from ₺1,795,00
Rezervasyon Yap

Kütahya – Eskişehir

Created with Sketch. Kütahya, Eskişehir
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

09 - 11 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • KÜTAHYA – AİZONAİ ANTİK KENTİ
 • ESKİŞEHİR - FRİG VADİSİ

Tur Detayları / Programı

1. Gün: İSTANBUL – KÜTAHYA – AİZANOİ ANTİK KENTİ

Sabah saat 06.30’da Taksim AKM önünde, saat 07.00’de Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyoruz. Adapazarı, Pamukova, Bözüyük yol güzergâhını takiben yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk ile Kütahya`ya varıyoruz. Germiyan Sokağını gezip Kossuth Evi, Dönenler Cami’ni görüyor, çini atölyelerinde alışveriş imkânı buluyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Kütahya Kalesi, ve Ulu Camii’ni ziyaret ediyor Aizanoi Antik Kenti`ne doğru hareket ediyoruz. Aizanoi`de Zeus Tapınağı, Antik Tiyatro, Stadyum, Agora, Heron ve Gymnasionu görüyoruz. Ardından Kütahya’daki Hilton Garden Inn Oteli’ne geçiyoruz. Odalara yerleşip bir süre dinlenmemiz ardından akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
http://www.hilton.com.tr/kutahya/hilton-garden-inn-kutahya/

2. Gün: ESKİŞEHİR – ODUNPAZARI EVLERİ – MODERN SANATLAR MÜZESİ

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıp Eskişehir’de ilk durağımız olan Şelale Park’a gidiyoruz. Park gezimiz sonrası vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından 19.yy Eskişehir sivil mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu olan Odun Pazarı’nda Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi’ni görüyoruz. Sonrasında Atlı Han’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lüle taşı yapım ve satım atölyelerini görüyoruz. Neolitik-Kalkolitik-Tunç-Hitit-Frig-Helenistik-Roma-Bizans-Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini kapsayan 20.000 taşınır kültür varlığı bulunan Eskişehir Arkeoloji Müzesi’ni görüyoruz. Odun Pazarı Evleri arasında yürüyüş, Kurşunlu Camii ve Külliyesi gezilerimiz sonrası Eskişehir’deki Hilton Garden Inn Hotel’e geçiyoruz. Akşam kent merkezinde keyifli bir mekanda leziz menümüz eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız. www.hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/turkey/hilton-garden-inn-eskisehir

3. Gün: DEVRİM ARABALARI – SAZOVA PARKI YAZILIKAYA – MİDAS ANITI – ESKİŞEHİR – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Devrim Arabaları’nı görmeye gidiyoruz. Ardından Eskişehir–Kütahya yolu üzerinde bulunan Sazova Parkı’na geçiyoruz. 400 bin m2′lik alan ile Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Parkı’nda Sualtı Dünyası, Masal Şatosu (dışarıdan) ve Santa Maria Gemisi’ni görüyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Frig Vadisi olarak adlandırılan bölgeye hareket ediyoruz. Bölgede önce, tarihte Alevi- Bektaşi toplulukları açısında önemli bir merkezi olan Sücaattin Veli Türbe ve Külliyesi’ni görüyoruz. Ardından bir sonraki durağımız Yazılıkaya Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada Yazılıkaya, Midas Anıtı, Bitmemiş Anıt, Kaya mezarları ve Basamaklı Altarlar’ı görüyoruz. Ardından önce Eskişehir’e, oradan da İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 22:00 sularında İstanbul’da olacağız. Bir başka hayal tadında gezimizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Hilton Garden Inn Kütahya Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Hilton Garden Inn Eskişehir Hotel’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bölgeyi Antonina uzmanlığı ile gezme ayrıcalığı
 • Konforlu turizm aracı ile gezi boyunca ulaşım hizmeti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Bilgi notları ve deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanan tur kitapçığı
 • Otoban, otopark ücretleri
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 49 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺1,795,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺250,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now