fbpx
from $6,950,00
Rezervasyon Yap

Meksika – Guatemala

Created with Sketch. Meksika, Guatemala
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

02 Aralık - 18 Aralık 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

16 Gün 15 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

“Yaşayan Maya Kültürü ve 

Kayıp Aztek Kentlerine Yolculuk”

MEKSİKA – GUATEMALA 

Sanat Tarihçi Atilla Tuna rehberliğinde …

2 Aralık – 18 Aralık 2020

Tarihi ören yerleri… Piramitler… Balta girmemiş ormanlar…

Sönmüş volkanlar… Vahşi Yaşam…

Unesco Mirası Listesinde 11 Yer

 

MEKSİKO CITY –   TUXTLA GUİTEREZ – SAN CRİSTOBAL – CHAMULA – ZİNACANTAN AZUL ŞELALESİ – PALENQUE – CAMPECHE – UXMAL – KABAH – MERİDA 

CHICHEN ITZA – FLORES – TIKAL GUATEMALA CITY – PANAJACHEL – ATİTLAN GÖLÜ ve Tekne Turu

SANTIAGO de ATITLAN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – TEOTİHUACAN

Meksika ve Guatemala’yı “Yaşayan Maya” kültürüne yakından tanık olacak, gizemini koruyan Maya ve Azteklerin kayıp antik kentlerinin izini süreceğiz: 

 

Maya-Toltec diyalektinde, “ağaçların toprakları” anlamına gelir Guatemala! Görkemli ve onurlu geçmişinden sonra 9. yüzyılda açlığa, acımasız savaşlara, kan kırmızısı adaklara ve ardından terk edilişe tanıklık etmiş Maya kentleri! Geride kalan 36 yıllık iç savaşa rağmen hala kanayan yaralarını sarmaya çalışıyor ve kayıp Maya kentlerinin gizemini onurla taşıyarak ziyaretçilerini büyülü efsanesiyle mayalıyor. İnsanlık tarihinin belleğinden silinmiş kayıp Maya ve Aztek tapınaklarına tırmanacak, efsane Kukulcan ve özgürlüğün simgesi Quetzal kuşlarını nakışlayan Maya kadınlarını 500 yıllık Maya pazarında izleyeceğiz. Orta Amerika’nın büyüleyici jungle’larında ve dünya edebiyatına ‘dünyanın en güzel gölü’ olarak geçen Atitlan’da Maya köylerini ziyaret edeceğiz ve 

Dünyanın sayılı mutfaklarından Meksika lezzetlerini tadacağız…

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Bölge uzmanı Sanat Tarihçi eşliğinde Meksika, Guatemala’yı gezebilme farkı
 • Maya uygarlıklarının izlerini adım adım takip etme
 • Mısırdan sonraki insan yapımı en büyük piramitleri görme
 • Meksika kültürünü yakından tanıma
 • İsmini mavi renginden alan Azul şelalesi ziyareti
 • Sönmüş volkanı ile ünlü Atitlan gölü gezisi ve tekne turu
 • Şaman ritüelleri, Maya geleneklerin sürdürüldüğü köylerin ziyareti
 • Orta Amerikanın en renkli şehirlerinde Chichicastenango’yu ziyaret
 • Unesco listesindeki tarihi kolonyal şehir olan Antigua gezisi
 • Yağmur ormanı içersindeki Tikal ulusal parkı ziyareti
 • Birçok antik tarihi Maya ve Aztek şehrin ziyareti
 • Meksiko City’de Xochimilco kanallarından gondol benzeri tekne ile gezi
 • Meksiko City’de yerel restoranda limitli içkili gala akşam yemeği
 • Unesco Dünya Kültürü’ne dahil 11 yerin ziyareti

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 2 Aralık 2020, Çarşamba İstanbul - Meksiko City

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile saat 18.30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 181 sayılı sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’ta hareket ediyoruz.

2.Gün, 3 Aralık 2020, Perşembe Mexico City

15 saat 15 dakikalık uçuş ile saat 04:00’te Meksiko City Juarez Uluslararası Havaalanı’na varıyoruz. Otobüsümüzle buluşuyor ve şehir merkezinde bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Dinlenmeden sonra öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Ardından şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Katedral, Templo Mayor’u ve Palacio Nacional'de Diego rivera eserlerini görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

3.Gün, 4 Aralık 2020, Cuma Mexico City – Teotihuacan (50Km) – Mexico City

Kahvaltının ardından 08.00’da hareket ediyor ve bir saat sürecek yolculuğumuzun sonunda UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Teotihuacan Şehri’ne geliyoruz. Aztek dilinde “İnsanların Tanrılaştığı Yer” anlamına gelen Teotihuacan Hıristiyanlık öncesi Meksika’nın en büyük şehriydi. 125 bin kişinin yaşadığı şehir, 20 kilometre karelik bir alanı kapsıyordu. Rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz bu etkileyici ören yeri ziyareti sonrası öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından Xochimilco bölgesine gidiyoruz ve tekne turumuzu yapıyoruz. Ardından Güzel Sanatlar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde yerel restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

4.Gün, 5 Aralık 2020, Cumartesi Mexico City

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Mexico city tarihi bölgesi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Meksiko City’nin en güzel müzesi olan Antropoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimiz sonrası dünyaca ünlü Frida Kahlo Müzesi’ni ve Troçki Evi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Gezilerimiz sonrası hotelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

5.Gün, 6 Aralık 2020, Pazar Mexico City - Tuxtla Guiterez -Chamula-Zinacantan–San Cristobal de las Casas

Sabah erken kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve saat 07.00’de Mexico City’den hareket ediyoruz. Tuxtla Guiterez’e 08:45’de varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve bir buçuk saatlik bir seyahat sonrası Chamula köyüne gidiyoruz. Burası Meksika yerli kültürü ve geleneğinin yoğun olarak hissedildiği Tzotzil – Maya köylerindendir. Fotoğraf çekilmesinden halk hoşlanmaz, ruhlarının zarar gördüğüne inanırlar. Köy ziyareti sonrasında kısa bir yolculuk yapıyor ve bir başka yerli kasabası olan Zinacantan’a ulaşıyoruz. Zinacantan’ın Türkçe meali yarasanın ülkesidir. Burada Maya kültürü günümüzde hala yaşamaktadır. Kadınlar genelde el tezgâhlarında kendi dokudukları çiçek desenleri olan mavi renkli etekler giyerler. Kasabanın kilisesini ziyaret ediyoruz. Bazen kilisede şaman ritüelleri de gerçekleştirilmektedir. Tortilla ve Taco’nun anavatanı olan bu bölgede taze tortillanın tadına bakmanızı öneririz. Ziyaretimizin ardından San Crsitobal de las Casas’a gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün, 7 Aralık 2020, Pazartesi San Cristobal de las Casas - Azul Şelalesi(170Km)–Palenque (85Km)

Kahvaltının ardından San Cristobal de las Casas’tan ayrılıyoruz. Dört saatlik yolculuk yapıyor ve Agua Azul Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra hareket ediyor ve iki saat sonra Tumbala Dağı’nın eteklerinde kurulan antik Maya kenti Palenque’ya geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği oteldedir.

7.Gün, 8 Aralık 2020, Salı Palenque – Campeche (360Km)

Sabah otelde alacağımız Kahvaltının ardından 08:30’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Palenque’de antik şehir turumuz gerçekleştiriyoruz. Usumacnita Nehri’nin yatağı boyunca etkisini gösteren bu kent M.S. 500 ile M.S. 700 yılları arasında en görkemli çağını yaşamıştır. Maya mitolojisi konulu yontma kabartmalarının hafifliği ve binalarının zarafeti ile taş ustalığı, bu uygarlığın yaratıcı dehasını sergilemektedir. Bu etkileyici ören yerini gezdikten sonra hareket ediyoruz. Mola ile birlikte yaklaşık beş saat sürecek bir seyahatten sonra Meksika Körfezi’nin kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Campeche’ye varıyor ve tarihi şehir merkezinde yürüyüş turu yapıyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

8.Gün, 9 Aralık 2020, Çarşamba Campeche – Uxmal (160Km) – Kabah (20Km) – Merida (90Km)

Sabah alacağımız Kahvaltıdan sonra saat 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Uxmal’e geliyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Uxmal, Maya dilinde “üç kez inşa edilmiş” anlamındadır. Uxmal içinde yer alan Valilik Sarayı, Büyücü Piramidi, Kaplumbağalar Evi gibi binaları ziyaret ediyor, sonrasında buradan ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası tarihi Kabah ören yerine geliyoruz. Uxmal’a çok yakın olmasına rağmen gösterişi yapıların azlığı nedeni ile fazla bilinmemektedir. Bu tarihi şehirde yağmur tanrısının maskesinin yer aldığı maskeler sarayını ve diğer yapıları ziyaret ederek ayrılıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrasında yaklaşık 1½ saatlik yolculuk yapıyor Merida’ya varıyoruz. Merida’da şehri tanımak amacı ile zamanımız kalır ise kısa bir yürüyüş turu yapıyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

9.Gün, 10 Aralık 2020, Perşembe Merida – Chichen Itza (130Km) – Cancun (200km)

Kahvaltının ardından iki saatlik yolculuk yapıyor ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Chichen Itza’ya varıyoruz. Chichen Itza, Maya dilinin bir sözcüğü olan CHI (ağız), CHEN (iyi), ITZA (cadı suyu) kelimelerinden türemiştir. İnanışa göre insanlar merdivenlerden aşağıya kurban olarak atılırlar ve sağ kalanların büyücü olduklarına inanılırmış. Bu ören yeri üç bölüme ayrılmıştır: Kuzeyde yer alanlar Toltek tarzında; orta gruptaki binalar erken dönem eserleridir; güney gruptaki eserler ise “Eski Chichen” olarak bilinen dönemdendir. Mayaların “pok ta pok” olarak adlandırdıkları oyun bahçesi binaların ortasında yer almaktadır. Ören yerinde El Castillo Piramidi, Savaşçılar Tapınağı, insanların kurban edildiği Tzompantili binası ve Gözlemevi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimiz sonrası yerel restoranda geç öğle yemeğimizi alıyor sonrasında üç saatlik yolculuk yapıyor ve Cancun’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

10.Gün, 11 Aralık 2020, Cuma Cancun - Belize - Flores

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile 14.00’de önce Belize’ye uçuyoruz. Ardından saat 16.40’da Flores’e hareket ediyoruz. 17.25’de Flores’e Varışımızın ardından yemyeşil yağmur ormanları arasında kısa bir yolculuk yapıyor ve Peten Itza gölü kenarındaki Flores’e varıyoruz. Yapacağımız şehir turunun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Flores’dedir.

Not: Uçuş saati nedeni ile öğle yemeği için zamanımız yoktur ve serbest olarak havalimanında alınacaktır.

11.Gün, 12 Aralık 2020, Cumartesi Flores – Tikal (65Km) – Flores - Guatemala City

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na geliyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Tikal Ören Yeri’ne gidiyor ve birçok tropikal hayvan ve kuşları görerek, balta girmemiş ormanlardan yükselen tapınakları ziyaret ediyoruz. Örümcek maymunların, rengârenk tropikal kuşların ve daha birçok memelinin sergilediği ses ve renk şölenini izliyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Flores’e geri dönüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında erken akşam yemeği alarak Flores Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Avianca Havayollarının AV7973 nolu uçuşuyla saat 20:19 da kalkan uçuşumuz 21:17’de Guatemala City’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizdedir.
Not: Uçuş saati nedeni ile akşam yemeği için zamanımız yoktur ve serbest olarak havalimanında alınacaktır.

12.Gün, 13 Aralık 2020, Pazar Guatemala City – Chichicastenango – Panajachel

Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Tur aracımızla Chichicastenango’ya gidiyoruz. Aziz Thomas Kilisesi’nde Maya’ların Katolik bir kilisenin içinde Şaman danslarını izliyor ve iki farklı dinin kompozisyonuna tanık oluyoruz. Çarşı ve pazarıyla ünlü bu kasabada sebze, meyve, elişleri, ahşap ve seramik hediyelikler bulmak mümkündür. Latin Amerika’nın bu en büyük pazarını keşfetmek, alışveriş yapmak için serbest zaman alıyoruz. Ardından hareket ediyoruz. Yapacağımız manzaralı yolculuktan sonrasında Atitlan Gölü kıyısında yer alan Panajachel’e varıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz.

13.Gün, 14 Aralık 2020, Pazartesi Panajachel - Santiago(Atitlan Gölü) - Antiqua

Kahvaltının ardından hareket ediyor Atitlan Gölü’nü tekne ile geçiyor ve karşı kıyıdaki Santiago kasabasına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda Maya Tanrısı Maximon’un yaşadığına inanılan evi görüyoruz. Her yıl başka bir evde yaşadığına inanılan Tanrı Maximo Ev / Tapınağı’nda bir Şaman rahibinden ritüel izliyoruz. Kasaba kilisesine gidiyor ve kasaba tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Ziyaretin ardından çarşıda dolaşıyor, sonra tekneye binerek tekrar Panajachel’e geri dönüyoruz. Öğle yemeğinin ardından iki saatlik otobüs yolculuğundan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Antigua’ya geliyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelde olacaktır.

14.Gün, 15 Aralık 2020, Salı Antigua

Kahvaltıdan sonra Antigua şehir turumuz için hareket ediyoruz. Burası tüm orta Amerika’nın kolonyal döneminde başkenti idi. Depremler ile yıkılan bu şehir, kahve endüstrisi sayesinde 19yy tekrar hayat bulmuştur. Yürüyüş turunda bu kolonyal dönem şehrinde, mimari ve tarihsel eserleri ziyaret ediyoruz. La Merced Kilisesi, Katedral ve Merkez Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği yerel restorandadır. Şehir turumuzdan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

15.Gün, 16 Aralık 2020, Çarşamba Antigua – Guatemala City (40Km) - San Salvador - Cancun

Sabah erkenden Guatemala'ya havalimanına hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerin ardından yerel Havayollarının uçuşu ile önce San Salvador’a uçuyoruz. Biraz beklemenin ardından saat 08:42’de Cancun’a uçuyoruz. 11:25’de Cancun’a varıyoruz. Havalimanında yerel rehberimizle buluşuyor ve hotelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

16.Gün, 17 Aralık 2020, Perşembe Cancun - İstanbul

Sabah erkenden otelimizden ayrılıyor ve Cancun Havaalanı’na varıyoruz. Check in işlermlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00’da hareket ediyoruz. 16 saat uçuyoruz. Konaklama, öğlen ve akşam yemeği uçakta.

17.Gün, 18 Aralık 2020, Cuma - İstanbul

Türkiye saati ile sabah 06:15’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Sanat Tarihçi Atilla Tuna ile bölgeyi gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Mexico City gidiş Cancun-İstanbul dönüş uçak bileti
 • Meksiko Havayolları ile Cancun – Belize - Flores dış hat uçak bileti
 • Meksiko Havayolları ile Mexico – Tuxtla Guiterez iç hat uçak bileti
 • Avianca Airlines ile Flores – Guatemala City iç hat uçak bileti
 • Avianca Havayolları ile Guatemala City – Cancun dış uçak bileti
 • Dört yıldızlı otellerde veya kaliteli butik otellerde belirtilen şekliyle konaklama ve açık büfe kahvaltı (14 gece)
 • Konforlu klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Bir şoför
 • İngilizce bilen Lokal rehberler
 • 13 Akşam yemeği (1 yemek Meksiko City’de yerel restoranda, limitli içkili)
 • 13 Öğle yemeği
 • Atitlan gölünde tekne turu
 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Havaalanı vergileri
 • Türk Havayolları ve Meksika havayolları Servis charge bedelleri
 • Tüm Havaalanı vergileri
 • Mecburi seyahat sağlık sigortası
 • Meksika Online Vize Ücreti (25 USD)
 • Turun 10.günü öğle yemeği
 • Turun 11.günü akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL )
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 265.-USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş İle İlgili Bilgiler
Bu turda kullanılacak olan uçuş sayısının çok olması nedeni ile uçuşlarda ve havayolu tercihimizde programı aksatmayacak şekilde değişiklik olabilir.

Meksika uçuşumuz için tercihimiz Türk Hava Yoılları’dır.

Kıtalar arası uçuşlarda her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda 2. bir bagaj götürmek isterseniz bu bagaj ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 6 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Meksika – Guatemala Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle Meksika’ya giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının geçerli Vize’ye ihtiyaçları vardır. Vize departmanımız gerekli belgeler konusunda siz değerli misafirlerimizi vakitli olarak bilgilendirecektir. Guatemala’ya girişte ise Türk vatandaşlarının vizeye ihtiyacı yoktur.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.
Alış veriş etkinliği varmı?
Antonina olarak siz değerli misafirlerimizin gezideki kısıtlı zamanlarının farkındayız. Diğer acentelerin kültürel etkinlik gibi resim atölyesi, el sanatları atölyesi adı altında alışveriş mekânlarına girişleri Antonia’nın turlarında yoktur. Tabi ki gezilerde hediyelik eşya alımı için rehberlerimiz tarafından uygun yerlerde alışveriş için serbest zamanlar verilmektedir.
Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.
Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımızda vardır.
Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır.
Bu Tura Neden Katılmalıyım?
Dünya tarihinin köklü medeniyetlerinden olan Aztec ve Maya uygarlıklarını tanımak ve devası piramitlerini görmek istiyorsanız aradığınız gezi bu turda fazlası ile mevcuttur. Bu tarihi uygarlıkların ve Meksika kültürünün derinlemesine anlatıldığı be gezimizde bu kültürler hakkında bilmediğiniz birçok şeyi görüp öğrenebilirsiniz. Gezimiz sadece kültürel ve tarihi arkeolojik alanlardan oluşmamaktadır. Ayrıca yağmur ormanı içersindeki Tikal ulusal parkını, sönmüş konik volkanlarla çevrili Atitlan gölünde tekne turuna, Meksiko City’de kanal turu’na katılacağız. Eğer bir fotoğraf tutkunu iseniz rengârenk pazarlarından, tarihi piramitlere, kolonyal yapılardan, muhteşem doğasına birçok motif ilginizi çekecektir.
Ayrıca sadece tarihi değil aynı zamanda Meksika kültürünü ve dünyadaki sayılı mutfaklardan biri olan Meksika mutfağını da bu gezi esnasında tanıyacaksınız. Bununla birlikte aynı sosyal statüde yeni dostlar edinecek ve geziden daha çok keyif alacaksınız.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$6,950,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz