from ₺2,495,00
Rezervasyon Yap

Lavanta Zamanı Sagalassos – Salda

Created with Sketch. Antalya, Isparta, Burdur
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

10 - 12 Temmuz 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • SAGALASSOS, KYBIRA ANTİK KENTİ, SALDA GÖLÜ, GÜLLER DİYARI ISPARTA, KOVADA GÖLÜ, EĞİRDİR

Tur Detayları / Programı

1. Gün: İSTANBUL – ANTALYA – KURŞUNLU ŞELALESİ - SAGALASSSOS - ISPARTA

Sabah saat 06.45’de Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar Terminali’nde Mado Cafe önünde buluşuyoruz. Türk Havayollarının TK2988 sefer sayılı uçuşu ile Sabiha Gökçen havalimanından 08.15'de Antalya Havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat onbeş dakikalık yolculuk sonrası saat 09.30’da Antalya’ya varıyoruz. Aracımız ile buluşmamız ardından yola çıkıyor ve öncelikle 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılan Kurşunlu Şelalesi gezisiyle programa başlıyoruz. Şelale 18 metre yükseklikten akmakta olup küçük şelaleler ve 7 adet küçük göletle birbirine bağlanmaktadır. Ziyaretimiz sonrasında Ağlasun istikametine doğru yola çıkıyoruz. Sagalassos Lodge Resort Otelde vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası eşsiz mimarisiyle bilinen Sagalassos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Pisidia kentlerinden şüphesiz en önemlisi olan Sagalassos, tarihte ilk kez Büyük İskender’in bölgeyi kendi topraklarına katmak istemesiyle adını duyurur. Ancak tarihi çok daha eskilere M.Ö. 3000’e dayanır. Büyük İskender’in kanlı bir savaşla ele geçirmesi ile şehir her açıdan güçlenir ve görkemli yapılar ile süslenir. Tiyatro, Kütüphane, Antoninler Çeşmesi ve birçok yapıyı görüp, gezimizi bitirmemizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Isparta’da Ramada Hotel’de. http://www.ispartaramada.com/

2. Gün: ISPARTA - KUYUCAK KÖYÜ LAVANTA BAHÇELERİ - EĞİRDİR GÖLÜ – KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile Isparta’nın Keçiborlu ilçesi Kuyucak köyüne hareket ediyoruz. 45 dakikalık yolculuk sonrasında varacağımız Kuyucak köyünde Lavanta Bahçelerini gezmeye başlıyoruz. Görüntüsü ve kokusu ile baş döndüren bahçeler içerisinde lavantalardan topluyor ve yağ çıkarılması işlemini inceliyoruz. Yöre halkının sunumu ile Lavanta ürünleri hakkında bilgi alıyoruz. Lavanta ürünleri alışverişi için vereceğimiz serbest zamanın ardından Eğirdir’e hareket ediyoruz. Eğirdir’de alacağımız öğle yemeğinin hemen ardından Eğirdir Gölü, Hızır Bey Camisi, Dündar Bey Medresesi’ni görüyoruz. Eğirdir’den ayrılıyor, yol üzerinde muhteşem manzaralı Kovada Gölü kıyısında mola verip Milli Park içerisinde kısa bir yürüyüşle doğanın keyfini çıkaracağız. Ziyaretlerimizi tamamladıktan hotelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ramada Hotel’de gerçekleşecektir. http://www.ispartaramada.com/

3. Gün: BURDUR - SALDA GÖLÜ – KIBYRA – ANTALYA - ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Burdur kent merkezine hareket ediyoruz. Burdur’da Hacılar Höyüğü, Kremna, Kibyra ve en önemlisi Sagalassos gibi antik kentlerden çıkan buluntuların sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretle Psidia bölgesi hakkındaki bilgilerimizi bütünlemiş olacağız. Müze ziyaretimizin ardından kent merkezinde kısa bir tur gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzun ardından yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Türkiye‘nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Salda Gölü turkuaz suları, bembeyaz kumsalları ve nefes kesen günbatımı manzarasıyla Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü. Dileyen misafirlerimiz göl kıyısında yürüyüş yapabilirler, dileyen misafirlerimiz göl kıyısında çay keyfi yapabilirler. Salda Gölü kıyısındaki keyifli gezimizin ardından Psidia bölgesinin bir başka önemli antik kenti Kibyra’yı gezeceğiz. Kibyra Antik Kenti ihtişamıyla görenleri etkiliyor. Anadolu’nun en büyük ve görkemli Bouleuterion‘larından biri burada bulunuyor. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Antalya’ya hareket ediyoruz, yaklaşık bir saat onbeş dakikalık yolculukla Antalya Havalimanı’na varıyoruz, Türk Havayollarının TK2931 sefer sayılı Anadolu Jet uçuşu ile saat 19.05’de Antalya‘dan hareket ediyoruz ve saat 20.15 ‘de Sabiha Gökçen havalimanına varıyoruz, bir başka hayal tadında gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • İstanbul Sabiha Gökçen - Antalya arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • İki gece Isparta Ramada Hotel ‘de akşam yemeği dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Gül Hasadı için Gül Bahçeleri ziyareti
 • Bölge uzmanı rehberlik hizmeti
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur Bilgi Notları
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Otel ekstraları, kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesi”nin imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,495,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺250,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now