fbpx
from €2,850,00
Rezervasyon Yap

Moskova ve St. Petersburg’da Beyaz Geceler

Created with Sketch. Rusya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

02 - 08 Temmuz 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

7 Gün 6 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer alan 4 Yer 

Rus Tarihi’nin üç dönemi… Büyük Petro…  Büyük Katherina… Dekabristler… Adım adım Rus Devrimi’nin öyküsü…  Kızıl Meydan… Muhteşem Kremlin…  Nazım Hikmet’in Mezarı… Hermitage Müzesi… Dostoyevski… Puşkin… Gogol… Sanat… Kültür… Müzik… Moskova – hızlı tren ile – St. Petersburg

Tarihin dönüm noktalarının canlı tanığı Moskova, dünyanın en hızlı gelişen kentlerinden biri. Muhteşem bir tarih ve kültür mirasına sahip olan kadim başkent, geçmişindeki baskıcı Sovyet rejiminden kurtulduğundan beri Peretsroika Programı ile dünyaya açılmış. Günümüzde şehrin nefes kesen hızına ulaşmak neredeyse imkânsız, öyle ki kentin dinamizmi ile sizi hemen içine alıveriyor. Öte yandan Moskova, içinde barındırdığı eserlere gözü gibi bakmış. Kentin bir yanına modernizm hâkim iken, bir diğer yanı ise hâlâ geleneksel…

871. yaşını geride bırakan Moskova’nın simgesi Kremlin Sarayı, turumuzun en heyecan verici ziyaret adreslerinden ilki. Sarayın tarihi 1147’ye dayanıyor. İçinde barındırdığı altın kubbeli kiliseleri, sarayları ve müzeleri ile dünyanın sayılı mimari harikalarından biri. Antonina Turizm olarak klasik Kızıl Meydan – Kremlin Rotası’na, çoğu programda yer almayan nadide katedralleri, kiliseleri, sanat galerilerini ve ünlülerin edebî istirahatgâhı Novodeviçi’yi de ekledik. Çehov, Gogol, Mayakovski, Hrusçev ve Bulgakov gibi ünlülerin mezarlarının bulunduğu Novodeviçi Mezarlığı’nda dünya şairi Nazım Hikmet’in Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Ayrıca Alexander Bahçesi, Tretyakov Galerisi, GUM ve Moskova Metrosu gezileri ile Moskova’ya âdeta doyacaksınız…

Turumuz, St. Petersburg’a gitmek için en doğru zamanda gerçekleşecek. Yılın her mevsimi farklı güzellikler sunan kent, Beyaz Geceler’de daha bir çekici, daha bir güzel… Güneşin batmadığı sokaklarda gezerken, yaşayan, nefes alan bir sanat eserine doğru bir yolculuğa çıkacağız. Her köşe başında Dostoyevski, Gogol ve Tolstoy’un izleri bizi karşılayacak. Ve Ermitaj (Hermitage) Müzesi… Antik Mısır’dan Helen ve Roma uygarlıklarına, Empresyonist ve Kübist sanatçıların eserlerinden İskitlerin mirasına uzanan akıl almaz genişlikteki koleksiyonuyla Ermitaj Müzesi bu gezinin olmazsa olmazı…  Dahası Petrus ve Paulus Kalesi, Aziz İzak Katedrali, Tatar Camii, Saray Meydanı, Damlayan Kan Kilisesi ve St. Petersburg’un Versay’ı Peterhof’un da aralarında bulunduğu şehrin en önemli saraylarını görme şansımız olacak. Unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz bu turumuza sizi de davet ediyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün 2 Temmuz 2021, Cuma İSTANBUL - MOSKOVA

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile saat 04.30’da buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’de hareket ediyor ve Moskova Havaalanı’na saat 10.40’da varıyoruz. Otobüsümüzle buluşuyor, ardından hareket ediyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik turun ardından, masalsı görünümü ile rengârenk soğansı kubbeleri ile dikkat çeken Aziz Bazil Katedralini, Alexander bahçesini ve Kızıl Meydan’ın en can alıcı, en zarif binalardan birisi olan GUM’u ziyaret ediyoruz. Ardından konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

2.Gün 3 Temmuz 2021, Cumartesi MOSKOVA

Kahvaltının ardından tam günlük Moskova şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Kızıl Meydan ve Kremlin’e geliyor ve Kutsal Üçleme Kapısı’ndan girip ana meydan ve iki katedrali ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kolomenskoye’de yer alan ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan 1532 tarihli Göğe Çıkış Katedrali’ni görüyoruz. Ziyaretlerin ardından öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında 1856 yılında Moskova'da tüccar Pavel Tretyakov tarafından kurulan dünyaca ünlü sanat müzesi.Tretyakov Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Bu galeri dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Otelde kısa bir dinlenme sonrasında yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

3.Gün 4 Temmuz 2021, Pazar MOSKOVA –> Hızlı Tren ile –> ST. PETERSBURG

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Çehov, Gogol, Mayakovski, Hrusçev, Bulgakov gibi ünlülerin mezarlarının bulunduğu Novodeviçi Mezarlığı’na gidiyor ve mezarlığı dışarıdan görüyoruz. (Restorasyon çalışmaları nedeniyle 2020 yılına kadar Mezarlığın içine giriş kapalıdır). Sonrasında metro turunu yapıyoruz. Birkaç istasyonu gördükten sonra son olarak Arbat Sokağı’nı geziyor ve sonrasında tren garına gidiyoruz. Moskova’dan 19.40’da hızlı SAPSAN treni ile hareket ediyoruz. Akşam yemeğini trende alıyoruz. 23.38’de St. Petersburg’a varıyor ve tur aracımızla buluşarak otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizdedir.

4.Gün 5 Temmuz 2021, Pazartesi ST. PETERSBURG

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla buluşuyoruz ve panoramik turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan eski Petersburg’da kuruluş yeri olan Petrus ve Paulus Kalesini ziyaret ediyoruz. İlginç mozaikleriyle Tatar Camii’ni panaromik olarak gördükten sonra Vatikan St. Pietro kilisesiyle boy ölçüşen Aziz İzak Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kazan katedralini geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

5.Gün 6 Temmuz 2021, Salı ST. PETERSBURG

Kahvaltının ardından tam günlük tur için hareket ediyoruz. Çar ailesinin konutu olan Kışlık Saray’a gidiyor ve dünyaca ünlü Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Saray Meydanı’nı görüyoruz. Ardından öğle yemeği molası alıyoruz. Sonrasında Damlayan Kan Kilisesini ziyaret ediyor ve burada bu kilisenin neden bu ad ile anıldığının rehberimizden dinliyoruz. Ardından nehirde tekne turu yapıyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından otelden hareket ediyor ve akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz ve konaklama otelimizdedir.

6.Gün 7 Temmuz 2021, Çarşamba ST. PETERSBURG

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyoruz. Büyük Petro’nun yazlık sarayı Peterhof’u ve muhteşem bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ardından şehir merkezine dönüp öğle yemeği molası alıyoruz. Ardından Kazan kilisesini ve Yusupov sarayını geziyoruz. Gezilerimiz sonrası hotele geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel folklor gösterisi eşliğinde Nikolaevsky Sarayı’nda alıyoruz. Yemeğin ardından otelimize dönüyoruz.

7.Gün 8 Temmuz 2021, Perşembe ST. PETERSBURG - İSTANBUL

Kahvaltının ardından saat 09.00’da hareket ediyoruz. Ekaterina Sarayını ziyaret ediyoruz. Amirallik binası (Dışarından) görerek Hediyelik Pazarı’na gidiyor ve alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrasında havaalanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 402 sayılı seferi ile saat 15.15’de hareket ediyor ve saat 18.45’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Moskova / St. Petersburg - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile ulaşım
 • Moskova - St. Petersburg arası hızlı tren bileti (business)
 • Dört yıldızlı otellerde açık büfe kahvaltı dahil 6 gece konaklama
 • Dört yıldızlı otellerde alınan 2 akşam yemeği
 • Hızlı trenin restoran bölümünde bir akşam yemeği
 • Moskova’da yerel restoranda bir akşam yemeği
 • St. Petersburg’da yerel restoranda bir akşam yemeği
 • St. Petersburg’da Nikolaevsky Sarayında folklor gösterili akşam yemeği
 • Moskova Turu (Metro ve yürüyerek)
 • St. Petersburg’da tekne turu
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Turlarda mahalli kokartlı rehberler
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Vize Ücreti (170 EUR)

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Notlar
Yeşil pasaport sahiplerine vizeden muaftır.

Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur 120 Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Otellerimiz
Moskova - Hotel National, a Luxury Collection Hotel in Moscow 5*
St. Petersburg - Crown Plaza Ligovsky 4*
Created with Sketch.
€2,850,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz