fbpx
from $3,850,00
Rezervasyon Yap

Mısır

Created with Sketch. Mısır
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

20 - 28 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 8 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

KAHİRE – SAKKARA – LUKSOR – KRALLAR VADİSİ – KARNAK TAPINAĞI – NİL NEHRİ’NDE CRUISE TURU – EDFU – KOM OMBO – ASSUAN – ABU SİMBEL – ASSUAN – KİTCHENER ADASI – PHİLAİ ADASI – İSKENDERİYE – WADİ EL NATROUN

Görkemli bir geçmişe sahip olan Mısır, geleneksel Doğu kültürünü modernizm ile birleştiren fazlasıyla görülmeye değer bir ülke. Süveyş Kanalı ile Akdeniz ve Kızıldeniz’i birbirine bağlayan Mısır, Çin, Roma ve Mezopotamya ile birlikte yeryüzündeki en eski uygarlıklardan birine ev sahipliği yapıyor. İslam hâkimiyetiyle birlikte kültürünü çeşitlendiren ülke, Fatımilerden Memlûklere ve Osmanlılara uzanan zengin bir İslam sanatıyla süslenmiş.

8 bin 500 yıllık tarihi boyunca koynunda büyüttüğü onlarca uygarlığın kültürel izlerini bir araya toplayan Kahire, labirent sokaklarında sayısız hazine saklıyor. Milattan sonra 7. yüzyılda Müslümanların hâkimiyetine giren Kahire’de, İslam sanatının zarif örneklerini temsil eden pek çok eser yükseliyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Eski Kahire’de tarihî kiliseler, camiler, hanlar ve çarşılar arasında geziniyor, dünyaca ünlü Kahire Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Giza Piramitleri ve bölgenin en eskisi olan Sakkara Piramitleri, Mısır turumuzun en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor. İnşasında yüzbinlerce insanın çalıştığı piramitlerin çarpıcı hikâyesini uzman rehberimizden dinliyoruz.

Luksor’da gizemli sırlarla örülü Krallar Vadisi’ni, Eski Mısır’ın en görkemli tapınaklarını ve Tutankamun’un mezarından buluntuları göreceğimiz turumuz, “Nil Nehri’nde gemi turu” ile cazibe kazanıyor. Mısır’a hayat veren Nil, 6 bin 650 kilometrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun iki nehrinden biri. Palmiye, muz ve mango ağaçlarının süslediği Nil kıyıları, ülkenin doğal ve kültürel hazinelerini saklıyor. Edfu ve Kom Ombo gezilerimizin ardından “felucca” adı verilen, ince ve uzun direkli geleneksel teknelerle ulaşacağımız Kitchener Adası’nın güzellikleriyle âdeta büyüleniyoruz. İsis Tapınağı ile ünlü Philai Adası, adını Büyük İskender’den alan İskenderiye, Hristiyanlığın en eski kiliselerinden birini barındıran Wadi El Natroun ve Kahire’nin muhteşem İslam mirası ile taçlanan turumuza sizleri davet ediyoruz.

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 20 Şubat 2021, Cumartesi İstanbul - Kahire

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali Antonina Turizm yetkilisi ile sabah saat 04.30’de buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK690 sayılı seferi ile saat 07.25’te Kahire’ye uçuyor ve Kahire Havaalanı’na yerel saatle 08.40’da varıyoruz. Tur aracımızla ve yerel rehberimizle buluşuyor ve şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Mısır Müzesi’ni geziyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan eski Kahire bölgesine gidiyoruz. Burada en eski koptik kiliselerden biri olan Hanging Church ve St.Serguise Kilisesini geziyoruz. Alacağımız Öğle yemeği sonrası turumuza devam ediyoruz. El Azhar Cami ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kahire Kapalıçarşısı olan Hanü’l-Halili’ye gidiyor. Kahire’nin en eski kahvehanesi olan Fişavi’de kahve keyfi yapıyoruz. Dileyenler bu ünlü turistik bölgede alışveriş de yapabilirler. Gezilerimiz sonrası Muhteşem piramit bölgesinde yapılan Işık ve Ses gösterisini izliyoruz. Sonrasında Akşam yemeğimizi Piramit bölgesinde yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.Gün, 21 Şubat 2021, Pazar Kahire – Sakkara – Kahire

Sabah kahvaltıdan sonra Mısır’ın simgeleri olan ve eski dünyanın yedi harikasından biri olan Gize Piramitleri olan Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri ile gündüz gözü ile de Sphinx’i görüyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan bu bölgedeki gezimiz sonrasında Sakkara’ya gidiyor ve basamaklı Piramit’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini gezilerimiz esnasında alıyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizdedir.

3.Gün, 22 Şubat 2021, Pazartesi Kahire - Luksor–Krallar Vadisi–Karnak –Nil Nehri Cruise (Gemide 1. Gece)

Sabah erkenden paket kahvaltı ile birlikte otelden ayrılıyor ve havaalanına gidiyoruz. Mısır Hava Yolları’na ait MS070 sayılı sefer ile 05:45’de Kahire’den hareket ediyor ve Luksor’a 06:45’da varıyoruz. Varışımız sonrası yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşuyor sonrasında Nil’in batı yakasına geçip Krallar ve Kraliçeler Vadisi nekropolünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Nil’in doğu yakasına geçip Karnak ve Luksor Tapınakları’nı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz esnasında öğle saatlerinde 5* Deluxe gemimize giriş yapıyor ve öğle yemeğinin alıp gezilerimize devam ediyoruz. Akşam Yemeği sonrasında Karnak’da düzenlenen ses ve ışık gösterisini izliyoruz. Geceleme gemidedir.

4.Gün, 23 Şubat 2021, Salı Nil Nehri Cruise gezisi – Luksor (Gemide 2. Gece)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Mumyalama Müzesi ziyaret ediyoruz. Mumyalama Müzesi, Yukarı Mısır’da antik Mısır mumyalaması sanatına ithaf edilmiştir ve antik Thebes yani Luksor şehrinde yer almaktadır. Burada eski mumyalama sanatı ile ilgili bilgi alınabilinecek en zengin müzedir. Eski Mısırlılar, sadece ölü insanlara değil, birçok canlıya mumyalama yöntemleri uyguladılar. Kedi, balık, timsah, mumyalanmıştır. Müzede mumyalamada kullanılan aletler ve teknikler hakkında fikir sahibi olabileceğiz. Sonrasında Luksor Tapınağı müzesini ziyaret ediyoruz. Burada sergilenenler arasında Tutankamun’un mezarından buluntular, Luxor tapınağındaki buluntular ve bazı kraliyet mumyaları yer almaktadır. Ayrıca antik mısırda gündelik hayatta kullanılan birçok eşya’yı görme imkanımız oluyor. Gezilerimizin ardından gemimize binip Nil Nehri üzerinde güneye Edfu’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle ve Akşam yemeği gemidedir.

5.Gün, 24 Şubat 2021, Çarşamba Nil Nehri Cruise gezisi - Edfu – Kom Ombo (Gemide 3. Gece)

Kahvaltımızı gemide alıyoruz. Yol üzerinde Esna ve Aswan kentleri arasında yer alan Antik Mısır döneminin en iyi korunan ve dünyaca ünlü Edfu Tapınağını ziyaret ediyoruz. Bu tapınak Mısır mitolojisindeki şahin başlı tanrı Horus'a ithafen inşa edilmiştir ve Karnak Tapınağı'ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi muhafaza edilmiş antik tapınaktır. Ziyaretimiz sonrasında gemiye dönüyor ve Kom Ombo kasabasında doğru yol alıyoruz. Varış sonrası burada bulunan M.Ö. 2 yy yaptırılan Kom Ombo Tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Tapınağın bir yanı timsah tanrı Sobek'e, öbür yanı ise şahin tanrı Haroeris'e adanmıştır. Gezimiz sonrası gemi ile Aswan’a doğru yol alıyoruz. Öğlen ve akşam yemeği gemidedir.

6.Gün, 25 Şubat 2021, Perşembe Nil Nehri Cruise gezisi – Assuan – Abu Simbel – Assuan Barajı - Kitchener Adası (Gemide 4. Gece)

Sabah çok erkenden Assuan’a varıyoruz. Paket kahvaltılarımız ile birlikte erkenden tur aracımızla Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan bu tarihi yapılar topluluğu içerisinde 2. Ramses ve Kraliçe Nefertari Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından tekrar Assuan’a dönüyoruz. Burada Assuan Barajını ve Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Gemide öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında ise Felucca (antik dönemde Nil’de kullanılan tekne) ile Kitchener Adası görüyoruz. Bu ada büyük zahmetlerle Assuan barajı inşaatı esnasında sular altında kalmaktan kurtarıldı. Akşam yemeği ve geceleme gemidedir.

7.Gün, 26 Şubat 2021, Cuma Assuan – Philai Adası – Assuan - Kahire – İskenderiye

Gemide alacağımız sabah Kahvaltının ardından Philai Adası üzerindeki İsis Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bugün ayrıca burada bitirilmemiş Dikilitaş’ı göreceğiz. Öğle yemeğini Lunch Box şeklinde alıyoruz. Gezimiz sonrası havalimanına gidiyor ve Mısır Havayollarının MS472 sayılı uçuşu ile 16:55’de hareket edip 18:20’de Kahire’ye varıyoruz. Kahire havalimanında tur otobüsümüz ile buluşuyor ve akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp İskenderiye hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İskenderiye varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

8.Gün, 27 Şubat 2021, Cumartesi İskenderiye – Wadi El Natroun – Kahire

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından İskenderiye turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk olarak İskenderiye Ulusal müzeyi ziyaret edip ardından İskenderiye Feneri enkazı üzerine kurulan Kayıtbay Kalesi, Anfusi Mezarı, El Muntaza Sarayı ve bahçelerini (Dışardan) görüyoruz. Öğle yemeğini İskenderiye turumuz esnasında alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında İskenderiye’den ayrılıyor ve Kahire’ye dönüyoruz. Dönüş yolunda Wadi El Natroun’da Hristiyanlığın ilk kiliselerinden birini ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde Kahire’ye ulaşıyoruz ve yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyor sonrasında 5* Otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama 5* oteldedir.

9.Gün, 28 Şubat 2020, Pazar Kahire - İstanbul

Sabah otelde alacağımız Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemi yapıyoruz. Son günümüzde Kahire’de gerçekleştireceğimiz turda, Tarihi şehir surlarını, Muhammed Ali Alabaster Cami, En-Nasır Muhammed Cami ve El Refaii Camii görüp Kahire şehir merkezinde serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK695 sayılı seferi ile saat 21.25’de hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi uçuş esnasında alıyoruz. İstanbul Yeni Havaalanı’na gece yarısı sonrası saat 00.45’de varıyoruz. (Varış günü 1 Mart)

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Konforlu klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Kahire – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Mısır Hava Yolları ile Kahire – Luksor tek yön uçak bileti
 • Mısır Hava Yolları ile Assuan – Kahire tek yön uçak bileti
 • Beş yıldızlı otelde konaklama ve açık büfe kahvaltı (4 gece)
 • Beş yıldızlı Cruise gemide tam pansiyon konaklama (4 gece)
 • Beş yıldızlı otelde iki gece akşam yemeği
 • Beş yıldızlı otellerde veya yerel restoranda Toplam 8 Akşam yemeği
 • Tüm Öğlen yemekleri (8 adet ve bir öğle yemeği Lunch Box şeklindedir)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • Bahşişler
 • Turlarda mahalli kokartlı İngilizce bilen rehberler
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Hava alanı vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Mısır Vize ücreti 65.-USD (Yeşil-resmi pasaporta vize yok)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50.-TL
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat ve Sağlık Sigortası
 • Yemeklerde alınan içecekler

Önemli Bilgiler

Uçuş İle İlgili Bilgi
Her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda 20Kg üstü bagaj götürmek isterseniz bu ek ağırlık ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 8 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 140 USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgil Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Mısır Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle Mısır’a giriş yapabilmek için Umuma Mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının geçerli Mısır Vizesine ihtiyaçları vardır. Vize ücreti 65USD olup, yeşil pasaport sahipleri vizesiz Mısır’a girebilirler. Vize alımı için ihtiyaç duyulan evraklar, Vize departmanınız tarafından vakitli olarak tarafınıza bilgi verilecektir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$3,850,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz