fbpx
from $2,750,00
Rezervasyon Yap

Kudüs ve Çevre Yerleşimler

Created with Sketch. İsrail
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

6 - 11 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

TEL AVİV – YAFA – CESAREA – HAYFA – AKKA – SAFED – SONSUZ MUTLULUK TEPESİ – TİBERİYE –
TİBERİYE GÖLÜ’NDE TEKNE TURU – COPERNAUM – NASIRA – BETHLEHEM – KUDÜS – MASADA – ÖLÜ DENİZ (LUT GÖLÜ)
Uzman rehber eşliğinde

Ferah Akdeniz rüzgârlarının okşadığı kayalık bir tepe üzerine kurulan üç dinin başkenti Kudüs’te olmak, gerçekten de heyecan verici bir deneyim. Neden mi? Hazreti Muhammed’in göğe yükseldiği kayalık, altın kaplama kubbesiyle ünlü Kubbet-üs Sahra ve hemen yanında El Aksa Camii… İşte bu atmosfer altında Eski Kudüs’e adım atabilirsiniz.

Günümüzden üç bin yıl önce Kral Davud’un fethetmesiyle kaderi değişen Kudüs’e hangi yönden gidecek olursanız olun, şehre hep dolambaçlı yollardan ve yavaş yavaş yükselerek ulaşırsınız. Hazreti İsa’nın Kudüs’ü izlediği yer olan Zeytin Dağı, şehrin sıkça ziyaret edilen yerlerinden. Buradan baktığınızda şehrin bütün kubbe ve kuleleri gözlerinizin önüne seriliyor. Hemen karşı yamaçta bulunan surlar, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış. Suların içine yöneldiğinizde Kudüs’e asıl karakterini kazandıran kutsal mekânların çoğuyla tanışmak mümkün olabiliyor.

Kudüs Çarşısı’nda turistik dükkânların yanı sıra, babadan oğula geçen eski mesleklerini icra eden zanaatkârlar da göze çarpıyor. Çarşıdan geçip Haram El Şerif’e yaklaşmaya başladığınızda daha sık Arapça duymaya başlıyorsunuz. Kudüs’ün kadim sokaklarında gezinirken uzun süren Osmanlı egemenliğinin Kudüs’e silinemez izler bıraktığını da görebiliyorsunuz. Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı surlardan başlayarak, Arap mahallelerinde yürürken Türk olduğunu anlayıp, sizinle Türkçe konuşmaya çalışanların sayısına şaşırabilirsiniz.

Kudüs’e gitmeyi hayal edenlerin en çok sorduğu sorular, genellikle güvenlik, sağlık ve yemek üzerine oluyor. Hemen söyleyelim: İsrail’deki sağlık sistemi dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. İsrail güvenlik konusunda da çok titiz… Yemeklere gelirsek… Kudüs’te Orta Doğu ve Akdeniz mutfaklarının muhteşem bir sentezini bulabilirsiniz. Üstelik uzman rehberimiz ve gezdiğimiz bölgelerin en iyi otellerinde konaklama olanağı ile ayrıcalık kazanan turumuzda, yerel mutfağın seçkin lezzetlerini tatma fırsatı da buluyorsunuz. Özetle Kudüs bütün lezzetleri ve değerleriyle sizi bekliyor. Davetlimizsiniz.

 “Alacağımız özel vize sayesinde, pasaportunuza gümrük girişinde mühür basılmayacak ve ileride yapabileceğiniz Arap ülkeleri seyahatlerinizde İsrail’e gitmiş olmanız bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu özel vize için pasaport bilgilerinizin en geç 2 hafta öncesinden tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.“

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün 6 Mart 2021, Cumartesi İSTANBUL - TEL AVİV - YAFA - CESAREA - HAYFA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisiyle saat 05.00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 784 sayılı seferi ile saat 07.45’da hareket ediyoruz. Yerel saatle 08.50’de Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyoruz. Aracımızla hareket ediyor; kısa bir yolculuktan sonra Yafa’ya varıyoruz. Tarihi Yafa sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Abdülhamid Saat Kulesi, bedesten, valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, eski evleri görüyoruz. Turumuz sonrasında öğle yemeği molası alıyoruz. Ardından hareket ediyor ve ortalama bir saatlik yolculuktan sonra önemli bir Roma şehri olan Cesarea’ya geliyoruz. Tiyatro, stadyum, Herod’un yazlık sarayı, sütunlu cadde, liman gibi yapıların arasında dolaşıyor sonra da Cesarea’dan ayrılıyoruz. Yarım saatlik yolculuğun ardından Hayfa’ya geliyoruz. Kısa panoramik tur sonrasında otelimize gidiyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz ve sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.Gün 7 Mart 2021, Pazar HAYFA - AKKA - SAFED - TİBERİYE

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve muhteşem manzarayı görebilmek için Carmel Tepesi’ne çıkıyor, oradan Carmelite Manastırı’na geliyor ve ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bahaî dininin merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Bahaî Tapınağı’nı ve bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Hayfa’dan ayrılıyor ve yarım saatlik yolculuğun ardından tarihi Osmanlı liman şehri Akka’ya geliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Akka’da yapacağımız yürüyüş turumuzda birçok Osmanlı eserini görüyoruz. El Cezir Camii, Osmanlı Kalesi, Ali Paşa Hamamı, Zeytinli Cami, Han El Faranj, Sinan Paşa Camii ve Han El Umdan’ı görüyoruz. Ziyaretlerden sonra öğlen yemeği için mola veriyor, ardından Akka’dan ayrılıyoruz. Bir saat sonra Yahudi mistisizmi Kabala’nın merkezi Safed’e geliyoruz. Sanatçılar Çarşısı’ndan geçerek Sinagoglar mahallesinde Ha’Ari Eşkinaz Sinagogu ve Caro Sinagogu’nu ziyaret ediyoruz. Ardından Tiberiye’de bulunan otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün 8 Mart 2021, Pazartesi TİBERİYE - COPERNAUM - SONSUZ MUTLULUK TEPESİ - NASIRA - KUDÜS

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Antik Roma şehri Copernaum’a geliyor ve ören yerini ziyaret ediyoruz. Ören yerinde Sinagog ve Hz İsa’nın ilk havarisi Petrus’un Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Hz İsa’nın havarilerine en önemli vaazlerinden birini verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi”ne gidiyor ve Tiberiye manzarasını seyrediyoruz. Sonrasına İsa Teknesi Müzesi’ni gördükten sonra Hz İsa’nın döneminden kalan bir örneğinden esinlenerek kopyası yapılan bir tekneyle Tiberiye Gölü’nde yarım saatlik tekne turu yapıyoruz. Ardından Tiberiye’den ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Hz İsa’nın annesi Meryem Ana’nın doğum yeri Nasıra’ya geliyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üstünde inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni ve yaşadığı evin üstüne inşa edilen Meryem Ana Katolik Kilisesi’ni gördükten sonra Nasıra’da öğlen yemeği molası alıyoruz. Molanın ardından Kudüs’e gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

4.Gün 9 Mart 2021 , Salı KUDÜS - ÖLÜ DENİZ - MASADA - KUDÜS

Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. Yehuda Dağları ve Yehuda Çölü üzerinde dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz (Tuz Gölü)’e hareket ediyoruz. Ardından Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Masada’ya geliyoruz. Ören yerine giriyor ve teleferikle bu etkileyici yere gidiyoruz. Ören yerinde yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle dönüyoruz. Masada ziyareti sonrası Ölü Deniz’e varıyoruz. Burada içerdiği mineraller nedeni ile kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabilir ya da Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Dinlenme ve keyifli anlardan sonra otobüsümüze biniyor ve Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaraları önünden geçilerek Kudüs’e geri dönüyoruz. Gezilerimizin ardından Davud Kulesi’nde gerçekleşecek olan ‘Sound & Light Show’ isimli etkinliğe katılıyoruz. Bu etkileyici etkinlik sonrasında Hotelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

5.Gün 10 Mart 2021, Çarşamba KUDÜS

Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen Yad Vaşem - Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından şehrin en önemli tepesine gidiyoruz. Dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı’ndan, Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından İsa’nın, havarisi Yahuda İskoryat tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve “Tüm Milletler Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından otobüsümüze biniyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların giriş kapılarından biri olan Yafa Kapısı’na gidiyor ve Eski Kudüs’e ayak basıyoruz. Öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra Kudüs’te yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Eski Kudüs UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ermeni Mahallesi’nden geçiyor ve Cardo Caddesi’ne geliyoruz. Yahudi Mahallesi’nin Sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı’na geliyor ve Duvarda ibadet eden Yahudileri izliyoruz. Duvarı gördükten sonra Müslüman Mahallesi’ne geçiyor ve Kur’an’da yazıldığı üzere Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’üs Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”i ziyaret ediyoruz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu tek tek görüyor ve istasyonların sonunda bulunan “Göğe Yükseliş” Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Kudüs’ün otantik çarşılarında alışveriş yapmak için serbest zaman alıyor ardından otelimize gidiyoruz.

6.Gün 11 Mart 2021, Perşembe KUDÜS – BETLEHEM – TEL AVİV - İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuk yapıyor ve Filistin Devleti toprakları içinde yer alan Betlehem’e gidiyoruz. İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi’ni ve Azize Katerina Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Tel Aviv’e gidiyoruz. Tel Aviv, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 1930 yıllarda Modern Akım etkisi ile yapılan Beyaz Evler ile girmiştir. Panoramik turun ardından Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na geliyoruz. Güvenlik, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 789 uçuşu ile saat 20.55’de hareket ediyor ve saat 00.25’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yollar ile İstanbul - Tel Aviv - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Dış hat havalimanı vergileri
 • Bilet kesim bedeli
 • Konforlu tur aracı ile programdaki tüm ulaşımlar
 • Dört yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Otellerde 4 gece akşam yemeği
 • Hayfa’da yerel bir restoranda akşam yemeği
 • Yerel mihmandar
 • İkramlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Gezi boyunca hamaliye hizmeti
 • Pasaporta damga basılmayan özel Israil vizesi hizmet bedeli (30 USD)
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fiyata dahil olan yemekler esnasında alınacak olan tüm içecekler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi kişi başı 85.USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$2,750,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz