fbpx
from €880,00
Rezervasyon Yap

Makedonya

Created with Sketch. Makedonya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

30 Mayıs - 2 Haziran 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Üsküp – Kalkandelen – Kocacık Köyü – Ohri – Sv.Naum – Resne – Manastır – Tikveş

Rumeli olarak bildiğimiz coğrafyanın ortası Makedonya’dır. Rumeli Üsküp’tür, Ohri’dir, Resne, Manastır veya Kalkandelen’dir… Rumeli Resneli Niyazi ve Mustafa Kemal’dir… Şar Dağı’nın eteklerinden buz gibi suyuyla Ege Denizi’ne akan Vardar Nehri’dir Rumeli… Balkan Harpleri, göçler ve kahramanlık destanlarıyla, sevda dolu türküleriyle, çocukluğumuzda annelerimizden işittiğimiz manileriyle, buram buram kokan vatan hasretidir Rumeli…

Atilla Tuna ile unutamayacağınız bir Rumeli yolculuğuna davetlisiniz…

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 no’lu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Makedonya’yı ülkeyi köy köy bilen Atilla Tuna eşliğinde keşfedeceğiz
 • Drim Nehrinde kayıkla gezinti keyfi
 • Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin evini ziyaret
 • Tarihi Roma ve Bizans yapıları ziyareti
 • Resne ve Manastır şehirleri ziyareti
 • Atatürk’ün manastırda okuduğu Askeri Lise ziyareti
 • Tikveş’te peynir eşliğinde Makedonya’nın meşhur üzüm içeceği tadımı
 • Tarihi Osmanlı şehri olan Üsküp gezisi
 • Makedonya lezzetleri içeren restoranda müzikli gala akşam yemeği

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 22 Nisan 2021, Perşembe İstanbul - Üsküp – Kalkandelen(45Km)– Kocacık Köyü – Ohri(130Km)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali, saat 05.50’da Antonina Turizm rehberi ve yetkilisiyle buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY’nin TK1003 sayılı uçuşu ile saat 07.50’de hareket ediyor, Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na yerel saat ile 08:25’ta varıyoruz. Havaalanında tur aracımız ile buluşuyor ve Üsküp’ten ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından Kalkandelen’e geliyoruz. Harabati Baba Tekkesi ve Boyalı Camii’ni ziyaret ediyor ve Kalkandelen’den ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından Kocacık Köyü’ne geliyor ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra Kocacık Köyü’nden ayrılıyor ve bir buçuk saatlik mesafede bulunan Struga’ya hareket ediyoruz. Ohri Gölü’nün Drim Nehri’ne dönüştüğü Struga’ya varıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından hareket ediyor ve yarım saat sonra otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohri’de dört yıldızlı otelimizdedir.

2.Gün, 23 Nisan 2021, Cuma Ohri – Sv.Naum – Ohri

Sabah kahvaltısının ardından otelden hareket ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz ilk yer Ohri Gölü’nü suyla besleyen Drim nehrinin kaynağıdır. UNESCO’nun “Korunması Gerekli Doğal Miras” olarak ilan ettiği Ohri Gölü’nün bu muhteşem su kaynağında yarım saatlik tekne gezintisi yapıyoruz. Gezintinin ardından bölgenin en önemli kiliselerinden biri olan Sv Naum Kilisesini ve Manastırını ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından yarım saatlik bir yolculuktan sonra Ohri’ye geliyor ve öğlen yemeği için serbest zaman alıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından iki saat sürecek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Çarşı Camii, Halveti Tekkesi, Uluçınar, Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi Aziz Kliment, Sv Panteleymon, yamaçta Ohri Gölü manzaralı ve “Yağmurdan Önce” filminin son sahnesinin çekildiği Sveti Yovan Kaneo Kilisesini görüyoruz. Gezilerimiz sonrası serbest zaman alıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz.

3.Gün, 24 Nisan 2021, Cumartesi Ohri – Resne(40km) – Manastır (45Km) – Tikveş – Üsküp (170Km)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Resne’ye geliyoruz. İttihat ve Terakki’nin en önemli üç simasından biri olan Resneli Niyazi’nin inşa ettiği Belediye Binası’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından yarım saatlik yolculuktan sonra hürriyetin ilan edildiği Manastır’a varıyoruz. Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyor sonra da Manastır’da yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Osmanlı Dönemi’nin 3.Ordu Karargahı Binası’nı, en önemli caddesi Şirok Sokak’ı, Katolik Kilisesi’ni, Saat Kulesi’ni, Yeni Camii’ni, Bedesten’i, Türk Çarşısı’nı görüyor ardından öğlen yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ziyaretlerin ardından bir buçuk saatlik yolculuk yapıyor ve Tikveş şarap kavını ziyaret ediyoruz. Dört çeşit şarap tadımını yerel lezzetler eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Lezzet durağının ardından yaklaşık bir buçuk saat yolculuk sonrası Üsküp’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Gala yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

4.Gün, 25 Nisan 2021, Pazar Üsküp - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp şehir turumuzu yapıyoruz. Üsküp, çok sayıda cami, tekke, bedesten, han, hamam ve çarşısı ile geleneksel bir Osmanlı şehridir. Turumuza Erken dönem Osmanlı eserlerinden olan ve Zaviyeli Camiler grubuna giren İsa Bey Camii, İshak Bey Türbesi, Saat Kulesi, Sultan 2.Murad tarafından inşa edilen Hünkar Camii, İshak Bey tarafından inşa edilen Boyalı Camii, Üsküp Bitpazarı’nı ziyaret ediyor ve sonra da Türk Çarşısı’nda dolaşıyoruz. Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Osmanlı Vilayet Binası, Osmanlı Postahane ve Telgrafhane Binası, Sv Spas Kilisesi, Goce Delcev Mezarı, Üsküp Bedesteni, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı ve Üsküp şehrinin sembolü Taşköprü veya diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü başlıca göreceğimiz Türk eserleridir. Son yıllarda Üsküp yeni müzeleri, yeni inşa edilmiş veya cepheleri giydirilmiş Barok eserleriyle de biliniyor. Yahudi Soykırım Müzesi, Makedonya Ulusal Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi ziyareti ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezilerimiz sonrası havaalanına gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK1006 sayılı uçuşu ile saat 20.55’de hareket ediyor ve İstanbul Yeni Havalimanı’na saat 23.30’de varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Atilla Tuna eşliğinde gezebilme farkı
 • THY ile İstanbul – Üsküp – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Üsküp’de beş yıldızlı otelde 1 gece açık büfe kahvaltı dahil konaklama
 • Ohri’de dört yıldızlı otelde 2 gece açık büfe kahvaltı dahil konaklama
 • Ohri’de dört yıldızlı otelde bir akşam yemeği
 • Ohri’de yerel restoranlarda bir akşam yemeği
 • Üsküp’te yerel restoranda müzikli gala akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Tur kitapçığı
 • Havaalanı vergisi ve hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Tur Esnasında Hava Durumu
Baharın bu ilk aylarında ziyaret edeceğimiz Makedonya hava sıcaklığı ortalama 22-24 dereceler civarında olacaktır. Çoğunlukla açık yada bulutlu genelde ise yağmursuz bir hava bizleri karşılayacaktır. Akşamları serin olacağında üşümemek için yanımıza mont, ceket vs almamız akıllıcadır.
Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 60 Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş İle İlgili Bilgiler
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz tur katılımcı sayısına bağlı olarak biletlerini mil ile alma imkanına sahiptir. Bunun için satış temsilcilerimiz ile temasa geçmeniz rica olunur. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bunu ancak bilet kesim sonrasında gerçekleştirme imkânları vardır.

Avrupa uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 8 Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.
Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Makedonya Vize ve Gümrük Bilgisi
Türk vatandaşların Makedonya’ya giriş yapabilmek için Vize’ye ihtiyaçları yoktur.
Seyahat tarihinde en az 6 ay geçerli pasaportun olması yeterlidir.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.

Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.

Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımız da vardır.

Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€880,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz