fbpx
from $4,050,00
Rezervasyon Yap

Küba

Created with Sketch. Küba
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

10 - 21 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

12 Gün 11 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

HAVANA – SANTA CLARA – CIENFUEGOS – TRINIDAD – VALLE DE LOS INGENIOS – SANCTI SPIRITUS – CAMAGÜEY – BAYAMO – SANTIAGO – SAN FRANCİSCO DE PAULA – COJIMAR – PİNAR DEL RİO – VINALES

 

 Karayipler’in kuzeyinde yer alan bir adalar topluğudur Küba. Meksika Körfezi, Karayip Denizi ve Atlantik Okyanusu’nun kesiştiği yerde bulunan, önce İspanyol sömürgeciliğinin, ardından Amerikan mandasının içinde sıkışmış, kimilerine göre bu esareti aslında Fidel Castro yönetiminde de devam etmiş bir tutsak toprak. Kristof Kolomb’un henüz ilk yolculuğunda keşfedip İspanyol toprağı ilan ettiği bu harikulade adalar, yerli halkların kaybolmuş rüzgârını geri getirmese de kendine özgü müziğiyle o rüzgârı bir parça olsun anımsatıyor.

 Gerçekten de müzik, özellikle Son müziği, Küba’nın kendini ifade etmede kullandığı en etkili araçlardan. Son’un olduğu kadar Latin danslarının da vatanı olan Küba’da özgürlüğü akla getiren müzik ve dans ülkenin tarihiyle taban tabana zıt, belki de esarete karşı bir tepki… Küba, sosyalizmin de vatanı aynı zamanda. Che ve Fidel Castro ülkenin bağımsızlık tarihinde çok önemli figürler. Küba’da tarihin müzikle ve eğlenceyle iç içe geçtiği bir yolculuk sizleri bekliyor.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün 10 Mart 2021, Çarşamba İSTANBUL - HAVANA

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 23.00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK183 sayılı seferi ile saat 02:05’de hareket ediyoruz (11 Mart)

2.Gün 11 Mart 2021, Perşembe HAVANA

Yerel saatle 07.05’de Havana Havalimanına varıyoruz. Lokal rehber ve otobüsümüzle buluşuyoruz. Ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Küba’nın başkenti ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Havana şehrini otobüsümüzle kuşbakışı geziyoruz. İki saat sürecek panoramik turumuzda, Havana'nın en şık bulvarlarından 5.Cadde, Buena Vista Mahallesi, Devrim Meydanı, Meclis Binası, Bakanlıklar, Havana Üniversitesi, Prado Caddesi, Reina Caddesi, Capitolio Binası'nı görüyoruz. Dünyaca meşhur Küba purolarının yapımını görmek için bir Puro Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında yer altı tüneliyle Havana Körfezi'nin altından geçiyor ve Havana'nın en güzel manzara noktası olan ve 1589 yılında İspanyollar tarafından inşa edilen Morro Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından “Tarihi Havana”ya geliyor ve öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından ziyaretlerimize devam ediyor ve Havana Clup Rom Müzesi’ni görüyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

3.Gün 12 Mart 2021, Cuma HAVANA – SANTA CLARA (280 km) – CIENFUEGOS (53 km)– TRINIDAD (86 km)

Kahvaltının ardından saat 08.00’da Havana’dan ayrılıyoruz. Üç saatlik bir seyahatin ardından Santa Clara’ya varıyoruz. Küba’nın efsanevi devrimcisi Che Guevara’nın Anıt Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Che’ nin 18 adamıyla ağır silahlarla donanmış 408 General Batista’nın ordusunu, 90 dakikalık bir baskınla yendiği Monumento a la Toma del Tren Blindado’yu görüyoruz. Parque Vidal, şehrin en görkemli binası Teatro La Caridad, Palacio Provincial, La Casa de la Ciudad ve 1748 tarihinde inşa edilmiş Iglesia de Nuestra Senora del Carmen Kilisesi’ni görüyor, ardından öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Santa Clara’dan ayrılıyoruz. Bir saatlik seyahatin ardından Cienfuegos’a geliyor ve Tomas Terry Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Cienfuegos şehri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne olup kısa yürüyüş turumuzun ardından Cienfuegos’tan ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Trinidad’a geliyor ve All inclusive konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeğimiz otelde.

4.Gün 13 Mart 2021, Cumartesi TRINIDAD – BUHARLI TREN YOLCULUĞU – VALLE DE LOS INGENIOS – TRINIDAD

Kahvaltının ardından saat 08.30’da otelden hareket ediyoruz. Yarım saat sonra Trinidad Tren istasyonuna varıyoruz. Saat 09.30’da hareket ediyor ve iki buçuk saatlik buharlı tren yolculuğundan sonra, yeşillikleri, tarihi köprüleri geçerek, Valle de Los Ingenios’a geliyoruz (Tren eski olduğundan önceden haber verilmeksizin bazen bakıma girmektedir. Bu durumda tren gezisi gerçekleştirilememektedir.) UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu güzel vadide, Tarihi Iznaga Şeker Kamışı Çiftliği’ni ve 45 metrelik Gözetleme Kulesi’ni görüyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Valle de Los Ingenios’tan ayrılıyoruz. Yarım saatlik yolculuktan sonra Trinidad’a varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi şehirde yürüyüş turumuz, tarihi dokunun merkezi olan Plaza Mayor’da başlayacak. 1892 tarihli Iglesia Parroquial de la Santisima, Trinidad kilisesinin dışarıdan görüyor ve Museo Romantico veya Palaticio Cantero’yu ziyaret ediyoruz. Ardından bu şehre özel Quanchanchara Kokteyli’ni tadacağımız bara gidiyor ve Son Müziği eşliğinde keyifli anlar yaşıyoruz. Ziyaretlerin ardından all inclusive olarak konakladığımız otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

5.Gün 14 Mart 2021, Pazar TRINIDAD – SANCTI SPIRITUS (80km) – CAMAGÜEY (200km)

Kahvaltının ardından saat 08.00’da Trinidad’dan ayrılıyoruz. Bir saat sonra Sancti Spiritus’a varıyoruz. Şehrin en önemli anıt eseri 1815 tarihli Puente Yayabo Köprüsü’nü ziyaret ediyor, sonra da buradan ayrılıyoruz. Üç saat sonra Camagüey’e geliyor ve öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan bu tarihi şehri keşfe çıkıyoruz. Plaza San Juan de Dios, Plaza del Carmen ve Iglesia de Nuestra Senora de la Soledad’ı gördükten sonra, Küba’nın en hareketli pazar yeri olan Mercado Agropecuario El Rio’da serbest zaman alıyoruz. Molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Camagüey’deki oteldedir.

6.Gün 15 Mart 2021, Pazartesi CAMAGÜEY – BAYAMO (207km) - SANTIAGO (127km)

Kahvaltının ardından saat 08.00’de Camagüey’den ayrılıyoruz. Saat 11:00 gibi Bayamo’ya geliyoruz. Bayamo’da Parque Cespedes, Museo Provincial, Küba Milli Marşı’nın ilk olarak bestelendiği Casa de Estrada Palma’yı görüyor, ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Alacağımız yemek sonrası Bayamo’dan ayrılıyoruz. İki saatlik manzaralı yolculuğumuzun ardından Santiago’ya varıyoruz ve otelimize giriş yapıyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimizden hareket ediyoruz. Son Müziği dinleyip, Salsa Dansını icra edeceğimiz Casa De La Trova’ya gidiyor ve renkli bir gece yaşıyoruz. Eğlencenin ardından otelimize geri dönüyoruz.

7.Gün 16 Mart 2021, Salı SANTIAGO

Kahvaltının ardından saat 09.00’da otelden ayrılıyoruz. Santiagoda yapacağımız Panoramik turumuzda Devrim Meydanı, Adalet Sarayı, Moncada Kışlası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından kısa yolculuğun ardından Küba ve Meksika’yı fetheden Diego Velasquez’in Müze Evi olan Balcon de Velasquez’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Parque Cespedes, Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion, Museo del Carnaval’i ziyaret ediyor, sonra da yarım saatlik yolculuk yaparak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil ettiği Castillo de San Pedro Del Moro’ya gidiyor, burada öğle yemeğimizi alıyor ve ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrasında akşam yemeği ve geceleme Santiago’da otelimizdedir.

8.Gün 17 Mart 2021, Çarşamba SANTIAGO - HAVANA- COJIMAR – SAN FRANCİSCO DE PAULA - HAVANA

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında havalimanına gidiyor ve Cubana Havayolları CU 985 sefer sayılı uçuşu 08:30’da Santiago’dan ayrılıyor ve 09:55’de Havana’ya ulaşıyoruz. Tur aracımız ve yerel rehberimizle buluşup turumuza başlıyoruz. İlk olarak Batista'nın Sarayı olan ve Küba Devrimi'nin ilan edildiği “Devrim Müzesi”ni ziyaret ediyoruz. Teatro Nacional ve eski havana yapıları görüp Simon Bolivar Müzesini ziyaret ediyoruz. Bugün ayrıca Puerto Caddesi’nde bir parkta yer alan Ulu Önder Atatürk’ün büstünü de ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası kısa bir yolculuk yapıyor ve “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” adlı romanını yazdığı Cojimar Köyü’ne varıyoruz. Halkın gönüllü katkılarıyla yaptırılan Hemingway Büstü’nü görüyoruz. Öğle yemeğini Hemingway’in de sıkça gittiği “La Terazza Restoran”da alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından yarım saatlik yolculuktan sonra San Francisco de Paula’ya gidiyor ve ünlü Amerikalı Nobel ödüllü yazar Hemingway’in son on yılını geçirdiği ve günümüzde müze olarak kullanılan Müze Ev’e gidiyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

9.Gün 18 Mart 2021, Perşembe HAVANA – PİNAR DEL RİO – VINALES – HAVANA

Kahvaltının ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Havana’nın en nezih semti olan Miramar’ı panoramik olarak görüyoruz ve Pinar Del Rio’ya hareket ediyoruz. Pınar del Rio’ya geldiğimizde kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Vinales Vadisi’nin göründüğü Manzara Noktası’nda duruyor ve bölgenin fotoğrafını çekme imkânı buluyoruz. Vinales vadisi UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Öğle yemeğini Vinales Vadisi’nin içinde bulunan restoranda alıyoruz. Cueva del Indio Mağarası’nın içine gidiyor ve tekne turu alıyoruz. 1961 yılında ünlü Meksika’lı ressam Diego Morales’in (Frida Kahlo’nun eşi) öğrencisi olan Leogovildo Gonzalez Morillo tarafından bir kaya üzerine yapılan ve Evrim Süreci’ni betimleyen “El Mural de la Historia” adlı çalışmayı görüyoruz. Ziyaretin ardından buradan ayrılıyor ve Havana’ya otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel tat ve müzik ziyafetinin yaşanacağı Tocororo Restoran’da alıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

10.Gün 19 Mart 2021, Cuma HAVANA

Kahvaltının ardından bizleri otelden alacak eski Amerikan Arabaları ile tura çıkıyor, Havana caddelerinde nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz. 1 saat sürecek keyifli turun ardından yapacağımız yürüyüş turumuzda San Fransisko de Assizi Kilisesi ve Meydanı, Tarihi Gümrük Binası, “Paris Centilmeni” Anıtı, Plaza Vieja, Mercaderes Caddesi, Ambos Mundos Oteli, Obispo Caddesi, Palacio de los Capitanes Generales, El Templete, Castillo de Real Fuerza, Katedral Meydanı'nı ziyaret ediyor, ardından hem özgürce gezmek hem de alışveriş imkanı elde etmek için günün geri kalan kısmını serbest olarak değerlendiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir. Gece isteyenlerle birlikte dünyaca ünlü “Tropicana” Gece Kulübü'ne gidiyoruz.

11. Gün 20 Mart 2021, Cumartesi HAVANA - ISTANBUL

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından havalimanına gidiyoruz. Türk Havayollarının TK183 sefer sayılı uçuşuyla saat 08:35’da Havana’dan hareket ediyoruz. Akşam yemeğini uçağımızda alıyoruz.

12. Gün 21 Mart 2021, Pazar ISTANBUL

Uçakta alacağımız kahvaltı sonrası saat 08:35’de İstanbul Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Profesyonel Uzman Rehber eşliğinde Küba’yı gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Havana - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cubana Havayolları ile Santiago-Havana uçak bileti
 • Konforlu tur aracı ile ulaşım
 • Trinidad'da “Buharlı Tren” Yolculuğu (Tren eski olduğundan önceden haber verilmeksizin bazen bakıma girmektedir. Bu durumda gezi gerçekleştirilememektedir.)
 • Havana’da eski Amerikan Arabaları ile 1 saatlik nostalji tur
 • İngilizce dilinde yerel rehber
 • Bölgenin şartlarına göre en kaliteli otellerinde belirtilen şekliyle 9 gece konaklama ve açık büfe kahvaltı
 • Tüm akşam yemekleri
 • Tüm öğle yemekler
 • Limitli içkili gala akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Santiago de Cuba’da Casa de la Trova’da müzikli program
 • Havana çıkış vergisi
 • Bilet kesim bedeli ve Havaalanı vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otel ekstraları ve kişisel Harcamalar
 • Küba Vizesi (80 USD)
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Neden ANTONINA ile KÜBA Turu
Küba denince akla ilk gelen Che Guevara ve Fidel Castro’nun ayak izlerini takip ederek Küba’yı boydan boya geziyor, devrimci bir halk ile iç içe oluyoruz.

UNESCO tarafından koruma altına alınmış 7 bölgeyi ziyaret ediyor, Küba’nın tarihi ve kültürel zenginliğini tanıyoruz.

Günümüzün modern Havana’sından başlayacak gezimizin sonraki her bir adımında tarihin derinliklerine seyahat edeceksiniz. Kimi zaman Ernest Hemingway ile kol kola olup yürüyüş yapacak, kimi zaman Che Guevara ile omuz omuza olup devrim mücadelesi vereceksiniz.

50 yılı aşkın bir süredir ABD karşısındaki dik duruşunu bozmayan bu vatansever, mutlu insanların yaşamlarına tanık oluyoruz.

Güler yüzlü Küba halkının müziklerine, ritrime, danslarına, dolu dolu heyecanlarına ortak oluyor, birlikte eğleniyoruz.

Dünyaca ünlü Küba purolarını, şeker kamışı tarlalarını görüyoruz.

Merak ettiğiniz toprakları ve yaşamları keşfetmeye gidiyor ve bambaşka duygularla dönüyoruz.
Konaklama İle İlgili Önemli Not
Bölgenin şartları gereği Camagüey ve Trinidad’da kalınacak otellerde otellerde lüks aranmamalıdır. Bu şehirlerdeki otellerimiz sade ve gösterişsiz otellerdir.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 140 USD olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Created with Sketch.
$4,050,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz