fbpx
from ₺2,795,00
Rezervasyon Yap

Kars

Created with Sketch. Kars
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

05 - 07 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Bir masaldır Kars! Doğu’nun masalcılarının ateş başında anlattıkları bir kış masalı! Kültürel farklılıkların ve zenginliklerin harmanlandığı en doğudaki ilimiz… MÖ 9 bin yılına kadar uzanan tarihiyle birçok uygarlığın uğrak yeri, başkenti olmuş. Hem Pagan hem Hristiyan hem de Müslüman kültürün izleri görülür bu topraklarda… 

Kışın yağan kar bir başka güzeldir. Nehirler, göller donar; kar kristalleri tane tane düşer toprağa, ele, dilinizin ucuna. Balıkçılar buzu deler ağ atmak için, atlar koşulur gelin gibi süslü kızaklara. Âşıklar geleneğinin çok eskilere dayandığı, Dede Korkut hikâyelerinin yazıldığı bu topraklara hiç unutulmayacak bir yolculuğa ne dersiniz? Sizleri Anadolu’dan Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan penceremiz Kars’ı uzman rehberimiz eşliğinde keşfetmeye davet ediyoruz. Sadece Kars şehir merkezinin mimari ve kültürel zenginlikleriyle yetinmiyor, Ani Tarihî Kenti’nden Çıldır Gölü’ne ve Sarıkamış’a kadar uzanan geniş bölgeyi de keşfediyoruz. Haydi hazırlanın unutulmaz bir kış seyahatine birlikte çıkıyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 05 ŞUBAT 2021, CUMA İSTANBUL - KARS - SARIKAMIŞ

Gezimize katılacak misafirlerimizle saat 10:30’da Istanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, 1’nolu buluşma noktasında buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2714 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’te Kars’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra saat 14.10’da Kars’a varıyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta ilk olarak Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Katerina Av Köşkü’nü uzaktan görüp fotoğraflıyoruz ve Kars şehir merkezine geri dönüyoruz. İlk önce Kars Kalesine çıkıyoruz ve şehri yukarıdan seyredip fotoğraflıyoruz daha sonra ise Taş Köprüyü, Tarihi Hamamları (dışarıdan), Ebu’l Hasan Harakani Türbesi’ni ve Kümbet Camii'ni (On İki Havari Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Kars şehir gezimizden sonra otelimize geçiyoruz ve biraz dinlendikten sonra Kars merkezinde yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra tekrar otelimize dönüp istirahate çekiliyoruz. Konaklamamız Kars-ı Şirin Hotel‘de. http://www.karsisirin.com.tr/

2. GÜN: 06 ŞUBAT 2021, CUMARTESİ KARS - ANİ ANTİK KENTİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Ani antik kentine hareket ediyoruz. Özellikle Ortaçağda önemli gelişme kaydeden Ani antik kenti, Pagan; Hıristiyan ve Müslüman kültürlere ait taşıdığı değerlerle 2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edildi. Ermenistan’la aramızdaki sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ani’de Selçuklu kervansarayı, kent surları, Tigran Honentz Kilisesi (Resimli Kilise), Gagik Kilisesi, Abugamrentz Kilisesi, Ateşgede, Anadolu’daki ilk Türk camisi olarak bilinen Menücehr Camii, ve Büyük Katedral göreceğimiz yerler arasında. Ani gezimiz sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında öğle yemeği molası verdikten sonra hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle buz tutmuş olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapıyoruz. Yapacağımız gezi sonrası Kars kent merkezindeki Rus dönemi taş yapılarından Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Eski Valilik Konağı göreceğiz. Ardından otelimize geri dönüyoruz. Bir süre istirahat ettikten sonra akşam yemeği için yerel bir lokantaya gideceğiz. Kaz menüsüyle hazırlanmış enfes Kars lezzetlerinden oluşan akşam yemeğimizi alırken Kafkas ekibinin gösterisiyle mest olacağız. Konaklamamız Kars-ı Şirin Hotel‘de http://www.karsisirin.com.tr/

3. GÜN: 07 ŞUBAT 2021, PAZAR KARS - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yaparak otelimizden ayrılıyor merkezde bulunan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Kars Müzesi ve Fethiye Camii’ni (Rus Aleksandr Nevski Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Kars’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 2715 sefer sayılı uçuşuyla saat 15.05’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17.35’te Istanbul Havalimanı’na varıyoruz. Nice “hayal tadında” gezilerde görüşmek dileğiyle.

Dahil/Dahil Değil

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kars arası gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kars-ı Şirin Otel’de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Kars’ta Yerel Restoran’da Kafkas oyunları eşliğinde kaz menülü akşam yemeği
 • İlk gün yerel lokantada Aşık Atışması eşliğinde akşam yemeği
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • Hava şartlarının uygun olması durumunda Çıldır Gölü üzerinde arzu eden misafirlerimizle kızakla kısa bir tur
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık, tur bilgi notları ve kişiye özel sertifika
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59,00 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Notlar
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesi”nin imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesi”ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar hakkında bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺2,795,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺150,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz