from €1,870,00
Satın Al

Mora Yarımadası ”Peloponnisos”

Created with Sketch. Yunanistan
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

11 - 15 Nisan 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

5 Gün 4 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Zeytinliklerle kaplı manzaralı tepeler, asırlık üzüm bağları, bozulmamış kumsallar, lezzetli bir mutfak ve Helen efsanelerinin doğuşuna tanıklık etmiş adım başı tarih… Yunanistan’da sıra dışı seyahatlerin adresi olan Mora Yarımadası, kültür ve doğa tutkunlarına “kaçırılmaması gereken” güzellikler sunuyor. Tarihte kol gücüyle yapılmış az sayıdaki su yolundan biri olan Korint Kanalı kıyısında başlayan yolculuğumuz, savaşçı Miken ve Spartalıların yurdu Peloponez (Peloponnisos) Yarımadası’nın antik hazineleri arasında devam ediyor. Eski Yunan sanatının paha biçilmez eserlerini keşfetme fırsatı bulacağımız gezimizde, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde olan “çok özel” yerleri de ziyaret ediyoruz.

Sahi, Akha ordusunu Anadolu’ya götürerek efsanevi Troya Savaşı’na yol açan Komutan Kral Agememnon’un yurdu Miken ülkesini hiç merak etmiş miydiniz? Bu turumuzda Yunan tragedyalarına ilham vermiş ünlü kralın mezarını görebilecek, antik dönem mimarisine yön vermiş Miken stili kiklopik sur duvarlarına ve saray kalıntılarına da tanıklık edeceğiz. İstanbul ile birlikte Bizans kültür ve sanatının üretildiği en önemli şehirlerden biri olan Mystra, gezi programımızda yer alan yerlerden. Turumuzun en heyecan verici duraklarından biri olan Sparta, askerî ve oligarşik devletin felsefi temellerinin ortaya konduğu derinlikli kültürel mirasıyla ilgi çekiyor. Yunanistan’ın en göz kamaştırıcı yerleşim yerlerinden biri olan Olympia’da ise büyüleyici antik eserler görmekle kalmıyor, âdeta olimpiyatların ruhuna iniyor ve “iyi ki buralara gelmişiz!” diyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (11 NİSAN 2020, CUMARTESİ) İSTANBUL - ATİNA - KORINTOS (115 KM) - NAFPLION (60 KM)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, rehberimizle saat 04.00’te buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1845 sayılı seferi ile saat 07.15’te hareket ediyoruz. Yerel saatle 08.45’te havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından tur aracımızla buluşuyoruz. Ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Korinthos Kanalı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ardından öğle yemeği molası alıyoruz. Sonrasında Antik Atina’nın amansız rakibi antik Korinthos Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Apollon Tapınağı, Agora ve Pirene Çeşmesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin sonrasında hareket ediyor, ortalama bir saatlik yolculuktan sonra Nafplion’daki otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

2.GÜN (12 NİSAN 2020, PAZAR) NAFPLION - EPIDAUROS (30 KM) - MIKENE (30 KM) - MONEMVASIA (200 KM)

Kahvaltının ardından hareket ediyor ve kısa bir yolculuk sonrasında Epidauros’a varıyoruz. Apollon’un oğlu, yarı-tanrı Asklepios’a adanmış, mucizevi tedavilerin gerçekleştirildiği Asklepios Tapınağı ve 15 bin kişilik kapasitesiyle ve kusursuz akustiğiyle korunmuş durumdaki tiyatro göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Mikene’ye hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Miken’e varıyoruz. Ünlü Aslanlı Kapı, kiklopik sur duvarları, Atreusların saray kalıntıları, Miken mezar sanatının en önemli örneği Agamemnon Mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Ziyaretimizin ardından hareket ediyor ve ortalama üç saatlik yolculuktan sonra Monemvasia’daki otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

3.GÜN (13 NİSAN 2020, PAZARTESİ) MONEMVASIA - MYSTRA (90 KM) - SPARTA (10 KM) - KALAMATA (100 KM)

Kahvaltının ardından Monemvasia’yı geziyoruz. Ayasofya Kilisesi, eski burjuva evleri, katedral ve dar pitoresk sokaklar göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında hareket ediyoruz ve ortalama bir buçuk saatlik yolculuk sonrası ulaşacağımız yer, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Mystra’dır. Villehardouin kalesiyle taçlanmış Mystra, Bizans döneminde Peleponessos’un (Mora Yarımadası) başkentiydi ve birçok manastırı, kilisesi ile önemli bir dinî merkezdi. Konstantinopolis ve Athos’la birlikte Bizans kültürünün ve sanatının en önemli örneklerinin yaratıldığı merkezdir. Gezimizin ardından hareket ediyor, MÖ 9. yüzyılda Hukuçu Lykurgos’un askerî ve oligarşik bir devletin felsefi olarak temellerini ortaya koymasıyla antik dönemin en özgün politik deneyimlerinin yaşandığı ve Yunan Birliği kavramının yeşerdiği Sparta Antik Kenti’ne ulaşıyor ve kenti geziyoruz. Gezimizin ardından hareket ediyor, bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Kalamata’daki otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

4.GÜN (14 NİSAN 2020, SALI) KALAMATA - NESTOR'UN SARAYI - PYLOS (55 KM) - OLYMPIA (120 KM)

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Kalamata’yı geziyoruz. Kalamata Katedrali, eski çarşı, kilise ve eski kent dokusu göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından hareket ediyor, ortalama bir saatlik yolculuktan sonra antik Pylos’a varıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. ve hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuktan sona Yunanistan’ın en göz kamaştırıcı yerleşim yerlerinden biri, Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

5.GÜN (15 NİSAN 2020, ÇARŞAMBA) OLYMPIA - ATINA (345 KM)

Kahvaltının ardından hareket ediyor, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Olympia’ya varıyoruz. Olympia, Panhelenik oyunların (olimpiyatlar) doğduğu, Doğu ve Batı Helen dünyasının en önemli kentlerinin sportif ve dinî nedenlerle biraya geldikleri yerleşim yeridir. Ziyaretimizin ardından antik kentteki kazılardan elde edilen arkeolojik eserlerin sergilendiği Olympia Müzesi’ni geziyoruz. Zeus Tapınağı’nın alınlığının rekonstitüsyonu, heykeller ve ünlü heykeltıraş Praxiteles’in eseri olduğu düşünülen Hermes Heykeli göreceğimiz eserler arasındadır. Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından hareket ediyor, yaklaşık dört saatlik yolculuktan sonra Atina Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1844 sayılı seferi ile saat 22:25’te hareket ediyoruz. Yerel saatle 23.55’te İstanbul Yeni Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile gezebilme farkı
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • THY ile İstanbul - Atina - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Konforlu araç ile tüm transferler ve şehir turları
 • Dört yıldızlı ve butik otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Otelde 2 akşam yemeği
 • Yerel restoranda 2 akşam yemeği
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Havaalanı vergisi
 • Türk Havayolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Tüm öğle yemekleri
 • Schengen vize ücreti (150 EUR)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80 EUR olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,870,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now