from €2,490,00
Satın Al

Kuzey Almanya’nın İncileri

Created with Sketch. Almanya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

23 - 28 Mayıs 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Tablo güzelliğinde kasabalar, köyler; bahara kesmiş uçsuz bucaksız kırlar, anıtsal yapılar ve görkemli katedrallerle süslü Elbe Nehri’nin masalsı kıyılarında, Saksonya Alplerinin eteklerinden Kuzey Denizi’ne uzanan büyüleyici bir yolculuk… 

Bin kilometreyi aşan uzunluğuyla Orta Avrupa’nın en büyük akarsularından biri olan Elbe Nehri’nin kuzey kıyıları, pek çok UNESCO Dünya Kültür Mirası saklıyor. Avrupa’nın âdeta kalbinden doğan nehir, mucizelerin kaynağı, ticaretin kanalı, sanayinin merkezi, kültürlerin kavşağıdır. Ona asla sadece bir akarsu denilemez. Çünkü burası, Avrupa’nın devrimler doğuran fikir yataklarındandır. Rönesans öncesi Avrupa’nın dört bir yanından gelen sanatçıların ilham kaynaklarından biridir, Aydınlanma Hareketi’ne can veren de… Avrupa’nın düşünce dünyasında çığır açan Martin Luther’in reform hareketinin bu bölgede doğması tesadüf değildir. 

Günümüzde Kuzey Almanya’nın en güzel şehirlerini buluşturan Elbe Vadisi, doğa, mimari ve kültürel yönden zengin bir çeşitliliği barındırıyor. Efsaneleri, kaleleri ve katedralleriyle romantik çağrışımlar yayan vadi, aynı zamanda Almanya’nın en önemli iç suyollarından birine sahip. Bizlerse Elbe Vadisi’nin incileri arasında yol almak üzere Bremen’den yola çıkıyoruz. Bremen Mızıkacıları’nın dünyayı saran hikâyesine yerinde tanıklık edeceğimiz şehir turundan sonra, doğal bir film platosu olarak nam salan Hamburg’u keşfediyoruz. Bu eski liman kenti, Elbe’nin kolları nedeniyle yüzlerce parçaya ayrılarak “dünyada en fazla köprüye sahip şehir” unvanını kazanmış. Uzman rehberimizin öncülüğünde seçkin dört yıldızlı oteller ve beş akşam yemeği ile ayrıcalık kazanan turumuzun devamı, Lübeck’ten Rostock’a, Rugen Adası’ndan Lunebourg’a uzanan yollarda, sonsuz kırlara ve göz alıcı güzelliklere açılıyor. Orta Çağ’dan kalma yapılar, ilginç müzeler ve gizemli mekânlar barındıran bu göz alıcı bölgede, kendinizi birer prens ve prenses gibi hissedeceksiniz. 

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • BREMEN - HAMBURG - LÜBECK - WİSMAR - BAD DOBERAN
 • ROSTOCK - STRALSUND – RUGEN ADASI - SCHWERİN - LUNEBOURG

Tur Detayları / Programı

1.Gün: 23 Mayıs 2020, Cumartesi- Arefe İSTANBUL - BREMEN

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle saat 05.30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK 1331 sayılı seferi ile saat 08.25’de Bremen’e hareket ediyoruz ve 10.40’da Bremen’e varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından tur aracımızla buluşuyor ve havaalanından ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Kuzey Deniz’in den yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan ve kültürel bir liman kenti olma özelliğini günümüzde de koruyan Bremen’de şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 1410 yılında inşa edilen, Marktplatz bölgesinde bulunan Bremen Belediye Binası’nı görüyoruz. Sonrasında turumuza devam ediyoruz. Ronald Heykeli, Markplatz, Bremen Katedrali, Böttcher Caddesi, Bremen’in Orta Çağ bölgesi olan Schnoor, Bremen Mızıkacıları Heykeli yürüyüş turu boyunca göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

2.Gün: 24 Mayıs 2020, Pazar – Bayramın 1.günü BREMEN – HAMBURG – (120 km) - LÜBECK (70 km.)

Kahvaltıdan sonra hareket ediyor ortalama iki saatlik yolculuktan sonra Almanya'nın ikinci büyük şehri Hamburg’a varıyoruz. Rathausmarkt& Belediye Binası, Elbe Nehri kıyısında konuklarını ağırlayan, Pazar günleri kurulan balık pazarı, Kuzey Almanya’da Protestanlar tarafından kullanılan en büyük dini yapı konumundaki St. Michael’s Kilisesi, Jungfernstieg bulvarı, gotik tarzda binaları, demir köprüleri , kanalları ve kütükler üzerine inşa edilmiş evleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Speicherstad, Hamburg Limanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardında hareket ediyor ortalama bir saatlik yolculuktan sonra Lübeck’e varıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

3.Gün: 25 Mayıs 2020, Pazartesi – Bayramın 2.günü LÜBECK - WİSMAR (70 km) – BAD DOBERAN(45km.) - ROSTOCK (15km.)

Kahvaltının ardından, Kuzey Almanya’nın zengin bir tarihe sahip olan, Baltık Denizi’nin önemli liman kentlerinden Lübeck’te şehir turumuza başlıyoruz. Lübeck ile Hansa şehirleri arasındaki sınırı işaretlemek amacıyla kurulmuş tarihi kapı Holstentor, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Lübeck Aziz Meryem Kilisesi, 1444 yılında Romanesk tarzda inşa edilmiş tahkimat yapısı Burgtor, Trave nehri göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından hareket ediyor, yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra tarihi binaları, şehrin ortasından geçen kanalları ve küçük köprüleriyle romantik bir görüntüye sahip olan Wismar’a varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından turumuza başlıyoruz. Kuzey Almanya'nın en büyük meydanı olarak bilinen eski pazar meydanı, Belediye Sarayı, Gotik tuğla binaları, şehri çevreleyen surlar, Gotik kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından hareket ediyor kısa bir yolculuktan sonra Bad Doberan’a varıyoruz. Bad Doberan Manastırı’nı ziyaret ediyor ve kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz. Sonrasında hareket ediyor, kısa yolculuktan sonra Rostock’a varıyoruz. Kutsal Haç Manastırı, İstasyon köprüsü, Doberaner Manastırı, şehrin batısında Wismar ve Lübeck’e giden önemli ticaret yolunun üzerinde yer alan Kröpeliner Tor, şehrin binaları arasında bir mücevher gibi parlayan Rostock’un simgelerinden biri olan Astronomik saat, şehir surları ve Kültür Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardında otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

4.Gün: 26 Mayıs 2020, Salı – Bayramın 3. günü ROSTOCK - STRALSUND (120 km.) – RUGEN ADASI (18 km.) - GAMEHL (160 km.)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, Gotik mimarisi, kendine has tarzıyla yerel eczaneleri, restoranları ve eski kiliseleriyle göz alıcı Stralsund’a varıyoruz. Marien Kilisesi, tren istasyonu, eski belediye binası, Stralsund Limanı, tiyatro binası göreceğimiz yerler arasındadır. Ziyaretlerimizin ardından hareket ediyor kısa bir yolculuktan sonra açık hava kâşifleri için kumlarla kaplı sahillerden çarpıcı kalkerli falezlere kadar birçok seçenek sunan Almanya’nın en büyük adası Rügen’e varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından adayı keşfediyoruz. Ayrıca Kap Arkona müzesini de ziyaret ediyoruz. Ardından hareket ediyor yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra Gamehl’e varıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

5.Gün: 27 Mayıs 2020, Çarşamba GAMEHL – SCHWERİN(50km) – LUNEBOURG (110 km.)

Kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor ortalama bir saatlik yolculuktan sonra, kuzeyin Floransa’sı olarak anılan gizem dolu şehir Schwerin’e varıyoruz. Muhteşem görünümdeki Schwerin Kalesi ve bahçesi, Paul Kilisesi, Arnavut kaldırımlı sokakları, küçük binalrın köişlerine ilişmiş tarihi lokantaları ve kafeleriyle eski şehir, Pazar göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından öğle yemeği molası alıyoruz. Sonrasında hareket ediyor, yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra Lunebourg’a varıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizdedir.

6.Gün: 28 Mayıs 2020, Perşembe LUNEBOURG – HAMBURG(60km) - İSTANBUL

Kahvaltının ardından, şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin simge yapılarından Su Kulesi, Heinrich-Heine’nin evi, tiyatro, Lunebourg Tuz Müzesi, eski pazar göreceğimiz yerler arasındadır. Turmuzun ardından hareket ediyor, yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Hamburg’a varıyoruz. Havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından hareket ediyor, kısa bir yolculuktan sonra havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1664 sayılı seferi ile 18.30’da hareket ediyoruz ve saat 22.40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Türkçe profesyonel rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • 4* otellerde toplam 5 gece oda - kahvaltı konaklama
 • 4 gece yerel restoranlarda akşam yemekleri
 • Otelde 1 akşam yemeği
 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul – Bremen / Hamburg - İstanbul uçak biletleri
 • Klimalı, konforlu tur aracı ile ulaşım
 • Yerel rehber hizmeti
 • Müze ve tüm giriş ücretleri
 • Havalimanı vergisi
 • Tur bilgi notları ve ikramlar
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Schengen vizesi 150 Euro (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 85.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,490,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now