from €1,280,00
Satın Al

Karadağ

Created with Sketch. Karadağ
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

25 - 28 Nisan 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Yüzyılların mirasıyla, bozulmamış doğasıyla ve yumuşacık Akdeniz iklimiyle son yıllarda Avrupa’da yıldızı parlayan ülkelerden biri, Karadağ.

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri unvanına sahip Podgorica, sıcak bir yaz gününün neşeli hareketliliğiyle karşılıyor bizleri… Eski Yugoslavya’da “Titograd” adıyla anılan başkent, bugün renkli bir kültür şehri kimliğinde. Balkanların en eski yerleşimlerinden biri olan Podgorica, antik dönemde İliryalı kabilelere ev sahipliği yapmış. Roma, Kelt ve Slav kültürlerinin etkisi altında kalan kentte, 15. yüzyıldan itibaren dört yüzyıl boyunca egemenlik kuran Osmanlı’nın izleri hâlâ capcanlı. “Stara Varoš” denilen Eski Kent turunda karşımıza çıkan ilk yapılardan biri, Sahat Kula. Hacı Paşa Osmanagiç tarafından inşa ettirilen bu tarihi saat kulesi, sanatsal bir anıt niteliğinde. Geniş meydanları ve hükümet binalarıyla başkentin modern yüzünü temsi eden Nova Varoš’ta, Milenyum Köprüsü fotoğraf karelerimizi süslüyor.

Zeta, Moraca, Ribnica, Cijevna ve Sitnica nehirlerinin buluştuğu yerde tarih boyunca pek çok uygarlığa kucak açan başkent Podgorica’dan sonra, Balkanların en büyük gölüne ev sahipliği yapan Virpazar’dayız. Avrupa’nın en önemli kuş rezervlerinden İşkodra Gölü,
Karadağ-Arnavutluk sınırında. Gölün güney kıyılarını, manastırları ve eski taş evleriyle insana huzur veren pitoresk köyler süslüyor.

Artık Karadağ’ın dillere destan muhteşem sahilleri boyunca uzanabiliriz. Adriyatik kıyılarını alımlı birer gerdanlık gibi süsleyen tarihi şehirler birer birer önümüze seriliyor.
Karadağ’da görülecek yerler listesinin baş sıralarında yer alan Budva’yı yürüyerek keşfetmek çok keyifli. Çok yakınımızda bulunan Sveti Stefan adası, doğayla insanın birlikte şekillendirdiği mükemmel bir yer.

Sahil yolunda güzel manzaralar eşliğinde devam eden yolculuğumuzun bir sonraki durağı, Ulcinj. Geçmişi MÖ 5. yüzyıla uzanan bu sevimli kasabada, Ulcinj Kalesi’ni,
Kılıç Ali Paşa Camii’ni, Aya Nikola Kilisesi’ni ve Etnografya Müzesi’ni gördükten sonra Yahudiliğin önemli tarikatlarından Sabetaycılığın kurucusu Sabetay Sevi’nin bir dönem yaşadığı evi ziyaret ediyoruz.

Karadağ’ın bizlere sunduğu sürprizler bitmiyor… Bu kez Kotor’da kale ve şehir duvarları, Orta Çağ’ın gizemli öykülerini fısıldıyor kulaklarımıza… Kentin köklü tarihine tanıklık eden, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki sur içi bölgesinde tarihi manastır ve kiliseleri gezmek unutulmaz bir deneyim. Tarih meraklıları, Romalıların istilasına sonuna kadar direnen ve Orta Çağ boyunca en parlak devrini yaşayan bu kenti çok sevecekler…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (25 NİSAN 2020, CUMARTESİ) İSTANBUL - PODGORICA (KARADAĞ) - İŞKADRA GÖLÜ - VİRPAZAR (33 KM) - BUDVA (BEÇİCİ 45 KM)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle sabah 05:30’de buluşuyoruz.Türk Hava Yolları’nın TK 1085 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00’te hareket ediyor ve yerel saatle Podorica Havaalanı’na 08.50’te varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimiz ile buluştuktan sonra hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya varıyoruz. Moraça Çayı’nın şehrin ortasından geçtiği Podgorica tipik bir Balkan şehridir. Burada yapacağımız panoramik gezide Millenium Köprüsü, Ribnica Köprüsü, Osmanlı Saat Kulesi gibi eserleri görüyor sonra da şehirden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra Virpazar’a geliyor ve çevresinde yaşayan 270 farklı kuş türü ile Avrupa’nın en büyük gölü olan İşkodra Gölü kıyısında öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından bir saatlik panoramik yolculuk yapıyor ve Budva’ya geliyoruz. Hotel’e yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2.GÜN (26 NİSAN 2020, PAZAR) BUDVA - STARI BAR (65 KM) - ULCINJ (26 KM) - BUDVA (BEÇİCİ 65 KM)

Sabah kahvaltısının ardından saat 10.00'de otelimizden ayrılıyoruz. Budva’ya geliyor ve yürüyüş turu yapıyoruz. Budva Kalesi, Katedral ve Budva Tarih Müzesi’ni geziyor, sonra da Budva’dan ayrılıyor ve kısa ir yolculuktan sonra Sveti Stefan adasını görüntülemek için sahil yolunda kısa ir mola veriyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Stari Bar’a geliyoruz. Sultan 2.Bayezid tarafından fethedilen ve 350 yıl Osmanlı idaresinde kalmış tarihi Stari Bar Kalesi ve sokaklarında dolaşıyoruz. Gezimizin ardından Stari Bar’dan ayrılıyor ve Adriyatik sahil yolunda güzel manzaralar eşliğinde seyretmeye devam ediyoruz. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan ve MÖ 5. Yüzyılda kurulmuş Ulcinj’e geliyoruz. Şehrin tarih kokan sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Kılıç Ali Paşa Camii ve Aya Nikola Kilisesi’ni gördükten sonra Ulcinj Kalesi’ne çıkıyoruz. Kalenin içinde bulunan Etnografya Müzesi’ni ve Yahudiliğin önemli tarikatlarından Sabetaycılığın kurucusu 17. yüzyılda yaşamış Sabetay Sevi’nin bir dönem yaşadığı evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerden sonra serbest zaman alıyor sonra da bir saatlik yolculuk yapıyor ve otelimize geri dönüyoruz.

3.GÜN (27 NİSAN 2020, PAZARTESİ) BUDVA - KOTOR (23 KM) - MERYEM ANA ADASI - HERCEG NOVI (45 KM) - BUDVA (BEÇİCİ 45 KM)

Sabah kahvaltısının ardından Akdeniz’in tek fiyördü olan Kotor sahillerinin olağanüstü manzaraları eşliğinde seyrediyoruz. Yarım saatlik yolculuğun ardından Kotor’a geliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi sur içinde yürüyüş yapıyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa’nın 1540 yılında kuşattığı ancak zapt edemediği Kotor’da keyifli bir yürüyüş turu yapıyoruz. Çok sayıda Rönesans sarayının yer aldığı bu güzel şehirde Bisanti Sarayı (dışarıdan), Besuça Sarayı (dışarıdan), Pima Sarayı (dışarıdan), Fransisken Azize Klara Kilisesi, Drago Sarayı (dışarıdan) ve Aziz Trifun Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Ardından bir saatlik yolculuk yapıyor ve sonra da Adriyatik kıyılarında manzaralar eşliğinde yolculuk yapıyoruz. Bir saat sonra Perast İskelesi’ne geliyor ve özel teknemizle kısa bir tekne gezintisi yapıyor sonra da “Gospa od Skrpelja” adasında (Meryem Ana Adası) gidiyor bu adacıkta bulunan “Skrpjela Meryemi Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Barok dönem resim sanatının şaheserlerini göreceğimiz kilisede ayrıca güzel bir müzesi de bulunmaktadır. Beyaz Carrara mermeriyle yapılmış atlarda 15.yüzyılda yaşamış Dobriçeviç’in eseri bulunmaktadır. Venedikli heykeltıraş Francesco Gai’nin eserlerinin de yer aldığı bu kilisede ayrıca Tripo Mokolja’nın da aralarında bulunduğu 68 ressamın ortak çalışması olan Eski ve Yeni Ahit sahneleri göz kamaştırmaktadır. Gezimiz sonrası özel teknemize biniyor ve kısa yolculuğun ardından sahile dönüyor ve öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından ve bir saatlik Kotor Fyördü manzaralı yolculuktan sonra Herceg Novi’ye varıyoruz. Osmanlı döneminde inşa edilen Yeni Hersek Kalesi’ni ziyaret ediyoruz ve burada bulunan İspanyol Kulesi, Kanlı Kule, Aziz Ieronimus Kulesi’ni görüyor sonra da şehirde bulunan Saat Kulesi ve Başmelek Mikail Kilisesi’ni görüyor sonra da serbest zaman alıyoruz. Bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Budva’ya geliyoruz ve kisa dinlemeden sonra yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

4.GÜN (28 NİSAN 2020, SALI) BUDVA - ÇETİNE (33 KM) - PODGORICA (36 KM) - İSTANBUL

Kahvaltının ardından saat 10.00’da otelimizden ve Budva’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra Karadağ’ın tarihi başkenti Çetine’ye geliyor Zetski Dom, Ulusal Tiyatro, Ortodoks Kilisesi, Osmanlı Sefaret Binası’nı dışarıdan gördükten sonra Bilyarda Sarayı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Çetine’den ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra Karadağ’ın geleneksel yemeği olan kuzu çevirmenin lezzetini tatmak için restorana geliyor ve öğlen yemeği molası veriyoruz (ücret katılımcılara aittir). Saat 17.00’de hareket ediyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Podgorica Havaalanı’na varıyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 1088 sayılı uçuşuyla saat 20.35’da hareket ediyor ve saat 23.15’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman Türk rehber eşliğinde Karadağ’ı gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Podgorica – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Konforlu klimalı tur aracı
 • Beş yıldızlı otelde üç gece açık büfe kahvaltı dahil konaklama
 • 2 akşam yemeği (Turun 1. Ve 3. Günleri )
 • Müze giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Rehberi rahat duyabilmeyi sağlayan kulaklık sistemi
 • Tur bilgi notları
 • Havaalanı vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Öğlen yemekleri
 • Akşam yemekleri (Turun ikinci günü)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuş İle İlgili Bilgi
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz tur katılımcı sayısına bağlı olarak biletlerini mil ile alma imkanına sahiptir. Bunun için satış temsilcilerimiz ile temasa geçmeniz rica olunur. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bunu ancak bilet kesim sonrasında gerçekleştirme imkânları vardır.

Avrupa uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 8Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.
Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80 Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Karadağ Vize ve Gümrük Bilgisi
Türk vatandaşların Karadağ’ya giriş yapabilmek için Vize’ye ihtiyaçları yoktur.
Seyahat tarihinde en az 6 ay geçerli pasaportun olması yeterlidir.
Tur Esnasında Hava Durumu
Son bahar aylarında ziyaret edeceğimiz Karadağ’da hava sıcaklığı ortalama 20 dereceler civarında olacaktır. Çoğunlukla açık bazen ise bahar yağmuru yağma durumu söz konusudur. Akşamları serin olacağında üşümemek için yanımıza mont, ceket vs almamız akıllıcadır.
Sıkça Sorulan Sorular
- Ekstra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir ekstra gezimiz yoktur.
- Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.
- Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımız da vardır.
- Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,280,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now