fbpx
from ₺475,00
Rezervasyon Yap

Kariye ve İstanbul’da Bizans Eserleri

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

11 Ekim 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

 

Doğu Roma İmparatorluğu’nun büyüleyen başkenti İstanbul’da Bizans’ın görkemli parçalarının izini sürmek için Zeyrek’ten Kariye’ye uzanmaya ne dersiniz? Ziyaretçisinin karşısına adım başı zarafet abidesi manastırlar, hayranlık uyandıran kiliseler, muhteşem mozaikler, su kemerleri, sarnıçlar, surlar ve saraylar çıkaran turumuz, Pantokrator Manastır Kilisesi ile ünlü Zeyrek’te başlıyor. Gezeceğimiz mahallelere özgü renkler ve ışıltılarla farklı tatlar kazanan gezimiz, eski İstanbul’dan yaşam kesitleri sunmakla kalmıyor; bölgenin Bizans ile kent arkeolojisi açısından önemini uzman rehberimizden dinleme ayrıcalığı da sunuyor. İmparator Valens tarafından 4. yüzyılda yaptırılan Bozdoğan Kemeri’nin yanı sıra, Komnenos ve Paleologos dönemlerine ait nadide bir örnek olan Aziz Theodoros Kilisesi, güzergâhımız üzerindeki mimari harikalardan sadece ikisi. İstanbul’daki benzerlerinin en eskisi olan Şerefiye Sarnıcı‘nı henüz görmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir? Tıpkı efsaneler ve gizemli hikâyelerle örülü Tekfur Sarayı ve Kariye Müzesi‘nde olduğu gibi…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Program

Zeyrek Pantokrator Manastır Kilisesi, Eski İmaret Pantepoptes Manastır Kilisesi, Valens Su Kemerleri, Kalenderhane Theotokos Kyriotissa, Vefa Kilise Camii (Aziz Theodoros Kilisesi) (Dışarıdan),Myrelaion Kilisesi, Şerefiye Sarnıcı,Pammakaristos (Dışarıdan),Kefevi (Kefeli) Cami – Manuel Manastırı, Tekfur Sarayı, Kariye Müzesi (Khora) (Kariye’nin son anda kapatılması durumunda Moğol Meryem Kilisesi)

Buluşma Yeri ve Saati

Taksim The Marmara Hotel önü, saat 08.30

Bitiş Yeri ve Saati

Taksim The Marmara Hotel 18.00

Dahil/Dahil Değil

 • Sabah kahvaltılık poğaça ve çay
 • gün boyu konforlu araç ile ulaşım
 • Bizans Sanatı uzmanı rehberlik hizmeti,
 • kilise ve camilerdeki bağışlar, müzelerin giriş ücreti
 • Öğle yemeği, Hijyen kiti
 • Tur Bilgi Notları

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Tur programında belirtilen saatte grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

  Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

  Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ölçüm sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

  Acentemiz, araç içerisinde yeterli alan sağlamak adına, gezi araçlarında tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

  Acentemiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

  Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel maske, kişiye özel el dezenfektanı bulunmaktadır.

  Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmeden ambalajlanmıştır ve tur boyunca kullanımınız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

  Servis aldığımız yerlerde Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.
  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺475,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz