from $6,470,00
Rezervasyon Yap

Kenya – Tanzanya – Zanzibar

Created with Sketch. Kenya, Tanzanya, Zanzibar
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

31 Temmuz - 09 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

10 Gün 9 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Afrika’nın Büyük Beşlisi, Milli Parklar, Safari ve Cennet Adası Zanzibar ”
Uzman Rehber eşliğinde Doğa, Safari, Vahşi Yaşam ve Afrika Kabileleri Kültür turu..

Bu macera gezisinde 2 Muhteşem Afrika ülkesini ve muhteşem Zanzibar adasını keşfediyoruz. Göz alabildiğince uzanan Kenya savanları, Nakuru gölü kuş cenneti ve Masai Mara vahşi yaşam alanı ile Tanzanya Serengeti ulusal parkı, Ngorongoro koruma alanı ile cennet Zanzibar adası. 4×4 jeep’ler ile gerçekleştireceğimiz safari turlarında belgesellerde gördüğümüz canlıları yakinen korunaklı safari aracımızın üst gözlem noktasından görüp resimleyebiliyoruz. Masai kabilesi ziyaret edip kültürleri hakkında bilgi alıyoruz. İnsanlığın en eski fosilleşmiş kalıntılarının bulunduğu Olduvai, Devasa volkanın patlaması ile oluşan Ngorongoro’daki koruma altındaki vahşi hayvanlar ve Cennet Zanzibar adasının egzotik plajları, baharatları sizleri bu turumuzda etkileyecekler yerler arasındadır.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (31 TEMMUZ 2020, CUMA) İSTANBUL - NAIROBI

Istanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle saat 18:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK607 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.05’te Nairobi’ye uçuyoruz. Akşam yemeği uçuş esnasında alıyoruz. Gece yarısı sonrası Cumartesi sabaha karşı 02.55’te Nairobi’ye iniyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası hotelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.GÜN (01 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) NAIROBI - NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında turumuza başlıyoruz. Nairobi’de şehir merkezine çok yakın bulunan “Out of Afrika” kitabının yazarı meşhur Danimarkalı yazar Karen Blixen’in müze evini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında Nakuru Gölü Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yolda Lunch Box şeklinde alıyoruz. Nakuru Gölü parkına ulaşıyoruz. Parkı safari aracımızla göl ve çevresini keşfe çıkıyoruz. Nakuru Gölü, birçok kuş çeşidine de ev sahipliği yapar. Bu yönüyle de kuş gözlemcileri için mükemmel bir alandır ki, bu milli park için “Kuş Gözlemcileri Cenneti” denmektedir. Parktaki bu değişik türden hayvanların oluşturduğu cümbüşü zevkle izliyor, bize mükemmel fotoğraflar çekme olanağı sağlayacak olan manzarayı seyre dalıyoruz. Safari sonrası Lodge otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Lodge otelimizde.

3.GÜN (02 AĞUSTOS 2020, PAZAR) NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI - MASAI MARA VAHŞİ YAŞAM ALANI

Lodge Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası sabah 07:30’da, Masai Maraya hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü vahşi yaşamın izlenebildiği en prestijli bölge olan Masai Mara, eşsiz doğal güzelliği ve vahşi yaşam ortamıyla, Afrika’daki en ünlü koruma alanlarının başında gelir. Öğle yemeği saatinde Masai Maraya ulaşıyor ve Lodge otelimize giriş yapıyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrası safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu alandaki yaban hayatı açısından çok zengindir. Yaban hayatın zengin olduğu her bölge gibi burada da bunları avlayan yırtıcılar büyük kediler vardır. Burası için Aslanların krallığı denmektedir. Safari aracımızdan yaban hayatını gözlemliyoruz. Aslanların ve Buffaloların haricinde, Fil, zürafa, babun, devekuşu, yarasa kulaklı Tilki, çakal, Çitaları, zebraları, ceylanları ve diğer nice vahşi yaban hayvanlarını doğal ortamlarında izleme imkânı bulabileceğiz. Safari gezimizin ardından, Lodge otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Lodge otelimizdedir.

4.GÜN (03 AĞUSTOS 2020, PAZARTESİ) MASAI MARA

Sabah erkenden uyanarak kahvaltı yapıyor sonrasında 09:00 gibi safari gezimize başlıyoruz. Özellikle sabah saatlerinde vahşi yaşam aktif olduğundan daha farklı canlıları görebilme imkanımız olacaktır. Öğlen 12:30 gibi Milli parkın uygun bir yerinde piknik şeklinde öğle yemeği için mola veriyor ve sonrasında safari turumuza devam ediyoruz. Safari turumuzun ardından 16:30 gibi yerel Maasai köylerinden birini ziyaret edeceğiz. Mara adı yerel dilde “Benekli Ova” anlamını taşır. Masai’ler yüzyıllar boyunca doğa ve yaban hayatı ile uyum içinde yaşayan ve kendi inanç ve geleneklerine bağlı kabile topluluğudur. Ziyaret sonrası Konaklama ve akşam yemeği için Lodge otelimize geri dönüyoruz.

5.GÜN (04 AĞUSTOS 2020, SALI) MASAI MARA - SERENGETI

Sabah kahvaltısından sonra, 07:00’da Tanzanya tarafına geçip, Afrika’nın gizeminin ve gücünün bizleri sardığı, güzellik ve doğanın bir arada bulunduğu Serengeti’ye varmak için yola çıkıyoruz. Öğlen 12:00 gibi Isebania ulaşıyor ve gümrük işlemlerinden sonra rehber ve gezi araçlarımızı değiştiriyor, Serengeti ye yolumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi Lunch Box şeklinde alıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Serengeti Milli Parkı’na akşam 18:00 gibi varıyoruz ve Lodge Oteli’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Lodge otelindedir.

6.GÜN (05 AĞUSTOS 2020, ÇARŞAMBA) SERENGETI ULUSAL PARKI

Sabah Lodge otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası günün ilk safari turunu 08:00’da gerçekleştiriyoruz. Parkın ağaçsız bölgelerinde, dünyanın en iyi vahşi yaşam alanlarından birini göreceğiz. Parkı ünlü yapan özelliği ise; Afrika antiloplarının hiç bir yerde olmadığı kadar bu parkta fazla olmasıdır. Burada bazı zamanlarda sayısı 1 milyonun üzerinde olan Afrika antiloplarının yanı sıra çakal ve sırtlanlar diğer göreceğimiz yırtıcı hayvanlar olacaktır. Safari turumuzun ardından 11:00 gibi öğle yemeği için Lodge otelimize geri dönüyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrası ikinci safari turumuzu ikindi saatlerinde 16:30’da gerçekleştiriyoruz. Günbatımı öncesi Lodge otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Lodge otelimizdedir.

7.GÜN (06 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE) SERENGETI - OLDUVAI - NGORONGORO KORUMA ALANI

Sabah kahvaltısının ardından 07:30’da Lodge Otelimizden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ngorongoro Milli Koruma Alanı’ndaki Afrika’nın en ünlü arkeolojik kazı alanlarından birisi olan Olduvai Gorde Ören Yeri’ne varıyoruz. Burası için; “İnsanlığın Beşiği“ deyimi kullanılmıştır. Bunun sebebi, bölgedeki bulguların insanlığının kökeni, gelişimi ve değişimine ışık tutmasıdır. Bu bulgular 2 milyon yıl öncesine tarihlenmektedir. 50 km’lik bir alanda bulunan bölgede, arkeolojik bulguları ve sahaları geziyoruz. Sonrasında 8300 km2’lik uçsuz bucaksız bir alana yayılı olan Ngorongoro Milli Koruma Alanı’nda yer alan Ngorongoro Krateri ’ne varıyoruz. Öğle yemeğimizi Kraterde Lunch Box şeklinde alıyoruz. 3 Saat yapacağımız krater Safari turu sonrası Akşam yemeğimizi almak ve gecelemek üzere Ngorongoro’daki Lodge otelimize yerleşiyoruz.

8.GÜN (07 AĞUSTOS 2020, CUMA) NGORONGORO - ARUSHA - ZANZIBAR

Sabah Lodge otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası Arusha’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Öğle yemeği saatlerinde Arusha’ya varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Zanzibar’a uçmak üzere Havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının uçuşu ile 14:00’da kalkan uçağımız 15:15’da Zanzibar’a varıyoruz. Sahilde bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

9.GÜN (08 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) ZANZIBAR

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ada turumuzu gerçekleştirmek üzere tur aracımızla buluşuyoruz. Zanzibar adasına ismini veren Zanzibar şehrini geziyoruz. Stone Town Şehrin 150 yıllık dar sokaklarında ki buraları UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almaktadır, yürüyüş yapıp kenti keşfettikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Günün geri kalanında keyif içerisinde otelin aktivitelerinden faydalanıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme sahil kenarındaki otelimizdedir.

10.GÜN (09 AĞUSTOS 2020, PAZAR) ZANZIBAR - İSTANBUL

Kısa bir dinlenme sonrası, sabaha karşı erkenden uyanıyor ve Zanzibar Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK567 nolu uçuşu ile saat 04:05’te kalkan uçağımız ile yerel saat ile öğlen 12:55’te Istanbul havalimanına varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber ile bölgeyi gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi // Zanzibar – İstanbul uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Arusha – Zanzibar iç hat uçuşu
 • Konforlu 4x4 jeepler ile ulaşım ve İngilizce bilen rehber şoför
 • 5* ve 4* kaliteli otel ve Lodge’ larda oda kahvaltı konaklama,
 • Kenya ve Tanzanya’da 6 gün öğle ve akşam yemekleri,
 • Zanzibar’da 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Safari turu esnasında günlük 1 Litre şişe su
 • Lodge’larda ya da otellerde alınan akşam yemekleri
 • Programda belirtilen öğle yemekleri
 • Milli parklar giriş ücretleri
 • Lokal rehberler
 • Programda yer alan tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Kenya Vizesi 50USD ile sınır kapısından alınabilir.(Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Tanzanya Vizesi 50USD ile sınır kapısından alınabilir.(Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuş İle İlgili Bilgi
Bu turda Türk hava Yolları tercih edilmiştir. Business sınıfı mevcut olup upgrade yaptırmak isteyen misafirlerimiz, satış yetkililerimize bunu danışabilirler.
Uçuş esnasında her yolcu yanına 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda daha fazla bagaj götürmek isterseniz 20Kg aşan ağırlık ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 8 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için kişi başı 255.-USD’dır. Dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle Alakalı Önemli Notlar
Kenya Tanzanya gezimize katılacak tüm misafirlerimizin Tanzanya’ya girişte uluslararası aşı karnesi bulundurulması ve Sarı Humma aşısının yaptırılmış olması gerekmektedir. Aşınızı Karaköy Sahil Sağlık merkezinde (Karaköy’de Kadıköy iskelesi karşısı) ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Tel: 02122442594. Aşının etkili olabilmesi için seyahat başlangıcından 10 gün önce yaptırılması gerekmektedir. Seyahat esnasında aşı ile birlikte size verilen aşı kâğıdının yanınızda olması gerekmektedir.
Ek Bilgiler
Para : Kenyanın para birimi Kenya Şilini (KES) Tanzanyanın para birimi ise Tanzanya Şilini (TZS) olarak adlandırılır. birçok dükkanda kredi kartı kabul edilmektedir. Bu tur esnasında yanınızda USD bulundurunuz (5-10-20-50 gibi). Bu paraların yeni basım USD olmasına ve temiz olmasına dikkat ediniz. Eski USD’lar (Washington Portreli) kabul görmemektedir.
Elektrik : Kenya ve Tanzanya’da elektrik voltajı 240Volt ve fiş sistemi 3’lü’dür.
Saat : Türkiye ile bu iki ülke aynı saat diliminde bulunduğundan herhangi bir saat farkı yoktur.
Cep Telefonları : Mevcut hatlarınız uluslararası dolaşıma (roaming) açık ise tur esnasında cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Fakat büyük düzlükler ve şehir merkezilerinden uzakta gerçekleştireceğimiz bu turda birçok yerde sinyal alamama durumu yaşanacaktır. Ayrıca sevdiklerinizin sizi araması onlara normal tarife üzerinden ücretlendirirken sizin yurtdışında olmanız sebebi ile çalan telefona cevap verdiğinizde sizin faturanıza yüksek ücretlerin yansıyacağını hatırlatmak isteriz.
Bunları Unutmayalım : Tur esnasında yanınızda sivrisinek kovucu spreyler, sabun, açık renk kıyafetler, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka bulundurmanızda fayda vardır. Maceracı, keşfe yönelik, aktivitelerin gerekli olduğu bir turdur. Rahat giyim kuşam getirmeniz ve ayrıca Safariler esnasında bagajlarının jepp’lere alındığından büyük buyutlardaki valizleri konforunuz açısından almamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kullandığınız ilaçları ve sarı humma aşı kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
Diğer elektronik Cihazlar : Yanınızda yeterli miktarda pil ve yedek pil, hafıza kartı getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca mümkünse uzun zoom yapabilen fotoğraf makinesi, şarj cıhazı vs unutmamanızı sağlık veririz. Safari sırasında kullanılan dürbünler ortak kullanım içindir. Daha rahat ve hijyenik olması açısından kendi dürbününüzü getirmenizi tavsiye ederiz.
Sıkça Sorulan Sorular
- Bu tur çok pahalı değil mi?
Bölge özellikle Turizm konaklama hizmetinin yeterli seviye ve kalitede olmasından dolayı hizmetlerin aşırı pahalı sunulduğu bir bölgedir.

- Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.

- Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımızda vardır.

- Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır.

- Gezi esnasında harcamalar için yanımda ne götüreyim?
Özel harcamalarız için ihtiyaç duyduğunuz kadar nakit ufak küpürler olmak şartı ile yanınızda USD götürmeniz uygun olacaktır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$6,470,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now