fbpx
from ₺3,195,00
Rezervasyon Yap

Kars ve Boğatepe

Created with Sketch. Kars
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

11 - 14 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

KARS – SARIKAMIŞ – ANİ ANTİK KENTİ – BOĞATEPE – ÇILDIR GÖLÜ

Bir masaldır Kars! Doğunun masalcılarının ateş başında anlattıkları bir kış masalı! Kültürel farklılıkların ve zenginliklerin harmanlandığı en doğudaki ilimiz… M.Ö. 9000 yılına kadar uzanan tarihiyle birçok uygarlığın uğrak yeri, başkenti olmuş. Hem Pagan, hem Hıristiyan, hem de Müslüman kültürün izleri görülür bu topraklarda. Kışın yağan kar bir başka güzeldir. Nehirler, göller donar; kar kristalleri tane tane düşer toprağa, ele, dilinizin ucuna. Balıkçılar buzu deler ağ atmak için, atlar koşulur gelin gibi süslü kızaklara. Aşıklar geleneğinin çok eskilere dayandığı, Dede Korkut hikayelerinin yazıldığı bu topraklara hiç unutulmayacak bir yolculuğa ne dersiniz? Sizleri Anadolu’dan Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan penceremiz Kars’ı uzman rehberimiz eşliğinde keşfetmeye davet ediyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN 11 ŞUBAT 2021, PERŞEMBE İSTANBUL - KARS

Gezimize katılacak misafirlerimizle saat 10:30’da Istanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, 1’nolu buluşma noktasında buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2714 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’te Kars’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra saat 14.10’da Kars’a varıyoruz.. İlk olarak otelimize gidiyoruz ve giriş işlemlerini tamamlıyoruz. Otelimize yerleşmemizin ardından kısa bir çevre gezisi yapacağız. Taş Köprü’yü fotoğrafladıktan sonra Kars Kalesi’nde gün batımını izleyip akşam yemeği için yerel bir lokantaya gidiyoruz. Yemekten sonra otelimize geri dönüyoruz. Konaklamamız Kars-ı Şirin Hotel‘de http://www.karsisirin.com.tr/

2. GÜN 12 ŞUBAT 2021, CUMA SARIKAMIŞ - ANİ TARİHİ KENTİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra ilk olarak Ani tarihi kentine hareket ediyoruz. Özellikle Orta Çağ’da önemli gelişme kaydeden Ani tarihi kenti, Pagan; Hristiyan ve Müslüman kültürlere ait taşıdığı değerlerle 2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edildi. Ermenistan’la aramızdaki sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ani’de Selçuklu kervansarayı, kent surları, Tigran Honentz Kilisesi, Gagik Kilisesi, Abugamrentz Kilisesi, Ateşgede, Anadolu’daki ilk Türk camisi olarak bilinen Menücehr Camii, Büyük Katedral, Resimli Kilise göreceğimiz yapılar arasında. Ani gezimizden sonra Kars merkezine dönüyoruz. Öğle yemeğimiz için Kars merkezde mola veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Sarıkamış’a hareket ederek Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Katerina Köşkü’nü uzaktan görüp fotoğrafladıktan sonra telesiyejle Sarıkamış kayak merkezine çıkarak enfes manzara eşliğinde çay molası veriyoruz. Bir süre istirahat ettikten sonra akşam yemeği için yerel bir lokantaya gideceğiz.. Alacağımız akşam yemeğinde Kars’ın yöresel lezzetlerini tadacağız. Konaklamamız Kars-ı Şirin Hotel‘de http://www.karsisirin.com.tr/

3. GÜN 13 ŞUBAT 2021, CUMARTESİ BOĞATEPE - ÇILDIR GÖLÜ - KARS

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra ilk olarak “mucize köy” olarak nitelendirilen Boğatepe’ye gidiyoruz. 2344 metre rakımlı Boğatepe Köyü meşhur Kars gravyerinin üretildiği yer. Yetmiş kiloluk bir teker gravyer için binbeşyüz ton süt kullanıyor Boğatepeli üreticiler. Eşsiz bir iklimde, muazzam bir bitki çeşitliğine sahip bölgede otlanan hayvanların sütleri de eşsiz oluyor. Mevsime bağlı olarak yemyeşil, sapsarı ya da bembeyaz olan çayırlarda otlanan hayvanların sütüne göre peynirlerin de tonu ve lezeti değişiyor. Buradaki yaylalarda binbeşyüzden fazla çiçekli bitki yetiştiğini belirtmekte fayda var. Bu özellikleriyle bölgede üretilen peynirler coğrafi tescil almış. Köyde Zavot isimli bir de eko-müze var (Boğatepe Peynir Müzesi). Müzeyi ziyaret edip peynirin hikayesini dinledikten sonra peynir tadımı yapacağız. Dileyen misafirlerimiz buradan peynir alışverişi yaparak köye katkıda bulunabilirler. Boğatepe ziyaretimizin ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında öğle yemeği molası verdikten sonra hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle buz tutmuş olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapıyoruz. Yapacağımız gezi sonrası Kars kent merkezine dönüyoruz. Kars’ta Rus dönemi taş yapılarından Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye Binası ve Fethiye Camii’ni göreceğiz. Kaz menüsüyle hazırlanmış enfes Kars lezzetlerinden oluşan akşam yemeğimizi alırken Kafkas ekibinin gösterisiyle mest olacağız Konaklamamız Kars-ı Şirin Hotel‘de http://www.karsisirin.com.tr/

4. GÜN 14 ŞUBAT 2021, PAZAR KARS - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yaparak otelimizden ayrılacağız. Gezimizin son gününde Kars merkezinde bulunan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Kars Müzesi ve On İki Havari Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz. Ardından Kars’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 2715 sefer sayılı uçuşuyla saat 15.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17.40’ta Istanbul Havalimanı’na varıyoruz. Nice “hayal tadında” gezilerde görüşmek dileğiyle.

Dahil/Dahil Değil

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kars arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kars-ı Şirin Otel’de 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Kars’ta Yerel Restoran’da Kafkas oyunları eşliğinde kaz menülü akşam yemeği
 • İlk gün ve ikinci gün yerel lokantada akşam yemekleri
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • Hava şartlarının uygun olması durumunda Çıldır Gölü üzerinde arzu eden misafirlerimizle kızakla kısa bir tur
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış Tur Bilgi Notları
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59,00 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Not
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesi”nin imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesi”ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺3,195,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺200,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz