” olarak nitelendirilse de bu yontu çalışmaları nefes kesicidir. Ziyaretten sonra Norveç resim sanatının yanı sıra Picasso, Renoir, Manet, Monet, Cezanne gibi Empresyonistlerin eserlerinin de sergilendiği Ulusal Galeri’yi ziyaret ediyoruz. Müze’nin en değerli koleksiyonu ise Norveçli Ekspresyonist (Dışavurumcu) ressam olan Edvar Munch’un “Çığlık” adlı eserinin de sergilendiği “Munch Salonu’dur. Öğleden sonra şehirde yapacağımız panoramik turda Kraliyet Sarayı, Belediye Sarayı, Tiyatro Binası, Parlamento Binası gibi eserlerin dışarıdan görüyor ve sonrasında Oslo’nun en eski savunma yapısı ve sarayının yer aldığı “Akershus Sarayı-Kalesi”ni ziyaret ediyoruz. Son ziyaret noktamız ise
şehrin tarihinin duvar resimleri ile anlatıldığı “Oslo Belediye Sarayı”dır. Burada ayrıca Nobel Barış Ödülü her yıl 10 Aralık tarihinde bu binanın Büyük Salonu’nda sahibine takdim edilir. Ziyaretten sonra serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği serbest geceleme ise otelimizdedir.

3.GÜN (13 TEMMUZ 2020, PAZARTESİ) OSLO - TREN İLE MYRDAL - TREN İLE FLAM

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası kısa bir serbest zamanımız oluyor. Saat 11:00 gibi otelimizden çıkış yapıp tren istasyonuna transfer oluyoruz. 12:03’de kalkan tren ile Myrdal’a hareket ediyoruz. Bu tren hattı dünyaca en ünlü tren rotalarından biridir. 16:47’de Myrdal’a varıyoruz ve tren değiştirerek 17:15’de meşhur Flam Treni’ne biniyoruz. Tepeler, yamaçlar, harika manzaralar eşliğinde bir saatlik yolculuk sonrasında Fiyortların eteğinde bulunan 18:10’da Flam’a varıyoruz. Hemen tren istasyonuna yakın konumda bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Yemek saatine kadar çevrede dolaşabilir, güzel resimler çekebiliriz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

4.GÜN (14 TEMMUZ 2020, SALI) FLAM - GUDVANGEN - BERGEN (145 KM)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası sonrasında 08:45’de hareket eden feribot ile Fiyord turumuzu gerçekleştiriyoruz. Norveç’te 1100 adet Fiyord vardır. Bu fiyortlardan Sognetfjörd’ü ülkenin en büyük fiyordu özelliğini taşımaktadır. Bu fiyordun çok sayıda yan kollarından biri olan Aurlands fiyordu ve UNESCO Dünya Doğal Mirası Listesi’nde yer almakta olan Naerofjörden Fiyordu ’dur. Bu iki fiyort’un yer alacağı ve yaklaşık 2 saat sürecek fiyort gezimizi yapıyor ve 10:45’de Gudvangen’e ulaşıyoruz. Burada tur aracımızla buluşuyor ve Bergen’e transfer oluyoruz. Yol üzerinde Tvindefossen şelalesinde bir fotoğraf molası veriyor ve yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Bergen’e varıyoruz. Bergen Norveç’in eski başkentidir ve tarihi yapıları bu ağırlığı bütün haşmetiyle hissettirir. Norveç’in en eski şehri özelliğini de taşıyan Bergen UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Bergen’de yürüyüş turunu yapıyoruz. Eski tarihi şehir olan Bryggen’e gidiyor ve 12 ila 14. Yüzyıllardan kalma 58 adet tarihi evin arasında dolaşıyoruz. Ortaçağ Avrupa ticaret birliği tarihini anlatan Hanseatik Müzesi’ni ziyaret ediyor ardından ticari toplantıların yapıldığı Schotstuene Binası’nı ziyaret ediyoruz. Bölge tarihini öğreneceğimiz Bergen Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Torget Balık Pazarı’nı görüyor ve Norveç ahşap kilise mimarisinin en güzel örneklerinden 11. Yüzyılda inşa edilmiş Fantoft Stavrike Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Bergen turumuzun en unutulmaz anlarından birisi ise teleferik ile manzara noktasına yapacağımız yolculşuk olacaktır. Buradan tüm şehri kuşbakışı olarak görmek mümkündür. Akşam yemeği serbest, geceleme ise otelimizdedir.

5.GÜN (15 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA) BERGEN - OSLO - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası transfer saatine kadar serbest zaman alıyoruz. Öğlen 12:00 gibi tur aracımızla buluşuyor ve Bergen havalimanına gidiyoruz. Yerel havayollarının 14:10’da kalkan uçuşu ile hareket ediyor 15:00’da Oslo’ya varıyoruz. Bagajlarımız alıyor ve dış hatlar bölümüne gidiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1754 sayılı seferi ile 17.45’de hareket ediyor ve 22:35’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Oslo gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bergen – Oslo tek gidiş uçak bileti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • 2 Gece Oslo’da merkezi 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • 1 Gece Flam’da şehrin en iyi 4* otelinde kahvaltı dahil konaklama
 • 1 Gece Flam’da 4* otelinde akşam yemeği
 • Oslo Myrdal arası tek yön tren bileti
 • Myrdal – Flam arası tek yön tren bileti
 • Flam – Gudvangen arası Sognefjord’dan geçen feribot seyahat bileti
 • Programda belirtilen geziler ve Müze giriş ücretleri
 • Konforlu tur aracı ile transferler ve şehir turları
 • Havaalanı vergileri ve Bilet servis bedelleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur Kitapçığı
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Schengen vizesi 150 Euro (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuş İle İlgili Bilgi
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz tur katılımcı sayısına bağlı olarak biletlerini mil ile alma imkanına sahiptir. Bunun için satış temsilcilerimiz ile temasa geçmeniz rica olunur. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bunu ancak bilet kesim sonrasında gerçekleştirme imkânları vardır.
Avrupa uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 8 Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.
Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 90.-Eu olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Norveç Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle Norveç’e giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının geçerli Schengen Vize’ye ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaportu veya geçerli çok girişli Şengen vizesi bulunan Türk vatandaşların vize alım mecburiyeti yoktur. Vize departmanımız gerekli belgeler konusunda siz değerli misafirlerimizi vakitli olarak bilgilendirecektir. Kural olarak 4 adet Biometrik resim, Gelir belgeleri (Banka Hesap bilgileri, Maaş bordrosu gibi), Tapu gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.
Tur Esnasında Hava Durumu
Kutup bölgesine yakın, Karasal iklim kuşağında bulunan Oslo ve Bergen’i en güzel döneminde ziyaret ediyoruz. Ortama sıcaklık 15-20 dereceler civarında olup kısa süreli yaz yağmurları yağabilir. Akşamları hava hala aydınlık olsa bile serin olabileceğinden üşümemek için yanımıza uygun giysiler almamız akıllıcadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,390,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now