fbpx
from $6,950,00
Rezervasyon Yap

Meksika – Guatemala

Created with Sketch. Meksika, Guatemala, Belize
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

19 Şubat - 7 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

16 gün 15 gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Benzersiz bir gezi programıyla rengârenk Orta Amerika pazarlarından Azteklerin gizemli şehirlerine yolculuk

Azteklerin izleriyle dolu tarihî ören yerleri, insanlık dehası piramitler, balta girmemiş ormanlar, sönmüş volkanlar, otantik kültürler, UNESCO Dünya Mirası 11 özel ziyaret adresi ve çok daha fazlası… Kıştan uzaklaşıp güneşe yelken açmak isteyenler için sımsıcak bir önerimiz var sizlere… Orta Amerika’nın en renkli şehirlerini, kasabalarını, köylerini ve muhteşem doğasını keşfedeceğimiz bu turumuzda, Meksika ve Guatemala’daki özgün kültürlere en yakından tanık olacak, gizemini koruyan görkemli tapınaklara tırmanacak, özgürlüğün simgesi Quetzal kuşlarını nakışlayan yöre kadınlarının el işleriyle şenlenen asırlık yerel pazarlarda ve bu büyüleyici coğrafyanın ormanlarında gezinecek, egzotik köyleri ziyaret edecek, dünyanın sayılı mutfaklarından Meksika lezzetlerini tadacağız.

Sanat Tarihçi Atilla Tuna rehberliğinde Maya kültürünü yakından tanıma fırsatı sunan turumuz, hayatınızda ilk kez yaşayabileceğiniz unutulmaz deneyimler içeriyor. Yeryüzünün en güzel gölü olarak anılan, sönmüş volkanı ile ünlü Atitlan’da tekne turu, ismini mavi renginden alan Azul Şelalesi ziyareti, Şaman ritüelleri ile Maya geleneklerin sürdürüldüğü egzotik köyleri keşif ve yağmur ormanı içerisindeki Tikal Ulusal Parkı’nda yolculuk, bu özel deneyimlerden sadece birkaçı… Son derece doyurucu anlarla örülü seyahatimizde Orta Amerika’nın en renkli şehirlerinde Chichicastenango’nun yanı sıra, birçok antik Aztek yerleşimini ziyareti ziyaret etme, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi kolonyal kenti Antigua gezisi ve Meksiko City’de Xochimilco kanallarında gondol benzeri tekne ile süzülme gibi ayrıcalıklar da bulunuyor. 

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Bölge uzmanı Sanat Tarihçi eşliğinde Meksika, Guatemala ve Belize’yi gezebilme farkı
 • Maya uygarlıklarının izlerini adım adım takip etme
 • Mısırdan sonraki insan yapımı en büyük piramitleri görme
 • Meksika kültürünü yakından tanıma
 • İsmini mavi renginden alan Azul şelalesi ziyareti
 • Sönmüş volkanı ile ünlü Atitlan gölü gezisi ve tekne turu
 • Şaman ritüelleri, Maya geleneklerin sürdürüldüğü köylerin ziyareti
 • Orta Amerikanın en renkli şehirlerinde Chichicastenango’yu ziyaret
 • Unesco listesindeki tarihi kolonyal şehir olan Antigua gezisi
 • Yağmur ormanı içersindeki Tikal ulusal parkı ziyareti
 • Birçok antik tarihi Maya ve Aztek şehrin ziyareti
 • Meksiko City’de Xochimilco kanallarından gondol benzeri tekne ile gezi
 • Meksiko City’de yerel restoranda limitli içkili gala akşam yemeği
 • Unesco Dünya Kültürü’ne dahil 11 yerin ziyareti

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 19 Şubat 2021, Cuma İstanbul - Meksiko City

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile saat 18.30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 181 sayılı sefer sayılı uçuşu ile saat 21.45’te hareket ediyoruz.

2.Gün, 20 Şubat 2021, Cumartesi Mexico City - Teotihuacan (50 km.) - Mexico City

15 saat 15 dakikalık uçuş ile saat 04.00’te Meksiko City Juarez Uluslararası Havaalanı’na varıyoruz. Otobüsümüzle buluşuyor ve şehir merkezinde bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama otelimizdedir. Kahvaltının ardından 08.00’da hareket ediyor ve bir saat sürecek yolculuğumuzun sonunda UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Teotihuacan Şehri’ne geliyoruz. Aztek dilinde “İnsanların Tanrılaştığı Yer” anlamına gelen Teotihuacan Hıristiyanlık öncesi Meksika’nın en büyük şehriydi. 125 bin kişinin yaşadığı şehir, 20 kilometre karelik bir alanı kapsıyordu. Rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz bu etkileyici ören yeri ziyareti sonrası Mexico City’e geri dönüyor ve öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Mexico city tarihi bölgesi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Zocalo veya diğer adıyla Anayasa Meydanı’nda başlayacak olan yürüyüş turumuzda Eski Belediye Binası, Hotel Majestic ve Latin Amerika’nın en görkemli kilisesi Katedral Metropolitana’yı ziyaret ediyor, sonra da Palacio Nacional’de Diego Rivera’nın Meksika tarihini betimlediği resmileri görüyoruz. El Sanatları Çarşısı’nda kısa alışveriş imkânı buluyoruz. Gezilerimiz sonrası hotelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 21 Şubat, 2021, Pazar Mexico City

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Templo Mayor’u ve Güzel Sanatlar Sarayı’nı görüyoruz. Sonrasında Meksiko City’nin en güzel müzesi olan Antropoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimi sonrası dünyaca ünlü Frida Kahlo Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği müzikli ve limitili içkili yerel restorandadır.

4.Gün, 22 Şubat 2021, Pazartesi Meksiko City - Oaxaca - Monte Alban (10 km.) - Tule (20 km.) - Mitla (45 km.) - Oaxaca (55 km.)

Kahvaltıdan sonra saat 08.00’da hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğumuzun ardından Monte Alban’a geliyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde Monte Alban Olmekler tarafından 5.yüzyılda kurulmuş daha sonraki dönemlerde Zapotekler ve Mikstekler tarafından idare edilmiştir. Teraslar, barajlar, piramitler ve yapay tepeler bu şehri mühendislik tarihinin zirvesine çıkarmıştır. Ziyaretlerimizin ardından Monte Ablan’dan ayrılıyoruz. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra Tlacolula Vadisi’ne gidiyor ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde dünyanın en eski ve geniş gövdeli ağaçlarından birini göreceğimiz Santa Maria del Tule geliyoruz. Günün son ziyaret yeri ise Mitla’dır. Şehir gezimizde Zapoteco Sanatları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Oaxaca’ya dönüyor ve Oaxaca’yı keşif için yapacağımız iki saatlik turumuzda, Katedral, Plaza De Armas, Iglesia de Santo Domingo ve Meksika’nın en önemli reformcularından Benito Juarez’in müze-evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından hotelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

5.Gün, 23 Şubat 2021, Salı Oaxaca  Tuxtla Guiterez - Chamula - Zinacantan - San Cristobal de las Casas

Sabah erken kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve 06.35’de kalkan uçağımızla Mexiko City aktarmalı olarak Tuxtla Guiterez’e 11.30’da varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve bir buçuk saatlik bir seyahat sonrası Chamula köyüne gidiyoruz. Burası Meksika yerli kültürü ve geleneğinin yoğun olarak hissedildiği Tzotzil - Maya köylerindendir. Fotoğraf çekilmesinden halk hoşlanmaz, ruhlarının zarar gördüğüne inanırlar. Köy ziyareti sonrasında kısa bir yolculuk yapıyor ve bir başka yerli kasabası olan Zinacantan’a ulaşıyoruz. Zinacantan’ın Türkçe meali yarasanın ülkesidir. Burada Maya kültürü günümüzde hâlâ yaşamaktadır. Kadınlar genelde el tezgâhlarında kendi dokudukları çiçek desenleri olan mavi renkli etekler giyerler. Kasabanın kilisesini ziyaret ediyoruz. Bazen kilisede şaman ritüelleri de gerçekleştirilmektedir. Tortilla ve Taco’nun anavatanı olan bu bölgede taze tortillanın tadına bakmanızı öneririz. Ziyaretimizin ardından San Crsitobal de las Casas’a gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün, 24 Şubat 2021, Çarşamba San Cristobal de las Casas - Azul Şelalesi (170 km.) - Palenque (85 km.)

Kahvaltının ardından San Cristobal de las Casas’tan ayrılıyoruz. Dört saatlik yolculuk yapıyor ve Agua Azul Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra hareket ediyor ve iki saat sonra Tumbala Dağı’nın eteklerinde kurulan antik Maya kenti Palenque’ya geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği oteldedir.

7.Gün, 25 Şubat 2021, Perşembe Palenque - Campeche (360 km.)

Sabah otelde alacağımız Kahvaltının ardından 08.30’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Palenque’de antik şehir turumuz gerçekleştiriyoruz. Usumacnita Nehri’nin yatağı boyunca etkisini gösteren bu kent MS 500 ile MS 700 yılları arasında en görkemli çağını yaşamıştır. Maya mitolojisi konulu yontma kabartmalarının hafifliği ve binalarının zarafeti ile taş ustalığı, bu uygarlığın yaratıcı dehasını sergilemektedir. Bu etkileyici ören yerini gezdikten sonra hareket ediyoruz. Mola ile birlikte yaklaşık beş saat sürecek bir seyahatten sonra Meksika Körfezi’nin kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Campeche’ye varıyor ve tarihi şehir merkezinde yürüyüş turu yapıyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

8.Gün, 26 Şubat 2021, Cuma Campeche - Uxmal (160 km.) - Kabah (20 km.) - Merida (90 km.)

Sabah alacağımız Kahvaltıdan sonra saat 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Uxmal’e geliyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Uxmal, Maya dilinde “üç kez inşa edilmiş” anlamındadır. Uxmal içinde yer alan Valilik Sarayı, Büyücü Piramidi, Kaplumbağalar Evi gibi binaları ziyaret ediyor, sonrasında buradan ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası tarihi Kabah ören yerine geliyoruz. Uxmal’a çok yakın olmasına rağmen gösterişi yapıların azlığı nedeni ile fazla bilinmemektedir. Bu tarihi şehirde yağmur tanrısının maskesinin yer aldığı maskeler sarayını ve diğer yapıları ziyaret ederek ayrılıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrasında yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk yapıyor Merida’ya varıyoruz. Merida’da şehri tanımak amacı ile zamanımız kalır ise kısa bir yürüyüş turu yapıyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

9.Gün, 27 Şubat 2021, Cumartesi Merida - Chichen Itza (130 km.) - Chetumal (330 km.)

Kahvaltının ardından iki saatlik yolculuk yapıyor ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Chichen Itza’ya varıyoruz. Chichen Itza, Maya dilinin bir sözcüğü olan CHI (ağız), CHEN (iyi), ITZA (cadı suyu) kelimelerinden türemiştir. İnanışa göre insanlar merdivenlerden aşağıya kurban olarak atılırlar ve sağ kalanların büyücü olduklarına inanılırmış. Bu ören yeri üç bölüme ayrılmıştır: Kuzeyde yer alanlar Toltek tarzında; orta gruptaki binalar erken dönem eserleridir; güney gruptaki eserler ise “Eski Chichen” olarak bilinen dönemdendir. Mayaların “pok ta pok” olarak adlandırdıkları oyun bahçesi binaların ortasında yer almaktadır. Ören yerinde El Castillo Piramidi, Savaşçılar Tapınağı, insanların kurban edildiği Tzompantili binası ve Gözlemevi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimiz sonrası yerel restoranda geç öğle yemeğimizi alıyor sonrasında dört saatlik yolculuk yapıyor ve Belize sınırına yakın konumda bulunan Chetumal’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

10.Gün, 28 Şubat 2021, Pazar Chetumal - Belize City (160 km.) - Xunantuninch (125 km.) - Flores (95 km.)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından saat 07.30’da Chetumal’den ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Meksika / Belize hududuna varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Belize’ye geçiyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Belize City’e varıyor ve Panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve şehirden ayrılıyoruz. Sonrasında San Ignacio’ya varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası San Jose nehir kasabasına varıyor ve kısa bir feribot yolculuğu ile Mopan nehrini geçiyor ve Xunantuninch ören yerine geliyoruz. MÖ 1000 yılında kurulan bu muazzam Maya şehri kalıntılarını geziyoruz. Gezimiz sonrası tekrardan feribot ile geri dönüyor kısa bir yolculuk sonrası Belize / Guatemala sınırına varıyoruz. Sınır geçiş işlemleri sonrasında yemyeşil yağmur ormanları arasında yolculuk yapıyor ve Peten Itza gölü kenarındaki Flores’e varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Flores’dedir.

11.Gün, 1 Mart 2021, Pazartesi Flores - Tikal (65 km.) - Flores - Guatemala City

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na geliyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Tikal Ören Yeri’ne gidiyor ve birçok tropikal hayvan ve kuşları görerek, balta girmemiş ormanlardan yükselen tapınakları ziyaret ediyoruz. Örümcek maymunların, rengârenk tropikal kuşların ve daha birçok memelinin sergilediği ses ve renk şölenini izliyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Flores’e geri dönüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında erken akşam yemeği alarak Flores Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Avianca Havayolları’nın AV7973 nolu uçuşuyla saat 20.15’te kalkan uçuşumuz 21.15’te Guatemala City’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.
Not: Uçuş saati nedeni ile akşam yemeği için zamanımız yoktur ve serbest olarak havalimanında alınacaktır.

12.Gün, 2 Mart 2021, Salı Guatemala City - Panajachel - Santiago (Atitlan Gölü) - Panajachel

Kahvaltının ardından Guatemala City’de gerçekleştireceğimiz kısa panoramik turun ardından ayrılıyoruz. Yapacağımız manzaralı yolculuktan sonrasında Atitlan Gölü kıyısında yer alan Panajachel’e varıyoruz. Atitlan Gölü’nü tekne ile geçiyor ve karşı kıyıdaki Santiago kasabasına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda Maya Tanrısı Maximon’un yaşadığına inanılan evi görüyoruz. Her yıl başka bir evde yaşadığına inanılan Tanrı Maximo Ev / Tapınağı’nda bir Şaman rahibinden ritüel izliyoruz. Kasaba kilisesine gidiyor ve kasaba tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Ziyaretin ardından çarşıda dolaşıyor, sonra tekneye binerek tekrar Panajachel’e geri dönüyor ve hotelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz.

13.Gün, 3 Mart 2021, Çarşamba Panajachel - Chichicastenango - Antigua

Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Tur aracımızla Chichicastenango’ya gidiyoruz. Aziz Thomas Kilisesi’nde Maya’ların Katolik bir kilisenin içinde Şaman danslarını izliyor ve iki farklı dinin kompozisyonuna tanık oluyoruz. Çarşı ve pazarıyla ünlü bu kasabada sebze, meyve, elişleri, ahşap ve seramik hediyelikler bulmak mümkündür. Latin Amerika’nın bu en büyük pazarını keşfetmek, alışveriş yapmak için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Antigua’ya gitmek üzere Chichicastenango’dan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alıyoruz. İki saatlik otobüs yolculuğundan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Antigua’ya geliyoruz. Panoramik turun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelde olacaktır.

14.Gün, 4 Mart 2021, Perşembe Antigua

Kahvaltıdan sonra Antigua şehir turumuz için hareket ediyoruz. Burası tüm orta Amerika’nın kolonyal döneminde başkenti idi. Depremler ile yıkılan bu şehir, kahve endüstrisi sayesinde 19yy tekrar hayat bulmuştur. Yürüyüş turunda bu kolonyal dönem şehrinde, mimari ve tarihsel eserleri ziyaret ediyoruz. La Merced Kilisesi, Katedral ve Merkez Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği yerel restorandadır. Şehir turumuzdan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

15.Gün, 5 Mart 2021, Cuma Antigua - Guatemala City (40 km.) - Mexico City

Kahvaltıdan sonra serbest zaman alıyoruz. Ardından Guatemala'ya hareket ediyoruz. Varışımız ardından panoramik turumuzu gerçekleştiriyor sonrasında yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerin ardından Interjet Havayolları’nın 2913 nolu uçuşu ile 15.55’te kalkan uçağımız 18.00’de Mexico City’e varıyor. Havalimanında yerel rehberimizle buluşuyor ve hotelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

16.Gün, 6 Mart 2021, Cumartesi Mexico City

Saat 02.00’de otelimizden ayrılıyor ve 45 dakika sonra Mexico City Havaalanı’na varıyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.20’de hareket ediyoruz. 16 saat uçuyoruz. Konaklama, öğlen ve akşam yemeği uçakta.

17.Gün, 7 Mart 2021, Pazar - İstanbul

Türkiye saati ile sabah 06.15’te İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Sanat Tarihçi Atilla Tuna ile bölgeyi gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Mexico City - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Meksiko Havayolları ile Mexico City – Oaxaca iç hat uçak bileti
 • Meksiko Havayolları ile Oxaca – Tuxtla Guiterez (Mexico City aktarmalı)
 • Avianca Airlines ile Flores – Guatemala City iç hat uçak bileti
 • Incercity Havayolları ile Guatemala City – Mexico City dış uçak bileti
 • Dört yıldızlı otellerde veya kaliteli butik otellerde belirtilen şekliyle konaklama ve açık büfe kahvaltı (14 gece)
 • Konforlu klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Bir şoför
 • İngilizce bilen Lokal rehberler
 • 13 Akşam yemeği (1 yemek Meksiko City’de yerel restoranda, limitli içkili)
 • 14 Öğle yemeği
 • Atitlan gölünde tekne turu
 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Havaalanı vergileri
 • Air France ve Meksika havayolları Servis charge bedelleri
 • Tüm Havaalanı vergileri
 • Mecburi seyahat sağlık sigortası
 • Meksika Online Vize Ücreti (25 USD)
 • Turun 10.günü akşam yemeği( uçuş saati nedeni ile dahil edilmedi)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 50 TL )
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
 • NOTLAR:
 • Yeşil Pasaport sahipleri dahil tüm pasaportlar Meksika için vizeye tabidir
 • Türk Vatandaşları Guatemala ve Belize’ye yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 265.-USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili bilgi
Bu turda kullanılacak olan uçuş sayısının çok olması nedeni ile uçuşlarda ve havayolu tercihimizde programı aksatmayacak şekilde değişiklik olabilir.

Meksika uçuşumuz için tercihimiz Türk Hava Yoılları’dır.

Kıtalar arası uçuşlarda her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda 2. bir bagaj götürmek isterseniz bu bagaj ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 6 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Meksika - Guatemala - Belize Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle Meksika’ya giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının geçerli Vize’ye ihtiyaçları vardır. Vize departmanımız gerekli belgeler konusunda siz değerli misafirlerimizi vakitli olarak bilgilendirecektir. Guatemala ve Belize’ye girişte ise Türk vatandaşlarının vizeye ihtiyacı yoktur.
Bu Tura neden katılmalıyım?
Dünya tarihinin köklü medeniyetlerinden olan Aztec ve Maya uygarlıklarını tanımak ve devası piramitlerini görmek istiyorsanız aradığınız gezi bu turda fazlası ile mevcuttur. Bu tarihi uygarlıkların ve Meksika kültürünün derinlemesine anlatıldığı be gezimizde bu kültürler hakkında bilmediğiniz birçok şeyi görüp öğrenebilirsiniz. Gezimiz sadece kültürel ve tarihi arkeolojik alanlardan oluşmamaktadır. Ayrıca yağmur ormanı içersindeki Tikal ulusal parkını, sönmüş konik volkanlarla çevrili Atitlan gölünde tekne turuna, Meksiko City’de kanal turu’na katılacağız. Eğer bir fotoğraf tutkunu iseniz rengârenk pazarlarından, tarihi piramitlere, kolonyal yapılardan, muhteşem doğasına birçok motif ilginizi çekecektir.
Ayrıca sadece tarihi değil aynı zamanda Meksika kültürünü ve dünyadaki sayılı mutfaklardan biri olan Meksika mutfağını da bu gezi esnasında tanıyacaksınız. Bununla birlikte aynı sosyal statüde yeni dostlar edinecek ve geziden daha çok keyif alacaksınız.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.

Alış veriş etkinliği varmı?
Antonina olarak siz değerli misafirlerimizin gezideki kısıtlı zamanlarının farkındayız. Diğer acentelerin kültürel etkinlik gibi resim atölyesi, el sanatları atölyesi adı altında alışveriş mekânlarına girişleri Antonia’nın turlarında yoktur. Tabi ki gezilerde hediyelik eşya alımı için rehberlerimiz tarafından uygun yerlerde alışveriş için serbest zamanlar verilmektedir.

Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.

Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkânımızda vardır.

Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$6,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz