fbpx
from €3,550,00
Rezervasyon Yap

Laponya ve Helsinki -Finlandiya

Created with Sketch. Finlandiya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 Ocak – 01 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

HELSİNKİ – KAUPATORİ BALIK PAZARI – ROVANİEMİ – KUZEY KUTUP MÜZESİ – KEMİ – ARKTİK BÖLGE’DE SNOWMOBILE SAFARİSİ – REN GEYİĞİYLE KARDA KIZAKLI GEZİNTİ – KUZEY KUTUP DAİRESİ GEÇİŞ SEREMONİSİ – HUSKY SAFARİ  – AJOS – BUZKIRAN GEMİSİ İLE YOLCULUK-BUZDA BALIK TUTMA- NOEL BABA KÖYÜ

Uzman rehber eşliğinde Kültür ve Keyif Turu

Özel bir seremoni ile Kuzey Kutup Dairesi’ne adım atmak, buzkıran gemisi ile buz tutmuş denizde süzülmek, kar motoru ile Arktik Bölge’de safari yapmak, çılgın husky köpeklerinin çektiği kızaklara binmek, Ren geyikleriyle fotoğraf çektirmek, Noel Baba’nın köyünü ziyaret etmek, buzdan yapılmış bir otelde konaklamak… Sizce bütün bunlar hayal mi? Elbette değil… Laponya & Helsinki ve Finlandiya turumuza katılarak, hayatınızın “en sıra dışı” ve “en eğlenceli” seyahat deneyimlerinden birini yaşayabilirsiniz.

Peki gideceğimiz yerlerde bizi neler bekliyor? Öncelikle size çok uzun yolculuklar yapacakmışsınız gibi gelmesin. İstanbul’dan yaklaşık 3,5 saatlik yolculukla Fin ülkesinin dinamik başkenti Helsinki’ye ulaşıyor ve bu modern şehri keşfediyoruz. Buradan 1,5 saatten daha kısa bir uçuşla Kuzey Kutup Dairesi’nin giriş kapısı Rovaniemi’ye geçiyoruz. Kentte bugüne kadar ölçülen en yüksek kar kalınlığı, 36 metre. Fakat endişelenmenize gerek. Çünkü günlerce, haftalarca lapa lapa kar yağsa da yollar hiçbir zaman kapanmıyor.

Her yıl dünyanın dört bir yanından Rovaniemi’ye 120 binden fazla insan geliyor. Özetle “Bazıları Soğuk Sever” diyenlerdenseniz bu özel tur tam size göre…

 

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Helsinki'de Senato Meydanı, Sibelius Parkı, Mannerheim Bulvarı'nı keşfedip Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı, Sibelius Anıtı ve Kaupatori balık pazarını görüyoruz.
 • Kışın, mutluluğun, hediyelerin ve sonsuz neşenin simgesi efsanevi Santa Claus Köyü'nü görüp Noel Baba'nın evini ziyaret ediyoruz.
 • Buz tutmuş arktik denizde Sampo buzkıran gemisiyle dört saat sürecek yolculuk yapıyoruz. Yolculuk esnasında geminin ilginç hikayesini dinliyoruz, geminin tüm bölümlerini geziyoruz, bol bol fotoğraf çekip buzlu suda yüzüyoruz.
 • Kar arabalarıyla safari yaparken; donmuş nehrin üzerlerinden ve ormanlardan geçerek muhteşem doğayı keşfediyoruz.
 • Ren Geyiği Çiftliği’ne gidiyoruz, Ren geyiği hakkında bilgi aldıktan sonra Ren geyiği kızaklarına binip yaklaşık yarım saat gezinti yapıyoruz.
 • Husky çiftliğine gidiyoruz. Husky köpeklerini görüp bilgi aldıktan sonra, karlarla kaplı ormanların yer aldığı 5km’lik bir parkurda kızaklara binip safari yapıyoruz.
 • Her yeri buzdan yapılmış sanatsal yapıt niteliği taşıyan buz oteli geziyoruz, -5 derecede özel uyku tulumları içinde buz odalarımızda uyuyoruz.
 • Beyaz örtüyle kaplanmış muhteşem doğayı keşfederken, tavanı camdan yapılmış özel igloolarda yattığımız yerden gökyüzünü izliyoruz. Şanslıysak muhteşem kuzey ışıklarının dansını ve berrak gökyüzündeki binlerce yıldızı izleyebiliriz.
 • Kuzey ışıkları gece turu yapıyoruz. Kuzey ışıklarının rahatça görülebileceği şehirden uzak bir noktada kahvelerimizi yudumlarken gökyüzünü seyrediyoruz. Şanslıysak bu müthiş doğa olayını görüyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz.
 • Arktikum olarak bilinen Kuzey Kutup Müzesi’ni gezip, kutup bölgesinin coğrafyası, tarihi, halkı hakkında bilgi alıyoruz.
 • Zengin ve size özel hazırlanmış yemek mönülerimizle tatilinizi daha özel geçirmenizi sağlıyoruz.

Tur Detayları / Programı

1.Gün 27 Ocak 2021, Çarşamba İstanbul - Helsinki

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, sabah saat 06.00’da buluşuyoruz. Uçak biniş kartları alımı ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1761 sayılı uçuşu ile saat 09.05’de hareket ediyor ve yerel saatle 11.40’da Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından tur aracımızla buluşuyor ve Helsinki şehir merkezine gidiyoruz. Serbest öğle yemeği molasının ardından üç saat sürecek panoramik turumuzda Kaupatori balık pazarını, Tsarina Taşı'nı, Havis mânda adlı ilham perisi heykelini, Başkanlık Sarayı’nı, Uspenski Katedrali’ni görüyor ve modern mimarinin ilginç örneği Tempelliakiu Kilisesi'ni geziyoruz. Merkezde kısa molanın ardından otelimize gidiyoruz. Dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda almak üzere otelden hareket ediyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.Gün 28 Ocak 2021, Perşembe Helsinki - Rovaniemi

Kahvaltının ardından Helsinki havalimanına hareket ediyoruz. Finnair’in AY533 nolu iç hat uçuşu ile 12:10’da hareket ediyor kısa bir uçuş sonrası 13:30’da Rovaniemi’ye varıyoruz. Transfer aracımızla buluşuyor, kısa bir yolculuğun ardından bölgesel Arktikum olarak bilinen Kuzey Kutup Müzesi’ne varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından bu müzede kutup bölgesinin coğrafyası, tarihi ve halkı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından hareket ediyor, kısa bir yolculuk sonrasında Rovaniemi’deki otelimize giriş yapıyoruz. Dinlenme ve otelde alacağımız akşam yemeğinden sonra kuzey ışıkları gece turumuzu yapmak üzere otelimizden hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra kuzey ışıklarını görme ihtimalimizin daha çok olduğu şehirden uzak karanlık bir noktada duruyoruz. Kahvelerimizi yudumlarken gökyüzünü seyrediyoruz. Şanslıysak bu müthiş doğa olayını görüyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizdedir.

3.Gün 29 Ocak 2021, Cuma Rovaniemi – Kara Arabası Safarisi ve Ren Geyiği Çiftliği Gezisi - Rovaniemi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, hareket ediyoruz. Burada merkezde İki kişilik kar arabalarıyla (snowmobile) hareket ediyor, Arktik Bölge’de donmuş nehirlerin ve ormanın içinde safari yapıyoruz. Keyifli safari yolculuğumuzun ardından Ren Geyiği Çiftliği’ne geliyoruz. Laponya’ya özgü bir canlı olan Ren geyiği hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Ren geyikleri kızağına biniyor ve kısa bir gezinti yapıyoruz. Gezi sonrasında Geyikli Kızak Sürme Sertifikası’nı alıyor ve Şaman tarafından yönetilen Kuzey Kutup Dairesi’ne geçiş seremonisine katılıyoruz. Ardından ahşap çiftlik evinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Husky Çiftliği’ne geliyoruz. Husky köpekleri kızaklarına binerek eski kutup kâşiflerinin duygularını tatmak üzere havanın durumuna göre ortalama yarım saat sürecek Husky safarimizi yapıyoruz. Kar arabalarımızı kullanarak Rovanemi’ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

4.Gün 30 Ocak 2021, Cumartesi Rovaniemi – Ajos(125km) – Kemi(10km)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemi yapıyor ve donmuş Arktik Denizi’nde buzkıran gemi turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Sampo Buzkıran Gemisi’nin hareket ettiği Ajos’a varıyoruz. Gemiye ait restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından buz tutmuş arktik denizinde dört saat sürecek gemi yolculuğumuza 14.00'de başlıyoruz. Buzkıran gemisi kalın arktik buzun üzerinde binlerce beygirlik motorun verdiği güçle ve burun kısmındaki ağırlıkla metreleri aşan buzları rahatlıkla kırmakta ve ilerleyebilmektedir. Buzların kırılması nedeni ile oluşan bu unutulmaz sesleri dinleyerek arktik denizinde yol alıyoruz. Gemi seyahatimiz sırasında uygun bir noktada demir atıp özel buz denizi kıyafetlerimizi giyiyor ve buzlu suda yüzüyoruz. Yolculuğumuzun ardından 17.00’de Ajos’a geri dönüyoruz. Transfer aracımızla buluşarak Kemi’ye doğru hareket ediyoruz. Burada meşhur Buz Oteli’ne giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Buz Oteli’ndedir. Yatakların üzerine serilmiş olan yumuşacık şiltelerin üzerinde uyuyarak unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz.

Buz Oteli: Her sene nehrin donması ile nehirden kesilen buz kalıpları ile inşa edilen bu otel ocak ayının son haftası misafirleri kabule başlar ve Mart ayı ortalarına kadar faaliyet gösterir. Havaların ısınması ile kaderine terk edilen otel erir.

Önemli Not:
Buz otelde konaklamak istemeyen misafirlerimiz için ayrı bir otel ayarlanabilmektedir.
Sampo Buzkıran Gemisi’nde, 12 yaş / 145cm altı çocuklar güvenlik nedeniyle özel kıyafetlerle denize giremeyeceklerdir.

5.Gün 31 Ocak 2021, Pazar Kemi – Buzda Balık Tutma - Noel Baba Köyü - Rovaniemi

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyor, yaklaşık iki satlik yolculuktan sonra Rovaniemi’ye varıyoruz. Yerli halkın en büyük hobilerinden biri olan buzda balık tutmayı tecrübe etmek üzere yola çıkıyoruz. Bu konuda uzman yerel rehberimizden buzda balık avlamanın tekniğini öğrenecek, ardından unutulmaz bir balık tutma deneyimi yaşayacak, şanslı isek balık yakalayabileceğiz. Bu keyifli deneyimin ardından Noel Baba Köyü’ne gitmek için hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Kuzey Kutup Dairesi’nin geçildiği en heyecan verici yer olan Noel Baba Köyü’ne varıyoruz. Bu ilginç atmosferde dileyen misafirlerimizle çadırda ızgara somon balığı yiyebilir. Öğle yemeği molası sonrası dileyen misafirlerimizle Noel Baba'yı ziyaret edebilir, Noel Baba Köyü’ndeki postaneden dostlarınıza Noel Baba’nın mektubunu postalayabilirsiniz. Ziyaretin ardından kısa bir yolculuk sonrasında Rovaniemi dışındaki cam iglolarda konaklayacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize yerleşiyoruz. Çevrede yapacağımız yürüyüş turunda beyaz örtüyle kaplanmış muhteşem doğayı keşfediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama özel Igloo otelimizdedir. Şansımız var ise tavanı camdan yapılmış bu özel igloolarda yattığımız yerden muhteşem kuzey ışıklarının dansını ve berrak gökyüzündeki binlerce yıldızı izleyebiliriz.

Aurora Borealis (Kuzey Işıkları): Bu muhteşem doğa harikasını dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen parçacıkların etkileşimi ile oluşmaktadır. Yöre halkı bunun ruhların dansı olarak tanımlamaktadır.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

6.Gün 01 Şubat 2021, Pazartesi Rovaniemi - Helsinki - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemimizi yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz. Finnair’in AY534 nolu iç hat uçuşu ile 14:10’da hareket ediyor ve kısa bir uçuş sonrasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye 15:30’da varıyoruz. Beklemenin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçağıyla saat 18.10’da hareket ediyor ve saat 22.40’ta İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ayrıcalığı ile ve uzman rehber ile gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Helsinki - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Finnair Havayolları ile Helsinki - Rovaniemi - Helsinki arası ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 • Konforlu tur araçları ile ulaşım hizmeti
 • Helsinki’de merkezi 4* otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Rovaniemi’de merkezi 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Kemi’de 1 gece Buz Otel’de kahvaltı dahil konaklama
 • Rovaniemi şehir dışındaki Cam Igloo otelinde 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Toplam 5 Akşam yemeği
 • Helsinki’de yerel restoranda bir akşam yemeği
 • Rovaniemi’de merkezi 4* otelde iki akşam yemeği
 • Buz otelde bir akşam yemeği
 • Cam igloo otelinde bir akşam yemeği
 • Sampo Buzkıran gemisi ile Buz tutmuş arktik Denizde sıradışı gemi turu
 • Kar Motoru (Snowmobile) ile Arktik bölgesinde Kar motoru safarisi (tek kişi sürme farkı 230 €)
 • Öğle yemekli Ren geyiği çiftliği gezisi ve rengeyikleri ile kızak keyfi
 • Noel Baba Köyü ziyareti
 • Husky çiftliği ziyareti ve Husky köpekleri ile kızak keyfi
 • Programda belirtilen Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Aktivitelerde kullanılacak özel termal kıyafetler (turun üçüncü ve beşinci günü)
 • Tur Bilgi notları
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Tüm havalimanı vergileri
 • THY ve yerel havayolları hizmet bedelleri
 • Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Shengen Vize ücreti (150€ ),
 • Öğle Yemekleri (Programın 1, 2 , 5 ve 6. Günleri)
 • Yemekler sırasında alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL).
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 120.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Diğer Notlar
Buz otelde konaklamak istemeyen misafirlerimiz için ayrı bir otel ayarlanabilmektedir.
Sampo Buzkıran Gemisi’nde, 12 yaş / 145cm altı çocuklar güvenlik nedeniyle özel kıyafetlerle denize giremeyeceklerdir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€3,550,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz