from $7,150,00
Rezervasyon Yap

Namibya – Botswana – Victoria Şelaleleri

Created with Sketch. Namibya, Botswana, Zimbabwe
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

17 - 30 Eylül 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

14 Gün 13 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 17 Eylül 2020, Perşembe İstanbul - Johannesburg

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 38 nolu uçuşu ile gece yarısı sonrası 01:35’de (18 Eylül sabaha karşı) hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2.Gün, 18 Eylül 2020, Cuma Johannesburg - Windhoek – Kalahari Çölü

Sabah kahvaltımızı uçuş esnasında alıyoruz. Saat 10:20’de Johannesburg havalimanına varıyoruz. Kısa bir beklemeden sonra Günay Afrika havayolları ile 13:15’te hareket ediyor; 15:10’da Namibya Cumhuriyeti’nin başkenti Windhoek’e varıyoruz. Aracımızla buluşup hareket ediyor ve başkentte panoramik turumuzu yapıyoruz. Alman Lutheran Kilisesi, Parlamento Binası, Gibeon Meteoriti göreceğimiz yerler arasındadır. Panaromik turun ardından Kalahari bölgesine hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük beş sıcak çölünden biri olan Kalahari Çölü Bölgesine varıyoruz. Lodgeumuza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği lodgeumuzdadır.

3.Gün, 19 Eylül 2020, Cumartesi Kalahari Çölü - Maltahöhe - Sesriem - Namib Naukluft

Sabah kahvaltımızın ardından Kalahari çölünde yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Bu çölün üzerinde dünyanın en eski halklarından biri, yaşamları 25 bin yıl boyunca değişmeden kalmış Bushmanler’dir. Aşırı sıcaklara, susuzluğa ve kıtlığa karşı gösterdikleri inanılmaz mücadele, diğer bütün komşu topluluklar kaçınılmaz sona doğru kaybolmaya giderken onların hayatta kalmalarını sağlamıştır. Kalahari yabaniliğinde bugün yaşamını halen sürdürebilen Bushınan sayısı her ne kadar yalnızca birkaç binle sınırlı kalsa da, atalarının miras bıraktığı kaya resmi sanatını, bugün bölgenin mağaralarında görmek mümkündür. Yürüyüş turunun ardından çölde safarimizi yapıyoruz. Kalahari'de değişik antilop türleri, gazel, devekuşu, zebra, zürafa ve bir çok kuş türü yaşamaktadır. Şanslıysak görebildiğimiz kadar fazla türü görebileceğiz. Safarinin ardından öğle yemeğimizi alıyor, sonrasında Maltahöhe’ye hareket ediyoruz. Köye vardıktan sonra Köyün okulu tarafından sergilenen Nama gençlik kolu şovuna katılıyoruz. Sonrasında dünyanın en büyük milli parklarından biri olan Namib Naukuluft’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Lodgeumuza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği lodgeumuzdadır.

4.Gün, 20 Eylül 2020, Pazar Namib Naukluft – Sossusvlei - Sesriem Kanyonu - Solitaire - Swakopmund

Sabah kahvaltısının ardından Namib Çölünü keşfediyoruz. Namibya’nın batı kıyıları boyunca 2.000 kilometre uzayan Namib Çölünün sınırları Angola‘da bulunan Carunjamba Nehri ile başlıyor. Afrika ülkelerinden Angola, Namibya ve Güney Afrika ülkeleri toprakları boyunca da 2000 km boyunca uzuyor. Güney Afrika’daki Olifants Nehri ile de bu görkemli çöl son buluyor. Görkemli kum tepeleri ve nefes kesen manzarasıyla büyüleniyoruz. Gezimizde kumların arasında bulunan kurumuş göl Dead Vlei’yi görüyoruz. Ardından Sossusvlei’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Atlas Okyanusu kıyısındaki Swakopmund şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde Solitaire kasabası ve Sesriem kanyonunu görüyoruz. Akşam saatlerinde şehir merkezine varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

5.Gün, 21 Eylül 2020, Pazartesi Swakopmund – Walvis Bay Lagünü – Swakopmund

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Walvis Bay lagününe hareket ediyoruz. Varışımız ardından tekne turumuza başlıyoruz. Bu lagün pelikan, flamingo ve birçok küçük kuş türünü barındırmakta olup ve zengin bir eko sisteme sahiptir. Turumuzu esnasında fokları, istridye yataklarını, yunus balıklarını görme şansımız oluyor. Turumuzun ardında öğle yemeğimizi deniz manzaralı restoranda alıyoruz. Ardından Swakopmund’a hareket ediyoruz. Varışımız ardından bu şirin kasabada yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği restoranda, konaklama otelimizdedir.

6.Gün, 22 Eylül 2020, Salı Swakopmund – Twyfelfontein

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında hareket ediyor; okyanus manzaralı yolculuğumuza
Başlıyoruz. Gemi kalıntılarını gördükten sonra çöl yoluna doğru ilerliyoruz. Damaraland bölgesinde dağ manzaralı yolculuktan sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Twyfelfontein gezimizi yapıyoruz. Yaklaşık 6000 yıllık gravürlere ev sahipliği yapan Twyfelfontein, Afrika'daki en geniş mağara resimleri, yani kaya gravürleri zenginliklerinden birine sahiptir. Afrika'nın en eski yerlileri olarak kabul edilen "Bushmen" tarafından yapılan bu İyi korunmuş gravürlerin çoğu gergedanı temsil eder. Aralarında bulunan az sayıdaki penguen ve fok figürleri, bushmenlerin, göçebe yaşadıklarına ve okyanusa kadar gittiklerine delil olarak kabul edilmektedir. Gezimizin ardından "lodge" umuza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

7.Gün, 23 Eylül 2020, Çarşamba Twyfelfontein - Etosha

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Ortalama 250 milyon yaşlarında 50 kadar taşlaşmış ağacın bulunduğu Taşlaşmış Orman’ı ziyaret ediyoruz. Bugün ayrıca ilgi çekici bitki Welwitschia Mirabilis’i keşfe çıkıyoruz. İki yaprak bir sap ve kökten oluşan bitkinin, yaprakları inanilmaz şekilde kalınlaşır ve uzar. 2 metre yüksekliğe,8 metre genişliğe kadar ulaşabilirler. Ortalama ömürleri 400-1.500 yıl kadardır. Hiç su almadan 5 yıl yaşayabilirler. Bu nedenle dünyanın en dirençli bitkisi olarak bilinir. Ziyaretimizin ardından Kamanjab’a varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Bugün aynı zamanda nesilleri tükenmek üzere olan ve kuytu köşelerde varlıklarını sürdürmeye çalışan Himba Kabilesini ve halkını görme şansımız oluyor. Himba Kabilesi, Kuzey Namibya‘da, eski ismi Kaokoland olan Kunene yöresinde yaşayan etnik bir topluluk. Afrika’nın en müreffeh çobanları sayılan Himbalar, 15. ve 16. yüzyılda Botswana‘dan gelmişler. Kuzey Namibya’da Kunene (eski Kaokoland) yöresinde yaşayan Himbaların nüfusunun 20.000 ila 50.000 arasında olduğu tahmin ediliyor. Himbalar, Kunene Nehri boyunca yaşayıp, bu coğrafyada hayvanlarını özgürce otlatıyorlar. Gezimizin ardında Etosha’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

8.Gün, 24 Eylül 2020, Perşembe Etosha Milli Parkı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası safari turumuzu için hareket ediyoruz. Etosha Ulusal Parkı, Namibya'nın kuzeybatısında yer alan ulusal parktır. Park 22.270 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır ve büyüklüğü nedeniyle Etosha havzası adını almıştır. Yapacağımız safari turunda zürafa, antilop, zebra, kara gergedan gibi birçok tehdit ve tehlike altındaki türler de dahil olmak üzere yüzlerce memeli, kuş ve sürüngen türlerini görme şansı yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi parkta alıyoruz. Turumuzdan sonra lodgemuza yerleşiyoruz. Gün batımını izlerken su içmeye gelen hayvanları görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

9.Gün, 25 Eylül 2020, Cuma Etosha - Caprivi - Divundu

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Ülkenin kuzey bölümünde uzun ince bir şerit halinde uzanan Caprivi, ülkenin Angola, Zambiya ve Botsvana olan sınırının bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu yoldan geçerken Kavango halkının yaşadığı köyleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi Rundu’da alıyoruz. Ardından kalacağımız bölgeye transfer oluyoruz. Öğleden sonra lodgemuza yerleşiyoruz. Divundu Rundu'nun 200 kilometre doğusunda, Namibia, Kavango Doğu Bölgesi'ndeki Okavango Nehri'nin güney-doğu kıyısında bir köydür ve yerel Mbukushu krallarının evidir. Burası aynı zamanda yerel halk tarafından küçük cennet olarak tanımlanmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

10.Gün, 26 Eylül 2020, Cumartesi Divundu - Mahango Parkı Safarisi Divundu

Sabah erkenden uyanıp muhteşem manzara eşliğinde gün doğumunu izliyoruz. Ardından Okavango Nehri havzasının taşkın ovalarında, nehirdeki Popa Şelalelerinin yakınında bulunan Mahango Parkı safarimize başlıyoruz. Bu rezervde değişik Antilop türleri, bufalo, samur, farklı kuş türleri ve fil bulunmaktadır. Öğle yemeğini lodgeumuzda alıyoruz. otelde Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

11.Gün, 27 Eylül 2020, Pazar Divundu - Kwando – Mafwe Müzesi – Chobe Milli Parkı (Botswana)

Sabah kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. Sınır geçişi yapmadan önce Kwando nehri manzaralı Mafwe yaşam müzesini ziyaret ediyoruz. Bu müze Namibya’nın kuzeyindeki Caprivi’de kültürel olarak en ilgi çekici yerlerden biridir ve açık hava müzesidir. Ziyaretimizin ardından hareket ediyor sınır geçişinden sonra Chobe Milli parkı yakınındaki lodgeumuza giriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Milli Parkta safarimize başlıyoruz. Botswana’nın kuzeydoğusunda Chobe nehrinin kıyısında bulunan park 50.000’den fazla göçmen file ev sahipliği yapmaktadır. Dört faklı ekosisteme sahip Botswana’nın ikinci en büyük parkıdır. Parkın en çok fil ve su aygırı popülasyonları da dahil olmak üzere yoğun vahşi yaşam yoğunluğu ile bilinir, ayrıca manda sürüsü ve üzerlerinde avlanan aslanlar da dahil olmak üzere çeşitli vahşi yaşam alanlarının görülme şansı yüksektir. Safarimizin ardından lodgemuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodgeumuzdadır.

12.Gün, 28 Eylül 2020, Pazartesi Chobe Milli Parkı (Botswana) – Victoria Falls (Zimbabwe)

Sabah kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. Sınır geçişimizin ardından Zimbabwe’ye varıyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra Victoria Şelalerini görmek için hareket ediyoruz. 1855’de keşfi sonrası İngillere kraliçesi Victoria anısına Victoria şelalesi denmiştir. Yerel adı ile Mosi-oa-Tunya’yı “Gürleyen Duman” ziyaret ediyoruz. Victoria şelalesi yaklaşık 1700Metre genişliğindedir ve dünyanın en görkemli şelalelerinden biridir. Zambiya ve Zimbabve ülkeleri sınırları arasında bulunur ve bu iki ülke birbirlerine köprü ile bağlanmaktadır. Suyu yaklaşık 130 metreden serbest olarak düşmektedir. Havanın güneşli olması durumunda şelale üzerinde gökkuşağını görüp fotoğraflama imkanımız olacaktır. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne yer alan ve Dünyanın doğal 7 harikasından biri kabul edilen şelale ziyaretimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda geceleme ise otelimizdedir.

13.Gün, 29 Eylül 2020, Salı Victoria Falls (Zimbabwe) - Johannesbourg - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Güney Afrika havayolarrının uçuşuyla 13:55’de hareket ediyor, 15:35’de Johannesbırg’a varıyoruz. Kısa bir beklemenin ardından Türk Hava Yollarının TK43 sefer sayılı uçuşu ile 18.10’da hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme uçaktadır.

14.Gün, 30 Eylül 2020 Çarşamba İstanbul

Sabaha karşı 05:00’de İstanbul havalimanına varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Namibya, Botswana ve Zimbabwe’yi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Johhanesburg - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Johhanesburg – Windhoek tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Victoria Falls – Johhanesburg tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kaliteli Lodge ve dört yıldızlı kaliteli otellerde 11 gece oda ve kahvaltı dahil konaklama
 • Tur esnasında belirtilen 11 adet akşam yemeği
 • Tur esnasında belirtilen 10 adet öğle yemeği
 • Yemeklerden biri Paket şeklinde alınacaktır.
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Milli parklardaki safariler (kamyon tarzı safari araçları ile)
 • Yerel İngilizce bilen rehber
 • Tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Havalimanı vergileri
 • Türk Hava Yolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Turun 2. Ve 13. Günkü öğle yemekleri (uçuş saatleri nedeniyle)
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı (50TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 235-USD ‘dur. Dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$7,150,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz